administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Redakcja Korzyści z termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych

Korzyści z termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych Korzyści z termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych

O termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych z Agnieszką Stawiarską, kierownikiem działu doradztwa technicznego ROCKWOOL CEE, rozmawia Natalia Klepacka, redaktor portalu administrator24.info.

O termomodernizacji w budynkach wielorodzinnych z Agnieszką Stawiarską, kierownikiem działu doradztwa technicznego ROCKWOOL CEE, rozmawia Natalia Klepacka, redaktor portalu administrator24.info.

Jak można zyskać miejsce dzięki innowacji w przechowywaniu odpadów?

Jak można zyskać miejsce dzięki innowacji w przechowywaniu odpadów? Jak można zyskać miejsce dzięki innowacji w przechowywaniu odpadów?

Jakie korzyści mogą przynieść Twojej wspólnocie i spółdzielni profesjonalne usługi księgowe?

Jakie korzyści mogą przynieść Twojej wspólnocie i spółdzielni profesjonalne usługi księgowe? Jakie korzyści mogą przynieść Twojej wspólnocie i spółdzielni profesjonalne usługi księgowe?

Skutki podatkowe sprzedaży wielu nieruchomości

W uzasadnieniu wyroku NSA stwierdził, że podejmowane przez podatniczkę działania miały charakter zarobkowy i cykliczny

W uzasadnieniu wyroku NSA stwierdził, że podejmowane przez podatniczkę działania miały charakter zarobkowy i cykliczny

Dla uzyskiwania przychodów z działalności gospodarczej nie jest konieczne, aby podatnik miał status przedsiębiorcy i zarejestrowaną działalność. O zaliczeniu działalności podatnika do pozarolniczej działalności gospodarczej, decydują okoliczności faktyczne, świadczące o tym, że jego działania miały charakter zorganizowany i ciągły oraz że były prowadzone w celu zarobkowym we własnym imieniu – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Zobacz także

XTB Polska Co to jest hedging

Co to jest hedging Co to jest hedging

Spośród wielu strategii inwestowania, szczególną popularnością cieszą się właśnie te, u podstaw których stoi ochrona własnego kapitału. Hedging to podręcznikowy przykład takiej strategii. Sprawdźmy, czym...

Spośród wielu strategii inwestowania, szczególną popularnością cieszą się właśnie te, u podstaw których stoi ochrona własnego kapitału. Hedging to podręcznikowy przykład takiej strategii. Sprawdźmy, czym dokładnie jest hedging i jak wykorzystać tę strategię do zabezpieczania własnych pieniędzy.

DomBest Czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej musi być księgowym?

Czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej musi być księgowym? Czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej musi być księgowym?

Naliczanie opłat, wystawianie faktur dla właścicieli lokali, windykacja należności, księgowanie wpłat właścicieli, rozliczenia z dostawcami, odbiorcami oraz właścicielami nieruchomości, rozliczanie podatków...

Naliczanie opłat, wystawianie faktur dla właścicieli lokali, windykacja należności, księgowanie wpłat właścicieli, rozliczenia z dostawcami, odbiorcami oraz właścicielami nieruchomości, rozliczanie podatków i mediów, realizacja przelewów, sporządzanie corocznych bilansów, generowanie raportów oraz zestawień z realizacji budżetów – to tylko niektóre spośród długiej listy zadań księgowych we wspólnocie mieszkaniowej. Do tego dochodzi niestabilność prawa. Często słyszymy o nowelizacjach ustaw, wprowadzaniu...

KHG FINANSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji?

W jaki sposób obecnie podchodzi się do windykacji? W jaki sposób obecnie podchodzi  się do windykacji?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sądy i postępowania przed różnymi organami to nadal domena tradycyjnych dokumentów oraz pism. Natomiast obecnie wszystko przechodzi etap cyfryzacji. Nie inaczej jest...

