administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Zostań Certyfikowanym Zarządcą Nieruchomości ds. Klimatu

E-kurs „Certyfikowany Zarządca Nieruchomości ds. Klimatu” koncentruje się na wdrażaniu środków zwiększenia efektywności energetycznej w budownictwie wielorodzinnym. Fot. materiały organizatora

E-kurs „Certyfikowany Zarządca Nieruchomości ds. Klimatu” koncentruje się na wdrażaniu środków zwiększenia efektywności energetycznej w budownictwie wielorodzinnym. Fot. materiały organizatora

E-kurs „Certyfikowany Zarządca Nieruchomości ds. Klimatu” daje możliwość zarządcom nieruchomości uzupełnienia wiedzy o wpływie budownictwa na zmiany klimatyczne, sposobach jego ograniczania oraz instrumentach finansowych możliwych do wykorzystania podczas realizacji przedsięwzięć modernizacyjnych.

Zobacz także

TuMieszkamy TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju

TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju TuMieszkamy wkracza w kolejny etap rozwoju

TuMieszkamy, marka świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, scentralizowała procesy obsługi klienta i otworzyła biuro w Lublinie. Takie działanie to kolejny etap na drodze rozwoju...

TuMieszkamy, marka świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi, scentralizowała procesy obsługi klienta i otworzyła biuro w Lublinie. Takie działanie to kolejny etap na drodze rozwoju firmy, która poszerza swoją działalność, stawiając na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, łatwą komunikację i łączenie procesów zdalnej obsługi z regularną obecnością specjalistów na terenie nieruchomości.

FIRMA BMETERS Na kolejne z cyklu szkoleń zapraszamy do Głogowa

Na kolejne z cyklu szkoleń zapraszamy do Głogowa Na kolejne z cyklu szkoleń zapraszamy do Głogowa

8 grudnia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Jednym z prelegentów będzie Andrzej Zych...

8 grudnia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Jednym z prelegentów będzie Andrzej Zych z BMETERS Polska.

Stella Brzeszczyńska Korzystanie z tarasu i ogródka - skutki podatkowe

Korzystanie z tarasu i ogródka - skutki podatkowe Korzystanie z tarasu i ogródka - skutki podatkowe

W poprzednim wydaniu „Administratora" (6/12, s. 12) opublikowano artykuł pt.: „Taras i ogródek we wspólnocie", w którym omówione zostały zasady wyłącznego korzystania przez właścicieli lokali z części...

W poprzednim wydaniu „Administratora" (6/12, s. 12) opublikowano artykuł pt.: „Taras i ogródek we wspólnocie", w którym omówione zostały zasady wyłącznego korzystania przez właścicieli lokali z części wspólnych należących do całej wspólnoty mieszkaniowej. Warto jednak pamiętać, że sposób, w jaki dochodzi do posiadania tarasu, ogródka, strychu lub suszarni ma swoje skutki podatkowe dla właściciela i dla wspólnoty.

Projekt CLI-MA jest częścią Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego (BMU). Nadrzędnym celem EUKI jest wspieranie współpracy klimatycznej w ramach Unii Europejskiej (UE) w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Głównym założeniem projektu CLI-MA było opracowanie systemu szkolenia zarządców nieruchomości, pozwalającego im na uzupełnienie wiedzy o wpływie budownictwa na zmiany klimatyczne, sposobach jego ograniczania oraz instrumentach finansowych możliwych do wykorzystania podczas realizacji przedsięwzięć modernizacyjnych. W Polsce projekt uzyskał poparcie Ministerstwa Klimatu oraz Ministerstwa Rozwoju.

Zakres tematyczny kursu

E-kurs koncentruje się na wdrażaniu środków zwiększenia efektywności energetycznej w budownictwie wielorodzinnym. Porusza zagadnienia prawne, techniczne oraz omówienie instrumentów finansowania modernizacji budynków.

Szczegółowy zakres tematyczny kursu:

Moduł 1 

Ochrona klimatu w sektorze nieruchomości; Wymagania prawne dotyczące modernizacji budynków i poprawy ich otoczenia (prowadzący: Andrzej Rajkiewicz):

  • Jakie miejsce ma ochrona klimatu w kontekście zarzadzania nieruchomościami wielomieszkaniowymi w polityce Unii Europejskiej i krajowej?
  • Jakie występują systemy wsparcia inwestycji w budynkach wielorodzinnych, których celem jest ograniczanie zmian klimatycznych?
  • Czynniki wpływające na poprawne i skuteczne przygotowanie i przeprowadzenie termomodernizacji w budynkach wielomieszkaniowych.
  • Główne modele biznesu zarządców nieruchomości wielomieszkaniowych powiązane z rosnącymi potrzebami modernizacji budynków.

