administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowoczesne produkty, które zarządca powinien znać w 2024 roku

Redakcja | 2024-05-10
Produkty i usługi, które warto znać w 2024 roku

Produkty i usługi, które warto znać w 2024 roku

Zgodnie z definicją zarządca nieruchomości to przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą z zakresu zarządzania nieruchomościami na zlecenie właściciela budynku. Podejmowane przez niego decyzje mają zasadniczy wpływ na komfort życia mieszkańców i efektywne gospodarowanie nieruchomością oraz jej wartość. A co ma wpływ na te decyzje? Jakim kryterium wyboru kieruje się zarządca, odrzucając bądź stawiając na konkretną usługę czy produkt?

Domconsult
logo-vulcan

Najczęstszym kryterium jest jakość, a co za tym idzie efekty, jakie przyniesie dana inwestycja. Najbardziej obrazowymi efektami są te wyrażone w złotówkach, a więc oszczędności jakie generuje np. modernizacja źródła ogrzewania i niebagatelne zmniejszenie jego kosztów, opomiarowanie mediów (i zdalny ich odczyt) czy termomodernizacja budynku, co bezpośrednio przekłada się na wysokość rachunków mieszkańców, którzy na pewno docenią takie inwestycje w dzisiejszych czasach, kiedy zima za pasem a sytuacja z dostępem do węgla niepewna.

Narzędzia zarządcy XXI wieku

Czym innym, jak nie oszczędnością czasu, pieniędzy i spokoju lokatorów jest renowacja rur kanalizacyjnych bez konieczności kucia ścian? To właśnie narzędzia zarządcy XXI wieku, który może takiego remontu dokonać bez kurzu i utrudnień jakie niesie ze sobą standardowa wymiana starej instalacji. Mobilne zgłaszanie awarii, pomijając samo nowoczesne podejście do zarządzania, to niższe koszty miesięczne obsługi budynku, identycznie jak montaż videodomofonów czy monitoringu wizyjnego. Dane firm ochroniarskich mówią, że monitoring osiedlowy jest do 80% tańszy i skuteczniejszy od tradycyjnej ochrony! Tu wartością dodaną jest jeszcze zmniejszenie częstotliwości aktów wandalizmu i podniesienie bezpieczeństwa na osiedlu.

Ale oszczędności to nie wszystko. Mądre inwestycje i sprawne zarządzanie to wizytówka dobrego zarządcy. Schludne, poddane renowacji klatki schodowe i wejścia do budynków, zadbane otoczenie bloków (w tym miejsca segregacji odpadów, miłe dla oka wiaty i altany śmietnikowe, estetyczne kosze na śmieci), odnowione elewacje w stonowanych kolorach czy nowoczesne balkony dostawne wpływają na wartość samej nieruchomości i zadowolenie zamieszkujących ją mieszkańców.

Wynika z tego, że wciąż warto inwestować, dbając o stan nieruchomości i zadowolenie mieszkańców. Poniżej przedstawiamy subiektywne zestawienie najchętniej wybieranych produktów i usług wspierających zarządzanie nieruchomościami oraz rekomendowanych produktów do modernizacji zasobów.

TOP 23 produktów i usług w 2024 r., które powinieneś znać

 


Rozwiązania firmy nVent

W tym roku firma nVent świętuje 50-lecie technologii samoregulacji RAYCHEM. W 1972 roku Raychem Corporation jako pierwsza zastosowała chemię radiacyjną do ogrzewania elektrycznego stwarzając polimerowy rdzeń, który dostosowuje moc grzewczą do temperatury otoczenia.

Samoregulujące przewody grzejne są wytrzymałe, pozwalają na precyzyjną kontrolę temperatury, nie przegrzewają się, można je przycinać na placu budowy, zapewniają też oszczędność energii. Przedstawiamy najważniejsze zastosowania przewodów firmy nVent.

Ochrona rur przed zamarzaniem

Elektryczne samoregulujące systemy przeciwzamarzaniowe stosuje się w garażach do ogrzewania rur z wodą, systemów tryskaczowych oraz rur z olejem opałowym. Używane są też do zabezpieczania instalacji chłodniczych oraz klimatyzatorów na dachach. Jaki produkt wybrać?

 • Zabezpieczenia przed zamarzaniem rur z wodą, przewody układane na rurach: nVent RAYCHEM 10XL2-ZH (10 W/m przy 5°C), nVent RAYCHEM FroStop Black (18 W/m przy 5°C)
 • Zabezpieczenia przed zamarzaniem rur z wodą, przewody układane wewnątrz rur: nVent RAYCHEM ETL-10 (10 W/m przy 5°C w powietrzu, 20W/m przy 5°C w wodzie)
 • Utrzymania temperatury rur kanalizacyjnych zawierających substancje tłuszczowe: nVent RAYCHEM 31XL2-ZH (31 W/m przy 5°C).

Optymalizacja zużycia energii

Inteligentne sterowniki RAYSTAT V5 oraz ELEXANT 450c mogą pracować w trybie ON/OFF jak zwykły termostat lub w energooszczędnym trybie PASC. Tam, gdzie zwykły termostat załączy przewody grzejne na 100% czasu, „inteligentny” sterownik uruchomi system jedynie na określony czas.

