administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży?

Sonda serwisu Dompress.pl

Redakcja | 2020-04-03
W przypadku uzyskiwania pozwolenia na budowę, najdłużej trwają uzgodnienia głównie drogowe i z gestorami mediów
fot. Pixabay

W przypadku uzyskiwania pozwolenia na budowę, najdłużej trwają uzgodnienia głównie drogowe i z gestorami mediów


fot. Pixabay

Jak długo deweloperzy czekają na wydanie pozwoleń na budowę mieszkań? W przypadku jakich gruntów występują największe trudności? W jakich lokalizacjach?

Zobacz także

Redakcja Które samorządy budują najwięcej mieszkań?

Które samorządy budują najwięcej mieszkań? Które samorządy budują najwięcej mieszkań?

Gminne budownictwo w Polsce już od jakiegoś czasu przechodzi kryzys. Niestety taka sytuacja ma miejsce w warunkach sporego deficytu gminnych lokali. Wynosi on około 150 000 mieszkań na terenie całego kraju.

Gminne budownictwo w Polsce już od jakiegoś czasu przechodzi kryzys. Niestety taka sytuacja ma miejsce w warunkach sporego deficytu gminnych lokali. Wynosi on około 150 000 mieszkań na terenie całego kraju.

Redakcja news Zainteresowanie cudzoziemców polskimi mieszkaniami

Zainteresowanie cudzoziemców polskimi mieszkaniami Zainteresowanie cudzoziemców polskimi mieszkaniami

Ponad 14,3 tysięcy – tyle mieszkań kupili w całym 2023 roku cudzoziemcy żyjący w Polsce.

Ponad 14,3 tysięcy – tyle mieszkań kupili w całym 2023 roku cudzoziemcy żyjący w Polsce.

Redakcja news Rekordowe koszty eksploatacyjne w biurach

Rekordowe koszty eksploatacyjne w biurach Rekordowe koszty eksploatacyjne w biurach

Z raportu „Service Charges” przygotowanego przez Colliers wynika, że w 2023 średnie miesięczne stawki opłat eksploatacyjnych ponoszonych przez najemców biur wzrosły aż o 26% w porównaniu do roku 2022.

Z raportu „Service Charges” przygotowanego przez Colliers wynika, że w 2023 średnie miesięczne stawki opłat eksploatacyjnych ponoszonych przez najemców biur wzrosły aż o 26% w porównaniu do roku 2022.

Mirosław Kujawski (Develia S.A.)

W przypadku uzyskiwania pozwolenia na budowę, najdłużej trwają uzgodnienia głównie drogowe i z gestorami mediów. W zależności od skali projektu i jego złożoności, procedury mogą ciągnąć się od kilku do kilkunastu miesięcy. Okres od zakupu gruntu do wbicia przysłowiowej łopaty może dodatkowo wydłużyć konieczność uzyskania WZ-tki czy wykonania decyzji środowiskowej.

Zbigniew Juroszek (Atal)

Obecnie procesy administracyjne związane m.in. z uzyskaniem pozwolenia na budowę czy użytkowania budynków mieszkalnych są niezwykle skomplikowane i czasochłonne. Rynek pod względem administracyjnym jest teraz silnie nieprzewidywalny. Stanowi to jedną z kluczowych barier rozwoju branży. Przeciągające się postępowania negatywnie przekładają się na ceny mieszkań, bo wydłużają czas realizacji inwestycji.

Zuzanna Należyta (Eco Classic) 

Niestety od kilku lat nasila się problem z decyzyjnością urzędników. Niejednokrotnie bojąc się wydać niewłaściwą decyzję, wydają decyzje odmowne, żeby deweloper musiał odwołać się do drugiej instancji. W ten sposób odpowiedzialność spada na kogoś innego. Niestety znacząco wydłuża to proces uzyskania rozmaitych decyzji i pozwoleń. Niekiedy również urzędnicy w danym urzędzie interpretują przepisy we własny, odmienny od powszechnie stosowanej praktyki, sposób, co również komplikuje i utrudnia prowadzenie procesu inwestycyjnego. 

Małgorzata Ostrowska (J.W. Construction Holding S.A.) 

