administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Usługi innowacyjne na rynku nieruchomości

Maciej Kamiński | Administrator i Menedżer Nieruchomości 10/2022 | 2022-11-16
Usługi innowacyjne na rynku nieruchomości, fot. pixabay

Usługi innowacyjne na rynku nieruchomości, fot. pixabay

Rosnąca presja technologiczna oraz zmiany społeczno-gospodarcze, spowodowane powszechnym dostępem do Internetu, istotnie wpływają na całokształt gospodarki, w tym również rynek nieruchomości. W artykule przedstawiono podstawowe zagadnienia definicyjne i kla­syfikacyjne związane z innowacją, któ­re następnie poparto przykładami z rynku nieruchomości.

Zobacz także

Blue Bolt Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie...

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie komfort i bezpieczeństwo? To możliwe dzięki funkcjonalności współdzielenia i rezerwacji w aplikacji Blue Bolt.

Blue Bolt Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości?

Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości? Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości?

Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy...

Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków oczekują innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, przynoszących wymierne korzyści. Twórcy aplikacji Blue Bolt wychodzą im naprzeciw.

TrokenTech Sp. z o.o. Konferencje TrokenTech dla Zarządców Spółdzielni Mieszkaniowych – Wiosenna Edycja 2025

Konferencje TrokenTech dla Zarządców Spółdzielni Mieszkaniowych – Wiosenna Edycja 2025 Konferencje TrokenTech dla Zarządców Spółdzielni Mieszkaniowych – Wiosenna Edycja 2025

W dynamicznie zmieniającym się świecie zarządzania nieruchomościami, utrzymanie wysokiej jakości usług, efektywności kosztowej i zgodności z przepisami wymaga nieustannego doskonalenia wiedzy oraz narzędzi....

W dynamicznie zmieniającym się świecie zarządzania nieruchomościami, utrzymanie wysokiej jakości usług, efektywności kosztowej i zgodności z przepisami wymaga nieustannego doskonalenia wiedzy oraz narzędzi. Firma TrokenTech, lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla osób zarządzających nieruchomościami, zaprasza na kolejną edycję konferencji przeznaczonej dla zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych.

Rynek nieruchomości, pomimo młodego wieku i występujących na nim niedoskonałości można scharakteryzować jako złożony i uregulowany. Złożoność objawia się przede wszystkim rozwiniętą segmentacją rynku oraz mnogością przepisów regulujących i ograniczających mechanizmy wolnorynkowe. Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami definiuje trzy podstawowe zawody branży nieruchomości: rzeczoznawcę majątkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz zarządcę nieruchomości. Przedstawiony podział pozwala na dalsze klasyfikacje rynku obsługi nieruchomości:

  • rynek zarządzania nieruchomościami oraz jego segmenty: rynek zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, rynek zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, rynek zarządzania najmem lokali;
  • rynek pośrednictwa oraz jego segmenty: rynek obrotu oraz rynek najmu, rynek gruntów, rynek mieszkaniowy, rynek nieruchomości komercyjnych.

Katalizatorem zmian na rynku nieruchomości była deregulacja zawodów nieruchomościowych, która pozwoliła na stopniowe przenikanie się obszarów kompetencyjnych poszczególnych zawodów tzw. triady nieruchomości, szczególnie w odniesieniu do pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości. Pozytywnym aspektem tych zmian było przenikanie się obszarów kompetencyjnych zawodów zarządcy i pośrednika oraz powstawanie nowych rodzajów usług i bardziej kompleksowa obsługa, której oczekiwali klienci. Ze względu na utrzymany znaczny stopień regulacji zawodu rzeczoznawcy majątkowego, jego charakter od lat pozostaje niezmienny, choć w ostatnich latach również widać pewne zmiany związane z nasilająca się w ostatnich latach presją technologiczną.

Czym są innowacje? 

Jako wstęp do charakterystyki usług innowacyjnych w pierwszym kroku zdefiniowane zostanie pojęcie innowacji oraz wskazane zostaną ich podstawowe rodzaje. W literaturze naukowej pojęcie innowacji jest definiowane na wiele sposobów, jednak w ujęciu praktycznym najczęściej przytaczana i stosowana w zarządzaniu innowacjami jest ta przedstawiona w opracowaniu pt. „Podręcznik Oslo – zalecenia dotyczące pozyskiwania, prezentowania i wykorzystywania danych z zakresu innowacji” . Według podręcznika innowacja to:

Nowy lub ulepszony produkt lub proces (lub ich połączenie), który różni się znacząco od poprzednich produktów lub procesów danej jednostki i który został udostępniony potencjalnym użytkownikom (produkt) lub wprowadzony do użytku przez jednostkę (proces).

