administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Redakcja Korzyści z termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych

Korzyści z termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych Korzyści z termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych

O termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych z Agnieszką Stawiarską, kierownikiem działu doradztwa technicznego ROCKWOOL CEE, rozmawia Natalia Klepacka, redaktor portalu administrator24.info.

O termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych z Agnieszką Stawiarską, kierownikiem działu doradztwa technicznego ROCKWOOL CEE, rozmawia Natalia Klepacka, redaktor portalu administrator24.info.

Jak można zyskać miejsce dzięki innowacji w przechowywaniu odpadów?

Jak można zyskać miejsce dzięki innowacji w przechowywaniu odpadów? Jak można zyskać miejsce dzięki innowacji w przechowywaniu odpadów?

Jakie korzyści mogą przynieść Twojej wspólnocie i spółdzielni profesjonalne usługi księgowe?

Jakie korzyści mogą przynieść Twojej wspólnocie i spółdzielni profesjonalne usługi księgowe? Jakie korzyści mogą przynieść Twojej wspólnocie i spółdzielni profesjonalne usługi księgowe?

Ostatnie dni na zapłacenie podatku od nieruchomości

Redakcja | 2020-03-09
Stawki podatku od nieruchomości określane są przez rady gmin, nie mogą jednak przekroczyć górnych stawek określonych przez ministra finansów
fot Pixabay

Stawki podatku od nieruchomości określane są przez rady gmin, nie mogą jednak przekroczyć górnych stawek określonych przez ministra finansów


fot Pixabay

Już wkrótce mija termin zapłaty podatku od nieruchomości. Uregulować go będą musiały te osoby, które otrzymały specjalne pismo z wyliczeniem wysokości daniny.

Zobacz także

Redakcja Stawki podatku od nieruchomości w górę

Stawki podatku od nieruchomości w górę Stawki podatku od nieruchomości w górę

W tym roku stawki podatku od nieruchomości znowu poszły w górę, a właściciele domów i lokali firmowych wkrótce zapłacą pierwszą ratę. Jej wysokość w dużej mierze zależy od samorządów, np. przedsiębiorcy...

W tym roku stawki podatku od nieruchomości znowu poszły w górę, a właściciele domów i lokali firmowych wkrótce zapłacą pierwszą ratę. Jej wysokość w dużej mierze zależy od samorządów, np. przedsiębiorcy z Warszawy i Gdańska będą musieli zapłacić najwięcej. W przypadku 80-metrowego lokalu kwota podatku wyniesie koło dwa tys. złotych.

DomBest Czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej musi być księgowym?

Czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej musi być księgowym? Czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej musi być księgowym?

Naliczanie opłat, wystawianie faktur dla właścicieli lokali, windykacja należności, księgowanie wpłat właścicieli, rozliczenia z dostawcami, odbiorcami oraz właścicielami nieruchomości, rozliczanie podatków...

Naliczanie opłat, wystawianie faktur dla właścicieli lokali, windykacja należności, księgowanie wpłat właścicieli, rozliczenia z dostawcami, odbiorcami oraz właścicielami nieruchomości, rozliczanie podatków i mediów, realizacja przelewów, sporządzanie corocznych bilansów, generowanie raportów oraz zestawień z realizacji budżetów – to tylko niektóre spośród długiej listy zadań księgowych we wspólnocie mieszkaniowej. Do tego dochodzi niestabilność prawa. Często słyszymy o nowelizacjach ustaw, wprowadzaniu...

KHG FINANSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji?

W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji? W jaki sposób obecnie podchodzi  się do windykacji?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sądy i postępowania przed różnymi organami to nadal domena tradycyjnych dokumentów oraz pism. Natomiast obecnie wszystko przechodzi etap cyfryzacji. Nie inaczej jest...

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sądy i postępowania przed różnymi organami to nadal domena tradycyjnych dokumentów oraz pism. Natomiast obecnie wszystko przechodzi etap cyfryzacji. Nie inaczej jest w przypadku, kiedy pomiędzy dłużnika, a wierzyciela wkracza sąd i komornik. Jak więc dochodzić należności w dzisiejszych czasach? Jak skutecznie odzyskać swoje pieniądze?

Jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy, chyba że ustawy podatkowe stanowią inaczej. Oznacza to, że termin płatności I raty podatku od nieruchomości dla podatników będących osobami fizycznymi (15 marca roku podatkowego) przypadający w 2020 r. w niedzielę zostanie przedłużony do 16 marca 2020 r. – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Podatek będą musieli zapłacić wszyscy, którzy otrzymali specjalne pismo.

Do czasu doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania w podatku od nieruchomości na 2020 r. podatnicy będący osobami fizycznymi nie są zobowiązani do zapłaty podatku – wyjaśnił resort.

Podatek od nieruchomości muszą zapłacić osoby, które posiadają: grunty, budynki lub ich części, budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Z obowiązku odprowadzania podatku od nieruchomości muszą się wywiązać: właściciele, użytkownicy wieczyści, samoistni posiadacze, a w niektórych przypadkach posiadacze zależni nieruchomości lub ich części będących własnością Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

Stawki podatku od nieruchomości określane są przez rady gmin, nie mogą jednak przekroczyć górnych stawek określonych przez ministra finansów.

Przykładowo, od 1 stycznia 2020 roku w Warszawie, Gdańsku i Krakowie stawka za 1 metr kwadratowy od: budynków mieszkalnych to 81 groszy (2 grosze więcej niż w 2019 r.), gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 95 groszy (2 grosze więcej), gruntów pozostałych – 50 groszy (1 grosz więcej), a budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 23,90 złotego (43 grosze więcej).

Stawki we Wrocławiu są na tym samym poziomie oprócz budynków mieszkalnych, za które opłata wynosi 80 groszy za metr kwadratowy i budynków na prowadzenie działalności gospodarczej – 23,89 zł za metr kwadratowy.

Źródło: tvn24bis

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Przemysław Gogojewicz Podatek gruntowy w praktyce

Podatek gruntowy w praktyce Podatek gruntowy w praktyce

Podatek gruntowy, zwany również podwójnym podatkiem od nieruchomości, jest opłatą od wieczystego użytkowania gruntu. Obowiązek opłacania podatku gruntowego spoczywa nie tylko na właścicielach i użytkownikach...

Podatek gruntowy, zwany również podwójnym podatkiem od nieruchomości, jest opłatą od wieczystego użytkowania gruntu. Obowiązek opłacania podatku gruntowego spoczywa nie tylko na właścicielach i użytkownikach wieczystych gruntów, ale także na posiadaczach obiektów, które są własnością gminy bądź Skarbu Państwa.

Aneta Mościcka Odpisy amortyzacyjne a podatek

Odpisy amortyzacyjne a podatek Odpisy amortyzacyjne a podatek

Po zakończeniu dokonywania odpisów amortyzacyjnych podstawa opodatkowania budowli podatkiem od nieruchomości jest taka sama, jak w trakcie amortyzowania i stanowi ją wartość rozumiana jako podstawa obliczania...

Po zakończeniu dokonywania odpisów amortyzacyjnych podstawa opodatkowania budowli podatkiem od nieruchomości jest taka sama, jak w trakcie amortyzowania i stanowi ją wartość rozumiana jako podstawa obliczania amortyzacji z dnia 1 stycznia roku, w którym dokonano ostatniego odpisu amortyzacyjnego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach.

Przemysław Gogojewicz Podatek od nieruchomości a COVID-19

Podatek od nieruchomości a COVID-19 Podatek od nieruchomości a COVID-19

Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom...

Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu pandemii COVID-19.

Redakcja Korzystne zmiany w zakresie podatku od nieruchomości

Korzystne zmiany w zakresie podatku od nieruchomości Korzystne zmiany w zakresie podatku od nieruchomości

Dnia 14 grudnia 2020 r. Prezydent podpisał ustawę z 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych...

