administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

KRS będzie obejmował także tytuły prawne do nieruchomości

KRS będzie obejmował także tytuły prawne do nieruchomości. Fot. Pixabay

KRS będzie obejmował także tytuły prawne do nieruchomości. Fot. Pixabay

19 lipca 2023 r. wpłynął do Sejmu RP rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców (UD 497).

Zobacz także

Piotr Pałka Dyrektywa budynkowa nie zakaże sprzedaży i najmu

Dyrektywa budynkowa nie zakaże sprzedaży i najmu Dyrektywa budynkowa nie zakaże sprzedaży i najmu

Minimalne normy charakterystyki energetycznej dla budynków niemieszkalnych powinny zostać ustalone na poziomie Unii i powinny koncentrować się na renowacji budynków niemieszkalnych o najgorszej charakterystyce...

Minimalne normy charakterystyki energetycznej dla budynków niemieszkalnych powinny zostać ustalone na poziomie Unii i powinny koncentrować się na renowacji budynków niemieszkalnych o najgorszej charakterystyce energetycznej, których renowacja jest w związku z tym priorytetowa.

Piotr Pałka Schrony i budowle ochronne

Schrony i budowle ochronne Schrony i budowle ochronne

W polskim systemie prawnym nie ma zdefiniowanego pojęcia budowli ochronnej (schronu lub ukrycia), a tym samym żaden podmiot ani organ nie jest wprost zobowiązany do prowadzenia ich ewidencji, konserwacji,...

W polskim systemie prawnym nie ma zdefiniowanego pojęcia budowli ochronnej (schronu lub ukrycia), a tym samym żaden podmiot ani organ nie jest wprost zobowiązany do prowadzenia ich ewidencji, konserwacji, planowania użycia i określenia sposobu przygotowania.

Redakcja news Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024? Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Projekt dodaje art. 19aa ust. 1 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), przewidujący obowiązek posiadania przez podmiot, na który przepisy ustaw nakładają obowiązek uzyskania wpisu do KRS, tytułu prawnego do korzystania z lokalu (nieruchomości), którego adres podmiot ten zgłosił jako swój. Zgodnie natomiast z projektowanym art. 19aa ust. 2 ustawy o KRS do wniosku o wpis lub zmianę takiego adresu należało będzie dołączyć oświadczenie wszystkich osób podpisujących wniosek, a w przypadku podpisania wniosku przez pełnomocnika, oświadczenie wszystkich osób, które udzieliły mu pełnomocnictwa, o posiadaniu przez podmiot tytułu prawnego do korzystania z lokalu (nieruchomości), którego adres został zgłoszony do Rejestru jako adres podmiotu. Oświadczenie to należało będzie złożyć pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia, zawierając w nim klauzulę o treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. Klauzula ta będzie zastępować pouczenie organu, uprawnionego do odebrania oświadczenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

Wzmocnienie domniemania prawdziwości wpisów

Zmiana, polegająca na dodaniu art. 19aa ustawy o KRS ma w ocenie projektodawcy na celu wzmocnienie domniemania prawdziwości wpisów w zakresie danych, dotyczących adresów podmiotów podlegających obowiązkowi rejestracji w Rejestrze. Obowiązujące regulacje nie przewidują konieczności posiadania przez podmiot wpisywany do Rejestru tytułu prawnego do korzystania z lokalu (nieruchomości), którego adres zgłasza on do Rejestru jako swój, ani też obowiązku złożenia przez reprezentantów tego podmiotu oświadczenia w tym przedmiocie. Niestety, w wielu przypadkach dane adresowe zgłaszane do Rejestru nie odpowiadają stanowi faktycznemu. Sytuacja taka ułatwia tworzenie tzw. fikcyjnych podmiotów, których funkcjonowanie stanowi istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa obrotu prawnego. Zobowiązanie do podawania danych adresowych pod rygorem odpowiedzialności karnej, ograniczy proceder podawania informacji nieodpowiadających prawdzie oraz ułatwi pociągnięcie do odpowiedzialności karnej osób, składających fałszywe oświadczenia. Podkreślenia wymaga, że analogiczne wymogi wprowadzono w przepisach dotyczących CEIDG (por. art. 7 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 oraz art. 17 ustawy dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy). Projektowany art. 19aa ustawy o KRS ujednolica zatem obowiązki, dotyczące podania danych adresowych obowiązujące przedsiębiorców podlegających wpisowi do KRS z wymogami 44 nałożonymi na przedsiębiorców wpisywanych do CEIDG..

