administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Dłuższy stan zagrożenia epidemicznego - procedura wyjścia

Anna Ruszczak | 2023-04-07

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie przedłużony. Wcześniejszy termin może spowodować lawinę problemów prawnych i organizacyjnych. Obecnie trwa przegląd tzw. ustawy covidowej, która zmieniła kilkadziesiąt innych ustaw.

Zobacz także

Redakcja news FERN za nami – sukces premierowej edycji Forum Ekologicznych Rozwiązań dla Nieruchomości

FERN za nami – sukces premierowej edycji Forum Ekologicznych Rozwiązań dla Nieruchomości FERN za nami – sukces premierowej edycji Forum Ekologicznych Rozwiązań dla Nieruchomości

7 kwietnia w hotelu Scandic Wrocław odbyła się pierwsza edycja ekokonferencji FERN. Podczas wydarzenia poruszone zostały tematy poświęcone ekologicznym rozwiązaniom i zrównoważonemu rozwojowi w branży...

7 kwietnia w hotelu Scandic Wrocław odbyła się pierwsza edycja ekokonferencji FERN. Podczas wydarzenia poruszone zostały tematy poświęcone ekologicznym rozwiązaniom i zrównoważonemu rozwojowi w branży nieruchomości. Panele dyskusyjne i wykłady zgromadziły przedstawicieli deweloperów, inwestorów, wykonawców, producentów wyrobów budowlanych, samorządów oraz zarządców nieruchomości.

Redakcja news Szkolenie: Kompletowanie dokumentacji obiektowej oraz prowadzenie KOB i c-KOB

Szkolenie: Kompletowanie dokumentacji obiektowej oraz prowadzenie KOB i c-KOB Szkolenie: Kompletowanie dokumentacji obiektowej oraz prowadzenie KOB i c-KOB

Zapraszamy na szkolenie online "Kompletowanie dokumentacji obiektowej oraz prowadzenie KOB i c-KOB", które już 24 kwietnia 2025 roku poprowadzi Witold Malinowski.

Zapraszamy na szkolenie online "Kompletowanie dokumentacji obiektowej oraz prowadzenie KOB i c-KOB", które już 24 kwietnia 2025 roku poprowadzi Witold Malinowski.

news Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu wielu powodów do radości, spokoju i pomyślności – zarówno w życiu osobistym, jak i w realizacji zawodowych planów i inwestycji.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu wielu powodów do radości, spokoju i pomyślności – zarówno w życiu osobistym, jak i w realizacji zawodowych planów i inwestycji.

Stan zagrożenia epidemicznego wprowadzono na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Obowiązuje on od 16 marca 2022 r. do odwołania. Do 31 marca br. obowiązuje zaś rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, które nakazuje zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza, oraz w aptekach.

Koniec kwietnia według Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia planowało zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego 31 marca. Teraz zakłada koniec kwietnia, ale nie wyklucza przedłużenia tego terminu. Aktualnie, w administracji rządowej i samorządach terytorialnych trwa przegląd regulacji prawnych, które trzeba będzie poprawić wraz ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Choć rozporządzenie odnosi się głównie do nakazu noszenia maseczek aptekach, szpitalach i innych podmiotach leczniczych, to stan zagrożenia epidemicznego wpływa na obowiązywanie wielokrotnie nowelizowanej tzw. ustawy covidowej, która odnosi się do kilkudziesięciu innych ustaw.  

W wielu przepisach wprowadzono przepisy przejściowe, na przykład trzech miesięcy czy sześciu miesięcy, które dają czas na przystosowanie się do zmian. Eksperci podkreślają, że zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego nie będzie oznaczało automatycznego powrotu do stanu sprzed 14 marca 2020 r.

Może Cię zainteresuje: Weszła w życie ustawa o kooperatywach mieszkaniowych

Problem dla zespołów orzeczniczych

O dłuższy czas na dostosowanie się do trybu działania sprzed pandemii apelują również samorządy terytorialne. Dla powiatów największym problem jest funkcjonowanie zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności (obecnie wydaje się je bez konieczności osobistego stawiennictwa). W związku z stanem zagrożenia epidemicznego, na podstawie art. 15h tzw. ustawy covidowej, ważność zachowują orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopniu, których termin upłynął po 31 marca 2020 roku, czyli wejściu w życie nowelizacji o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Przepisy te stracą ważność po 60 dniach, od odwołania stanu zagrożenia.

