Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie...
Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie oszczędności oraz zapewniają satysfakcję mieszkańców i użytkowników budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej.
Blok mieszkalny to specyficzna forma mieszkania. Niby mamy własne mieszkanie, gdzie możemy stosować przysłowie „wolność Tomku w swoim domku”, ale nie do końca. W budynku są jeszcze inne lokale oraz części...
Blok mieszkalny to specyficzna forma mieszkania. Niby mamy własne mieszkanie, gdzie możemy stosować przysłowie „wolność Tomku w swoim domku”, ale nie do końca. W budynku są jeszcze inne lokale oraz części wspólne i dostępne dla wszystkich. Dlatego, choć mamy odrębne lokale, ale dzielimy budynek z innymi, obowiązują nas zasady użytkowania nie tylko części wspólnych, ale i własnej przestrzeni.
Ludzie, kupując mieszkania, chcą w nich bezpiecznie, wygodnie i bezawaryjnie mieszkać. Tymczasem w wielu budynkach dachy są tak zaprojektowane, że ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Źle zaprojektowany...
Ludzie, kupując mieszkania, chcą w nich bezpiecznie, wygodnie i bezawaryjnie mieszkać. Tymczasem w wielu budynkach dachy są tak zaprojektowane, że ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Źle zaprojektowany dach skutkuje trudnościami w spełnieniu podstawowych funkcji. Dla przypomnienia: dach ma osłaniać budynek i jego mieszkańców przed wpływami czynników atmosferycznych i cywilizacyjnych (hałasem), a jednocześnie spełniać wymagania obowiązujących przepisów.
Jak rząd chce ułatwić drogę do mieszkań w biurowcach i galeriach handlowych?
Niestety adaptacja na mieszkania pustych biurowców, hal, centrów handlowych wymaga spełnienia procedur i nie jest szybka ani łatwa, fot. Pixabay
Trwają prace w Ministerstwie Rozwoju i Technologii nad uproszczeniem przepisów dotyczących przekształcania starych biurowców i galerii handlowych w budynki mieszkalne. Ogromna luka mieszkaniowa powstała, gdy do Polski przybyło 3 miliony uchodźców wojennych.
Jak wynająć halę magazynową? Potrzebujesz sprawdzonego centrum logistycznego na wynajem? Jakie jeszcze inne usługi oferują firmy zarządzające obiektami magazynowo-produkcyjnymi? Na powyższe pytania odpowiadamy...
Jak wynająć halę magazynową? Potrzebujesz sprawdzonego centrum logistycznego na wynajem? Jakie jeszcze inne usługi oferują firmy zarządzające obiektami magazynowo-produkcyjnymi? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.
Apartament z tarasem, mieszkanie blisko parku, fajny lokal użytkowy? Ech, któż z nas by nie chciał mieć luksusowej nieruchomości premium w Warszawie? To dopiero marzenie. A jaka dobra inwestycja! Dowiedz...
Apartament z tarasem, mieszkanie blisko parku, fajny lokal użytkowy? Ech, któż z nas by nie chciał mieć luksusowej nieruchomości premium w Warszawie? To dopiero marzenie. A jaka dobra inwestycja! Dowiedz się czegoś na temat rynku nieruchomości premium w naszej stolicy i przekonaj się sam, że kupno apartamentów to nie byle pomysł na teraz, jak i na przyszłość w ogóle.
Zakup nowego mieszkania nie jest specjalnie skomplikowany, bo długa gwarancja sprawia, że nawet jeśli nie zauważymy jakichś usterek, deweloper będzie musiał je naprawić na swój koszt. W przypadku mieszkań...
Zakup nowego mieszkania nie jest specjalnie skomplikowany, bo długa gwarancja sprawia, że nawet jeśli nie zauważymy jakichś usterek, deweloper będzie musiał je naprawić na swój koszt. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego sprawa wygląda całkiem inaczej i zanim wybierzemy się do notariusza, warto dokładnie sprawdzić lokal. Na co zwracać uwagę w trakcie oględzin? Dowiesz się tego, czytając artykuł.
Osoby chcące wynająć mieszkanie mają dziś ogromny problem z jego znalezieniem. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, gdyż spodziewana jest kolejna fala uchodźców z Ukrainy. Z kolei w czasie pandemii częśćsklepów przeniosło się do Internetu i nie potrzebuje już niektórych stacjonarnych placówek. Dużo firm pracuje zdalnie lub hybrydowo, więc zmniejszają powierzchnię biurową.