Konieczny tytuł prawny do nieruchomości

Dodanie art. 19aa do ustawy z 20 sierpnia 1997 r. o KRS,zobowiązującego podmioty wpisujące się do KRS do posiadania tytułu prawnego do lokalu (nieruchomości), który zgłaszają jako swój adres (pierwotna propozycja zgłoszona przez Prezesa GUS, została według projektodawców zaakceptowana i zmodyfikowana przez Ministra Sprawiedliwości, który wskazał jednocześnie, że nie wymaga ona zmian w systemie teleinformatycznym Rejestru).

Projekt ustawy ma stanowić kolejny krok w kierunku poprawy środowiska prawnego i instytucjonalnego, w którym działają polskie firmy. Nie można natomiast zgodzić się z tezą, że w ostatnich latach doszło do przyjęcia szeregu kompleksowych pro-przedsiębiorczych ustaw, regulujących zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Nie negując w całości jakości legislacyjnej uchwalanych aktów prawnych należy cały czas aktywnie monitorować ich działanie i stosowanie. W efekcie przeprowadzonych ewaluacji (OSR ex post) należy także identyfikować obszary, w których można wprowadzić regulacje, jeszcze skuteczniej broniące praw przedsiębiorców. Projektowaną i komentowaną zmianę należy ostatecznie ocenić pozytywnie, gdyż obecnie w praktyce funkcjonowania podmiotów gospodarczych nierzadko nie ma pewności co do adresu danego przedsiębiorcy.

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Weszła w życie ustawa o kooperatywach mieszkaniowych

Weszła w życie ustawa o kooperatywach mieszkaniowych Weszła w życie ustawa o kooperatywach mieszkaniowych

1 marca 2023 roku weszła w życie ustawa z 4 listopada 2022 roku o kooperatywach mieszkaniowych, która wprowadza m.in. zmiany w programie Mieszkanie bez wkładu własnego. Skorzystać z niego będzie mogła...

1 marca 2023 roku weszła w życie ustawa z 4 listopada 2022 roku o kooperatywach mieszkaniowych, która wprowadza m.in. zmiany w programie Mieszkanie bez wkładu własnego. Skorzystać z niego będzie mogła grupa co najmniej trzech osób fizycznych, które są stronami umowy kooperatywy mieszkaniowej albo umowy spółki cywilnej.

Redakcja news Szkolenie: Od KOB do e-KOB

Szkolenie: Od KOB do e-KOB Szkolenie: Od KOB do e-KOB

Od 1 stycznia tego roku weszły w życie rewolucyjne zmiany w Prawie budowlanym. Co się zmieniło w prowadzeniu Książki Obiektu Budowlanego? Zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Od 1 stycznia tego roku weszły w życie rewolucyjne zmiany w Prawie budowlanym. Co się zmieniło w prowadzeniu Książki Obiektu Budowlanego? Zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Anna Ruszczak news Rządowe zmiany w budownictwie mieszkaniowym

Rządowe zmiany w budownictwie mieszkaniowym Rządowe zmiany w budownictwie mieszkaniowym

Problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego, sąsiedzi zaglądający do mieszkania przez balkon albo osiedla, gdzie budynki stoją zbyt blisko siebie. To tylko część problemów, z którymi mierzy się wielu...

Problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego, sąsiedzi zaglądający do mieszkania przez balkon albo osiedla, gdzie budynki stoją zbyt blisko siebie. To tylko część problemów, z którymi mierzy się wielu Polaków mieszkających w domach wielorodzinnych lub na nowych blokowiskach.

Anna Ruszczak news Unijna dyrektywa CSRD: nowe obowiązki raportowania dla firm

Unijna dyrektywa CSRD: nowe obowiązki raportowania dla firm Unijna dyrektywa CSRD: nowe obowiązki raportowania dla firm

Styczniowe badania KPMG pokazuje, że już 63 proc. największych w Polsce firm przygotowuje raport na temat czynników ESG, związanych m.in. z oddziaływaniem na środowisko i społeczeństwo. Przedsiębiorstwa...