Samorządowcy martwią się, że powrót do „zwykłego trybu” spowoduje lawinę wniosków od osób, którym skończyła się ważność orzeczenia i w rezultacie zakorkowanie działalności komisji. Ważność orzeczenia wpływa na prawo do świadczeń opiekuńczych, kart parkingowych oraz świadczeń na podstawie przepisów o pomocy społecznej. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej miało pomysł, aby uchylić przepis ustawy covidowej od 1 czerwca 2023 r. przy okazji uchwalania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw, ale w toku prac wycofało się z tej inicjatywy.

Termin nie może być wydłużany bez końca

Prawnicy zwracają uwagę, że przedłużenie terminu do kwietnia nie rozwiąże problemów. Ich zdaniem bardziej racjonalny byłby termin 30 czerwca. Wskazują choćby na przepisy dotyczące NGO, gdzie w stanie zagrożenia epidemicznego funkcjonują przepisy pozwalające na niewybieranie nowych zarządów (mimo upływu kadencji starych organów) oraz legalizujące możliwość podejmowania decyzji online (za pomocą środków komunikacji elektronicznej).

Może Cię zainteresuje: Podwyżka podatku od nieruchomości najwyższa od 25 lat

Między marcem a czerwcem będą obywać się walne zgromadzenia dotyczące zatwierdzania sprawozdań finansowych. Przedłużenie terminu do kwietnia może rodzić niepewność, co do tego czy organ, które zwołuje walne może skorzystać z trybu zdalnego. Przepisów które wstrzymały niektóre zadania publiczne lub zmieniły sposób funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego jest wiele. Regulacji do poprawy jest wiele. Od wciąż obowiązujących przepisów dotyczących procedowania zdalnego rad, po  termin określający wydawanie decyzji o zezwoleniu na pobyt uchodźców z Ukrainy, czy wspomniane kwestie przedłużeń orzeczeń o niepełnosprawności. To również pakiet przepisów dotyczący zagadnień związanych z finansami jednostek samorządu terytorialnego.

Kiedy wprowadzono przepisy "covidowe" i ogłoszono stan epidemii, wzięto wówczas pod uwagę przyszłe pogorszenie dochodów JST wprowadzając, ustawą z 14 października 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach jst oraz niektórych innych ustaw, poluzowanie zasad gospodarowania finansami.  Zgodnie z art. 243 ustawy o finansach publicznych oraz stanowiskiem, RIO, rzeczone poluzowanie dotyczy zakresu lat 2022-2025, zatem w tym zakresie nawet w przypadku odwołania stanu zagrożenia epidemicznego na terenie RP, nie będzie potrzeby zmian o charakterze ustawowym.

Źródło: prawo.pl

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Czy będzie więcej czasu na oświadczenia dotyczące prądu?

Czy będzie więcej czasu na oświadczenia dotyczące prądu? Czy będzie więcej czasu na oświadczenia dotyczące prądu?

W projekcie nowelizacji ustawy o rynku mocy znalazł się przepis dotyczący oświadczeń o skorzystaniu z niższych cen prądu. Przedsiębiorcy mieliby więcej czasu na ich złożenie - nie do 28 lutego, a do 30...

W projekcie nowelizacji ustawy o rynku mocy znalazł się przepis dotyczący oświadczeń o skorzystaniu z niższych cen prądu. Przedsiębiorcy mieliby więcej czasu na ich złożenie - nie do 28 lutego, a do 30 czerwca 2025 r.

Redakcja news Najem spółdzielczego prawa własnościowego a zwolnienie z VAT

Najem spółdzielczego prawa własnościowego a zwolnienie z VAT Najem spółdzielczego prawa własnościowego a zwolnienie z VAT

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu może być przedmiotem najmu. Dla wynajmującego, który jest z tego tytułu podatnikiem VAT, znaczenie ma sposób kwalifikacji opłat na rzecz spółdzielni mieszkaniowej.