Moduł 2 

Modele biznesowe zarządcy budynku (prowadzący Marek Foriasz):

  • Aktualnie stosowane modele biznesowe w zarządzaniu nieruchomościami oraz czynniki wpływające na przyjmowane modele.
  • Najczęściej stosowane rodzaje strategii w zarządzaniu budynkami oraz ich sposoby wykorzystania w procesie modernizacji budynków.
  • Działania przygotowawcze do modernizacji budynków.
  • Omówienie narzędzi, które można stosować w kwalifikowaniu budynków do termomodernizacji.

Moduł 3 

Analizy techniczne (prowadzący Joanna Rucińska):

  • Czynniki wpływające na zapotrzebowanie na energię w budynku.
  • Rodzaje opracowań mówiących o zapotrzebowaniu na energię w budynku oraz sposoby ich wykorzystania w procesie modernizacji budynków.
  • Działania modernizacyjne możliwe do stosowania w budynkach.
  • Rodzaje odnawialnych źródeł energii oraz ich współpraca z istniejącymi systemami technicznymi.
  • System oceny energetycznej budynków obowiązujący w Polsce.
  • Świadectwo charakterystyki energetycznej – kiedy należy je wykonać oraz jakie zawiera informacje.
  • Sposoby modernizacji przegród zewnętrznych oraz najczęściej stosowane materiały izolacyjne.
  • Rodzaje systemów wentylacji.
  • Sposoby modernizacji systemów technicznych.

Moduł 4 

Planowanie, podejmowanie decyzji w procesie modernizacji budynków (prowadzący Jacek Janas):

  • Planowanie i podejmowanie decyzji związanych z modernizacją budynków.
  • Podział zadań pomiędzy uczestników procesu organizacyjnego.
  • Zarządzanie ryzykiem w procesie podejmowania decyzji przy modernizacji budynków.
  • Koncepcja i planowanie modernizacji budynków.
  • Procedury udzielania zamówień wykonawcom.
  • Czym jest wspólnota mieszkaniowa?

Moduł 5 

Finansowanie projektu „klimatycznej” modernizacji budynku (prowadzący Piotr Stawicki):

  • Źródła finansowania zadań związanych z poprawą efektywności energetycznej budynków.
  • Zasady obliczania zdolności kredytowej.
  • Ustanawianie zabezpieczeń spłat zobowiązań kredytowych lub pożyczkowych oraz ich wpływ na właścicieli nieruchomości.
  • Formy pomocy oraz zasady ich przyznawania.

Moduł 6 

Wdrożenie i realizacja projektu „klimatycznej” modernizacji budynku (prowadzący Wiesław Sarosiek):

  • Uwarunkowania formalno-prawne termomodernizacji oraz podstawowe pojęcia z zakresu efektywności energetycznej i komfortu termicznego.
  • Omówienie podstaw mikroklimatu i komfortu cieplnego oraz wskaźników energetycznych wykorzystywanych w charakterystykach energetycznych i świadectwach charakterystyki energetycznej.
  • Różnice charakteryzujące termomodernizację budynków znajdujących się w słabym oraz dobrym stanie energetycznym.
  • Rola termowizji w diagnostyce cieplnej budynków.
  • Podstawowe przyczyny powstawania problemów cieplno-wilgotnościowych w mieszkaniach.
  • Omówienie na przykładach efektów różnych zakresów termomodernizacji budynków.
  • Związek pomiędzy zakresem termomodernizacji i jej efektywnością.
  • Wpływ doboru źródła ciepła na wskaźniki energetyczne stosowane w charakterystykach energetycznych i świadectwach charakterystyki energetycznej.

Moduł 7 

  • Działania uzupełniające (prowadzący Piotr Żołądkowski):
  • Skuteczne prowadzenie komunikacji z mieszkańcami.
  • Bariery komunikacyjne oraz sposoby ich niwelowania.
  • Warunki powstawania sytuacji konfliktowych, rodzaje występowania konfliktów oraz strategie rozwiązywania sytuacji kryzysowych.
  • Narzędzia komunikacji bezpośredniej i pośredniej z mieszkańcami.