Ochrona dachów i rynien

Samoregulujący system z elektrycznym przewodem grzejnym FroStop Black o mocy 28 W/m w śniegu/lodzie, 16 W/m w powietrzu przy 5°C, stanowi ochronę przed uszkodzeniami w warunkach zimowych. Utrzymuje drożność odpływu topniejącego śniegu i lodu, jednocześnie eliminując zagrożenie spowodowane soplami. Zabezpiecza poszycie dachu, rynien i rur odpływowych przed działaniem zamarzającej wody nagromadzonej pod zalegającym śniegiem.

nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT

Elektryczny system grzewczy nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT zapewnia drożność wpustów dachowych zimą. Zestaw składa się z aluminiowego pierścienia, 6 listew grzejnych oraz 16-metrowego samoregulującego przewodu grzejnego (GM-2XT) z 8-metrowym przewodem zimnym.

Dojazd zimą

Elektryczny system przeciwoblodzeniowy gwarantuje bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego, ograniczenie kosztów napraw uszkodzeń nawierzchni, oszczędność energii i czasu na usuwanie oblodzenia oraz ochronę środowiska przed używaniem substancji do rozmrażania. System eliminuje konieczność odśnieżania ręcznego i zapobiega tworzeniu się zasp.

O firmie

nVent RAYCHEM jest globalnym producentem i dostawcą elektrycznych systemów grzewczych dla budownictwa i przemysłu. Systemy nVentu optymalizują zużycie energii i zapewniają pełne bezpieczeństwo chronionych instalacji. W latach 70. XX wieku firma opracowała i wprowadziła na rynek pod marką RAYCHEM samoregulujące przewody grzejne, które dostarczają właściwą ilość ciepła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.

Dowiedz się więcej >>

 nVent

nVent Thermal Polska Sp. z o.o.

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
+48 22 331 29 50

salesPL@nvent.com

nVent.com/RAYCHEM

 

 

 Dowiedz się więcej o rozwiązaniach nVent >>

 


Rozwiązania firmy Optima Solutions

 

Aplikacja do zgłaszania uwag na obiekcie – BPC Mobile

 

Aplikacja webowa – główny trzon usługi

Sercem systemu umożliwiającego zgłaszanie  uwag jest aplikacja webowa. Z jej poziomu  obsługuje się  kwestie administracyjne, w tym:

 • dodawanie obsługiwanych obiektów do listy,
 • dodawanie użytkowników wraz z uprawnieniami,
 • generowanie raportów.

BPC Mobile – mobilne zgłaszanie uwag 

BPC Mobile jest skoordynowana z aplikacją webową, dzięki czemu wszelkie zmiany wprowadzone w przeglądarce mają odzwierciedlenie w urządzeniu mobilnym. Są w niej dostępne dwa moduły: zgłaszanie oraz śledzenie uwag.

Sprawdź możliwości aplikacji >>

 

Co wyróżnia oprogramowanie na tle konkurencji?

 • aplikacja łączy trzy firmy (sprzątającą, techniczną i ochroniarską) znajdujące się na obiekcie 
 • za jednym razem możemy powiadomić trzy firmy o nieprawidłowościach
 • wersja mobilna jest dostępna na system Android i iOS
 • system automatycznie wykrywa na jakim jesteśmy obiekcie
 • do zgłoszenia można dołączyć zdjęcia, dokumentujące powstały problem
 • na zdjęcia można nanieść znaczniki wraz z komentarzami
 • po wpisaniu uwagi, osoby odpowiedzialne dostają email i sms z powiadomieniami
 • rozgraniczenie typu zgłoszenia na uwagę, interwencję i informację
 • możliwość wysłania zgłoszenia tylko do wybranych osób
 • podgląd online do wpisanych zgłoszeń
 • możliwość wygenerowania raportu pdf wprost z urządzenia mobilnego
 • w przypadku braku reakcji na zgłoszenie, system wysyła odpowiednie powiadomienia do osób odpowiedzialnych za obiekt

 

Business Property Care Obsługa Techniczna i Nadzór Obiektów

BPC Obsługa Techniczna Obiektów przeznaczony jest dla specjalistów sprawujących opiekę nad stanem technicznym obiektów. System pozwala na efektywną obsługę wszystkich niezbędnych działań, zachowując przy tym szczelny system ewidencji zdarzeń, dokumentację i wymagane raportowanie, redukując przy tym koszty operacyjne.

Optima Solutions

 

Optima Solutions

BPC Obsługa Techniczna Obiektów w sposób kompleksowy wspiera:

 • zarządzanie zadaniami przewidzianymi dla techników z uwzględnieniem cyklów wykonywania tych zadań (cykle dzienne, tygodniowe, miesięczne),
 • harmonogramowanie zadań – z przypisanymi datami przeglądu urządzeń – wraz z generowaniem protokołu i automatyzacją powiadomień dla przeglądów zaległych i zaplanowanych,
 • rejestrację usterek wraz ze śledzeniem procesu ich usuwania,
 • awizację podmiotów, którym powierzono prace naprawcze lub modernizacyjne,
 • spis odczytów z liczników i rozliczanie mediów,
 • ewidencję wszystkich urządzeń, z przypisaniem dokumentacji, lokalizacji na planie budynku oraz możliwość grupowania w kategoriach.

Dowiedz się więcej >>

Optima Solutions

 

Optima Solutions

 

O firmie

Firma z branży IT tworząca oprogramowania. Portfolio obejmuje m.in. aplikacje do wspomagania zarządzania firmą cleaningową, techniczną, panel służący do składania zamówień na środki czystości połączony z budżetami, aplikacje mobilne do sprawdzania poziomu czystości w pomieszczeniu oraz mobilne zgłaszanie uwag dot. obsługiwanych obiektów.

