administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Gospodarz Domu – „powrót do przyszłości”

Gospodarz domu dba przede wszystkim o czystość w budynku oraz o czystość terenów wewnętrznych i zewnętrznych przynależących do budynku
fot. pixabay

Gospodarz domu dba przede wszystkim o czystość w budynku oraz o czystość terenów wewnętrznych i zewnętrznych przynależących do budynku


fot. pixabay

Na początku 2020 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu uruchomił program „Gospodarz Domu”. Program skierowany jest do najemców zasobu komunalnego, a jego głównym założeniem i korzyścią jest dbałość o wspólną przestrzeń w miejskich kamienicach i blokach.

Zobacz także

TuMieszkamy Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste

Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste

Ubiegły rok przyniósł wiele zmian, także na rynku mieszkaniowym i zarządzania nieruchomościami. Pandemia przyspieszyła – i tak nieukniknione – zmiany, opierające się na digitalizacji usług. Zarówno Wspólnoty...

Ubiegły rok przyniósł wiele zmian, także na rynku mieszkaniowym i zarządzania nieruchomościami. Pandemia przyspieszyła – i tak nieukniknione – zmiany, opierające się na digitalizacji usług. Zarówno Wspólnoty Mieszkaniowe, jak i deweloperzy oczekują, że wszystko będzie działało szybko, prosto i na klik – także usługi zarządzania nieruchomościami.

TuMieszkamy TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju

TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju

TuMieszkamy, marka świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, scentralizowała procesy obsługi klienta i otworzyła biuro w Lublinie. Takie działanie to kolejny etap na drodze rozwoju...

TuMieszkamy, marka świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, scentralizowała procesy obsługi klienta i otworzyła biuro w Lublinie. Takie działanie to kolejny etap na drodze rozwoju firmy, która poszerza swoją działalność, stawiając na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, łatwą komunikację i łączenie procesów zdalnej obsługi z regularną obecnością specjalistów na terenie nieruchomości.

Andrzej Rajkiewicz Świadectwa charakterystyki energetycznej a zarządzanie nieruchomościami

Świadectwa charakterystyki energetycznej a zarządzanie nieruchomościami Świadectwa charakterystyki energetycznej a zarządzanie nieruchomościami

Na pytania zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami odpowiada Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Na pytania zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami odpowiada Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Program jest rozszerzeniem wdrożonego w spółce wcześniej programu „Dozorca”. Skierowany był on wyłącznie do dłużników i cieszył się  dużym zainteresowaniem. Dzięki tej formule dłużnicy zalegający z opłatami za czynsz w okresie od lipca 2018 r. do czerwca 2020 r. odpracowali względem miasta Poznania ponad milion złotych. Proponowana forma uregulowania ich zobowiązań jest korzystna dla obu stron i należy szczególnie podkreślić, że w wielu przypadkach dzięki zawartym porozumieniom wielu rodzinom udało się wyjść z finansowych tarapatów. Dzięki podjęciu pracy w programie miasto wstrzymało proces zbliżającej się eksmisji.

„Gospodarz Domu” to innowacyjny program w skali kraju, który ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo i estetykę budynków komunalnych w Poznaniu poprzez ścisłą współpracę z mieszkańcami.

Rozszerzenie programu pozwala osobom, które wyszły z zadłużenia kontynuować współpracę ze spółką miejską. Najemcom, którzy regulują swoje płatności należycie i dysponują wolnym czasem spółka proponuje umowę o pracę właśnie w charakterze gospodarza domu. Dzięki wyrównaniu szans dla uczestników programu udało się uniknąć sytuacji stygmatyzacji gospodarza domu postrzeganego wcześniej wyłącznie jako dłużnika.

Jaki kocioł kondensacyjny wybrać?

Gazowe kotły kondensacyjne EcoCondens Crystal II Plus to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u.

 

Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni (jedną z ich głównych zalet jest możliwość łączenia w układy kaskadowe).

 

Doskonała praca na mocy minimalnej sprawia, że urządzenia sprawdzają się nawet w mieszkaniach o małej powierzchni, ponieważ nie generują strat ciepła - użytkownik płaci za energię faktycznie wykorzystaną.

 

Program daje również szansę biedniejszym rodzinom z lokali socjalnych na zamianę mieszkania i poprawę standardu lokalu przy uzupełnieniu wartości płaconego czynszu świadczeniem usług na rzecz miasta. Gospodarz domu pracuje na podstawie umowy o pracę. Czas pracy ma charakter zadaniowy, a wynagrodzenie jest uzależnione od ilości metrów kwadratowych powierzchni obsługiwanej przez danego gospodarza.