Styczniowe badania KPMG pokazuje, że już 63 proc. największych w Polsce firm przygotowuje raport na temat czynników ESG, związanych m.in. z oddziaływaniem na środowisko i społeczeństwo. Przedsiębiorstwa przygotowują się do nowych obowiązków raportowania zgodnie z przyjętą pod koniec 2022 roku unijną dyrektywą CSRD.

Anna Ruszczak news Podatek od nieruchomości odzyskany dzięki satelitom

Podatek od nieruchomości odzyskany dzięki satelitom Podatek od nieruchomości odzyskany dzięki satelitom

Przy pomocy zdjęć satelitarnych można w zautomatyzowany sposób wychwycić w krótkim czasie wiele różnych niezgodności podatkowych dla dużej liczby nieruchomości. Pozwalają w pełni zobaczyć obiekty, od których...

Przy pomocy zdjęć satelitarnych można w zautomatyzowany sposób wychwycić w krótkim czasie wiele różnych niezgodności podatkowych dla dużej liczby nieruchomości. Pozwalają w pełni zobaczyć obiekty, od których podatek powinien być odprowadzony.

Anna Ruszczak news Ustawa wiatrakowa z podpisem prezydenta

Ustawa wiatrakowa z podpisem prezydenta Ustawa wiatrakowa z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wiatrakowej. W przepisach znalazło się kryterium 700 metrów odległości od zabudowań mieszkalnych w przypadku nowych inwestycji w farmy wiatrowe. Rząd...

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wiatrakowej. W przepisach znalazło się kryterium 700 metrów odległości od zabudowań mieszkalnych w przypadku nowych inwestycji w farmy wiatrowe. Rząd na początku proponował, by było to 500 metrów, jednak do zmiany doszło w trakcie prac w parlamencie.

Anna Ruszczak news Nowe prawa deweloperów

Nowe prawa deweloperów Nowe prawa deweloperów

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - ma być ono szybsze i bardziej zrównoważone.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - ma być ono szybsze i bardziej zrównoważone.

Anna Ruszczak Dłuższy stan zagrożenia epidemicznego - procedura wyjścia

Dłuższy stan zagrożenia epidemicznego - procedura wyjścia Dłuższy stan zagrożenia epidemicznego - procedura wyjścia

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie przedłużony. Wcześniejszy termin może spowodować lawinę problemów prawnych i organizacyjnych. Obecnie trwa przegląd tzw. ustawy covidowej, która zmieniła kilkadziesiąt...

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie przedłużony. Wcześniejszy termin może spowodować lawinę problemów prawnych i organizacyjnych. Obecnie trwa przegląd tzw. ustawy covidowej, która zmieniła kilkadziesiąt innych ustaw.

Anna Ruszczak news Co z rozszerzeniem ustawy „lex deweloper”?

Co z rozszerzeniem ustawy „lex deweloper”? Co z rozszerzeniem ustawy „lex deweloper”?

Specustawa mieszkaniowa, która miała być odpowiedzią na kryzys mieszkaniowy, nie wpłynęła zbyt mocno na wzrost liczby mieszkań. Obecnie znów jest o niej głośno z powodu tzw. ustawy deregulacyjnej, która...

Specustawa mieszkaniowa, która miała być odpowiedzią na kryzys mieszkaniowy, nie wpłynęła zbyt mocno na wzrost liczby mieszkań. Obecnie znów jest o niej głośno z powodu tzw. ustawy deregulacyjnej, która jest procedowana w Sejmie i ma rozszerzyć zastosowanie „lex deweloper” zgodnie z trendem zielonych miast.

Anna Ruszczak news Nowe mapy zarządzania ryzykiem powodziowym

Nowe mapy zarządzania ryzykiem powodziowym Nowe mapy zarządzania ryzykiem powodziowym

Wody Polskie przekazały w komunikacie, że od 23 marca 2023 roku obowiązują nowe plany zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszaru dorzecza Wisły, Odry i Pregoły. Zaktualizowane plany przyjęto w drodze...

Wody Polskie przekazały w komunikacie, że od 23 marca 2023 roku obowiązują nowe plany zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszaru dorzecza Wisły, Odry i Pregoły. Zaktualizowane plany przyjęto w drodze rozporządzeń Ministra Infrastruktury.