Dnia 14 grudnia 2020 r. Prezydent podpisał ustawę z 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona zmiany w przepisach z zakresu podatku od nieruchomości oraz opłaty targowej, które będą obowiązywały w 2021 r.

Redakcja Zmiany, które wpłyną na portfele Polaków w 2021

Zmiany, które wpłyną na portfele Polaków w 2021 Zmiany, które wpłyną na portfele Polaków w 2021

Wprowadzenie nowych podatków, wzrost opłat za energię elektryczną, deszczówkę, wywóz śmieci czy posiadanie psa – to tylko kilka przykładów zmian, które czekają nas w nowym roku i które z pewnością wpłyną...

Wprowadzenie nowych podatków, wzrost opłat za energię elektryczną, deszczówkę, wywóz śmieci czy posiadanie psa – to tylko kilka przykładów zmian, które czekają nas w nowym roku i które z pewnością wpłyną na budżety gospodarstw domowych.

Aneta Mościcka Jak ustalić powierzchnię użytkową na potrzeby podatku od nieruchomości?

Jak ustalić powierzchnię użytkową na potrzeby podatku od nieruchomości? Jak ustalić powierzchnię użytkową na potrzeby podatku od nieruchomości?

Powierzchnia użytkowa budynku wykazana w ewidencji gruntów i budynków należy do danych bezwzględnie wiążących organ podatkowy przy wymiarze podatku od nieruchomości. Dopóki zawarte w ewidencji zapisy nie...

Powierzchnia użytkowa budynku wykazana w ewidencji gruntów i budynków należy do danych bezwzględnie wiążących organ podatkowy przy wymiarze podatku od nieruchomości. Dopóki zawarte w ewidencji zapisy nie ulegną zmianie, organ podatkowy nie może przyjąć innej powierzchni użytkowej na potrzeby wymiaru podatku od nieruchomości – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

Aneta Mościcka Określenie podstawy opodatkowania w przypadku budowli zamortyzowanej

Określenie podstawy opodatkowania w przypadku budowli zamortyzowanej Określenie podstawy opodatkowania w przypadku budowli zamortyzowanej

W przypadku budowli całkowicie zamortyzowanych, podstawą ich opodatkowania jest wartość ustalona na dzień 1 stycznia roku, w którym dokonano ostatniego odpisu amortyzacyjnego, nie pomniejszoną o odpisy...

W przypadku budowli całkowicie zamortyzowanych, podstawą ich opodatkowania jest wartość ustalona na dzień 1 stycznia roku, w którym dokonano ostatniego odpisu amortyzacyjnego, nie pomniejszoną o odpisy amortyzacyjne. Tym samym po zakończeniu dokonywania odpisów amortyzacyjnych podstawa opodatkowania budowli podatkiem od nieruchomości jest identyczna, jak w trakcie amortyzowania tej rzeczy jako środka trwałego – stanowi ją wartość rozumiana jako podstawa obliczania amortyzacji z dnia 1 stycznia roku,...

Maciej Kamiński Konsekwencje podatkowe zmiany sposobu korzystania z nieruchomości

Konsekwencje podatkowe zmiany sposobu korzystania z nieruchomości Konsekwencje podatkowe zmiany sposobu korzystania z nieruchomości

Jakie konsekwencje w podatku od nieruchomości niesie ze sobą zmiana sposobu korzystania z nieruchomości na przykładzie specyficznego rodzaju nieruchomości, jakim jest obiekt pensjonatowy?

Jakie konsekwencje w podatku od nieruchomości niesie ze sobą zmiana sposobu korzystania z nieruchomości na przykładzie specyficznego rodzaju nieruchomości, jakim jest obiekt pensjonatowy?

Aneta Mościcka Zużycie nieruchomości a wysokość podatku od nieruchomości

Zużycie nieruchomości a wysokość podatku od nieruchomości Zużycie nieruchomości a wysokość podatku od nieruchomości

Artykuł 4 ust. 1 pkt 3 UPOL jednoznacznie stanowi, że przy opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości przyjmuje się wartość budowli niepomniejszoną o odpisy amortyzacyjne, czyli – co do zasady – w kolejnych...