Czas oczekiwania na pozwolenie na budowę wydłuża się coraz bardziej i dotyka wszystkich deweloperów. Z badań realizowanych rokrocznie przez Polski Związek Firm Deweloperskich wynika, że żadne z największych polskich miast nie może pochwalić się wydaniem wszystkich decyzji o warunkach zabudowy w ustawowym terminie. Niestety również doświadczamy tego problemu w większości miast, w których realizujemy swoje inwestycje. Konieczność dodatkowych uzgodnień, raportów środowiskowych, operatów wydłuża cały proces przygotowania inwestycji. Czasochłonne są także procedury uzyskania przyłączenia mediów. Na przykład w Osiedlu Villa Campina pod Ożarowem Mazowieckim, gdzie stawiamy ekologiczne, drewniane domy szeregowe z prefabrykatów, które prawie gotowe przyjeżdżają z naszej fabryki w Tłuszczu, sama budowa zajmuje około dwóch tygodni. Wykorzystując nową technologię, ekologiczny i energooszczędny materiał i szybką technikę stawiania domu niezależnie od warunków atmosferycznych oszczędzamy na czasie budowy. Jednakże z powodów proceduralnych nie jesteśmy w stanie w równym stopniu skrócić czasu oczekiwania na możliwość zamieszkania.

Monika Perekitko (Matexi Polska)

Przedłużające się procesy administracyjne to zdecydowanie największa bariera dla rozwoju branży deweloperskiej. Z naszych obserwacji wynika, że procesy te czasem niemal dwukrotnie opóźniają czas wprowadzenia nowego projektu na rynek w porównaniu do lat ubiegłych. Sytuacja różni się oczywiście w odniesieniu do konkretnych inwestycji i lokalizacji jednak ogólna tendencja jest negatywna.

Marcin Żurek (Nickel Development)

Oczekiwanie związane z pozwoleniem na budowę to czas około 2-3 miesięcy. Jednak nie z pozwoleniem wiążą się największe trudności. Biorąc pod uwagę, że interesuje nas zakup gruntów wymagających nierzadko zmiany planu miejscowego lub warunków zabudowy, to właśnie na tym etapie musimy czekać najdłużej – nawet ponad 1,5 roku. Najwięcej trudności występuje w przypadku nabywania gruntów miejskich o szczególnych uwarunkowaniach, związanych z oddziaływaniem na istniejącą zabudowę. Rozpoczęcie inwestycji na takich gruntach zwykle wymaga dodatkowych decyzji administracyjnych. To wszystko jest bardzo czasochłonne. 

Cezary Grzebalski (Skanska)

Przy planowaniu nowych projektów czas trwania pozyskania decyzji administracyjnych jest różny dla poszczególnych inwestycji. Zdarza się, że jest to kilka lat, a w innych przypadkach zaledwie kilka miesięcy. Przypuszczamy, że w nadchodzących miesiącach sytuacja wywołana COVID-19 również może przyczynić się do wydłużonego oczekiwania na pozwolenie na budowę.

Wojciech Chotkowski (Aria Development)

W przypadku jednej z naszych inwestycji na decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu czekaliśmy ponad rok, chociaż ustawowy termin wynosił 90 dni. Był to wynik powolnego działania urzędu, w którym urzędnicy w związku z brakiem mocy przerobowych nie wyrabiali się z wydawaniem decyzji. Największe trudności występują w przypadku gruntów, które nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ograniczenia administracyjne czy konfliktowe sąsiedztwo mogą utrudniać uzyskanie pozwolenia. Dlatego przed zakupem działki dokładnie badamy jej stan prawny, opracowujemy koncepcję zabudowy i staramy się uzyskać jak najwięcej pozwoleń, aby ryzyko było minimalne. Stosujemy również umowy warunkowe, w ramach których zakup nieruchomości dochodzi do skutku po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Joanna Chojecka (Robyg SA.)