Innymi słowy innowację rynkową można scharakteryzować jako nowe, niestosowane dotąd rozwiązanie. Podręcznik Oslo Manual określa 4 podstawowe rodzaje innowacji:

  • produktowa – związana bezpośrednio z wprowadzeniem na rynek nowego produktu lub usługi. Przykładem takiej innowacji może być np. usługa zarządzania najmem lokali mieszkalnych łącząca w sobie cechy pośrednictwa w obrocie oraz zarządzania lokalem;
  • procesowa – dotyczy zmian w zakresie procesu produkcji lub sposobu świadczenia danej usługi. Przykładem innowacji procesowych jest m.in. elektroniczny dostęp do kartoteki lokalu u zarządcy nieruchomości wspólnej (dostęp do sald księgowych w czasie rzeczywistym, głosowanie uchwał wspólnoty mieszkaniowej online) lub wirtualna prezentacja nieruchomości rozpowszechniona w dobie pandemii COVID-19;
  • organizacyjna – dotyczy zmian w zakresie struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, ukierunkowana na zwiększenie efektywności operacyjnej i maksymalizację zysków firmy. Przykładem takiej innowacji jest np. wdrożenie systemu franczyzowego, umożliwiające otwieranie nowych filii biura nieruchomości;
  • marketingowa – ich istotą jest wprowadzanie nowych metod reklamowania i docierania do klientów. Na przestrzeni ostatnich dekad przykładów innowacji marketingowych było kilka. Na początku XXI wieku wraz z upowszechnieniem się szerokopasmowego Internetu, ogłoszenia nieruchomości przeniosły się z drukowanych gazet i witryn okiennych biur nieruchomości do internetowych portali ogłoszeniowych. W ostatnich latach zauważalny jest również trend powrotu reklamy terenowej np. nowe rodzaje reklam 3D umieszczane w oknach sprzedawanych lokali, które przykuwają wzrok oglądających.

Alternatywna klasyfikacja innowacji dzieli je ze względu na zakres terytorialny rynku:

  • globalne – rozwiązania unikalne w skali całego świata;
  • krajowe – czyli takie, które nie występują na rodzimym rynku, ale są stosowane za granicą;
  • lokalne – rozwiązania nie stosowane na lokalnym rynku;
  • wewnątrz firmy – czyli wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych lub procesowych wewnątrz przedsiębiorstwa.

Pojęcie innowacji w wielu przypadkach pozostaje kwestią umowną, a jego znaczenie silnie wynika z kontekstu. Omawiając rodzaje innowacji warto wspomnieć o kolejnej kategorii – innowacji radykalnej (zwanej też przełomową), czyli takiej, która wywiera znaczący wpływ na rynek oraz działalność gospodarczą na tym rynku. W ujęciu praktycznym, jako rozwiązania przełomowe można określić wszystkie te, które powodują zmianę reguł na danym rynku.

Innowacje na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości można określić jako sformalizowany i uregulowany, co stanowi ograniczenie dla rozwoju działalności innowacyjnej. Uwarunkowania branżowe mogą powodować przesunięcie innowacyjności do innych obszarów – procesowych oraz marketingowych. Na przestrzeni ostatnich 10 lat widoczne są zmiany charakteru działalności gospodarczej w branży nieruchomości.

Trend nr 1 – nowe technologie

Wzrost udziału nowych technologii – rozwiązań internetowych oraz mobilnych stanowi jeden z najistotniejszych kierunków rozwoju rynku nieruchomości. Procesy te są widoczne przede wszystkim w segmencie zarządzania nieruchomościami wielolokalowymi. Bieżący kontakt pomiędzy zarządcą a właścicielami lokali mieszkalnych przeniósł się do Internetu. Za pośrednictwem elektronicznego dostępu do kartoteki lokalu możliwe jest sprawdzenie salda wpłat zaliczek na utrzymanie nieruchomości wspólnej, dokonanie opłat e-przelewem oraz udział w głosowaniach nad uchwałami wspólnoty mieszkaniowej. Drugim widocznym obszarem wykorzystania nowych technologii jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Pandemia COVID-19 oraz kolejne lockdowny były katalizatorem rozwoju nowych form prezentacji nieruchomości na odległość, takich jak wideokonferencja na żywo czy nagrywane filmy z zarejestrowaną prezentacją kolejnych pomieszczeń w lokalu (największe portale ogłoszeniowe od kilku lat oferują funkcjonalność dodania takiej wideoprezentacji).