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu może być przedmiotem najmu. Dla wynajmującego, który jest z tego tytułu podatnikiem VAT, znaczenie ma sposób kwalifikacji opłat na rzecz spółdzielni mieszkaniowej.

Redakcja news Decyzja RPP: stopy procentowe bez zmian w lutym 2025

Decyzja RPP: stopy procentowe bez zmian w lutym 2025 Decyzja RPP: stopy procentowe bez zmian w lutym 2025

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Stopa referencyjna oprocentowania w NBP dalej wynosi 5,75 proc.

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Stopa referencyjna oprocentowania w NBP dalej wynosi 5,75 proc.

Redakcja news Wyzwania dekarbonizacji przed sektorem budowlanym

Wyzwania dekarbonizacji przed sektorem budowlanym Wyzwania dekarbonizacji przed sektorem budowlanym

Przed polskim systemem budowlanym stoją liczne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem, redukcją emisji CO2 oraz dostosowaniem się do unijnych regulacji w tych obszarach. działania. Branża inwestuje...

Przed polskim systemem budowlanym stoją liczne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem, redukcją emisji CO2 oraz dostosowaniem się do unijnych regulacji w tych obszarach. działania. Branża inwestuje w zielone technologie i innowacje.

Redakcja news Rynek mieszkaniowy stabilizuje się

Rynek mieszkaniowy stabilizuje się Rynek mieszkaniowy stabilizuje się

Na początku 2025 roku zaobserwowano większą podaż mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym, choć widać ostrożność nabywców.

Na początku 2025 roku zaobserwowano większą podaż mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym, choć widać ostrożność nabywców.

Redakcja news Magazyny energii receptą na stabilność systemu

Magazyny energii receptą na stabilność systemu Magazyny energii receptą na stabilność systemu

Rośnie udział OZE w polskim miksie energetycznym, co jest pozytywne, ale stawia wyzwania operatorom systemów dystrybucyjnych (OSD).

Rośnie udział OZE w polskim miksie energetycznym, co jest pozytywne, ale stawia wyzwania operatorom systemów dystrybucyjnych (OSD).

Redakcja news Wykorzystanie termowizji do diagnostyki ochrony cieplnej budynków

Wykorzystanie termowizji do diagnostyki ochrony cieplnej budynków Wykorzystanie termowizji do diagnostyki ochrony cieplnej budynków

Termowizja narzędziem nie tylko dla audytorów - zapraszamy zarządców nieruchomości, pracowników spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na praktyczne szkolenie z termowizji, które pomoże w skutecznej diagnostyce...

Termowizja narzędziem nie tylko dla audytorów - zapraszamy zarządców nieruchomości, pracowników spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na praktyczne szkolenie z termowizji, które pomoże w skutecznej diagnostyce budynków.

Redakcja news Trzy miliardy złotych na budownictwo społeczne i komunalne

Trzy miliardy złotych na budownictwo społeczne i komunalne Trzy miliardy złotych na budownictwo społeczne i komunalne

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że na budownictwo społeczne zostanie wydane w 2025 roku prawie 3 mld zł, co wesprze budowę 17 tys. mieszkań.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że na budownictwo społeczne zostanie wydane w 2025 roku prawie 3 mld zł, co wesprze budowę 17 tys. mieszkań.

Redakcja news Deweloperzy muszą odpowiedzieć na zmiany demograficzne

Deweloperzy muszą odpowiedzieć na zmiany demograficzne Deweloperzy muszą odpowiedzieć na zmiany demograficzne

Deweloperzy muszą sprostać kolejnym wyzwaniom: starzeniu się społeczeństwa, suburbanizacji i rosnącymi potrzebami seniorów.

Deweloperzy muszą sprostać kolejnym wyzwaniom: starzeniu się społeczeństwa, suburbanizacji i rosnącymi potrzebami seniorów.

Redakcja AiMN news Czekają nas podwyżki czynszów

Czekają nas podwyżki czynszów Czekają nas podwyżki czynszów

W wyniku wzrostu kosztów utrzymania budynków, z którymi mierzą się spółdzielnie i właściciele nieruchomości, podwyżki mogą wynieść nawet 30% w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław....