Artykuł 4 ust. 1 pkt 3 UPOL jednoznacznie stanowi, że przy opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości przyjmuje się wartość budowli niepomniejszoną o odpisy amortyzacyjne, czyli – co do zasady – w kolejnych latach wartość tych budowli nie zmienia się – także w roku, w którym dokonano ostatniego odpisu amortyzacyjnego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Redakcja Czy najemca musi zapłacić podatek od nieruchomości bądź opłacać abonament RTV?

Czy najemca musi zapłacić podatek od nieruchomości bądź opłacać abonament RTV? Czy najemca musi zapłacić podatek od nieruchomości bądź opłacać abonament RTV?

Zbliża się termin płatności podatku za nieruchomość, który mija 15 marca. Czy właściciel mieszkania może obciążyć lokatorów tym kosztem? A co z abonamentem RTV? Płaci właściciel czy mieszkaniec

Zbliża się termin płatności podatku za nieruchomość, który mija 15 marca. Czy właściciel mieszkania może obciążyć lokatorów tym kosztem? A co z abonamentem RTV? Płaci właściciel czy mieszkaniec

Redakcja Stawki podatku od nieruchomości w górę

Stawki podatku od nieruchomości w górę Stawki podatku od nieruchomości w górę

W tym roku stawki podatku od nieruchomości znowu poszły w górę, a właściciele domów i lokali firmowych wkrótce zapłacą pierwszą ratę. Jej wysokość w dużej mierze zależy od samorządów, np. przedsiębiorcy...

W tym roku stawki podatku od nieruchomości znowu poszły w górę, a właściciele domów i lokali firmowych wkrótce zapłacą pierwszą ratę. Jej wysokość w dużej mierze zależy od samorządów, np. przedsiębiorcy z Warszawy i Gdańska będą musieli zapłacić najwięcej. W przypadku 80-metrowego lokalu kwota podatku wyniesie koło dwa tys. złotych.

Redakcja Gminy podnoszą stawki podatku od nieruchomości

Gminy podnoszą stawki podatku od nieruchomości Gminy podnoszą stawki podatku od nieruchomości

Wiele samorządów otwarcie komunikuje, że wpływy do ich budżetów spadają. Kraków oszacował, że wprowadzone zmiany legislacyjne będą kosztować miasto 200 mln zł, Szczecin natomiast obliczył, że jego dochody...

Wiele samorządów otwarcie komunikuje, że wpływy do ich budżetów spadają. Kraków oszacował, że wprowadzone zmiany legislacyjne będą kosztować miasto 200 mln zł, Szczecin natomiast obliczył, że jego dochody spadną o 90 mln zł, z kolei Częstochowa szacuje spadki w granicach 70 mln. Gminy próbują pokryć dziurę budżetową, m.in. zwiększając wpływy z podatku od nieruchomości.

Aneta Mościcka Opodatkowanie nieruchomości po zlikwidowaniu firmy

Opodatkowanie nieruchomości po zlikwidowaniu firmy Opodatkowanie nieruchomości po zlikwidowaniu firmy

Podatnik, który początkowo wynajmował nieruchomość w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, po zakończeniu prowadzenia tej działalności może opodatkować najem tej nieruchomości ze stawką zryczałtowaną...

Podatnik, który początkowo wynajmował nieruchomość w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, po zakończeniu prowadzenia tej działalności może opodatkować najem tej nieruchomości ze stawką zryczałtowaną 8,5%.

Redakcja Zmiany prawa w 2020 dot. rynku nieruchomości

Zmiany prawa w 2020 dot. rynku nieruchomości Zmiany prawa w 2020 dot. rynku nieruchomości

Nowy rok wiąże się z pewnymi zmianami, 2020 pod tym względem nie stanowi wyjątku. Jedną ze zmian jest wzrost wysokości podatku od nieruchomości. O ile osoby fizyczne mogą nie odczuć tej zmiany, to przedsiębiorcy...