Trend nr 2 – big data, bazy danych, uczenie maszynowe i sieci neuronowe 

Wykorzystanie big data – dużych, zmiennych i różnorodnych zbiorów danych, łączenie informacji z różnych baz danych oraz wykorzystanie do ich analizy zaawansowanych metod statystycznych sieci neuronowych, sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego – znajduje szerokie zastosowanie w wycenie nieruchomości oraz wsparciu decyzyjnym w procesie inwestycyjnym. Modelowanie statystyczne i ekonometryczne z powodzeniem jest wykorzystywane zarówno na gruncie naukowym, jak również w praktyce biznesowej. Na rynku działa obecnie kilka podmiotów, oferujących informacje dotyczące wartości nieruchomości w oparciu o algorytmy zasilone bazami danych, zawierających sparametryzowane ceny transakcyjne. Przeprowadzane niekiedy w ramach eksperymentu analizy porównawcze informacji generowanych przez automatyczne wyceniarki z wyceną przeprowadzoną przez licencjonowanego rzeczoznawcę majątkowego, wskazują na korzyść człowieka, jednak różnice nie są fundamentalne. Przyszłość nie musi malować się w czarnych barwach, jeżeli automatyzacja procesu wyceny nieruchomości zostanie wykorzystana jako narzędzie wspierające pracę rzeczoznawcy i odciążające od wykonywania monotonnych powtarzalnych czynności. Koniec końców, z uwagi na aktualne uregulowania prawne, elementem odróżniającym wycenę nieruchomości od informacji o proponowanej wartości jest pieczątka o charakterystycznym jajowatym kształcie oraz podpis rzeczoznawcy pod dokumentem.

Trend nr 3 – geolokalizacja

Rynek nieruchomości ma charakter lokalny. Nieruchomość jest rzeczą trwale związaną z gruntem oraz w świetle Kodeksu cywilnego oznaczoną co do tożsamości, co sprawia, że poszczególne obiekty mają charakter niepowtarzalny, wynikający z czynników wewnętrznych np. walory użytkowe oraz zewnętrznych – lokalizacji i otoczenia. Ten unikalny, lokalny charakter wpisuje się w trend rozwiązań mobilnych, opartych na geolokalizacji. Podstawy modelu biznesowego są proste i wykorzystują dwie zmienne – informację o położeniu użytkownika na podstawie danych z lokalizacji w telefonie komórkowym oraz dobranej tematycznie bazy danych. Aktualnie coraz popularniejsze stają się aplikacje mobilne, pokazujące na mapie określone informacje np. średnie ceny nieruchomości w danym miejscu czy oferty mieszkań do wynajęcia w danej okolicy. Dane satelitarne są również wykorzystywane od lat w sektorze publicznym, czego przykładem jest system informacji geodezyjnej Geoportal.

Trend nr 4 – budownictwo

Jednym z najbardziej namacalnych przykładów zastosowania technologii w branży nieruchomości jest budownictwo. Pomijając rozwiązania z zakresu chemii, stosowane w produkcji materiałów budowlanych o coraz to lepszych parametrach wytrzymałościowych i cieplnych, istotny wpływ na funkcjonowanie budynków ma elektronika oraz automatyka budynkowa. Całokształt rozwiązań technologicznych, wykorzystywanych w BMS (Building Management System – systemie zarządzania budynkiem, obejmującym sterowanie wentylacją, systemem przeciwpożarowym, sygnalizacją napadu i włamania, zużyciem energii – pomaga w bardziej energooszczędny, efektywny i bezpieczniejszy sposób korzystać z nieruchomości mieszkaniowych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej.

Innowacje: szansa czy zagrożenie? 