W wyniku wzrostu kosztów utrzymania budynków, z którymi mierzą się spółdzielnie i właściciele nieruchomości, podwyżki mogą wynieść nawet 30% w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. W mniejszych miastach zmiany cen również będą odczuwalne, choć na mniejszą skalę.

Redakcja AiMN news Współpraca sektora nieruchomości 
z edukacją branżową

Współpraca sektora nieruchomości 
z edukacją branżową Współpraca sektora nieruchomości 
z edukacją branżową

27 listopada w Hotelu Bellotto w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach projektu „Porozumienie branżowe na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego. Zwiększanie udziału przedstawicieli i przedstawicielek...

27 listopada w Hotelu Bellotto w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach projektu „Porozumienie branżowe na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego. Zwiększanie udziału przedstawicieli i przedstawicielek branż w rozwoju kształcenia zawodowego i uczenia się w miejscu pracy”.

Redakcja AiMN Brak możliwości funkcjonowania spółdzielni energetycznych na obszarach miejskich

Brak możliwości funkcjonowania spółdzielni energetycznych na obszarach miejskich Brak możliwości funkcjonowania spółdzielni energetycznych na obszarach miejskich

W Polsce mamy aktualnie najdroższą energię elektryczną w Europie. Jedną z możliwości obniżenia cen energii odbiorcy końcowego jest produkowanie jej ze źródeł odnawialnych. O ile jeszcze do niedawna możliwość...

W Polsce mamy aktualnie najdroższą energię elektryczną w Europie. Jedną z możliwości obniżenia cen energii odbiorcy końcowego jest produkowanie jej ze źródeł odnawialnych. O ile jeszcze do niedawna możliwość taka nie dotyczyła mieszkańców budynków wielolokalowych, to dzięki m.in. naszej inicjatywie IGN i we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii powstał prosument lokatorski, który to umożliwia.

Redakcja AiMN news Tworzenie Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Rozporządzaniu Nieruchomościami

Tworzenie Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Rozporządzaniu Nieruchomościami Tworzenie Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Rozporządzaniu Nieruchomościami

Sektor nieruchomości odgrywa kluczową rolę w gospodarce, zaspokajając podstawowe potrzeby mieszkalne i przestrzenne. Jednak dynamiczne zmiany na rynku oraz rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych...

Sektor nieruchomości odgrywa kluczową rolę w gospodarce, zaspokajając podstawowe potrzeby mieszkalne i przestrzenne. Jednak dynamiczne zmiany na rynku oraz rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów wymuszają stworzenie mechanizmów umożliwiających lepsze dopasowanie kompetencji zawodowych do potrzeb rynku pracy.

Redakcja news Przyszłość budynków z wielkiej płyty w rękach zarządców

Przyszłość budynków z wielkiej płyty w rękach zarządców Przyszłość budynków z wielkiej płyty w rękach zarządców

Bloki budowane w technologii wielkiej płyty wciąż cieszą się dużą popularnością. Trudno jest jednak dostosować je do dzisiejszych wymagań modernizacyjnych.

Bloki budowane w technologii wielkiej płyty wciąż cieszą się dużą popularnością. Trudno jest jednak dostosować je do dzisiejszych wymagań modernizacyjnych.

Redakcja news Surowe kary za deszczówkę w kanalizacji ściekowej

Surowe kary za deszczówkę w kanalizacji ściekowej Surowe kary za deszczówkę w kanalizacji ściekowej

Odprowadzanie tzw. deszczówki do kanalizacji jest surowo zabronione i grozi konsekwencjami: grzywną do 10 tys. zł lub karą ograniczenia wolności.

Odprowadzanie tzw. deszczówki do kanalizacji jest surowo zabronione i grozi konsekwencjami: grzywną do 10 tys. zł lub karą ograniczenia wolności.