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sądy i postępowania przed różnymi organami to nadal domena tradycyjnych dokumentów oraz pism. Natomiast obecnie wszystko przechodzi etap cyfryzacji. Nie inaczej jest w przypadku, kiedy pomiędzy dłużnika, a wierzyciela wkracza sąd i komornik. Jak więc dochodzić należności w dzisiejszych czasach? Jak skutecznie odzyskać swoje pieniądze?

W sprawie rozpoznanej przez Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 23 października 2019 r., sygn. akt II FSK 3505/17 urząd skarbowy określił podatniczce zobowiązanie w podatku w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2012 r. oraz odsetki za zwłokę od nieuregulowanych w terminie zaliczek na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych za 2012 r. Organ podatkowy stwierdził, że podatniczka w 2012 r. zaniżyła przychód z niezgłoszonej działalności gospodarczej w wyniku nieuwzględnienia w nim dochodu osiągniętego z handlu nieruchomościami oraz kosztów uzyskania tych przychodów.

Zdaniem urzędu skarbowego podatniczka wraz z mężem prowadziła niezgłoszoną do opodatkowania pozarolniczą działalność gospodarczą, polegającą na obrocie nieruchomościami. Urząd skarbowy stwierdził, że podatniczka podejmowała wraz z mężem wiele działań, dotyczących np. podziału nieruchomości, uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy. W latach od 2002 r. do 2013 r. podatniczka wraz z mężem sprzedała 111 działek i uzyskała przychód w kwocie prawie 5,5 mln złotych, a w 2012 r. – dwie działki.

W ocenie urzędu skarbowego, podejmowane przez podatniczkę działania dowodzą prowadzenia niezgłoszonej pozarolniczej działalności gospodarczej, bowiem potwierdzają stały, zorganizowany i zarobkowy charakter prowadzonej działalności.

W artykule:

• Stanowisko DIS w sprawie
• WSA uchyla stanowisko DIS
• Wyrok NSA

Komentarze

Powiązane

Aneta Mościcka Czy właściciel nieruchomości może scedować obowiązki z zakresu ochrony przeciwpożarowej na inny podmiot?

Czy właściciel nieruchomości może scedować obowiązki z zakresu ochrony przeciwpożarowej na inny podmiot? Czy właściciel nieruchomości może scedować obowiązki z zakresu ochrony przeciwpożarowej na inny podmiot?

Zasadą jest nakładanie obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej na właściciela nieruchomości jako podmiotu odpowiedzialnego za zapewnienie takiej ochrony. Natomiast umowa cywilnoprawna może przenieść...

Zasadą jest nakładanie obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej na właściciela nieruchomości jako podmiotu odpowiedzialnego za zapewnienie takiej ochrony. Natomiast umowa cywilnoprawna może przenieść obowiązki nałożone ustawą o ochronie przeciwpożarowej na inny podmiot, ale tylko w takim zakresie, w jakim powierzono mu obowiązki i zadania dotyczące nieruchomości – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Z A Balkon do remontu

Balkon do remontu Balkon do remontu

Z szacunków wynika, że co roku w Polsce powinno być poddawanych renowacji… ok. 140 000 balkonów! To ogromna liczba. Warto zatem wiedzieć, jak je remontować – tak pod względem prawnym, jak technicznym –...

Z szacunków wynika, że co roku w Polsce powinno być poddawanych renowacji… ok. 140 000 balkonów! To ogromna liczba. Warto zatem wiedzieć, jak je remontować – tak pod względem prawnym, jak technicznym – gdyż wszyscy zarządcy spotkają się z tym problemem niejednokrotnie.

Maciej Kamiński Wpływ pandemii COVID-19 na rynek zarządzania i najmu nieruchomości

Wpływ pandemii COVID-19 na rynek zarządzania i najmu nieruchomości Wpływ pandemii COVID-19 na rynek zarządzania i najmu nieruchomości

Ostatnie tygodnie maja i czerwca upłynęły pod znakiem odmrażania gospodarki i wznawiania działalności kolejnych rodzajów działalności – galerii, handlowych, restauracji, hoteli. Pozornie wszystko wraca...