Innowacje można rozpatrywać jako szansę oraz zagrożenie dla prowadzonej przez nas działalności. Ciągłe podważanie rynkowego status quo w zakresie sposobu świadczenia usług, rosnąca presja technologiczna wymusza na przedsiębiorstwach konieczność ciągłego dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i przyczynia się do wzrostu oczekiwań klienta względem szybkości oraz jakości świadczonych usług. Z drugiej strony korzystanie z nowych technologii daje możliwość (w teorii) nieograniczonego skalowania działalności gospodarczej czy automatyzacji procesów wewnątrz firmy. Ponadto, wdrażanie technologii usprawniających świadczenie usług może stanowić źródło przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa i być argumentem w podnoszeniu poziomu cen. Rozumienie innowacji szeroko, jako wdrożenie każdego nie stosowanego dotąd rozwiązania pozwala na wytyczenie nowego kierunku rozwoju przedsiębiorstwa oraz wykorzystanie rozwiązań sprawdzonych na innych rynkach, wprowadzając je na rynek krajowy. 

Innowacja niejedno ma imię 

Nowe technologie coraz śmielej wkraczają do wszystkich dziedzin życia, w tym nieruchomości. Coraz istotniej kształtują również warunki prowadzenia działalności w branży nieruchomości co niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Automatyzacja procesów może stanowić pozytywny aspekt zmian, ponieważ zaoszczędzony czas można poświęcić na bardziej kreatywne czynności, takie jak strategiczne rozwijanie biznesu. Z drugiej jednak strony rosnąca presja technologiczna istotnie zwiększa tempo życia oraz niepewność związaną z prowadzeniem działalności. Należy tu podkreślić, że istotą przedsiębiorczości jest ciągłe dostosowywanie do zmieniających się warunków i budowanie przewagi konkurencyjnej. Zwycięzcami tej rywalizacji są podmioty otwarte na zmiany, gotowe do nieustannej modyfikacji swojej oferty oraz zarządzane w sposób elastyczny. 

Komentarze

Powiązane

Bartłomiej Żukowski Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości

Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości

Wykonywanie zadań zarządcy nieruchomości wiąże się przede wszystkim z pracą z ludźmi. Wykonując codzienne obowiązki, zarządca spotyka się zarówno z członkami zarządów wspólnot, właścicielami lokali, jak...

Wykonywanie zadań zarządcy nieruchomości wiąże się przede wszystkim z pracą z ludźmi. Wykonując codzienne obowiązki, zarządca spotyka się zarówno z członkami zarządów wspólnot, właścicielami lokali, jak i wykonawcami oraz przedstawicielami urzędów, w których musi załatwiać powierzone mu sprawy. Nieuchronną konsekwencją takiej specyfiki pracy są różnego rodzaju nieporozumienia, konflikty, rozbieżności w ocenie podejmowanych działań lub istotnych potrzeb. Wykonując swoje obowiązki zarządcy niemal codziennie...

Jacek Frydryszak Strefy Czystego Transportu

Strefy Czystego Transportu Strefy Czystego Transportu

Wiele nieruchomości, którymi zarządzamy jest położona w centrach dużych miast. Nie dość, że mamy poważne problemy z parkowaniem na tych obszarach, to pojawił się kolejny problem, z którym również my –...

Wiele nieruchomości, którymi zarządzamy jest położona w centrach dużych miast. Nie dość, że mamy poważne problemy z parkowaniem na tych obszarach, to pojawił się kolejny problem, z którym również my – jako zarządcy – będziemy musieli się mierzyć. Mowa o Strefach Czystego Transportu (SCT). Teoretycznie nie jest to nasza sprawa, ale w praktyce spodziewam się – podobnie jak miało to miejsce np. w przypadku gospodarki odpadami – że pierwsze kroki mieszkańcy będą kierować właśnie do nas.

Redakcja AiMN Powierzenie zarządu przez dewelopera

Powierzenie zarządu przez dewelopera Powierzenie zarządu przez dewelopera

W aktach notarialnych ustanowienia odrębnej własności lokali deweloper ustanowił zapis, że nabywca wyraża zgodę na powierzenie zarządu nieruchomością panu X. Czy jest to równoznaczne z powierzeniem zarządu,...