Redakcja news Odwołanie od pozwolenia na budowę u sąsiada

Odwołanie od pozwolenia na budowę u sąsiada Odwołanie od pozwolenia na budowę u sąsiada

Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce zmienić przepisy dotyczące odwołania od pozwolenia na budowę niechcianej inwestycji w sąsiedztwie. Precyzyjnie trzeba będzie wskazać, co budzi sprzeciw, z jakich...

Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce zmienić przepisy dotyczące odwołania od pozwolenia na budowę niechcianej inwestycji w sąsiedztwie. Precyzyjnie trzeba będzie wskazać, co budzi sprzeciw, z jakich powodów oraz przedstawić dowody.

Redakcja news Szansa na spółdzielnie energetyczne w miastach

Szansa na spółdzielnie energetyczne w miastach Szansa na spółdzielnie energetyczne w miastach

Tworzenie spółdzielni energetycznych w gminach miejskich zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych oraz niektórych innych ustaw.

Tworzenie spółdzielni energetycznych w gminach miejskich zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych oraz niektórych innych ustaw.

Redakcja news Nowe przepisy o spółdzielniach mieszkaniowych ułatwią życie mieszkańcom

Nowe przepisy o spółdzielniach mieszkaniowych ułatwią życie mieszkańcom Nowe przepisy o spółdzielniach mieszkaniowych ułatwią życie mieszkańcom

Mieszkańcy będą mogli łatwiej dochodzić swoich praw po zmianach, które przygotował rząd.

Mieszkańcy będą mogli łatwiej dochodzić swoich praw po zmianach, które przygotował rząd.

Redakcja news REIT-y nie tylko tradycyjne

REIT-y nie tylko tradycyjne REIT-y nie tylko tradycyjne

Od lat toczy się w Polsce dyskusja w kwestii wprowadzenia tzw. REIT-ów (Real Estate Investment Trust), czyli funduszy inwestycyjnych zarządzających i czerpiących dochody z różnego rodzaju nieruchomości...

Od lat toczy się w Polsce dyskusja w kwestii wprowadzenia tzw. REIT-ów (Real Estate Investment Trust), czyli funduszy inwestycyjnych zarządzających i czerpiących dochody z różnego rodzaju nieruchomości przynoszących regularne wpływy. Jakie plany ma Ministerstwo Finansów?

Buderus Buderus po raz kolejny wyróżniony prestiżowym tytułem

Buderus po raz kolejny wyróżniony prestiżowym tytułem Buderus po raz kolejny wyróżniony prestiżowym tytułem

Plebiscyt Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma to ogólnopolski program promocyjny, którego celem jest wybór najlepszych, cieszących się największym zaufaniem i renomą marek w poszczególnych branżach.

Plebiscyt Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma to ogólnopolski program promocyjny, którego celem jest wybór najlepszych, cieszących się największym zaufaniem i renomą marek w poszczególnych branżach.

Redakcja news Nowy program rządowy: „Klucz do mieszkania”

Nowy program rządowy: „Klucz do mieszkania” Nowy program rządowy: „Klucz do mieszkania”

Rząd ogłosił nowy program wsparcia mieszkalnictwa

Rząd ogłosił nowy program wsparcia mieszkalnictwa

Redakcja news Ile podatku trzeba zapłacić za monitoring?

Ile podatku trzeba zapłacić za monitoring? Ile podatku trzeba zapłacić za monitoring?

Jakie znaczenie ma kamera monitorująca w kwestii podatku od nieruchomości? Po nowelizacji przepisów obowiązujących od 2025 roku pojawiają się wątpliwości. Kto i ile musi zapłacić za podatek od nieruchomości...

Jakie znaczenie ma kamera monitorująca w kwestii podatku od nieruchomości? Po nowelizacji przepisów obowiązujących od 2025 roku pojawiają się wątpliwości. Kto i ile musi zapłacić za podatek od nieruchomości od monitoringu?