Nowy rok wiąże się z pewnymi zmianami, 2020 pod tym względem nie stanowi wyjątku. Jedną ze zmian jest wzrost wysokości podatku od nieruchomości. O ile osoby fizyczne mogą nie odczuć tej zmiany, to przedsiębiorcy zauważą ją na pewno. W życie wchodzą również liczne zmiany przepisów prawa budowlanego, co które mają uprościć i skrócić formalny etap procesu budowlanego. Zmienia się także sposób kwalifikowania wspólnot mieszkaniowych, jako tzw. małe wspólnoty.

Redakcja Podatek od nieruchomości niezgodny z prawem unijnym

Podatek od nieruchomości niezgodny z prawem unijnym Podatek od nieruchomości niezgodny z prawem unijnym

Ministerstwo Finansów chce opodatkować centra handlowe i biurowce. Jest to jednak niezgodne z europejskimi przepisami. Grozi nam interwencja Komisji Europejskiej.

Ministerstwo Finansów chce opodatkować centra handlowe i biurowce. Jest to jednak niezgodne z europejskimi przepisami. Grozi nam interwencja Komisji Europejskiej.

Eugenia Śleszyńska Podatek od nieruchomości. Cz. 3. Opodatkowanie podatkiem od nieruchomości budynków (lub ich części) oraz gruntów

Podatek od nieruchomości. Cz. 3. Opodatkowanie podatkiem od nieruchomości budynków (lub ich części) oraz gruntów Podatek od nieruchomości. Cz. 3. Opodatkowanie podatkiem od nieruchomości budynków (lub ich części) oraz gruntów

Celem ustawodawcy – ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (UPOL) – było zróżnicowanie stawek podatkowych dla potrzeb ustalenia podatku od nieruchomości, od budynków i gruntów, dla różnych rodzajów działalności....

Celem ustawodawcy – ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (UPOL) – było zróżnicowanie stawek podatkowych dla potrzeb ustalenia podatku od nieruchomości, od budynków i gruntów, dla różnych rodzajów działalności. Dlatego w ustawie pojawił się zapis o stosowaniu ich według podgrup podatkowych, przy czym stawki najwyższe obowiązują dla budynków i gruntów związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Eugenia Śleszyńska Podatek od nieruchomości – kto i za co płaci?

Podatek od nieruchomości – kto i za co płaci? Podatek od nieruchomości – kto i za co płaci?

Podstawę prawną obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości stanowi ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (jedn. tekst: DzU z 2016 r poz. 716 ze zm.). Pomimo upływu czasu...

Podstawę prawną obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości stanowi ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (jedn. tekst: DzU z 2016 r poz. 716 ze zm.). Pomimo upływu czasu i kolejnych nowelizacji ustawa ta nadal jest przedmiotem sporów interpretacyjnych oraz sporów podatników z organami podatkowymi.

PITax.pl Jak rozliczyć pit od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości

Jak rozliczyć pit od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości Jak rozliczyć pit od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości

Dochód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości należy wykazać w zeznaniu rocznym na formularzu PIT-39. W rozliczeniu pit od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości oraz praw majątkowych możemy zastosować...

Dochód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości należy wykazać w zeznaniu rocznym na formularzu PIT-39. W rozliczeniu pit od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości oraz praw majątkowych możemy zastosować ulgę mieszkaniową, jeżeli uzyskane przychody z tego tytułu przeznaczymy na własne cele mieszkaniowe.

Eugenia Śleszyńska Powstanie obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości

Powstanie obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości Powstanie obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości

Jest oczywiste, że obowiązek podatkowy dotyczący podatników podatku od nieruchomości ustala się według ustawy o podatkach i opłatach lokalnych od posiadanych przedmiotów opodatkowania, to znaczy od budynku...