Gospodarz domu dba przede wszystkim o czystość w budynku oraz o czystość terenów wewnętrznych i zewnętrznych przynależących do budynku. Podejmuje się też napraw drobnych usterek jak np. zepsuta klamka w drzwiach. Gospodarze współpracują bezpośrednio z administratorami budynków, co w znacznym stopniu pozwala identyfikować najpilniejsze prace do wykonania.

Wszyscy pracownicy otrzymują niezbędne narzędzia do pracy oraz ubrania robocze. Przy trudniejszych zadaniach wsparciem dla gospodarzy domu jest serwis mobilny, czyli dwie brygady składające się z konserwatorów wyposażonych w odpowiedni sprzęt techniczny i poruszających się po mieście samochodami służbowymi.

Być jak gospodarz Popiołek?

Słynny gospodarz domu, znany nam wszystkim z przeszłości z serialu Dom, w opinii Prezesa ZKZL ma swoją świetlaną przyszłość.

–  Obserwujemy nie tylko poprawę jakości sprzątania w budynkach miejskich, ale też spadek ilości dewastacji oraz wzrost zadowolenia sąsiadów cieszących się, że budynek ma swojego stałego opiekuna – mówi prezes ZKZL Tomasz Lewandowski. Odnotowujemy również zmniejszenie ilości skarg, dotyczących jakości usługi sprzątania. Dla naszych administratorów nieruchomości, którzy często mają pod swoją opieką po kilkadziesiąt obiektów, gospodarz domu jest nieocenionym wsparciem. Nasi najemcy często mieszkający całe życie w miejskiej kamienicy wiedzą najlepiej, co wymaga naprawy, gdzie jesienią przecieka rynna, a gdzie należy zabezpieczyć przed zimą dach. Liczymy też na to, że dzięki współpracy z gospodarzami domu wyeliminujemy nielegalne podnajmy lokali komunalnych.

–  Systematycznie zwiększamy zasięg programu. Widzimy pozytywne efekty zarówno w wymiarze eksploatacyjnym budynków jak i społecznym. Gospodarz Domu to nie powrót do przeszłości, ale śmiałe wyjście z usług outsourcingowych w przyszłość, stawiające na bliską współpracę z naszymi najemcami, stawiające na poznaniaków! – podsumowuje projekt prezes Tomasz Lewandowski.

W pierwszych miesiącach funkcjonowania programu zgłosiło się bardzo dużo chętnych, a liczba zatrudnionych rośnie z miesiąca na miesiąc. Aktualnie w programie bierze udział 170 osób, które zajmują się między innymi zagospodarowaniem części wspólnych budynku czy opieką nad terenami zielonymi, znajdującymi się w sąsiedztwie budynków.

Pracę gospodarzy może ocenić każdy mieszkaniec miejskiej kamienicy przy wykorzystaniu darmowej aplikacji na smartfona o lokalnie brzmiącej nazwie „czysty fyrtel”. To doskonałe narzędzie umożliwia w kilku prostych krokach ocenić jakość świadczonych usług i zgłosić ewentualne zastrzeżenia.

Liczba wniosków składanych przez potencjalnych „Gospodarzy Domu” oraz znaczny przyrost terenów, którymi się opiekują wskazuje, że kierunek, który obrała spółka jest słuszny i możemy spodziewać się, że inne miasta będą czerpały wzorce z poznańskiego programu.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja MKiŚ: Polacy zadowoleni z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania

MKiŚ: Polacy zadowoleni z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania MKiŚ: Polacy zadowoleni z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania

Z badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dot. zazieleniania przestrzeni lokalnej, które przeprowadzono dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2020 r., wynika, że 83...

Z badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dot. zazieleniania przestrzeni lokalnej, które przeprowadzono dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2020 r., wynika, że 83 proc. respondentów jest zadowolona z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania, a 75 proc. badanych wyraża chęć i gotowość zaangażowania się w tworzenie nowych i dbanie o istniejące tereny zielone w swojej okolicy.

Damian Żabicki Osiedla pod pandemicznym nadzorem

Osiedla pod pandemicznym nadzorem Osiedla pod pandemicznym nadzorem

Zagrożenia związane z pandemią COVID-19 postawiły nowe wyzwania w zakresie ochrony zdrowia przed niemal każdą branżą. W znacznym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie budynków, w murach których znajdują się...