 

Optima Solutions Sp. z o.o.

ul. Skrajna 78 G

25-650 Kielce
tel. +48 607 150 679


biuro@optima-solutions.pl
www.optima-solutions.pl

 

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Optima Solutions >>

 


Rozwiązania firmy BMeters

 

Ciepłomierze

 

HYDROSONIS ULC M303

Ciepłomierz Hydrosonis ULC to nowoczesny, ultradźwiękowy ciepłomierz oferowany przez BMETERS. Przeznaczony jest do pomiaru zużycia ciepła. Urządzenie posiada ultradzwiękowy przetwornik przepływu zatwierdzony do temperatury 130°C. Może być stosowany do komercyjnego pomiaru zużycia energii w lokalnych systemach grzewczych: w domach mieszkalnych, budynkach biurowych czy elektrowniach. Zastosowana technologia zapewnia trwałość produktu oraz bardzo wysoką dokładność i stabilność pomiarów w całym cyklu życia urządzenia. Ultradźwiękowy przetwornik przepływu gwarantuje stabilny pomiar bez względu na pozycję montażową. Wbudowana pamięć rejestruje 36 wartości miesięczne. Urządzenie sprzedawane jest w wersji kompaktowej. Żywotność baterii do 16 lat.

 • Średnica nominalna: DN 15, DN 20
 • Dynamika przepływu qi/qp 1:100
 • Kompaktowa obudowa
 • Prognozowana żywotność baterii: do 16 lat
 • Czujniki temperatury Pt500

Najważniejsze wskazania ciepłomierza:

 • Odczyt bieżący zużycia ciepła w GJ
 • Aktualna ilość zużytej energii ciepła/chłodu
 • 36 miesięczne wskazania zużycia ciepła/chłodu z datami
 • Przepływ chwilowy medium grzewczego
 • Skumulowana objętość przepływu
 • Temperatura zasilania/powrotu oraz różnica temperatur
 • Chwilowe zużycie energii w kW


Dowiedz się więcej >>

 

 

Hydrocal M4 Radio - ciepłomierz/chłodomierz na bazie mechanicznego przetwornika przepływu

Kompaktowy model ciepłomierza służący do zliczania ciepła lub chłodu. Produkowany w średniacach 15 – 20mm (1/2” – 3/4”) z dynamiką przepływu qi/qp 1:50. Prognozowana żywotność baterii wynosi 10 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy cyfrowe czujniki temperatury. W standardzie z wbudowanym modułem radiowym Wireless M-BUS i LoRAWAN.

 • wyświetlacz: LCD 8 znaków + ikony
 • wskazania: aktualna ilość zużytej energii ciepła/chłodu, skumulowana objętość przepływu dla ciepła/chłodu, przepływ chwilowy, moc chwilowa, kW, temperatura zasilania/powrotu oraz różnica temperatur

Zintegrowany system zdalnego odczytu HYDROLINK:

Firma BMETERS Polska od lat bada, rozwija i na bieżąco doskonali system zdalnego odczytu i rozliczeń mediów. Obecnie produkowane nasze urządzenia są przystosowane, lub z funkcją zdalnego odczytu. W trosce o maksymalną wygodę użytkowników wszystkie urządzenia BMETERS wyposażone w komunikację radiową są ze sobą w pełni kompatybilne  co oznacza, że można je samodzielnie i w wygodny sposób odczytać za pomocą jednego zestawu inkasenckiego.

Podstawowe zalety systemu

 • odczyt różnych urządzeń jednym, intuicyjnym w obsłudze zestawem inkasenckim,
 • krótki czas odczytu (brak konieczności wchodzenia do lokali),
 • eliminacja błędu ludzkiego podczas odczytu wskazań (zwłaszcza w trudnodostępnych miejscach),
 • możliwość rozbudowy systemu o koncentratory danych umożliwiające transmisję przez Internet lub infrastrukturę GSM/LTE,
 • bezpośrednie komunikaty o próbach manipulacji przy urządzeniach (szeroka lista alarmów),
 • archiwizacja i możliwość analizy zużycia wody lub ciepła z całego roku na komputerze,
 • samodzielna możliwość konfiguracji i obsługi urządzeń.

Podzielniki

Hydroclima 2 – elektroniczny, dwuczujnikowy z modułem radiowym

Podzielnik kosztów ogrzewania wyposażony w dwa czujniki temperatury oraz moduł komunikacji radiowej Wireless M-BUS. Prognozowana żywotność baterii wynosi 10 lat. Zapewnia m.in. rejestrację średniej temperatury otoczenia i grzejnika oraz rejestrację przedziałów temperatur grzejnika w 6 różnych zakresach. Przystosowany jest do montażu na wszystkich rodzajach grzejników. 