Redakcja news Rząd chce uszczelnić system opłat za wodę i odpady

Rząd chce uszczelnić system opłat za wodę i odpady Rząd chce uszczelnić system opłat za wodę i odpady

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce stworzyć jeden rejestr mieszkańców, co przyczyni się do uszczelnienia systemu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i za wodę - wskazał resort w uwagach do...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce stworzyć jeden rejestr mieszkańców, co przyczyni się do uszczelnienia systemu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i za wodę - wskazał resort w uwagach do projektu ustawy o zatwierdzaniu taryfy za wodę i ścieki przez gminy.

news Wyższa inflacja na początku roku

Wyższa inflacja na początku roku Wyższa inflacja na początku roku

Z początkiem 2025 roku wzrosła inflacja. Według GUS, wskaźnik CPI za styczeń urósł do 5,3 proc. rok do roku, najwyższego poziomu od grudnia 2023 r. Winne temu były wyższe ceny żywności i podwyżki paliw.

Z początkiem 2025 roku wzrosła inflacja. Według GUS, wskaźnik CPI za styczeń urósł do 5,3 proc. rok do roku, najwyższego poziomu od grudnia 2023 r. Winne temu były wyższe ceny żywności i podwyżki paliw.

Wybrane dla Ciebie

Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku »

Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku » Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Posadzki żywiczne - jakie wybrać?

Posadzki żywiczne - jakie wybrać? Posadzki żywiczne - jakie wybrać?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi »

Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi » Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi »

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości »

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości » Dedykowana platforma dla  zarządców nieruchomości »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Najnowsze produkty i technologie

TrokenTech Sp. z o.o. Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych?

Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych? Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych?

Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć...

Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć przez lata sprawdzały się jako skuteczna izolacja, z czasem tracą swoje właściwości ochronne. Inwestycja w tradycyjną naprawę może wiązać się z wysokimi kosztami oraz uciążliwościami dla mieszkańców. Alternatywą, która pozwala zoptymalizować proces remontu, są płynne membrany hydroizolacyjne. W poniższym...

Blue Bolt Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie...

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie komfort i bezpieczeństwo? To możliwe dzięki funkcjonalności współdzielenia i rezerwacji w aplikacji Blue Bolt.

Caparol Polska Sp. z o.o. Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu? Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców...

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców – spotkań na świeżym powietrzu, zabaw dzieci czy innych wspomnień, nierzadko uwiecznionych na fotografiach. Wygląd ścian zewnętrznych naszego budynku nie jest przypadkowy – wpływa na nasze samopoczucie, sposób postrzegania przestrzeni i cały wizerunek społeczności. Dlatego warto zadbać, aby...

Kiona Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie...

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie oraz Kiona.

Alchimica Polska Sp. z o.o. Poliuretanowe systemy parkingowe i garażowe

Poliuretanowe systemy parkingowe i garażowe Poliuretanowe systemy parkingowe i garażowe

W nowoczesnych budynkach standardem są obecnie parkingi i garaże. Mogą być zarówno wielopoziomowe, zlokalizowane w niedalekiej odległości od obiektu, jak i w podziemnej części budynku. W każdym przypadku...

W nowoczesnych budynkach standardem są obecnie parkingi i garaże. Mogą być zarówno wielopoziomowe, zlokalizowane w niedalekiej odległości od obiektu, jak i w podziemnej części budynku. W każdym przypadku liczy się nie tylko estetyka, ale przede wszystkim trwałość i funkcjonalność. Dlatego świadomi inwestorzy wybierają poliuretanowe systemy parkingowe, które można również z powodzeniem stosować do utworzenia trwałej posadzki w przydomowym garażu.

MerMar Osuszanie Sp. z o.o. Jakie są skuteczne sposoby na osuszenie ścian po zalaniu?

Jakie są skuteczne sposoby na osuszenie ścian po zalaniu? Jakie są skuteczne sposoby na osuszenie ścian po zalaniu?

Mokre ściany po zalaniu mogą powodować odpadanie tynków i złuszczanie farby. Zalana ściana poza negatywnym wpływem na estetykę wnętrza niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji. Wilgoć może doprowadzić...

Mokre ściany po zalaniu mogą powodować odpadanie tynków i złuszczanie farby. Zalana ściana poza negatywnym wpływem na estetykę wnętrza niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji. Wilgoć może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, a te z kolei mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych lokatorów. Mokre ściany wpływają na konstrukcję budynku, obniżając właściwości nośne i izolacyjne ścian.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.