Zagrożenia związane z pandemią COVID-19 postawiły nowe wyzwania w zakresie ochrony zdrowia przed niemal każdą branżą. W znacznym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie budynków, w murach których znajdują się skupiska ludzi.

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – kontakt międzyludzki

#GorącaLinia – kontakt międzyludzki #GorącaLinia – kontakt międzyludzki

Pytanie: czy można odwiedzać osoby w bloku, które nie są na kwarantannie czy w izolacji?

Pytanie: czy można odwiedzać osoby w bloku, które nie są na kwarantannie czy w izolacji?

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – objęcie izolacją lokatora w bloku

#GorącaLinia – objęcie izolacją lokatora w bloku #GorącaLinia – objęcie izolacją lokatora w bloku

Pytanie: jak należy postępować przy objęciu izolacją lokatora w bloku?

Pytanie: jak należy postępować przy objęciu izolacją lokatora w bloku?

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – opuszczanie miejsca kwarantanny przez lokatora

#GorącaLinia – opuszczanie miejsca kwarantanny przez lokatora #GorącaLinia – opuszczanie miejsca kwarantanny przez lokatora

Pytanie: czy lokator może opuścić miejsce kwarantanny czy izolacji znajdujące się w bloku?

Pytanie: czy lokator może opuścić miejsce kwarantanny czy izolacji znajdujące się w bloku?

Redakcja Pusty korytarz to sprawna ewakuacja

Pusty korytarz to sprawna ewakuacja Pusty korytarz to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach – taki widok jest codziennością na terenie wielu osiedli. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni...

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach – taki widok jest codziennością na terenie wielu osiedli. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni swojego lokum. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi.

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych

#GorącaLinia – zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych #GorącaLinia – zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych

Pytanie: Czy nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje wszędzie czy są jakieś wyjątki, np. na klatce schodowej?

Pytanie: Czy nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje wszędzie czy są jakieś wyjątki, np. na klatce schodowej?

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – przemieszczanie się przy blokowych placach

#GorącaLinia – przemieszczanie się przy blokowych placach #GorącaLinia – przemieszczanie się przy blokowych placach

Pytanie: Czy w związku z COVID-19 mieszkańcy bloku powinni zachować odległość półtora metra na placykach przyblokowych?

Pytanie: Czy w związku z COVID-19 mieszkańcy bloku powinni zachować odległość półtora metra na placykach przyblokowych?

Redakcja Podatek od deszczu zapłacą także mieszkańcy osiedli

Podatek od deszczu zapłacą także mieszkańcy osiedli Podatek od deszczu zapłacą także mieszkańcy osiedli

W ramach nowelizacji Prawa wodnego ma się powiększyć grono płatników "podatku od deszczu". Do wspomnianej opłaty będą zobowiązani nie tylko właściciele domów jednorodzinnych czy właściciele sklepów i fabryk,...

W ramach nowelizacji Prawa wodnego ma się powiększyć grono płatników "podatku od deszczu". Do wspomnianej opłaty będą zobowiązani nie tylko właściciele domów jednorodzinnych czy właściciele sklepów i fabryk, lecz także mieszańcy bloków.

Redakcja Ekologiczne trendy na osiedlach

Ekologiczne trendy na osiedlach Ekologiczne trendy na osiedlach

Rosnąca świadomość zmian klimatycznych pociąga za sobą zainteresowanie rozwiązaniami proekologicznymi. Fotowoltaika, garaże wyposażone w ładowarki dla aut elektrycznych czy szanowanie zieleni to tylko...

Rosnąca świadomość zmian klimatycznych pociąga za sobą zainteresowanie rozwiązaniami proekologicznymi. Fotowoltaika, garaże wyposażone w ładowarki dla aut elektrycznych czy szanowanie zieleni to tylko przykładowe elementy, które coraz częściej zaczynają być obecne na osiedlach mieszkaniowych.

Natalia Pypeć Bezpieczeństwo na osiedlu –  jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?

Bezpieczeństwo na osiedlu –  jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa? Bezpieczeństwo na osiedlu –  jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?

Trwająca epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od wszystkich – zarówno mieszkańców osiedla, jak i zarządców – zachowania szczególnej ostrożności i większej niż dotychczas higieny....

Trwająca epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od wszystkich – zarówno mieszkańców osiedla, jak i zarządców – zachowania szczególnej ostrożności i większej niż dotychczas higieny. Kluczową kwestią jest utrzymanie czystości w częściach wspólnych budynku.