Anna Ruszczak news Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie

Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie

7 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która trwale określi zasady pracy zdalnej, a także związane z nią prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Nowe przepisy mają dostosować rynek...

7 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która trwale określi zasady pracy zdalnej, a także związane z nią prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Nowe przepisy mają dostosować rynek pracy do nowych, popandemicznych realiów.

Anna Ruszczak news Bezpieczny Kredyt 2 procent – uwaga na pułapki

Bezpieczny Kredyt 2 procent – uwaga na pułapki Bezpieczny Kredyt 2 procent – uwaga na pułapki

1 lipca 2023 roku wchodzą w życie przepisy, dzięki którym uprawnione osoby będą mogły skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 proc. Niskie oprocentowanie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu od państwa. Warto...

1 lipca 2023 roku wchodzą w życie przepisy, dzięki którym uprawnione osoby będą mogły skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 proc. Niskie oprocentowanie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu od państwa. Warto pamiętać, że dopłatę można stracić – i to właściwie w każdym momencie.

Sabina Augustynowicz news Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Dobrymi chęciami piekło wybrukowane Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Wspólnoty mieszkaniowe, które podpisały umowy z dostawcami energii elektrycznej w 2022 roku nie zostały w roku 2023 objęte cenami gwarantowanymi przez rząd. Niektóre z nich muszą zapłacić nawet wielokrotność...

Wspólnoty mieszkaniowe, które podpisały umowy z dostawcami energii elektrycznej w 2022 roku nie zostały w roku 2023 objęte cenami gwarantowanymi przez rząd. Niektóre z nich muszą zapłacić nawet wielokrotność ustalonej kwoty.

Anna Ruszczak news Żółta kartka dla inwestora od nadzoru budowlanego

Żółta kartka dla inwestora od nadzoru budowlanego Żółta kartka dla inwestora od nadzoru budowlanego

Rząd planuje wprowadzenie na budowach mechanizmu tzw. żółtej kartki. Dzięki niej inspektor nadzoru budowalnego w razie istotnych odstąpień nie będzie wstrzymywać budowy, tylko pouczy inwestora. Dopiero...

Rząd planuje wprowadzenie na budowach mechanizmu tzw. żółtej kartki. Dzięki niej inspektor nadzoru budowalnego w razie istotnych odstąpień nie będzie wstrzymywać budowy, tylko pouczy inwestora. Dopiero po zlekceważeniu zalecenia, zastosowane zostaną ostrzejsze środki. Propozycja nie jest nowa, teraz ma duże szanse zostać uchwalona.

Anna Ruszczak news Ryczałt za pracę zdalną a podatki

Ryczałt za pracę zdalną a podatki Ryczałt za pracę zdalną a podatki

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy, które na nowo uregulowały zasady pracy zdalnej. Ryczałty wypłacane przez pracodawców nie są przychodem pracowników, nie trzeba od nich płacić podatku, ani...

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy, które na nowo uregulowały zasady pracy zdalnej. Ryczałty wypłacane przez pracodawców nie są przychodem pracowników, nie trzeba od nich płacić podatku, ani odprowadzać składek ubezpieczeniowych. Reguła ta wynika z Kodeksu pracy. Istnieje duże ryzyko, że uzyskanie interpretacji podatkowej w tym zakresie nie będzie możliwe.

Anna Ruszczak news Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego

Prawnicy nie są przekonani, czy ostatnia nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wpłynie na zmianę dynamiki procesu cywilnego.

Prawnicy nie są przekonani, czy ostatnia nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wpłynie na zmianę dynamiki procesu cywilnego.

Anna Ruszczak news Jakie dane znajdą się w CEEB?

Jakie dane znajdą się w CEEB? Jakie dane znajdą się w CEEB?

Stan stolarki okiennej, grubość ocieplenia podłogi czy wynik przeglądu kominiarskiego – między innymi te informacje mają się znaleźć w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Stan stolarki okiennej, grubość ocieplenia podłogi czy wynik przeglądu kominiarskiego – między innymi te informacje mają się znaleźć w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Anna Ruszczak news Postępowania dla przedsiębiorców w jednej instancji

Postępowania dla przedsiębiorców w jednej instancji Postępowania dla przedsiębiorców w jednej instancji

Projekt kompleksowych zmian prawnych dla przedsiębiorców, nad którym pracuje obecnie resort rozwoju, przewiduje m.in. ograniczenie szeregu postępowań do jednej instancji.