W aktach notarialnych ustanowienia odrębnej własności lokali deweloper ustanowił zapis, że nabywca wyraża zgodę na powierzenie zarządu nieruchomością panu X. Czy jest to równoznaczne z powierzeniem zarządu, o jakim mowa w ustawie o własności lokali, a jeżeli tak, to jak powinna nastąpić zmiana takiego zarządu? – pyta Czytelnik.

Redakcja news Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza

Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza

Ogrody botaniczne zmniejszają temperaturę średnio o 5 st. C, mokradła – o 4,7 st. C, drzewa rosnące przy ulicy – o 3,8 st. C, parki – o 3,2 st. C.

Ogrody botaniczne zmniejszają temperaturę średnio o 5 st. C, mokradła – o 4,7 st. C, drzewa rosnące przy ulicy – o 3,8 st. C, parki – o 3,2 st. C.

Redakcja news Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor”

Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor” Powstaje Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tabor”

Spółdzielnia będzie budować mieszkania dla obecnych i przyszłych pracowników firmy „Tabor”. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za cztery lata.

Spółdzielnia będzie budować mieszkania dla obecnych i przyszłych pracowników firmy „Tabor”. Pierwsze mieszkania mają być gotowe za cztery lata.

Marta Chmielewska Czy wspólnota mieszkaniowa może przestać istnieć?

Czy wspólnota mieszkaniowa może przestać istnieć? Czy wspólnota mieszkaniowa może przestać istnieć?

Na tak zadane pytanie automatyczną odpowiedzią jest zaprzeczenie, niemniej istnieją sytuacje, w których rzeczywiście wspólnota mieszkaniowa może zakończyć swój byt.

Na tak zadane pytanie automatyczną odpowiedzią jest zaprzeczenie, niemniej istnieją sytuacje, w których rzeczywiście wspólnota mieszkaniowa może zakończyć swój byt.

mgr Jarosław Kowszuk Proces budowlany a geodezja

Proces budowlany a geodezja Proces budowlany a geodezja

Obowiązkowi geodezyjnego wyznaczenia obiektów w terenie podlegają przede wszystkim obiekty budowlane wymagające decyzji o pozwoleniu na budowę. Realizacja tego obowiązku należy do kierownika budowy, a...

Obowiązkowi geodezyjnego wyznaczenia obiektów w terenie podlegają przede wszystkim obiekty budowlane wymagające decyzji o pozwoleniu na budowę. Realizacja tego obowiązku należy do kierownika budowy, a w przypadku, gdy kierownik budowy nie zostanie ustanowiony – do inwestora.

Eugenia Śleszyńska Co z azbestem w obiektach budowlanych?

Co z azbestem w obiektach budowlanych? Co z azbestem w obiektach budowlanych?

Azbest jest zaliczany do groźnych zanieczyszczeń na Ziemi, szkodliwych dla środowiska i dla człowieka. Zagrożeniem nie jest sam azbest, chodzi o szkodliwość włókien azbestowych, ponieważ odsłonięte włókna...

Azbest jest zaliczany do groźnych zanieczyszczeń na Ziemi, szkodliwych dla środowiska i dla człowieka. Zagrożeniem nie jest sam azbest, chodzi o szkodliwość włókien azbestowych, ponieważ odsłonięte włókna azbestowe rozszczepiają się i uwalniają do środowiska. A to oznacza, że im bardziej jest zniszczony/uszkodzony dach eternitowy lub inny podobny element, tym więcej włókien azbestowych uwalnia się do środowiska. Z tego względu od wielu lat stosowanie azbestu w budownictwie jest zakazane.

Sabina Augustynowicz Po co komu KZN?

Po co komu KZN? Po co komu KZN?

Z Arkadiuszem Borkiem – zastępcą prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości rozmawia Sabina Augustynowicz.

Z Arkadiuszem Borkiem – zastępcą prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości rozmawia Sabina Augustynowicz.

Sabina Augustynowicz Odczarować lustracje

Odczarować lustracje Odczarować lustracje

Z Joanną Koch-Kubas, prezesem zarządu Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Katowicach, na temat m.in. znaczenia lustracji spółdzielni mieszkaniowych i jej miejsca w polskim systemie...

Z Joanną Koch-Kubas, prezesem zarządu Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Katowicach, na temat m.in. znaczenia lustracji spółdzielni mieszkaniowych i jej miejsca w polskim systemie prawnym, rozmawia Sabina Augustynowicz.