Redakcja Wielka płyta w obszarze zainteresowań deweloperów

Wielka płyta w obszarze zainteresowań deweloperów Wielka płyta w obszarze zainteresowań deweloperów

Pojawiają się sygnały, że deweloperzy coraz bardziej i częściej interesują się wielką płytą. Czy liczba wielkopłytowych bloków oddawanych do użytku rzeczywiście rośnie?

Pojawiają się sygnały, że deweloperzy coraz bardziej i częściej interesują się wielką płytą. Czy liczba wielkopłytowych bloków oddawanych do użytku rzeczywiście rośnie?

Redakcja Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży?

Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży? Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży?

Jak długo deweloperzy czekają na wydanie pozwoleń na budowę mieszkań? W przypadku jakich gruntów występują największe trudności? W jakich lokalizacjach?

Jak długo deweloperzy czekają na wydanie pozwoleń na budowę mieszkań? W przypadku jakich gruntów występują największe trudności? W jakich lokalizacjach?

Redakcja Innowacyjne śmietniki z Ciechanowa, za którymi nie nadąża prawo

Innowacyjne śmietniki z Ciechanowa, za którymi nie nadąża prawo Innowacyjne śmietniki z Ciechanowa, za którymi nie nadąża prawo

Czterokrotny wzrost liczby segregujących śmieci w zabudowie wielorodzinnej i rozwiązanie problemu anonimowości w blokach mieszkalnych – to efekty z wprowadzenia w Ciechanowie inteligentnych pojemników...

Czterokrotny wzrost liczby segregujących śmieci w zabudowie wielorodzinnej i rozwiązanie problemu anonimowości w blokach mieszkalnych – to efekty z wprowadzenia w Ciechanowie inteligentnych pojemników na odpady. Miasto za ten projekt zdobyło nagrodę w konkursie Serwisu Samorządowego PAP Innowacyjny Samorząd 2020 w kategorii gminy miejskie.

Redakcja Inwestorzy stawiają na bezpieczeństwo

Inwestorzy stawiają na bezpieczeństwo Inwestorzy stawiają na bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych elementów komfortowego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Poczucie bezpieczeństwa jest kwestią indywidualną. Są osoby, według których bezpieczeństwo...

Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych elementów komfortowego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Poczucie bezpieczeństwa jest kwestią indywidualną. Są osoby, według których bezpieczeństwo gwarantuje całodobowy monitoring osiedla i specjalistyczna firma ochroniarska, innym wystarczą antywłamaniowe drzwi. Niewątpliwie pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że coraz więcej osób czuje się bezpiecznie w okolicy, w której mieszka – według badań przeprowadzonych przez CBOS taką opinię wyraża aż...

Redakcja Osiedlowa bitwa o miejsca postojowe

Osiedlowa bitwa o miejsca postojowe Osiedlowa bitwa o miejsca postojowe

Miejsca postojowe, a właściwie ich niewystarczająca ilość jest jednym z głównych problemów zarówno miast, jak i osiedli mieszkaniowych. Kwestie dotyczące liczby miejsc parkingowych w teorii regulują plany...

Miejsca postojowe, a właściwie ich niewystarczająca ilość jest jednym z głównych problemów zarówno miast, jak i osiedli mieszkaniowych. Kwestie dotyczące liczby miejsc parkingowych w teorii regulują plany zagospodarowania przestrzennego. Jednak w praktyce miejsc do parkowania zwykle brakuje.

Redakcja Dla kogo małe osiedle?

Dla kogo małe osiedle? Dla kogo małe osiedle?

Wybierając osiedle, na którym zamieszkamy, nie powinniśmy pomijać tak ważnego czynnika, jak wielkość inwestycji. Może to istotnie wpływać na nasz komfort życia. Co przemawia za mniejszymi osiedlami?

Wybierając osiedle, na którym zamieszkamy, nie powinniśmy pomijać tak ważnego czynnika, jak wielkość inwestycji. Może to istotnie wpływać na nasz komfort życia. Co przemawia za mniejszymi osiedlami?

Redakcja Nawierzchnia na osiedlu – jak o nią zadbać zimą?

Nawierzchnia na osiedlu – jak o nią zadbać zimą? Nawierzchnia na osiedlu – jak o nią zadbać zimą?

Zima w Polsce z roku na rok jest coraz łagodniejsza, a nawierzchnia wykonana z kostki i płyt betonowych jest jednym z bardziej odpornych materiałów na rynku. Jednak odporność i trwałość wspomnianych materiałów...