Rodzaj przechowywanych danych

 • maksymalna wartość temperatury grzejnika wraz z datą wystąpienia (w aktualnym i zakończonym okresie rozliczeniowym)
 • minimalna wartość temperatury wraz z datą wystąpienia (w aktualnym i zakończonym okresie rozliczeniowym)
 • średnia wartość temperatury grzejnika oraz otoczenia (w aktualnym i zakończonym okresie rozliczeniowym)
 • ilość pomiarów w metodzie jednoczujnikowej w aktualnym i zakończonym okresie rozliczeniowym
 • rejestracja ilości wykonanych pomiarów temperatury (w zakończonym okresie rozliczeniowym)

 

O firmie

Firma BMETERS Polska od wielu lat obecna jest nie tylko na polskim i włoskim rynku, ale także na wielu innych rynkach zagranicznych. Wiele lat pracy nad nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego, zostały docenione przez Klientów. Obecnie nasza firma jest jedną z największych międzynarodowych grup o zasięgu globalnym, produkujących urządzenia z zakresu opomiarowania wody i ciepła.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wodomierze mieszkaniowe oraz przemysłowe, ciepłomierze, a także podzielniki kosztów ogrzewania. Stworzyliśmy również najwyższej klasy zintegrowany system zdalnego odczytu. Ten nowoczesny mechanizm gwarantuje niezawodne i efektywne działanie, a użyte w nim innowacyjne technologie zapewniają wieloletnie użytkowanie. Nasze precyzyjne urządzenia pomiarowe zapewniają również rozsądne zużycie mediów, a tym samym – dbają o środowisko i jego ochronę.

 

 

BMETERS POLSKA Sp. z o.o.


ul. Główna 60, 51-188 Psary k.Wrocławia
tel. 71 388 90 04, faks 71 387 15 37


biuro@bmeters.pl

www.bmeters.pl

 

 Dowiedz się więcej o rozwiązaniach firmy BMeters >>

 


Rozwiązania firmy Domconsult

 

System GRANIT home

GRANIT home to Zintegrowany System Informatyczny wspomagający zarządzanie nieruchomościami to nowoczesne narzędzie umożliwiające kompleksowe wsparcie przedsiębiorstw z branży zarządzania nieruchomościami, niezależnie od rodzaju zarządzanej własności.

Ponad 200 wdrożeń zrealizowanych w przedsiębiorstwach komunalnych, TBS’ach, spółdzielniach mieszkaniowych, firmach zarządzających wspólnotami w całej Polsce, pozwoliło zweryfikować funkcjonalność systemu w jego praktycznym działaniu, a bieżąca obsługa tak dużej liczby, różnorodnych w zakresie specyfiki działania klientów, daje dostęp do wiedzy na temat oczekiwań użytkowników związanych z rozwojem i rozbudową aplikacji.

Najważniejsze cechy systemu GRANIT home:

 • Zbudowany z modułów, których dobór i konfiguracja zależą od indywidualnych potrzeb klienta,
 • Umożliwiający kompleksową obsługę wszystkich obszarów problemowych pracy zarządcy nieruchomości,
 • Działający w oparciu o jedną, centralną bazę danych – w pełni integrujący całość struktury firmy,
 • Intuicyjny w obsłudze, zwiększający efektywność, wygodę i jakość pracy,
 • Współpracujący z najpopularniejszymi aplikacjami biurowymi,
 • Otwarty na rozbudowę i indywidualny rozwój, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i otwartej struktury modułowej,
 • Aktywnie wspomagający dwustronną, internetową komunikację na linii zarządca- klient.
 • W zakresie modułów wymagających dostępu zdalnego do firmy, wspierający najnowsze systemy operacyjne - w tym Android i IOS

Co wyróżnia system GRANIT home

Kompleksowość, skalowalność pod względem ilości użytkowników, uniwersalność w zakresie obsługiwanego typu własności nieruchomości, responsywne moduły internetowe doskonale sprawdzające się w pracy na ogólnodostępnych smartphonach i innych urządzeniach mobilnych

O firmie

Od ponad 15 lat zajmujemy się projektowaniem, sprzedażą, wdrażaniem oraz obsługą serwisową Zintegrowanego Systemu Informatycznego wspomagającego zarządzanie GRANIT, dedykowanego branży komunalnej i mieszkaniowej. Z powodzeniem obsługujemy zlokalizowane w całej Polsce towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielnie mieszkaniowe, zarządców mienia komunalnego i wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorstwa ciepłownicze oraz wodociągowo-kanalizacyjne. Oferując nasze autorskie produkty i specjalistyczne usługi, korzystamy z wiedzy oraz doświadczenia kilkudziesięcioosobowej grupy specjalistów w zakresie tworzenia, wdrażania i serwisu oprogramowania, a także usług doradczych w zakresie informatycznego wsparcia organizacji i informatyzacji przedsiębiorstw.

 

 Domconsult

DOMCONSULT SP. Z O.O.

 

61-696 POZNAŃ
Aleja Solidarności 46

tel. 61 849-73-05
61 849-71-28

 

sprzedaz@domconsult.com

www.domconsult.com

 

 Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Domconsult >>

 


Elektroniczny system przeciw osadom i rdzy VULCAN

Vulcan jest fizycznym systemem uzdatniania wody, w którym nie używa się środków chemicznych lub soli. Jego działanie nie zmienia chemicznej struktury wody. Zamiast tego, zmienia fizyczne właściwości kryształów kamienia w taki sposób, że cząstki kamienia tracą przyczepność i nie osadzają się w instalacji. Vulcan nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z wodą i może znajdować się na zewnątrz rury.

vulcan - system przeciw osadom

System oddziałuje na wodę impulsami elektrycznymi, które są generowane w elektronicznym urządzeniu i kontrolowane za pomocą mikroczipa. Sygnały wysokiej częstotliwości są transmitowane za pośrednictwem taśm impulsowych Vulcana. 