Jest oczywiste, że obowiązek podatkowy dotyczący podatników podatku od nieruchomości ustala się według ustawy o podatkach i opłatach lokalnych od posiadanych przedmiotów opodatkowania, to znaczy od budynku lub jego części, od gruntu, a także od budowli lub jej części związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Paweł Puch Opodatkowanie piwnicy podatkiem od nieruchomości

Opodatkowanie piwnicy podatkiem od nieruchomości Opodatkowanie piwnicy podatkiem od nieruchomości

Piwnica jest pomieszczeniem przynależnym do samodzielnego lokalu i w związku z tym nie stanowi odrębnego przedmiotu opodatkowania. Jeżeli zatem przynależy do lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu tak...

Piwnica jest pomieszczeniem przynależnym do samodzielnego lokalu i w związku z tym nie stanowi odrębnego przedmiotu opodatkowania. Jeżeli zatem przynależy do lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu tak jak lokal mieszkalny, a więc najniższą stawką podatkową przewidzianą dla budynków mieszkalnych lub ich części – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu.

Stella Brzeszczyńska Podatek od chodników

Podatek od chodników Podatek od chodników

Artykuł dotyczy zagadnień związanych z opodatkowaniem budowli. Autorka wychodząc od ustawowej definicji budowli, poprzez przytoczenie zapisów Ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz Prawa budowlanego...

Artykuł dotyczy zagadnień związanych z opodatkowaniem budowli. Autorka wychodząc od ustawowej definicji budowli, poprzez przytoczenie zapisów Ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz Prawa budowlanego i poszczególnych wyroków sądów, wyjaśnia jakie budowle opodatkowane są podatkiem od nieruchomości.

Janusz Grzegorz Łęcki, Jacek Sawicki Co nieco o podatkach od nieruchomości za naszą zachodnią granicą

Co nieco o podatkach od nieruchomości za naszą zachodnią granicą Co nieco o podatkach od nieruchomości za naszą zachodnią granicą

Podatek katastralny jest normą w większości państw Unii Europejskiej. Przykład Irlandii, która już wkrótce wprowadzi ten nowy system, pokazuje wielkość zobowiązań zgodną z oczekiwaniami Unii Europejskiej,...

Podatek katastralny jest normą w większości państw Unii Europejskiej. Przykład Irlandii, która już wkrótce wprowadzi ten nowy system, pokazuje wielkość zobowiązań zgodną z oczekiwaniami Unii Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego.

Stella Brzeszczyńska Korzystanie z tarasu i ogródka - skutki podatkowe

Korzystanie z tarasu i ogródka - skutki podatkowe Korzystanie z tarasu i ogródka - skutki podatkowe

W poprzednim wydaniu „Administratora" (6/12, s. 12) opublikowano artykuł pt.: „Taras i ogródek we wspólnocie", w którym omówione zostały zasady wyłącznego korzystania przez właścicieli lokali z części...

W poprzednim wydaniu „Administratora" (6/12, s. 12) opublikowano artykuł pt.: „Taras i ogródek we wspólnocie", w którym omówione zostały zasady wyłącznego korzystania przez właścicieli lokali z części wspólnych należących do całej wspólnoty mieszkaniowej. Warto jednak pamiętać, że sposób, w jaki dochodzi do posiadania tarasu, ogródka, strychu lub suszarni ma swoje skutki podatkowe dla właściciela i dla wspólnoty.

Redakcja Ceny prądu będą rosły – czy wystarczy pieniędzy na rządowe dopłaty?

Ceny prądu będą rosły – czy wystarczy pieniędzy na rządowe dopłaty? Ceny prądu będą rosły – czy wystarczy pieniędzy na rządowe dopłaty?

Uchwalona w tym roku „ustawa prądowa” ma szansę zostać przedłużona na rok następny. Założenia ustawy mają na celu zrekompensowanie użytkownikom kosztów, wynikających z rosnących cen energii elektrycznej.

Uchwalona w tym roku „ustawa prądowa” ma szansę zostać przedłużona na rok następny. Założenia ustawy mają na celu zrekompensowanie użytkownikom kosztów, wynikających z rosnących cen energii elektrycznej.

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości » Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind »

Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind » Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.