Ostatnie tygodnie maja i czerwca upłynęły pod znakiem odmrażania gospodarki i wznawiania działalności kolejnych rodzajów działalności – galerii, handlowych, restauracji, hoteli. Pozornie wszystko wraca do normy sprzed stanu epidemii, natomiast warto postawić pytanie o kształt rynku nieruchomości w nowej, postkoronawirusowej rzeczywistości.

Aneta Mościcka Czy dla odliczenia VAT konieczne jest wydanie nieruchomości?

Czy dla odliczenia VAT konieczne jest wydanie nieruchomości? Czy dla odliczenia VAT konieczne jest wydanie nieruchomości?

Dla dostawy towarów, tj. sprzedaży nieruchomości, wystarczy zawarcie umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Nie jest istotne wydanie nieruchomości, ponieważ przeniesienie własności w sensie cywilistycznym...

Dla dostawy towarów, tj. sprzedaży nieruchomości, wystarczy zawarcie umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Nie jest istotne wydanie nieruchomości, ponieważ przeniesienie własności w sensie cywilistycznym jest uzyskanie prawa do rozporządzania nieruchomością jak właściciel – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Redakcja COVID 19 vs. kryzys 2008 w mieszkaniówce

COVID 19 vs. kryzys 2008 w mieszkaniówce COVID 19 vs. kryzys 2008 w mieszkaniówce

Czym różni się zastój wywołany przez COVID-19 od kryzysu z 2008 roku? Jaki wywarł wpływ na rynek mieszkaniowy? Czy w opinii deweloperów scenariusz sprzed lat może się powtórzyć i ew. w jakim zakresie?

Czym różni się zastój wywołany przez COVID-19 od kryzysu z 2008 roku? Jaki wywarł wpływ na rynek mieszkaniowy? Czy w opinii deweloperów scenariusz sprzed lat może się powtórzyć i ew. w jakim zakresie?

Leszek Markiewicz Zamiana mieszkań – ile to kosztuje?

Zamiana mieszkań – ile to kosztuje? Zamiana mieszkań – ile to kosztuje?

Zamiana mieszkań to dość skomplikowana transakcja. Wiąże się z dodatkowymi kosztami, związanymi m.in. z podatkami i taksą notarialną.

Zamiana mieszkań to dość skomplikowana transakcja. Wiąże się z dodatkowymi kosztami, związanymi m.in. z podatkami i taksą notarialną.

Maciej Kamiński Konsekwencje podatkowe zmiany sposobu korzystania z nieruchomości

Konsekwencje podatkowe zmiany sposobu korzystania z nieruchomości Konsekwencje podatkowe zmiany sposobu korzystania z nieruchomości

Jakie konsekwencje w podatku od nieruchomości niesie ze sobą zmiana sposobu korzystania z nieruchomości na przykładzie specyficznego rodzaju nieruchomości, jakim jest obiekt pensjonatowy?

Jakie konsekwencje w podatku od nieruchomości niesie ze sobą zmiana sposobu korzystania z nieruchomości na przykładzie specyficznego rodzaju nieruchomości, jakim jest obiekt pensjonatowy?

Redakcja Polski Związek Firm Deweloperskich sprzeciwia się wykluczeniu deweloperów z programu pomocowego PFR dla dużych firm

Polski Związek Firm Deweloperskich sprzeciwia się wykluczeniu deweloperów z programu pomocowego PFR dla dużych firm Polski Związek Firm Deweloperskich sprzeciwia się wykluczeniu deweloperów z programu pomocowego PFR dla dużych firm

Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) wyraża swój sprzeciw wobec faktu wyłączenia sektora deweloperskiego z programu pomocowego PFR dla dużych firm.

Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) wyraża swój sprzeciw wobec faktu wyłączenia sektora deweloperskiego z programu pomocowego PFR dla dużych firm.