Jacek Frydryszak Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie sprawa panów Kamińskiego i Wąsika, która pokazała jak skrajne mogą być stanowiska wobec naruszeń prawa. Na wstępie chciałbym również podkreślić, że nie jestem...

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie sprawa panów Kamińskiego i Wąsika, która pokazała jak skrajne mogą być stanowiska wobec naruszeń prawa. Na wstępie chciałbym również podkreślić, że nie jestem prawnikiem i przedstawiony problem opisuję wyłącznie z punktu widzenia praktyka zarządzającego od lat nieruchomościami spółdzielczymi, który prawa, bez względu na jego jakość – musi przestrzegać.

Redakcja 65. jubileusz SM „Metalowiec”

65. jubileusz SM „Metalowiec” 65. jubileusz SM „Metalowiec”

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” należy do najstarszych we Wrocławiu. Powstała jako trzecia w tym mieście. 65-lecie jej istnienia to nie tylko zacny jubileusz, ale też lata doświadczeń w pracy na...

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” należy do najstarszych we Wrocławiu. Powstała jako trzecia w tym mieście. 65-lecie jej istnienia to nie tylko zacny jubileusz, ale też lata doświadczeń w pracy na rzecz swoich członków w myśl idei spółdzielczości. Za tym stażem idzie także kompetencja i sprawdzona mentalność pracowników wrocławskiego „Metalowca”, wszak praca w spółdzielni to służba i obowiązuje tu swoisty dekalog.

Aneta Mościcka Czy jednorazowy brak segregacji skutkuje karą?

Czy jednorazowy brak segregacji skutkuje karą? Czy jednorazowy brak segregacji skutkuje karą?

W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów dochodzi do wszczęcia postępowania administracyjnego. Czy takie postępowanie należy podjąć także w przypadku...

W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów dochodzi do wszczęcia postępowania administracyjnego. Czy takie postępowanie należy podjąć także w przypadku jednorazowego niedopełnienia obowiązku?

Piotr Żołądkowski Dostępność obiektów publicznych

Dostępność obiektów publicznych Dostępność obiektów publicznych

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami jest często mylnie interpretowana, iż jej adresatami są jedynie osoby z niepełnosprawnościami, a sama dostępność...

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami jest często mylnie interpretowana, iż jej adresatami są jedynie osoby z niepełnosprawnościami, a sama dostępność dotyczy wyłącznie barier architektonicznych.

Redakcja AiMN Forma sprawozdania bez znaczenia

Forma sprawozdania bez znaczenia Forma sprawozdania bez znaczenia

W jakiej formie zarząd wspólnoty mieszkaniowej powinien przedstawić sprawozdanie z działalności w minionym roku? – pyta Czytelniczka.

W jakiej formie zarząd wspólnoty mieszkaniowej powinien przedstawić sprawozdanie z działalności w minionym roku? – pyta Czytelniczka.

Natalia Klepacka Niewłaściwa segregacja odpadów na osiedlu

Niewłaściwa segregacja odpadów na osiedlu Niewłaściwa segregacja odpadów na osiedlu

Z segregacją najgorzej radzą sobie osiedla. Powód? Tam, gdzie mieszkańcy korzystają ze wspólnych miejsc gromadzenia odpadów, odpowiedzialność się rozmywa, a przestrzeganie zasad pozostawia wiele do życzenia.

Z segregacją najgorzej radzą sobie osiedla. Powód? Tam, gdzie mieszkańcy korzystają ze wspólnych miejsc gromadzenia odpadów, odpowiedzialność się rozmywa, a przestrzeganie zasad pozostawia wiele do życzenia.

Jacek Frydryszak Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024 Wybory samorządowe 2024

Bez względu na wyniki problemy lokalne będą musiały być rozwiązywane i z pewnością w jakimś zakresie rozwiązywane będą. Pamiętajmy, że od jakości władzy lokalnej i codziennej z nią współpracy, w dużym...

Bez względu na wyniki problemy lokalne będą musiały być rozwiązywane i z pewnością w jakimś zakresie rozwiązywane będą. Pamiętajmy, że od jakości władzy lokalnej i codziennej z nią współpracy, w dużym stopniu zależy praca zarządcy nieruchomości, ale również ocena tej pracy przez naszych mieszkańców.