rury z osadem

Specjalne taśmy impulsowe Vulcana są owinięte wokół rury. Działają w parach i tworzą pola częstotliwości, zmieniające strukturę kryształów w wodzie podczas jej przepływu. Są tak zaprojektowane, by ich ładunek elektryczny był jak najbliżej rury. Miedziane, elastyczne opaski posiadają cienką izolację. Można je bardzo ściśle nawinąć na rurę, co zapewnia minimalne straty intensywności pola elektrycznego. Impulsy elektryczne przekazywane są do wnętrza rury z wydajnością na poziomie 97,5%. To kluczowy czynnik dla skuteczności tej metody uzdatniania. 

vulcan-piping

System Vulcan działa na każdym materiale rury, można go stosować w rurach do średnicy 40”. Wyprodukowany w Niemczech, jest objęty międzynarodową 25-letnią gwarancją.

system przeciw osadom i rdzy

Vulcan pozwala na rozwiązanie problemu nadmiernego gromadzenia się osadu w rurach, co zapobiega pojawieniu się kolejnych usterek i trudności. Zgromadzony osad może się przyczyniać do zablokowania instalacji wodnej, uszkodzenie sprzętu, podwyższenie kosztów ogrzewania i oczyszczania, gromadzenie rdzy w rurach, która prowadzi z kolei do ich korozji, a także rozwoju bakterii w wodzie pitnej transportowanej rurami.

vulcan s250

System Vulcan jest wykorzystywany na całym świecie. W Polsce skorzystano z niego w Średzkim Parku Wodnym w Środzie Śląskiej, w systemie wodociągów w Nysie, budynkach Browaru Namysłów, systemie wodociągów w Sędziszowie Małopolskim, restauracjach sieci MacDonald's oraz kawiarniach sieci Starbucks. Więcej informacji na temat zainstalowanych rozwiązań można znaleźć na https://www.cwt-vulcan.com/reference, po wpisaniu słowa „Poland”.

Szczegółowy opis działania Vulcana, oferta oraz kontakt do przedstawicieli znajdują się na stronie http://vulcan.info.pl/.

vulcan logo

Dystrybutor Vulcan w Polsce:

AGENCJA HANDLOWA JAK
01-018 Warszawa
Wolność 3A
(+48) 22 621 10 45
biuro@vulcan.info.pl
www.vulcan.info.pl

 

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach firmy Vulcan>>


Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

 • Jan_8 Jan_8, 20.11.2022r., 12:24:14 Fajne zestawienie, te pojemniki i wiaty na śmieci są całkiem funkcjonalne
 • Oleksy Oleksy, 11.03.2024r., 15:01:28 Szczerze to dla mnie jako mnieszkańca nie interesuje aż tak szczegółowo z czego korzysta zarządca. U mnie na osiedlu rządzi altiplano i wszystko jest dopięte na ostatni guzik a jak wiadomo liczy się efekt końcowy

Powiązane

Anna Ruszczak news Ceny gazu nie wzrosną

Ceny gazu nie wzrosną Ceny gazu nie wzrosną

Władze PGNiG zapewniają, że cena gazu nie wzrośnie i pozostanie na poziomie z początku roku 2022.

Władze PGNiG zapewniają, że cena gazu nie wzrośnie i pozostanie na poziomie z początku roku 2022.

Redakcja Administratora Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku? Jakie wybrać produkty do renowacji i hydroizolacji balkonów oraz tarasów w bloku?

Balkony oraz tarasy dla wielu z nas stanowią w ciepłe dni świetne miejsce wypoczynku czy spotkań towarzyskich. Należy jednak pamiętać, że ta architektoniczna część budynku jest narażona na negatywne działanie...

Balkony oraz tarasy dla wielu z nas stanowią w ciepłe dni świetne miejsce wypoczynku czy spotkań towarzyskich. Należy jednak pamiętać, że ta architektoniczna część budynku jest narażona na negatywne działanie warunków zewnętrznych. Stąd odpowiednia ochrona ich powierzchni przed wilgocią czy zmianami temperatur jest szczególnie istotna. Tylko wtedy będziemy mogli bezproblemowo użytkować balkony czy tarasy i cieszyć się ich udogodnieniami przez długie lata.

Anna Ruszczak news Docieplenie budynku – korzyści finansowe i ekologiczne

Docieplenie budynku – korzyści finansowe i ekologiczne Docieplenie budynku – korzyści finansowe i ekologiczne

Termomodernizacja budynków, czyli docieplenie ścian i dachu, a także wymiana okien i źródła ogrzewania mogą ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło w budynku nawet o 50 proc.

Termomodernizacja budynków, czyli docieplenie ścian i dachu, a także wymiana okien i źródła ogrzewania mogą ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło w budynku nawet o 50 proc.

Polskie Pojemniki Przegląd produktów do składowania śmieci i przechowywania kubłów dwu- i czterokołowych

Przegląd produktów do składowania śmieci i przechowywania kubłów dwu- i czterokołowych Przegląd produktów do składowania śmieci i przechowywania kubłów dwu- i czterokołowych

Polskie Pojemniki oferują rozwiązanie w każdym zakresie, dostosowane cenowo, kolorystycznie oraz parametrami do wymagań klienta. Poznaj nasze obudowy do śmietników.

Polskie Pojemniki oferują rozwiązanie w każdym zakresie, dostosowane cenowo, kolorystycznie oraz parametrami do wymagań klienta. Poznaj nasze obudowy do śmietników.

Piotr Stawicki Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków utworzono, by zebrać informację o tym, czym grzejemy nasze domy, mieszkania, lokale. Główną przyczyną zanieczyszczeń atmosfery, czyli niskiej emisji bowiem jest...

Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków utworzono, by zebrać informację o tym, czym grzejemy nasze domy, mieszkania, lokale. Główną przyczyną zanieczyszczeń atmosfery, czyli niskiej emisji bowiem jest generowana z sektora komunalno-bytowego. Zebranie pełnej informacji pozwoli na identyfikację miejsc najbardziej zagrażających zdrowiu mieszkańców.

Przemysław Gogojewicz Naprawy obowiązkowe, przeprowadzane przez zarządcę nieruchomości

Naprawy obowiązkowe, przeprowadzane przez zarządcę nieruchomości Naprawy obowiązkowe, przeprowadzane przez zarządcę nieruchomości

Zgodnie z art. 61 Prawa budowlanego właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany dbać o budynek z zachowaniem należytej staranności. Co to oznacza w praktyce?

Zgodnie z art. 61 Prawa budowlanego właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany dbać o budynek z zachowaniem należytej staranności. Co to oznacza w praktyce?

mgr inż. Maciej Rokiel Jak dobierać system ETICS do ociepleń budynków istniejących i do wtórnych ociepleń?

Jak dobierać system ETICS do ociepleń budynków istniejących i do wtórnych ociepleń? Jak dobierać system ETICS do ociepleń budynków istniejących i do wtórnych ociepleń?

System ETICS – to układ mocowanych do przegrody, współpracujących i kompatybilnych ze sobą materiałów, będących termoizolacją oraz warstwą elewacyjną, jak również materiałów i akcesoriów uzupełniających...

System ETICS – to układ mocowanych do przegrody, współpracujących i kompatybilnych ze sobą materiałów, będących termoizolacją oraz warstwą elewacyjną, jak również materiałów i akcesoriów uzupełniających (profile narożne/okapnikowe/dylatacyjne, listwa startowa itp.). Dobrze dobrany, na podstawie analizy efektywności inwestycji, daje gwarancję trwałości eksploatacyjnej.

Anna Ruszczak news Osiedle przyjazne dla planety

Osiedle przyjazne dla planety Osiedle przyjazne dla planety

Budowa to zawsze ingerencja w środowisko. Każdą inwestycję można jednak realizować w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, z korzyścią dla wszystkich i dla Ziemi. Jakie rozwiązania stosują deweloperzy...

Budowa to zawsze ingerencja w środowisko. Każdą inwestycję można jednak realizować w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, z korzyścią dla wszystkich i dla Ziemi. Jakie rozwiązania stosują deweloperzy w zakresie zielonych technologii?

Anna Ruszczak news Opóźnienia w 5G uderzają w konkurencyjność polskich firm

Opóźnienia w 5G uderzają w konkurencyjność polskich firm Opóźnienia w 5G uderzają w konkurencyjność polskich firm

Opóźnienia w rozdysponowaniu pasma docelowego dla 5G wśród polskich firm powodują, że tracą one szanse na korzyści z cyfryzacji, zostając w tyle za europejskimi konkurentami.

Opóźnienia w rozdysponowaniu pasma docelowego dla 5G wśród polskich firm powodują, że tracą one szanse na korzyści z cyfryzacji, zostając w tyle za europejskimi konkurentami.

Redakcja AiMN Jak obniżyć rachunki w budynkach wielorodzinnych?

Jak obniżyć rachunki w budynkach wielorodzinnych? Jak obniżyć rachunki w budynkach wielorodzinnych?

Termomodernizacja i renowacja budynków są ważne nie tylko ze względów środowiskowych. Osiągnięcie efektywności energetycznej pozwala także obniżyć rachunki w budynkach wielorodzinnych. Pomoże w tym również...

Termomodernizacja i renowacja budynków są ważne nie tylko ze względów środowiskowych. Osiągnięcie efektywności energetycznej pozwala także obniżyć rachunki w budynkach wielorodzinnych. Pomoże w tym również System Białych Certyfikatów.

Redakcja AiMN Jak łatwo naprawić dach?

Jak łatwo naprawić dach? Jak łatwo naprawić dach?

Dachy różnego rodzaju budynków i budowli to powierzchnie w dużym stopniu narażone na działanie warunków atmosferycznych. To właśnie dachy przyjmują na siebie wszystkie „pogodowe wyzwania” – od ulewnych...

Dachy różnego rodzaju budynków i budowli to powierzchnie w dużym stopniu narażone na działanie warunków atmosferycznych. To właśnie dachy przyjmują na siebie wszystkie „pogodowe wyzwania” – od ulewnych deszczy, przez opady śniegu, aż po silne wiatry. Stąd jesień, a szczególnie zima, z pewnością nie służą naszym dachom. Warto więc wiosną sprawdzić stan dachu i przystąpić do ewentualnej naprawy usterek, które nie dają o sobie znać. Zwlekanie z naprawą i bagatelizowanie drobnych mankamentów może w krótkim...

Radosław Tyślewicz, Tomasz Łukaszewski Monitoring wizyjny ery AI

Monitoring wizyjny ery AI Monitoring wizyjny ery AI

Obecność kamer w naszym codziennym życiu stała się powszechna i oczywista. „Oko wielkiego brata” towarzyszy nam na każdym kroku, dając nam poczucie kontroli, ale także bezpieczeństwa. Nie ma dworca, urzędu,...