Aneta Mościcka Zużycie nieruchomości a wysokość podatku od nieruchomości

Zużycie nieruchomości a wysokość podatku od nieruchomości Zużycie nieruchomości a wysokość podatku od nieruchomości

Artykuł 4 ust. 1 pkt 3 UPOL jednoznacznie stanowi, że przy opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości przyjmuje się wartość budowli niepomniejszoną o odpisy amortyzacyjne, czyli – co do zasady – w kolejnych...

Artykuł 4 ust. 1 pkt 3 UPOL jednoznacznie stanowi, że przy opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości przyjmuje się wartość budowli niepomniejszoną o odpisy amortyzacyjne, czyli – co do zasady – w kolejnych latach wartość tych budowli nie zmienia się – także w roku, w którym dokonano ostatniego odpisu amortyzacyjnego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Aneta Mościcka Zwolnienie od PIT a zamieszkiwanie dziecka w mieszkaniu

Zwolnienie od PIT a zamieszkiwanie dziecka w mieszkaniu Zwolnienie od PIT a zamieszkiwanie dziecka w mieszkaniu

Nie jest możliwe skorzystanie ze zwolnienia od PIT, gdy podatnik przeznaczy pieniądze ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie, w którym zamieszka jego dziecko. Nie jest to realizacja własnego celu mieszkaniowego...

Nie jest możliwe skorzystanie ze zwolnienia od PIT, gdy podatnik przeznaczy pieniądze ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie, w którym zamieszka jego dziecko. Nie jest to realizacja własnego celu mieszkaniowego – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Redakcja Ostatnie dni na zapłacenie podatku od nieruchomości

Ostatnie dni na zapłacenie podatku od nieruchomości Ostatnie dni na zapłacenie podatku od nieruchomości

Już wkrótce mija termin zapłaty podatku od nieruchomości. Uregulować go będą musiały te osoby, które otrzymały specjalne pismo z wyliczeniem wysokości daniny.

Już wkrótce mija termin zapłaty podatku od nieruchomości. Uregulować go będą musiały te osoby, które otrzymały specjalne pismo z wyliczeniem wysokości daniny.

Redakcja Lokal usługowy jako lokata kapitału

Lokal usługowy jako lokata kapitału Lokal usługowy jako lokata kapitału

Inwestycja w nieruchomość jest jedną z najpewniejszych form lokaty kapitału. I choć największą popularnością cieszą się mieszkania zakupione na rynku deweloperskim, to wyższą stopę zwrotu można uzyskać,...

Inwestycja w nieruchomość jest jedną z najpewniejszych form lokaty kapitału. I choć największą popularnością cieszą się mieszkania zakupione na rynku deweloperskim, to wyższą stopę zwrotu można uzyskać, inwestując w lokale usługowe. Szczególnie atrakcyjne są te usytuowane w centrach dużych miast – Warszawy, Poznania czy Łodzi.

Konrad Gieżek Jak systemy informatyczne wspierają gospodarowanie nieruchomościami?

Jak systemy informatyczne wspierają gospodarowanie nieruchomościami? Jak systemy informatyczne wspierają gospodarowanie nieruchomościami?

Zmiany w organizacji według metody lean management, z wykorzystaniem i wdrożeniem nowoczesnych technologii informatycznych, szytych na miarę potrzeb sprawiły, że pracowników Zarządu Komunalnych Zasobów...

Zmiany w organizacji według metody lean management, z wykorzystaniem i wdrożeniem nowoczesnych technologii informatycznych, szytych na miarę potrzeb sprawiły, że pracowników Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu przestały straszyć pustostany czy tysiące kluczy, wśród których znalezienie tego jedynego było prawdziwym wyzwaniem.

Aneta Mościcka Dopuszczalność przeniesienia własności zabudowanego gruntu

Dopuszczalność przeniesienia własności zabudowanego gruntu Dopuszczalność przeniesienia własności zabudowanego gruntu

Małżonek, który wspólnie ze współmałżonkiem zbudował dom na gruncie, stanowiącym odrębny majątek tego współmałżonka, nie może żądać przeniesienia własności takiego gruntu na rzecz obojga małżonków jako...