Paweł Puch Spółdzielnie i wspólnoty, a certyfikat energetyczny

Spółdzielnie i wspólnoty, a certyfikat energetyczny Spółdzielnie i wspólnoty, a certyfikat energetyczny

Nie ma przepisu, który jednoznacznie wskazywałby, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mają obowiązek sporządzić świadectwa charakterystyki energetycznej dla każdego budynku.

Nie ma przepisu, który jednoznacznie wskazywałby, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mają obowiązek sporządzić świadectwa charakterystyki energetycznej dla każdego budynku.

Sabina Augustynowicz Czy spółdzielnie włączą się w tanie budownictwo?

Czy spółdzielnie włączą się w tanie budownictwo? Czy spółdzielnie włączą się w tanie budownictwo?

Na temat lokatorskiego budownictwa mieszkaniowego z Joanną Koch–Kubas – prezes Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Katowicach – rozmawia Sabina Augustynowicz.

Na temat lokatorskiego budownictwa mieszkaniowego z Joanną Koch–Kubas – prezes Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Katowicach – rozmawia Sabina Augustynowicz.

Piotr Żołądkowski Stres – jak się nie dać i wygrywać?

Stres – jak się nie dać i wygrywać? Stres – jak się nie dać i wygrywać?

Stres w pracy to stan psychiczny i fizyczny wynikający z napięć związanych z wymaganiami zawodowymi, które przekraczają zdolności i zasoby pracownika do radzenia sobie z nimi. Jest to powszechny problem...

Stres w pracy to stan psychiczny i fizyczny wynikający z napięć związanych z wymaganiami zawodowymi, które przekraczają zdolności i zasoby pracownika do radzenia sobie z nimi. Jest to powszechny problem w dzisiejszych czasach, który może wpływać negatywnie na zdrowie oraz efektywność pracy – także zarządców.

Buderus System zarządzania energią MyEnergyMaster Buderus zapewnia maksymalne wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej

System zarządzania energią MyEnergyMaster Buderus zapewnia maksymalne wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej System zarządzania energią MyEnergyMaster Buderus zapewnia maksymalne wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej

Zaawansowany system zarządzania energią optymalizuje współpracę systemu fotowoltaicznego z pompami ciepła Buderus. Inteligentne zarządzanie energią pozwala na zwiększenie autokonsumpcji przez kierowanie...

Zaawansowany system zarządzania energią optymalizuje współpracę systemu fotowoltaicznego z pompami ciepła Buderus. Inteligentne zarządzanie energią pozwala na zwiększenie autokonsumpcji przez kierowanie nadwyżek energii do magazynu energii lub wydajnego systemu grzewczego. System umożliwia sterowanie i monitoring przepływu energii w gospodarstwie domowym 24/7. Sercem systemu jest aplikacja MyEnergyMaster i sterownik Smart Home Controller II.

Magdalena Kasperczak Refleksje po rocznym zebraniu ogółu właścicieli

Refleksje po rocznym zebraniu ogółu właścicieli Refleksje po rocznym zebraniu ogółu właścicieli

Zgodnie z zapisami ustawy o własności lokali, do końca pierwszego kwartału każdego roku zarząd każdej wspólnoty mieszkaniowej lub zarządca, któremu zarząd powierzono w trybie art. 18 ust. 1 UWL, zobowiązany...

Zgodnie z zapisami ustawy o własności lokali, do końca pierwszego kwartału każdego roku zarząd każdej wspólnoty mieszkaniowej lub zarządca, któremu zarząd powierzono w trybie art. 18 ust. 1 UWL, zobowiązany jest zwołać zebranie ogółu właścicieli nieruchomości. Zebrania te stanowią cenne forum obserwacji lokalnej społeczności i są okazją do poruszenia szerokiego zakresu spraw.

Jacek Frydryszak Uciążliwy sąsiad i problematyczny lokator

Uciążliwy sąsiad i problematyczny lokator Uciążliwy sąsiad i problematyczny lokator

Niekończące się remonty prowadzone do późnych godzin, głośna muzyka, a nawet rozmowy, szuranie meblami, grillowanie lub palenie papierosów na balkonie, wystawianie śmieci lub butów na klatkę schodową –...