Obecność kamer w naszym codziennym życiu stała się powszechna i oczywista. „Oko wielkiego brata” towarzyszy nam na każdym kroku, dając nam poczucie kontroli, ale także bezpieczeństwa. Nie ma dworca, urzędu, obiektu przemysłowego, skrzyżowania drogowego, czy bankomatu bez systemu kamer pracujących w systemie 24/7. Nawet działkowe altany, mieszkania i wille czy łodzie w marinie objęte są już powszechnie monitoringiem. Coraz częściej w systemach monitoringu stosuje się algorytmy sztucznej inteligencji...

Anna Ruszczak news Unijny zakaz używania pieców gazowych

Unijny zakaz używania pieców gazowych Unijny zakaz używania pieców gazowych

Unia planuje zakaz używania pieców już nie tylko węglowych i olejowych, ale także gazowych. Z pewnością zyska środowisko i Europa zyska niezależność od Rosji. Co to oznacza dla Polski i czy pięć lat wystarczy...

Unia planuje zakaz używania pieców już nie tylko węglowych i olejowych, ale także gazowych. Z pewnością zyska środowisko i Europa zyska niezależność od Rosji. Co to oznacza dla Polski i czy pięć lat wystarczy na taką zmianę?

Anna Ruszczak news CEEB będzie zbierać dane o grubości ścian, dachu i rocznym zużyciu paliwa

CEEB będzie zbierać dane o grubości ścian, dachu i rocznym zużyciu paliwa CEEB będzie zbierać dane o grubości ścian, dachu i rocznym zużyciu paliwa

Fachowcy wynajęci przez Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków będą zbierać dane m.in. o grubości ścian, dachu oraz rocznym zużyciu paliwa. Celem jest bardziej racjonalne wykorzystywanie przez gminy...

Fachowcy wynajęci przez Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków będą zbierać dane m.in. o grubości ścian, dachu oraz rocznym zużyciu paliwa. Celem jest bardziej racjonalne wykorzystywanie przez gminy programów związanych z termomodernizacją.

Anna Ruszczak news Sierpień najgorętszy od lat wysuszy Polskę

Sierpień najgorętszy od lat wysuszy Polskę Sierpień najgorętszy od lat wysuszy Polskę

Polska należy do krajów najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, którego widmo wzrasta wraz ze zmianami klimatu. Nie tylko wysokie temperatury pogłębiają problem niedoboru, ale też nieumiejętne zarządzanie...

Polska należy do krajów najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, którego widmo wzrasta wraz ze zmianami klimatu. Nie tylko wysokie temperatury pogłębiają problem niedoboru, ale też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami. W trakcie 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody. Woda opadowa ma ogromny potencjał do wykorzystania.

Anna Ruszczak news Gospodarstwa ogrzewane gazem LPG dostaną dopłaty – dostępność surowca niezagrożona

Gospodarstwa ogrzewane gazem LPG dostaną dopłaty – dostępność surowca niezagrożona Gospodarstwa ogrzewane gazem LPG dostaną dopłaty – dostępność surowca niezagrożona

Senat pracuje nad ustawą, która wprowadza dopłaty dla gospodarstw domowych, które korzystają z ogrzewania skroplonym gazem LPG. Jednorazowa zapomoga będzie dużo niższa niż w przypadku węgla i wyniesie...

Senat pracuje nad ustawą, która wprowadza dopłaty dla gospodarstw domowych, które korzystają z ogrzewania skroplonym gazem LPG. Jednorazowa zapomoga będzie dużo niższa niż w przypadku węgla i wyniesie 500 zł. Ze względu na dywersyfikację dostaw tego surowca branża jest odporna i będzie on dostępny.

mgr inż. Maciej Rokiel Przeglądy okresowe a system ETICS

Przeglądy okresowe a system ETICS Przeglądy okresowe a system ETICS

Ustawa Prawo budowlane obliguje właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego do utrzymywania go w należytym stanie, czemu mają służyć przeglądy okresowe.

Ustawa Prawo budowlane obliguje właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego do utrzymywania go w należytym stanie, czemu mają służyć przeglądy okresowe.

Anna Ruszczak news Domowe sposoby na oszczędzanie energii

Domowe sposoby na oszczędzanie energii Domowe sposoby na oszczędzanie energii

Wyniki badań IBRiS dla Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej wskazują, że Polacy nie są do końca świadomi, które urządzenia elektroniczne w domu lub mieszkaniu pobierają najwięcej energii. Nawet drobne...

Wyniki badań IBRiS dla Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej wskazują, że Polacy nie są do końca świadomi, które urządzenia elektroniczne w domu lub mieszkaniu pobierają najwięcej energii. Nawet drobne zmiany w sposobie korzystania z takich sprzętów mogą przełożyć się na wysokość rachunków.

Anna Ruszczak news Świadectwa efektywności energetycznej obowiązkowe dla właścicieli mieszkań

Świadectwa efektywności energetycznej obowiązkowe dla właścicieli mieszkań Świadectwa efektywności energetycznej obowiązkowe dla właścicieli mieszkań

Sejm przegłosował ustawę zmieniającą przepisy o efektywności energetycznej budynków. Świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe nie tylko dla budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych,...

Sejm przegłosował ustawę zmieniającą przepisy o efektywności energetycznej budynków. Świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe nie tylko dla budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, ale też dla właścicieli mieszkań.