Adaptacja na mieszkania
Niestety adaptacja na mieszkania pustych biurowców, hal, centrów handlowych wymaga spełnienia procedur i nie jest szybka ani łatwa. Chce to zmienić Ministerstwo Rozwoju i Technologii, wprowadzając specustawę na kolejne dwa lata. Według resortu, przekształcanie budynków biurowych i galerii handlowych na budynki mieszkalne może pomóc przedsiębiorcom, którzy odczuli skutki pandemii. Z drugiej strony, zwiększyłoby to zasoby mieszkaniowe w Polsce, co jest istotne ze względu na ciągle przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy.
MRiT wraz z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego przygotowuje projekt ustawy o zmianie sposobu użytkowania niektórych budynków niemieszkalnych na budynki mieszkalne. W jego założeniach znajduje się wprowadzenie ułatwień w zakresie zmiany sposobu użytkowania budynków biurowych lub handlowych na cele mieszkaniowe. Dodatkowo mają się tam znaleźć rozwiązania wspierające uchodźców z Ukrainy, między innymi zwiększające zasoby szkolne i przedszkolne.
Nowe regulacje przewidują zmiany w ustawie z 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (tzw. specustawie mieszkaniowej). Otworzą one drogę do szerszego wykorzystania zawartych w niej narzędzi, co do zmiany sposobu użytkowania budynków biurowych na mieszkalne oraz lokalizacji inwestycji mieszkaniowych na terenach po pustych budynkach biurowych oraz wielkopowierzchniowych obiektach komercyjnych.
Konkrety specustawy mieszkaniowej Prace nad zmianami w ustawie są na początkowym etapie. Z wykazu prac legislacyjnych można wywnioskować, że zastosowany zostanie art. 5 specustawy mieszkaniowej. Według niego inwestycję mieszkaniową lub inwestycję towarzyszącą realizuje się bez względu na istnienie lub ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Musi zostać jednak spełniony warunek, że nie jest ona sprzeczna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Warunek niesprzeczności ze studium nie dotyczy zaś obszarów, które były wcześniej używane jako tereny kolejowe, wojskowe, produkcyjne lub usług pocztowych, a obecnie funkcje te nie są tam realizowane.
W projekcie ustawy, wyżej wspomniany wyjątek ma zostać rozszerzony o tereny, na których stoją budynki biurowe lub obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw. Umożliwiłoby to zagospodarowanie ich pod budownictwo mieszkaniowe. Zgodnie z przepisami specustawy mieszkaniowej tereny takie muszą mieć niezbędną infrastrukturę i spełniać określone w ustawie standardy urbanistyczne, co zapewni lokalizację budynków mieszkalnych. Proponowane jest również dodanie nowej regulacji, zgodnie z którą zaistnieje obowiązek zawiadomienia wójta (burmistrza, prezydenta miasta) o zmianie sposobu użytkowania budynku w trybie ww. ustawy. To potrzeba wynikająca z faktu, żeby zrealizowana inwestycja mieszkaniowa została w przyszłości uwzględniona przy sporządzaniu dla tego terenu planu miejscowego lub jego zmiany.
Mieszane uczucia ekspertów
Przedstawiciele Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa obawiają się zepsucia prawa i barakiem przewidywalności planowania przez inwestorów. Zbyt szybkie wprowadzanie specustawy może spowodować luki, błędy i nadużycia. Według niech z przedstawionych założeń projektu ustawy wynika więcej wątpliwości niż konkretnych regulacji.
Deweloperzy z kolei przypominają o braku dostępnych mieszkań i wskazują, że problem ten mógłby zostać rozwiązany m.in. poprzez adaptację na cele mieszkaniowe istniejących budynków o innym przeznaczeniu. Polski Związek Firm Deweloperskich twierdzi, że wystarczą niewielkie poprawki w "lex deweloper". Deweloperzy gotowi są na przykład przeznaczyć dla uchodźców obiekty, które planowali zaadaptować pod apartamenty. Firmy budowlane chcą budować na własnych działkach i na swój koszt małe domy dla ukraińskich rodzin.
Wszystko to jednak napotyka na bariery prawne. Jedną z nich są zapisy miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub wymóg uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, a później obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia. Dodatkowo dochodzą takie przepisy, jak ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami czy ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Eksperci wskazują, że potrzebny jest przepis wyłączający stosowanie tych ustaw i ich przepisów wykonawczych dla inwestycji pod kątem uchodźców.