Małżonek, który wspólnie ze współmałżonkiem zbudował dom na gruncie, stanowiącym odrębny majątek tego współmałżonka, nie może żądać przeniesienia własności takiego gruntu na rzecz obojga małżonków jako ich wspólności ustawowej. Jeżeli poczynione przez podatnika nakłady były nakładami na nieruchomość, stanowiącą wyłączną własność jego małżonka, a nie na budowę domu, stanowiącego jego własność lub współwłasność, podatnik nie może skorzystać ze zwolnienia w PIT przychodu ze sprzedaży nieruchomości –...

19dzielnica.pl Inwestycja w nieruchomości - jak to zrobić, by zarobić?

Inwestycja w nieruchomości - jak to zrobić, by zarobić? Inwestycja w nieruchomości - jak to zrobić, by zarobić?

Inwestowanie w nieruchomości jest aktualnie jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza środki przed inflacją, sprawia, że zaczynają one pracować i generować dodatkowe przychody....

Inwestowanie w nieruchomości jest aktualnie jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zabezpiecza środki przed inflacją, sprawia, że zaczynają one pracować i generować dodatkowe przychody. W Polsce z roku na rok jest to coraz popularniejszy sposób pomnażania kapitału. Aby jednak uzyskać wysoki stopień zwrotu z inwestycji, należy wybrać odpowiedni lokal, który zapewni możliwie najwyższą rentowność. Do tego typu nieruchomości z pewnością możemy zaliczyć lokale użytkowe.

Piotr Pałka Postulaty zmian ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów

Postulaty zmian ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów Postulaty zmian ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów

Postulaty zmian ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów, zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności tych gruntów – zagadnienia wybrane.

Postulaty zmian ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów, zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności tych gruntów – zagadnienia wybrane.

Redakcja O darowiznach domów, mieszkań i działek

O darowiznach domów, mieszkań i działek O darowiznach domów, mieszkań i działek

Nieruchomości to ważny i zwykle najbardziej wartościowy składnik majątku polskich rodzin. Domy, lokale i działki pod budowę często są przekazywane młodszym pokoleniom w ramach darowizny. Warto pamiętać,...

Nieruchomości to ważny i zwykle najbardziej wartościowy składnik majątku polskich rodzin. Domy, lokale i działki pod budowę często są przekazywane młodszym pokoleniom w ramach darowizny. Warto pamiętać, że darowizny nieruchomości dotyczą również bliskich osób, które nie należą do rodziny. Ile darowizn domów, lokali oraz działek budowlanych miało miejsce w 2018 r. i jak sytuacja wyglądała w poprzednich latach?

Eugenia Śleszyńska Podatek śmieciowy to nie koszty zarządu

Podatek śmieciowy to nie koszty zarządu Podatek śmieciowy to nie koszty zarządu

Co należy rozumieć poprzez art. 2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach? – pyta Czytelnik.

Co należy rozumieć poprzez art. 2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach? – pyta Czytelnik.

mgr Jarosław Kowszuk Uczestnicy postępowania w sprawie pozwolenia na budowę

Uczestnicy postępowania w sprawie pozwolenia na budowę Uczestnicy postępowania w sprawie pozwolenia na budowę

Pomimo, iż postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę realizowane jest w postępowaniu administracyjnym, to jego krąg został ograniczony w stosunku do kręgu uczestników określanego na podstawie art. 28...

Pomimo, iż postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę realizowane jest w postępowaniu administracyjnym, to jego krąg został ograniczony w stosunku do kręgu uczestników określanego na podstawie art. 28 KPA.

Eugenia Śleszyńska Nowelizacja Ustawy o własności lokali

Nowelizacja Ustawy o własności lokali Nowelizacja Ustawy o własności lokali

Ustawą nowelizującą z dnia 13 czerwca 2019 r. wprowadzono zmiany do przepisów UWL, dla części przepisów ze skutkiem od 15 sierpnia 2019 r. oraz dla części przepisów dotyczących zarządu w warunkach „małych”...