Niekończące się remonty prowadzone do późnych godzin, głośna muzyka, a nawet rozmowy, szuranie meblami, grillowanie lub palenie papierosów na balkonie, wystawianie śmieci lub butów na klatkę schodową – to tylko niektóre ze zgłaszanych zarządcom uciążliwości.

Więcej niż mieszkać!

Więcej niż mieszkać! Więcej niż mieszkać!

12 kwietnia 2024 r. w Domu Kultury „Jędruś”, na osiedlu Armii Krajowej w Poznaniu, odbyła się konferencja „Więcej niż mieszkać! Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna spółdzielni mieszkaniowych”....

12 kwietnia 2024 r. w Domu Kultury „Jędruś”, na osiedlu Armii Krajowej w Poznaniu, odbyła się konferencja „Więcej niż mieszkać! Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna spółdzielni mieszkaniowych”. Celem spotkania w gronie przedstawicieli spółdzielców, spółdzielczych domów kultury, organizacji pozarządowych, samorządu lokalnego – urzędników i radnych, było przedyskutowanie możliwości finansowania ze środków publicznych właśnie spółdzielczych domów kultury.

Wybrane dla Ciebie

Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku »

Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku » Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Posadzki żywiczne - jakie wybrać?

Posadzki żywiczne - jakie wybrać? Posadzki żywiczne - jakie wybrać?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi »

Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi » Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi »

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości »

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości » Dedykowana platforma dla  zarządców nieruchomości »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Najnowsze produkty i technologie

TrokenTech Sp. z o.o. Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych?

Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych? Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych?

Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć...

Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć przez lata sprawdzały się jako skuteczna izolacja, z czasem tracą swoje właściwości ochronne. Inwestycja w tradycyjną naprawę może wiązać się z wysokimi kosztami oraz uciążliwościami dla mieszkańców. Alternatywą, która pozwala zoptymalizować proces remontu, są płynne membrany hydroizolacyjne. W poniższym...

Caparol Polska Sp. z o.o. Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu? Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców...

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców – spotkań na świeżym powietrzu, zabaw dzieci czy innych wspomnień, nierzadko uwiecznionych na fotografiach. Wygląd ścian zewnętrznych naszego budynku nie jest przypadkowy – wpływa na nasze samopoczucie, sposób postrzegania przestrzeni i cały wizerunek społeczności. Dlatego warto zadbać, aby...

Blue Bolt Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie...

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie komfort i bezpieczeństwo? To możliwe dzięki funkcjonalności współdzielenia i rezerwacji w aplikacji Blue Bolt.

Kiona Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie...

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie oraz Kiona.

Alchimica Polska Sp. z o.o. Poliuretanowe systemy parkingowe i garażowe

Poliuretanowe systemy parkingowe i garażowe Poliuretanowe systemy parkingowe i garażowe

W nowoczesnych budynkach standardem są obecnie parkingi i garaże. Mogą być zarówno wielopoziomowe, zlokalizowane w niedalekiej odległości od obiektu, jak i w podziemnej części budynku. W każdym przypadku...

W nowoczesnych budynkach standardem są obecnie parkingi i garaże. Mogą być zarówno wielopoziomowe, zlokalizowane w niedalekiej odległości od obiektu, jak i w podziemnej części budynku. W każdym przypadku liczy się nie tylko estetyka, ale przede wszystkim trwałość i funkcjonalność. Dlatego świadomi inwestorzy wybierają poliuretanowe systemy parkingowe, które można również z powodzeniem stosować do utworzenia trwałej posadzki w przydomowym garażu.

MerMar Osuszanie Sp. z o.o. Jakie są skuteczne sposoby na osuszenie ścian po zalaniu?

Jakie są skuteczne sposoby na osuszenie ścian po zalaniu? Jakie są skuteczne sposoby na osuszenie ścian po zalaniu?

Mokre ściany po zalaniu mogą powodować odpadanie tynków i złuszczanie farby. Zalana ściana poza negatywnym wpływem na estetykę wnętrza niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji. Wilgoć może doprowadzić...

Mokre ściany po zalaniu mogą powodować odpadanie tynków i złuszczanie farby. Zalana ściana poza negatywnym wpływem na estetykę wnętrza niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji. Wilgoć może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, a te z kolei mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych lokatorów. Mokre ściany wpływają na konstrukcję budynku, obniżając właściwości nośne i izolacyjne ścian.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.