Salon to bardzo ważne pomieszczenie. Dla wielu osób pełni funkcję niemalże serca domu. Po pierwsze jest to część reprezentacyjna, gdzie przyjmuje się gości i urządza przyjęcia. Po drugie, salon połączony...
Salon to bardzo ważne pomieszczenie. Dla wielu osób pełni funkcję niemalże serca domu. Po pierwsze jest to część reprezentacyjna, gdzie przyjmuje się gości i urządza przyjęcia. Po drugie, salon połączony z jadalnią to miejsce wspólnego spożywania posiłków i spędzenia czasu w rodzinnym gronie bliskich osób. Po trzecie, salon pełni także funkcję wypoczynkową, gdzie można się zrelaksować po ciężkim dniu. Trudno sobie wyobrazić bez wygodnej sofy.
Rosnąca inflacja sprawia, że firmy budowlane robią zapasy materiałów. Im szybciej zamówią towary, tym taniej je dostaną. Nie zawsze mogą jednak od razu za materiały zapłacić. Dlatego coraz częściej w rozliczenie...
Rosnąca inflacja sprawia, że firmy budowlane robią zapasy materiałów. Im szybciej zamówią towary, tym taniej je dostaną. Nie zawsze mogą jednak od razu za materiały zapłacić. Dlatego coraz częściej w rozliczenie z dostawcą włączają dodatkowy podmiot. Taki model finansowania to faktoring odwrotny, inaczej zakupowy. W maju obroty firm faktoringowych wzrosły o 42% rok do roku.
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami mają ręce pełne roboty. Obecnie największym ich zmartwieniem jest kurcząca się oferta mieszkań, domów i działek. Wiele wskazuje na to, że na rynku wtórnym pobity zostanie...
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami mają ręce pełne roboty. Obecnie największym ich zmartwieniem jest kurcząca się oferta mieszkań, domów i działek. Wiele wskazuje na to, że na rynku wtórnym pobity zostanie rekord liczby zawartych transakcji.
W rzeczywistości nie ma jednoznacznej definicji dobrej lokalizacji. W zależności od naszych potrzeb, miejsca pracy, etapu życia, w którym się znajdujemy, sami definiujemy, czym jest dobra lokalizacja....
W rzeczywistości nie ma jednoznacznej definicji dobrej lokalizacji. W zależności od naszych potrzeb, miejsca pracy, etapu życia, w którym się znajdujemy, sami definiujemy, czym jest dobra lokalizacja. Zupełnie inne potrzeby będą miały rodziny z małymi dziećmi, inne – osoby starsze, a jeszcze inne młodzi single. Jest jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania idealnego miejsca dla siebie.
Sytuacja na rynku nieruchomości bardzo się zmienia. Domy i działki to teraz najgorętszy produkt. Polacy wolą je zdecydowanie bardziej od mieszkań. Zmiana preferencji Polaków oznacza duży skok cen za metr...
Sytuacja na rynku nieruchomości bardzo się zmienia. Domy i działki to teraz najgorętszy produkt. Polacy wolą je zdecydowanie bardziej od mieszkań. Zmiana preferencji Polaków oznacza duży skok cen za metr ziemi.
Rynek nieruchomości bezustannie rośnie w siłę. Wszystko dlatego, że mieszkania nie są już tylko do mieszkania, ale coraz częściej służą jako lokata kapitału. Sprzyja temu pandemia, podczas której coraz...
Rynek nieruchomości bezustannie rośnie w siłę. Wszystko dlatego, że mieszkania nie są już tylko do mieszkania, ale coraz częściej służą jako lokata kapitału. Sprzyja temu pandemia, podczas której coraz więcej Polaków zaczęło rozmyślać nad zabezpieczeniem swoich pieniędzy. Jeśli sytuacja ta będzie się utrzymywać, to według analityków, ceny za metr kwadratowy mieszkania w 2023 roku wyniosą ponad 11 tys. zł.
Rynek nieruchomości jest jednym z tych sektorów, którym pandemia koronawirusa nie zaszkodziła. Zainteresowanie nieruchomościami jest tak duże, że eksperci mocno dyskutują nad tym, kiedy bańka w końcu pęknie....