Zima w Polsce z roku na rok jest coraz łagodniejsza, a nawierzchnia wykonana z kostki i płyt betonowych jest jednym z bardziej odpornych materiałów na rynku. Jednak odporność i trwałość wspomnianych materiałów nie powinna nas zwalniać z odpowiedniej konserwacji nawierzchni w okresie zimowym.

Helena Śpiewak Jakie „razem” w mieście?

Jakie „razem” w mieście? Jakie „razem” w mieście?

Współczesne polskie miasta... Jak sprawić by były dobrem wspólnym ich mieszkańców, a nie tylko sumą indywidualnych, prywatnych interesów?

Współczesne polskie miasta... Jak sprawić by były dobrem wspólnym ich mieszkańców, a nie tylko sumą indywidualnych, prywatnych interesów?

Redakcja Klimat i ekologia wyzwaniami do deweloperów

Klimat i ekologia wyzwaniami do deweloperów Klimat i ekologia wyzwaniami do deweloperów

Kupujący mieszkania coraz częściej zwracają uwagę na kwestie dotyczące rozwiązań proekologicznych, pozwalających choćby w najmniejszym stopniu wpływać pozytywnie na ochronę klimatu. Czy deweloperzy są...

Kupujący mieszkania coraz częściej zwracają uwagę na kwestie dotyczące rozwiązań proekologicznych, pozwalających choćby w najmniejszym stopniu wpływać pozytywnie na ochronę klimatu. Czy deweloperzy są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom?

Redakcja Rozwiązania ekologiczne na współczesnych osiedlach

Rozwiązania ekologiczne na współczesnych osiedlach Rozwiązania ekologiczne na współczesnych osiedlach

Deweloperzy coraz częściej wprowadzają ekologiczne rozwiązania w realizowanych inwestycjach. O jakich rozwiązaniach mowa? Na jakich osiedlach są one stosowane? Czy w segmencie mieszkaniowym planowana jest...

Deweloperzy coraz częściej wprowadzają ekologiczne rozwiązania w realizowanych inwestycjach. O jakich rozwiązaniach mowa? Na jakich osiedlach są one stosowane? Czy w segmencie mieszkaniowym planowana jest realizacja budynków z zielonymi certyfikatami? Serwis nieruchomości dompress.pl przygotował sondę, w której udziela odpowiedzi na postawione wyżej pytania.

Redakcja Kluczyk do skrzynki – pilnuj, nowego nie będzie

Kluczyk do skrzynki – pilnuj, nowego nie będzie Kluczyk do skrzynki – pilnuj, nowego nie będzie

Szybka ankieta przyniosła zaskakujące wnioski: nie mamy pojęcia, co zrobić w przypadku zgubienia klucza do swojej skrzynki pocztowej. Większość z nas ruszyłaby na pocztę lub do administracji budynku. Nic...

Szybka ankieta przyniosła zaskakujące wnioski: nie mamy pojęcia, co zrobić w przypadku zgubienia klucza do swojej skrzynki pocztowej. Większość z nas ruszyłaby na pocztę lub do administracji budynku. Nic bardziej mylnego. Kluczowe jest tu słowo "swojej".

Paweł Puch Plac zabaw przy budynku przede wszystkim dla mieszkańców

Plac zabaw przy budynku przede wszystkim dla mieszkańców Plac zabaw przy budynku przede wszystkim dla mieszkańców

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją, zabawą i spędzaniem czasu wolnego, a nie potrzebom przedszkola (mieszczącego...

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją, zabawą i spędzaniem czasu wolnego, a nie potrzebom przedszkola (mieszczącego się w jednym z lokali wspólnoty). Zatem wspólnota mieszkaniowa w celu zapewnienia powyższego ma prawo regulować zasady korzystania z tej części nieruchomości wspólnej – wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Anna Skórkowska Jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej?

Jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej? Jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej?

Miejsca nieestetyczne, z których nie możemy zrezygnować, bo są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu osiedli mieszkaniowych – tak jak np. kontenery na śmieci – warto ukryć lub je „zneutralizować”, aby...

Miejsca nieestetyczne, z których nie możemy zrezygnować, bo są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu osiedli mieszkaniowych – tak jak np. kontenery na śmieci – warto ukryć lub je „zneutralizować”, aby nie szpeciły. Do tego celu wykorzystywane są różnego typu konstrukcje i altany śmietnikowe, ale nie tylko. Śmietnik można także schować wykorzystując do tego celu rozmaite gatunki i odmiany roślin.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.