Projekt kompleksowych zmian prawnych dla przedsiębiorców, nad którym pracuje obecnie resort rozwoju, przewiduje m.in. ograniczenie szeregu postępowań do jednej instancji.

Anna Ruszczak news Co zmieni nowelizacja Prawa energetycznego

Co zmieni nowelizacja Prawa energetycznego Co zmieni nowelizacja Prawa energetycznego

Odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i mikroprzedsiębiorcy o rocznym zużyciu poniżej 100 tys. kWh, uzyskają dostęp do narzędzia porównywania ofert sprzedaży energii elektrycznej.

Odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i mikroprzedsiębiorcy o rocznym zużyciu poniżej 100 tys. kWh, uzyskają dostęp do narzędzia porównywania ofert sprzedaży energii elektrycznej.

Anna Ruszczak news Polska poza jednolitym systemem patentowym

Polska poza jednolitym systemem patentowym Polska poza jednolitym systemem patentowym

Od czerwca 2023 roku zacznie działać Jednolity Sąd Patentowy i nowy system unijnego patentu jednolitego, który będzie obowiązywać na terenie 17 państw członkowskich UE. Polska nie dołączyła do tego grona,...

Od czerwca 2023 roku zacznie działać Jednolity Sąd Patentowy i nowy system unijnego patentu jednolitego, który będzie obowiązywać na terenie 17 państw członkowskich UE. Polska nie dołączyła do tego grona, ale nowy system i tak będzie wpływać na działalność polskich przedsiębiorców.

Anna Ruszczak news Zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia 2023 roku

Zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia 2023 roku Zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia 2023 roku

Od 26 kwietnia 2023 roku obowiązują znaczące zmiany przepisów Kodeksu pracy. Dostosowują one polskie prawo do przepisów dwóch unijnych dyrektyw.

Od 26 kwietnia 2023 roku obowiązują znaczące zmiany przepisów Kodeksu pracy. Dostosowują one polskie prawo do przepisów dwóch unijnych dyrektyw.

Anna Ruszczak news Zmiany w przepisach dotyczących usuwania azbestu

Zmiany w przepisach dotyczących usuwania azbestu Zmiany w przepisach dotyczących usuwania azbestu

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowuje projekt ustawy o wyrobach zawierających azbest. Do czasu uchwalenia nowych przepisów samorządy będą mogły korzystać m.in. ze wsparcia funduszy europejskich...

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowuje projekt ustawy o wyrobach zawierających azbest. Do czasu uchwalenia nowych przepisów samorządy będą mogły korzystać m.in. ze wsparcia funduszy europejskich z programów regionalnych oraz KPO.

Anna Ruszczak news Nowe przepisy o firmach rodzinnych

Nowe przepisy o firmach rodzinnych Nowe przepisy o firmach rodzinnych

Ustawa o fundacji rodzinnej obowiązuje 22 maja. Nowe przepisy mają zapobiec dezintegracji majątku zgromadzonego przez firmy rodzinne w razie śmierci lub emerytury ich założycieli czy właścicieli.

Ustawa o fundacji rodzinnej obowiązuje 22 maja. Nowe przepisy mają zapobiec dezintegracji majątku zgromadzonego przez firmy rodzinne w razie śmierci lub emerytury ich założycieli czy właścicieli.

Anna Ruszczak news Jak będzie rozliczany prosument lokatorski

Jak będzie rozliczany prosument lokatorski Jak będzie rozliczany prosument lokatorski

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii, a wraz z nim przepisy określające, jak będzie rozliczany prosument lokatorski.

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii, a wraz z nim przepisy określające, jak będzie rozliczany prosument lokatorski.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać?  Sprawdź!

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości » Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Zobacz oprogramowanie dla wspónot i zarządców nieruchomości »

Zobacz oprogramowanie dla wspónot i zarządców nieruchomości » Zobacz oprogramowanie dla wspónot i zarządców nieruchomości »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.