W poprzednich latach rzeczywiście procedury administracyjne wydłużyły się. Widać jednak poprawę w tym obszarze. Kluczowe dla prowadzenia płynnej działalności deweloperskiej jest bardzo dobre przygotowanie dokumentacji, do czego przykładamy szczególną wagę. W trakcie uzyskiwania pozwoleń ważne jest także zaangażowanie dewelopera, wkład w budowę infrastruktury publicznej i prowadzenie działań na rzecz lokalnych społeczności. Takie podejście stosujemy w naszej firmie. Finansujemy budowę dróg lokalnych, infrastruktury dla kierowców (Wilanów, Bemowo – Warszawa), przedszkoli (Gdańsk), parków (Park Odolany Warszawa, Green Mokotów), zbiorników wodnych (Green Mokotów Warszawa). Aktywnie bierzemy też udział w rewitalizacji terenów pod inwestycje (Ursus, Warszawa). Dzięki temu, że w ramach procesów administracyjnych przedstawiamy kompletne projekty inwestycji, uwzględniające infrastrukturę oraz elementy publiczne inwestycji, stanowiące integralne części dzielnicy i miasta, mamy wysoką efektywność w zakresie etapu proceduralnego.

Źródło: Dompress.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja AiMN news Inflacja w styczniu 2024 niższa niż przewidywana

Inflacja w styczniu 2024 niższa niż przewidywana Inflacja w styczniu 2024 niższa niż przewidywana

Z danych GUS-u wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2024 r. wzrosły o 3,9 proc. rdr.

Z danych GUS-u wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2024 r. wzrosły o 3,9 proc. rdr.

Redakcja Rynek nieruchomości komercyjnych w 2024 roku

Rynek nieruchomości komercyjnych w 2024 roku Rynek nieruchomości komercyjnych w 2024 roku

W 2023 roku zarówno polski, jak i zagraniczne rynki inwestycyjne charakteryzowała osłabiona aktywność inwestorów. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Colliers, w porównaniu do roku 2022 łączna wartość...

W 2023 roku zarówno polski, jak i zagraniczne rynki inwestycyjne charakteryzowała osłabiona aktywność inwestorów. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Colliers, w porównaniu do roku 2022 łączna wartość i liczba transakcji we wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce spadła o 3,8 mld EUR.

Redakcja AiMN news Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa

Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa

„Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa” – to tematyka jednego z paneli dyskusyjnych Europejskiego Kongresu Samorządów.

„Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa” – to tematyka jednego z paneli dyskusyjnych Europejskiego Kongresu Samorządów.

Redakcja AiMN news Zeznania w systemie Twój e-PIT wymagają uzupełnień

Zeznania w systemie Twój e-PIT wymagają uzupełnień Zeznania w systemie Twój e-PIT wymagają uzupełnień

W tym roku po raz pierwszy publikowane są zeznania dla przedsiębiorców za 2023 w systemie Twój e-PIT.

W tym roku po raz pierwszy publikowane są zeznania dla przedsiębiorców za 2023 w systemie Twój e-PIT.

Redakcja AiMN news Program „Mieszkanie na start” – czy ceny mieszkań pójdą w górę?

Program „Mieszkanie na start” – czy ceny mieszkań pójdą w górę? Program „Mieszkanie na start” – czy ceny mieszkań pójdą w górę?

Czy klienci wstrzymują się z zakupem mieszkań do czasu wejścia w życie programu „Mieszkanie na start”?

Czy klienci wstrzymują się z zakupem mieszkań do czasu wejścia w życie programu „Mieszkanie na start”?

Redakcja news Sprzedaż nieruchomości tylko ze świadectwem energetycznym

Sprzedaż nieruchomości tylko ze świadectwem energetycznym Sprzedaż nieruchomości tylko ze świadectwem energetycznym

W kwietniu wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z nią zarówno deweloperzy, jak i ​ właściciele indywidualni, nie będą mogli sprzedać nieruchomości bez świadectwa energetycznego budynku....

W kwietniu wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z nią zarówno deweloperzy, jak i ​ właściciele indywidualni, nie będą mogli sprzedać nieruchomości bez świadectwa energetycznego budynku. Energooszczędność i typ ogrzewania będą więc kluczowymi czynnikami kształtującymi rynek mieszkaniowy.

Redakcja AiMN news Projekt ustawy wiatrakowej bez norm hałasu

Projekt ustawy wiatrakowej bez norm hałasu Projekt ustawy wiatrakowej bez norm hałasu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada, że trwają prace nad ustawą wiatrakową. Gotowy projekt ustawy powinien pojawić się do czerwca br.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada, że trwają prace nad ustawą wiatrakową. Gotowy projekt ustawy powinien pojawić się do czerwca br.