Rynek nieruchomości jest jednym z tych sektorów, którym pandemia koronawirusa nie zaszkodziła. Zainteresowanie nieruchomościami jest tak duże, że eksperci mocno dyskutują nad tym, kiedy bańka w końcu pęknie. W związku z tym rodzi się pytanie, czy jest szansa, że mieszkania w najbliższym czasie stanieją.
Choć pandemia nie zastopowała rynku nieruchomości, to zdecydowanie zmieniła preferencje osób szukających nowych mieszkań czy domów. Metraż, cena i lokalizacja są wciąż istotne, ale coraz ważniejsze stają...
Choć pandemia nie zastopowała rynku nieruchomości, to zdecydowanie zmieniła preferencje osób szukających nowych mieszkań czy domów. Metraż, cena i lokalizacja są wciąż istotne, ale coraz ważniejsze stają się również jakość powietrza oraz dostęp do zieleni i naturalnego światła dziennego. Według najnowszych badań na te czynniki zwraca uwagę aż 85 proc. Polaków.
Dobry system do zarządzania nieruchomościami ma nie tylko przechowywać dane i umożliwić rozliczenia, powinien także usprawniać pracę i umożliwić ograniczenie kosztów po stronie zarządcy.
Dobry system do zarządzania nieruchomościami ma nie tylko przechowywać dane i umożliwić rozliczenia, powinien także usprawniać pracę i umożliwić ograniczenie kosztów po stronie zarządcy.
Jakie ceny osiągają grunty pod budowę mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast? Jak wartość zakupu działki przedkłada się na rentowność inwestycji i ceny mieszkań? Jaka jest dostępność...
Jakie ceny osiągają grunty pod budowę mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast? Jak wartość zakupu działki przedkłada się na rentowność inwestycji i ceny mieszkań? Jaka jest dostępność ziemi?
Jednym z założeń programu "Polski Ład" jest umożliwienie Polakom budowy domu do 70 mkw. bez konieczności ubiegania się o pozwolenie. Szczegóły pomysłu mamy poznać do końca września br. Problem w tym, że...
Jednym z założeń programu "Polski Ład" jest umożliwienie Polakom budowy domu do 70 mkw. bez konieczności ubiegania się o pozwolenie. Szczegóły pomysłu mamy poznać do końca września br. Problem w tym, że możliwość budowania domów bez pozwolenia już istnieje.
Dzięki kooperatywom mieszkaniowym będzie można samodzielnie zbudować blok bez pomocy dewelopera czy programów rządowych. Da to nowe możliwości tym, których nie stać na zakup mieszkania po cenie rynkowej....
Dzięki kooperatywom mieszkaniowym będzie można samodzielnie zbudować blok bez pomocy dewelopera czy programów rządowych. Da to nowe możliwości tym, których nie stać na zakup mieszkania po cenie rynkowej. Prace nad wprowadzeniem kooperatyw mieszkaniowych do polskiego prawa już trwają.
Biurowe budynki inteligentne są często projektowane z naruszeniem przepisów i bez zaspokojenia dodatkowego zapotrzebowania na energię – takie są konkluzje raportu Stowarzyszenia Elektryków, Elektroników...
Biurowe budynki inteligentne są często projektowane z naruszeniem przepisów i bez zaspokojenia dodatkowego zapotrzebowania na energię – takie są konkluzje raportu Stowarzyszenia Elektryków, Elektroników i Informatyków Francuskich (SEE) – poinformował magazyn Detail.
Wynajmowanie mieszkania przez cały okres studiów to spory wydatek. Niektórzy rodzice rozważają zakup lokum dla przyszłego żaka. Stojąc przed takim wyborem, co należy wziąć pod uwagę – cenę, metraż? Jaki...
Wynajmowanie mieszkania przez cały okres studiów to spory wydatek. Niektórzy rodzice rozważają zakup lokum dla przyszłego żaka. Stojąc przed takim wyborem, co należy wziąć pod uwagę – cenę, metraż? Jaki lokal lepiej wybrać – kawalerkę, studio czy może dwupokojowe? Na co jeszcze zwrócić uwagę, decydując się na tak poważny krok? Odpowiadają przedstawiciele firm deweloperskich.
Kupując nieruchomość, należy zwrócić uwagę na okolicę, w której jest położona. Warto sprawdzić, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego. Takie informacje są dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru...