Ustawą nowelizującą z dnia 13 czerwca 2019 r. wprowadzono zmiany do przepisów UWL, dla części przepisów ze skutkiem od 15 sierpnia 2019 r. oraz dla części przepisów dotyczących zarządu w warunkach „małych” i „dużych” wspólnot mieszkaniowych po okresie vacatio legis ze skutkiem od 1 stycznia 2020 r.

Redakcja Nowa ustawa – lokatorzy mieszkań komunalnych mają obawy

Nowa ustawa – lokatorzy mieszkań komunalnych mają obawy Nowa ustawa – lokatorzy mieszkań komunalnych mają obawy

Warszawianka zamieszkująca w lokalu komunalnym ma się czego obawiać. Po pierwsze, wraz z mamą przekroczy kryterium dochodowe upoważniające do korzystania z mieszkania. Po drugie, mieszkanie ma 80 mkw....

Warszawianka zamieszkująca w lokalu komunalnym ma się czego obawiać. Po pierwsze, wraz z mamą przekroczy kryterium dochodowe upoważniające do korzystania z mieszkania. Po drugie, mieszkanie ma 80 mkw. Zgodnie z nową ustawą, w lokalu komunalnym nie powinno przypadać na osobę więcej niż 25 mkw. Wyjątkiem jest gospodarstwo jednoosobowe, wtedy może to być 50 mkw. Portal money.pl dokładnie prześledził sytuację.

Paweł Puch Współwłasność mieszkania

Współwłasność mieszkania Współwłasność mieszkania

Dwie osoby mają wspólne mieszkanie z udziałami 1/3 i 2/3. Właścicielka tych 2/3 mieszka w tym mieszkaniu, a właścicielka 1/3 nie mieszka i nie partycypuje w żadnych kosztach. Wszystkie koszty ponosi właścicielka...

Dwie osoby mają wspólne mieszkanie z udziałami 1/3 i 2/3. Właścicielka tych 2/3 mieszka w tym mieszkaniu, a właścicielka 1/3 nie mieszka i nie partycypuje w żadnych kosztach. Wszystkie koszty ponosi właścicielka 1/3 części nieruchomości. Czy hipoteczny współwłaściciel nie powinien ponosić części kosztów, chociażby ogrzewania, i np. partycypować w kosztach remontów stosownie do swoich udziałów?

Redakcja Ceny prądu będą rosły – czy wystarczy pieniędzy na rządowe dopłaty?

Ceny prądu będą rosły – czy wystarczy pieniędzy na rządowe dopłaty? Ceny prądu będą rosły – czy wystarczy pieniędzy na rządowe dopłaty?

Uchwalona w tym roku „ustawa prądowa” ma szansę zostać przedłużona na rok następny. Założenia ustawy mają na celu zrekompensowanie użytkownikom kosztów, wynikających z rosnących cen energii elektrycznej.

Uchwalona w tym roku „ustawa prądowa” ma szansę zostać przedłużona na rok następny. Założenia ustawy mają na celu zrekompensowanie użytkownikom kosztów, wynikających z rosnących cen energii elektrycznej.

Eugenia Śleszyńska Komu służy „biała lista” – podatnikom czy organom?

Komu służy „biała lista” – podatnikom czy organom? Komu służy „biała lista” – podatnikom czy organom?

Z dniem 1 września 2019 r. ustawa VAT nałożyła obowiązek prowadzenia „białej listy” podatników VAT na Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który prowadzi ją w formie elektronicznej, umieszczając wykaz...

Z dniem 1 września 2019 r. ustawa VAT nałożyła obowiązek prowadzenia „białej listy” podatników VAT na Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który prowadzi ją w formie elektronicznej, umieszczając wykaz podatników zarejestrowanych jako podatnicy VAT, w tym podmiotów, których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona oraz podmiotów, w odniesieniu do których naczelnik US nie dokonał rejestracji albo, które wykreślił z rejestru jako podatników VAT.

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości » Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind »

Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind » Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.