Anna Ruszczak news Pilna renowacja budynków, w których ubogo żyje 17 proc. Polaków

Pilna renowacja budynków, w których ubogo żyje 17 proc. Polaków Pilna renowacja budynków, w których ubogo żyje 17 proc. Polaków

70 proc. budynków w Polsce nie spełnia standardów efektywności energetycznej i wymaga renowacji. Z raportu firmy VELUX „Barometr Zdrowych Domów” wynika, że inwestycje w renowację i efektywność energetyczną...

70 proc. budynków w Polsce nie spełnia standardów efektywności energetycznej i wymaga renowacji. Z raportu firmy VELUX „Barometr Zdrowych Domów” wynika, że inwestycje w renowację i efektywność energetyczną starzejących się budynków mieszkalnych, do 2050 roku mogą przynieść polskiej gospodarce 17mld euro dodatkowych oszczędności.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Jakie narzędzia są przydane podczas inspekcji nieruchomości?

Jakie narzędzia są przydane podczas inspekcji nieruchomości? Jakie narzędzia są przydane podczas inspekcji nieruchomości?

Rzetelna ocena stanu technicznego budynku jest niezbędna nie tylko przed rozpoczęciem jego użytkowania ale także w trakcie eksploatacji nieruchomości, kiedy to pojawiają się awarie, wpływające na bezpieczeństwo,...

Rzetelna ocena stanu technicznego budynku jest niezbędna nie tylko przed rozpoczęciem jego użytkowania ale także w trakcie eksploatacji nieruchomości, kiedy to pojawiają się awarie, wpływające na bezpieczeństwo, ekonomiczność a także prawidłowe wykorzystanie zainstalowanych w budynku technologii. Obowiązek przeprowadzenia okresowych przeglądów wynika ponadto wprost z art. 62 Prawa Budowlanego. Nie ulega zatem wątpliwości, że inspekcję nieruchomości należy zlecić specjaliście, który nie tylko dzięki...

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Zadbaj o wyposażenie warsztatu konserwatora osiedlowego

Zadbaj o wyposażenie warsztatu konserwatora osiedlowego Zadbaj o wyposażenie warsztatu konserwatora osiedlowego

Nie ma dnia by na osiedlach nie zgłaszano awarii. Bloki to najczęściej wysokie budynki wielolokalowe, zamieszkiwane przez wielu mieszkańców – zatem tyle ile mieszkań, tyle potencjalnych wezwań serwisu...

Nie ma dnia by na osiedlach nie zgłaszano awarii. Bloki to najczęściej wysokie budynki wielolokalowe, zamieszkiwane przez wielu mieszkańców – zatem tyle ile mieszkań, tyle potencjalnych wezwań serwisu technicznego. Do tego dochodzi dbałość o prawidłowy stan techniczny w częściach wspólnych nieruchomości. Konserwator osiedlowy rozwiązuje zatem różnorakie problemy techniczne, z pogranicza wielu branż. Jego doświadczenie i wszechstronność, a także dobrze wyposażony warsztat gwarantują sprawne i skuteczne...

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Zadbaj o otoczenie nieruchomości - zwiększy to jej wartość i komfort mieszkańców

Zadbaj o otoczenie nieruchomości - zwiększy to jej wartość i komfort mieszkańców Zadbaj o otoczenie nieruchomości - zwiększy to jej wartość i komfort mieszkańców

Nieruchomość to wizytówka zarządcy. Niestety kosztownych inwestycji związanych z modernizacją instalacji nie widać gołym okiem, mimo że to istotne modernizacje, wpływające na sprawne technicznie funkcjonowanie...

Nieruchomość to wizytówka zarządcy. Niestety kosztownych inwestycji związanych z modernizacją instalacji nie widać gołym okiem, mimo że to istotne modernizacje, wpływające na sprawne technicznie funkcjonowanie budynku. To, co widać gołym okiem to elewacja. Dobrze świadczy czysta, schludna elewacja w stonowanych kolorach. Czasy pstrokatych blokowisk odchodzą pomału w niepamięć. Oczywiście jeśli mowa o elewacji to budynek powinien być już po termomodernizacji. Nie sposób tu wspomnieć o równie estetycznym...

Adrian Fornalczyk Energooszczędne rozwiązania w dźwigach osobowych

Energooszczędne rozwiązania w dźwigach osobowych Energooszczędne rozwiązania w dźwigach osobowych

Od dłuższego czasu zauważalna stała się tendencja do zmniejszania zapotrzebowania na energię elektryczną, ze względu na ekologię, ochronę zasobów naturalnych, zmniejszenie śladu węglowego, chęć oddychania...

Od dłuższego czasu zauważalna stała się tendencja do zmniejszania zapotrzebowania na energię elektryczną, ze względu na ekologię, ochronę zasobów naturalnych, zmniejszenie śladu węglowego, chęć oddychania czystszym powietrzem. Innymi motywatorami mogą być poprawa charakterystyki energetycznej budynków czy też po prostu redukcja zużycia energii przekładająca się na oszczędności finansowe. Ostatni aspekt zwłaszcza w obecnych czasach – podwyżek cen energii, niepewności ostatecznych stawek i zasad rozliczania...

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku? Jaki jest koszt założenia domofonu w bloku?

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny» Renowacja elewacji - prosty system elewacyjny»

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze » Nowoczesne rozwiązania dla spółdzielni i wspólnot – ciepłomierze »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Detektory gazów dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym » Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym »

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego? Co daje zarządcy instalacja gazu płynnego?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej? Jak zapewnić zasięg telefonii komórkowej w garażach podziemych i na klatce schodwej?

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.