Kupując nieruchomość, należy zwrócić uwagę na okolicę, w której jest położona. Warto sprawdzić, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego. Takie informacje są dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Przy pomocy wyszukiwarki RWDZ dowiemy się nie tylko wszystkiego o trwających i planowanych budowach w interesującej nas okolicy, ale również sprawdzimy, czy decyzja w sprawie budowy interesującej nas inwestycji nie została umorzona.
W okresie I–VII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz...
W okresie I–VII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz liczba rozpoczętych inwestycji.
Dom ma być oazą spokoju i bezpieczną przystanią. Wybierając nowe miejsce zamieszkania, należy więc zwrócić szczególną uwagę na oferowane przez sprzedawcę systemy zabezpieczeń, ale też zapoznać się z danymi...
Dom ma być oazą spokoju i bezpieczną przystanią. Wybierając nowe miejsce zamieszkania, należy więc zwrócić szczególną uwagę na oferowane przez sprzedawcę systemy zabezpieczeń, ale też zapoznać się z danymi o bezpieczeństwie w okolicy. Oto miasta Polski, które są najbezpieczniejsze do mieszkania.
Eksperci twierdzą, że tak. Dlaczego? Chociażby dlatego, że do każdej inwestycji tego typu dotuje oraz dopłaca rząd, przez co takie mieszkania bywają tańsze. Dlaczego jeszcze warto, aby spółdzielnie mieszkaniowe...
Eksperci twierdzą, że tak. Dlaczego? Chociażby dlatego, że do każdej inwestycji tego typu dotuje oraz dopłaca rząd, przez co takie mieszkania bywają tańsze. Dlaczego jeszcze warto, aby spółdzielnie mieszkaniowe znowu zaczęły dużo budować?
Prawie 7,5 tys. mieszkań oferuje w Polsce najem instytucjonalny, w tym 4 tys. jest w zarządzaniu PFR Nieruchomości. Rynek ten gwałtownie rośnie. Szacuje się, że do 2028 roku ma powstać 90 tys. takich lokali...
Prawie 7,5 tys. mieszkań oferuje w Polsce najem instytucjonalny, w tym 4 tys. jest w zarządzaniu PFR Nieruchomości. Rynek ten gwałtownie rośnie. Szacuje się, że do 2028 roku ma powstać 90 tys. takich lokali na wynajem.
Krajowe media donoszą o zjawisku przepływania środków z depozytów (kont i lokat) na rynek nieruchomości. Potwierdzają to również dane Narodowego Banku Polskiego dotyczące wartości depozytów gospodarstw...
Krajowe media donoszą o zjawisku przepływania środków z depozytów (kont i lokat) na rynek nieruchomości. Potwierdzają to również dane Narodowego Banku Polskiego dotyczące wartości depozytów gospodarstw domowych. Sporną kwestią jest natomiast to, jaki udział w rynku mają zakupy mieszkań za gotówkę. NBP regularnie podaje informacje o udziale takich transakcji dotyczących nowych mieszkań z największych ośrodków miejskich. Ponadto prowadzone są ankiety wśród agentów nieruchomości w celu określenia popularności...
Jakie decyzje i zachowania inwestycyjne i zakupowe można obecnie obserwować na rynku nieruchomości mieszkaniowych? Jak to wpływa na zachowanie deweloperów?
Jakie decyzje i zachowania inwestycyjne i zakupowe można obecnie obserwować na rynku nieruchomości mieszkaniowych? Jak to wpływa na zachowanie deweloperów?
Hurtowe kupowanie mieszkań przez zagraniczne fundusze nie jest obce polskiemu rynkowi nieruchomości. Ilość sprzedanych lokali, przy transakcjach z tego typu klientem w przeciągu roku, potrafi sięgać nawet...
Hurtowe kupowanie mieszkań przez zagraniczne fundusze nie jest obce polskiemu rynkowi nieruchomości. Ilość sprzedanych lokali, przy transakcjach z tego typu klientem w przeciągu roku, potrafi sięgać nawet kilkunastu tysięcy. W transakcjach tych rządzący upatrują jednej z przyczyn stale utrzymujących się wysoko cen nieruchomości. Zapowiadają prace mające znaleźć rozwiązanie problemu.
Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie...
Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym o sztuczną inteligencję i loT (Internet Rzeczy) – pozwalają na generowanie oszczędności oraz zapewniają satysfakcję mieszkańców i użytkowników budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.