Redakcja AiMN news Co z cenami prądu w drugiej połowie roku?

Co z cenami prądu w drugiej połowie roku? Co z cenami prądu w drugiej połowie roku?

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka zapowiada, że w marcu poznamy decyzję dot. zamrażania cen energii na drugie półrocze 2024.

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka zapowiada, że w marcu poznamy decyzję dot. zamrażania cen energii na drugie półrocze 2024.

Redakcja news Antysmogowe zadania dla nowego rządu

Antysmogowe zadania dla nowego rządu Antysmogowe zadania dla nowego rządu

Polski Alarm Smogowy zaprezentował siedem antysmogowych zadań dla rządu Donalda Tuska. Ich realizacja przełoży się na znaczącą poprawę jakości powietrza w Polsce i zwiększy populację mieszkańców kraju...

Polski Alarm Smogowy zaprezentował siedem antysmogowych zadań dla rządu Donalda Tuska. Ich realizacja przełoży się na znaczącą poprawę jakości powietrza w Polsce i zwiększy populację mieszkańców kraju oddychających czystym powietrzem.

Redakcja AiMN news Jak mieszkają cudzoziemcy pracujący w Polsce?

Jak mieszkają cudzoziemcy pracujący w Polsce? Jak mieszkają cudzoziemcy pracujący w Polsce?

Ponad połowa obcokrajowców zatrudnionych w Polsce (54%) zamieszkuje pokój 2- lub 3-osobowy, a jedynie 4% zamieszkuje pokoje 6-osobowe.

Ponad połowa obcokrajowców zatrudnionych w Polsce (54%) zamieszkuje pokój 2- lub 3-osobowy, a jedynie 4% zamieszkuje pokoje 6-osobowe.

Redakcja news Nowych, gotowych mieszkań mniej, pozwoleń na budowę więcej

Nowych, gotowych mieszkań mniej, pozwoleń na budowę więcej Nowych, gotowych mieszkań mniej, pozwoleń na budowę więcej

W styczniu 2024 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem.

W styczniu 2024 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem.

Redakcja news W domowych awariach może pomóc ubezpieczyciel

W domowych awariach może pomóc ubezpieczyciel W domowych awariach może pomóc ubezpieczyciel

Znalezienie dobrego fachowca wcale nie jest łatwe; sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy mamy do czynienia z awarią i trzeba działać szybko.

Znalezienie dobrego fachowca wcale nie jest łatwe; sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy mamy do czynienia z awarią i trzeba działać szybko.

Magdalena Markiewicz Rynek najmu w 2024 roku – czego można się spodziewać?

Rynek najmu w 2024 roku – czego można się spodziewać? Rynek najmu w 2024 roku  – czego można się spodziewać?

Od niecałych dwóch lat na rynku najmu odnotowujemy szybkie podwyżki czynszów, które były widoczne już po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę. W 2023 r. sytuacja na rynku najmu już się ustabilizowała, a jesienią...

Od niecałych dwóch lat na rynku najmu odnotowujemy szybkie podwyżki czynszów, które były widoczne już po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę. W 2023 r. sytuacja na rynku najmu już się ustabilizowała, a jesienią i zimą obserwowaliśmy tendencje spadkowe. A czego można spodziewać się na tym rynku w najbliższych miesiącach?

Redakcja news Minimum 25 mkw. także dla lokali użytkowych

Minimum 25 mkw. także dla lokali użytkowych Minimum 25 mkw. także dla lokali użytkowych

Prawo wprawdzie określa limit powierzchniowy dla lokali mieszkalnych, to jednak na rynku nie brakuje mieszkań o powierzchni poniżej 25 mkw.

Prawo wprawdzie określa limit powierzchniowy dla lokali mieszkalnych, to jednak na rynku nie brakuje mieszkań o powierzchni poniżej 25 mkw.

Redakcja AiMN news VIII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP – władze Związku wybrane

VIII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP – władze Związku wybrane VIII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni  Mieszkaniowych RP – władze Związku wybrane

Podczas VIII Krajowego Zjazdu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, który odbył się w dniach 8-9 lutego zostały wybrane nowe władze.

Podczas VIII Krajowego Zjazdu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, który odbył się w dniach 8-9 lutego zostały wybrane nowe władze.

Redakcja AiMN Delegaci zdecydowali, w jaką stronę pójdzie spółdzielczość

Delegaci zdecydowali, w jaką stronę pójdzie spółdzielczość Delegaci zdecydowali, w jaką stronę pójdzie spółdzielczość

Pod koniec stycznia 2024 roku obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce. Biorą w nim udział delegaci wszystkich sektorów spółdzielczości, w...

Pod koniec stycznia 2024 roku obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce. Biorą w nim udział delegaci wszystkich sektorów spółdzielczości, w tym m.in. mieszkaniowego, bankowego, rolnego.

Redakcja news Bezpieczny kredyt 2 proc. przyznano nie tylko Polakom

Bezpieczny kredyt 2 proc. przyznano nie tylko Polakom Bezpieczny kredyt 2 proc. przyznano nie tylko Polakom

Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, beneficjentami programu zostali również obcokrajowcy.

Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, beneficjentami programu zostali również obcokrajowcy.

Redakcja news Początek 2024 w budownictwie mieszkaniowym – optymizm, ale umiarkowany

Początek 2024 w budownictwie mieszkaniowym – optymizm, ale umiarkowany Początek 2024 w budownictwie mieszkaniowym – optymizm, ale umiarkowany

Dane GUS-u nt. sytuacji mieszkaniowej w styczniu 2024 napawają umiarkowanym optymizmem – komentują eksperci z Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Dane GUS-u nt. sytuacji mieszkaniowej w styczniu 2024 napawają umiarkowanym optymizmem – komentują eksperci z Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Redakcja news Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań?

Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań? Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań?

Jak długo deweloperzy czekają na pozwolenia na budowę mieszkań? Czy czas oczekiwania różni się w poszczególnych miastach czy dzielnicach?

Jak długo deweloperzy czekają na pozwolenia na budowę mieszkań? Czy czas oczekiwania różni się w poszczególnych miastach czy dzielnicach?

Redakcja news Podatek od najmu w 2024 roku

Podatek od najmu w 2024 roku Podatek od najmu w 2024 roku

Czy w 2024 podatek od najmu będzie naliczany podobnie jak w minionym roku czy może mamy do czynienia z kolejnymi zmianami?

Czy w 2024 podatek od najmu będzie naliczany podobnie jak w minionym roku czy może mamy do czynienia z kolejnymi zmianami?

Redakcja news W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022

W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022 W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022

Ponad 162 tys. kredytów mieszkaniowych zostało udzielonych w 2023 roku. Wynik ten jest wyższy o ponad 28,5 proc. w stosunku do roku 2022.

Ponad 162 tys. kredytów mieszkaniowych zostało udzielonych w 2023 roku. Wynik ten jest wyższy o ponad 28,5 proc. w stosunku do roku 2022.

Redakcja news Nowe technologie na placach budowy

Nowe technologie na placach budowy Nowe technologie na placach budowy

Nowoczesne technologie mogą znacząco przyczynić się do wdrożenia nowych standardów zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Jak wynika z dodatku technologicznego do raportu Colliers „ESG na placu...

Nowoczesne technologie mogą znacząco przyczynić się do wdrożenia nowych standardów zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Jak wynika z dodatku technologicznego do raportu Colliers „ESG na placu budowy”, mimo dostępności innowacyjnych narzędzi droga do pełnej adaptacji i wykorzystania ich potencjału przez branżę budowlaną jest jeszcze długa.

Redakcja news Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

Dominujący beton i niewystarczająca ilość zieleni doprowadzają do wzrostu temperatur w przestrzeni miejskiej i znacznej utraty wody. Jednocześnie wywołują pilną potrzebę opracowania skutecznych strategii...

Dominujący beton i niewystarczająca ilość zieleni doprowadzają do wzrostu temperatur w przestrzeni miejskiej i znacznej utraty wody. Jednocześnie wywołują pilną potrzebę opracowania skutecznych strategii zarządzania tym cennym zasobem naturalnym.

Redakcja news Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych 2024

Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych 2024 Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych 2024

W nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbyło się Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych

W nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbyło się Ogólnopolskie Badanie Liczby Osób Bezdomnych

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.