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest dostarczenie zarządcom nieruchomości wiedzy pozwalającej na podjęcie szybkich i racjonalnych decyzji prowadzących do obniżenia kosztów energii i poprawy stanu technicznego budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Ponadto przyswojenie i późniejsze wdrożenie treści merytorycznych prezentowanych podczas kursu, m.in. podstawowych zagadnień prawnych, technicznych oraz źródeł finansowania a także sposobów włączania mieszkańców do procesów podejmowania decyzji w obszarze zarządzania nieruchomością przyczyni się do wzmocnienia pozycji rynkowej zarządzających nieruchomościami.

Wobec wyznaczonych celów renowacji budynków, jednym z celów szkolenia jest propagowanie i efektywne wykorzystanie form wsparcia finansowego dla właścicieli budynków podejmujących działania ukierunkowane na ograniczanie emisji związanej ze zużyciem energii.

Podstawową zatem korzyścią z udziału w prezentowanym e-kursie jest zdobycie wiedzy w zakresie prawnych, technicznych, ekonomicznych i społecznych uwarunkowań głębokiej termomodernizacji budynków wielomieszkaniowych. Uzyskanie ponadto praktycznych umiejętności zaplanowania, sfinansowania i przeprowadzenia głębokiej termomodernizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami. A zatem uzupełnienie wiedzy z zakresu racjonalnego podnoszenia efektywności energetycznej budynków przełoży się na wzmocnienie pozycji rynkowej zarządcy. Po kursie pozycja rynkowa uczestników znacząco poprawi się.

Dodatkowo uczestnicy kursu mają możliwość przeanalizowania planu finansowania głębokiej termomodernizacji przy pomocy udostępnionego podczas szkolenia kalkulatora (który pozwala na samodzielne policzenie opłacalności zaciągnięcia kredytu z premią BGK, kredytu remontowo-budowalnego oraz refinansowania kredytu).

Informacje o kursie

E-kurs „Certyfikowany Zarządca Nieruchomości ds. Klimatu” składa z materiałów podzielonych na 7 modułów tematycznych. Każdy z nich został podzielony na lekcje, w ramach których prezentowany jest materiał szkoleniowy w postaci filmów (czas trwania wszystkich nagrań to około 10 h). Lekcje uzupełnione są materiałami uzupełniającymi.

Każda lekcja zakończona jest testem wiedzy. Szkolenie e-learningowe odpowiada 24 godzinom szkolenia stacjonarnego. Uczestnictwo w kursie i zdanie testów wiedzy potwierdzone zostanie Certyfikatem wydawanym przez Fundację Poszanowania Energii. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest ukończenie e-kursu z wynikiem pozytywnym, tj. uzyskanie co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi z każdego testu wiedzy.

Kurs dostępny jest w formie e-learningu na platformie FPE przez 30 dni od daty zakupu.

Partnerami e-kursu „Certyfikowany Zarządca Nieruchomości ds. Klimatu” są: „Administrator i Menedżer Nieruchomości” (Grupa Medium), Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie, Polska Federacja Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych.

W imieniu organizatora i partnerów wspierających zapraszamy Państwa do udziału w kursie. Jego koszt to 350,00 zł (w tym 23% VAT) i cena po rabacie dla prenumeratorów AiMN – 300,00 zł (w tym 23% VAT)*.

*Dla P.T. Czytelników, którzy prenumerują „Administratora” dostępny jest rabat. Kupon uprawniający do zniżki – 50 zł dla prenumeratorów otrzymają Państwo po skontaktowaniu się z Anetą Cartailler (acartailler@medium.media.pl) lub pisząc pod adres szkolenia@medium.media.pl.

Więcej informacji i zapisy na: szkolenia.administrator24.info/e-kurs-certyfikowany-zarzadca-nieruchomosci-ds-klimatu.

Komentarze

Powiązane

Redakcja Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Obowiązki wynikające z przepisów prawa, gospodarka energią cieplną w budynku, podzielniki kosztów C.O., ciepłomierze, podgrzewanie ciepłej wody oraz metodologia rozliczania, analiza zużycia ciepła przez...

Obowiązki wynikające z przepisów prawa, gospodarka energią cieplną w budynku, podzielniki kosztów C.O., ciepłomierze, podgrzewanie ciepłej wody oraz metodologia rozliczania, analiza zużycia ciepła przez budynek – to najważniejsze zagadnienia, które zostaną poruszone podczas majowego szkolenia.

Redakcja Szkolenie: Roczne rozrachunki wspólnoty mieszkaniowej z właścicielami lokali

Szkolenie: Roczne rozrachunki wspólnoty mieszkaniowej z właścicielami lokali Szkolenie: Roczne rozrachunki wspólnoty mieszkaniowej z właścicielami lokali

Czy można obciążyć właściciela lokalu bez uchwały w tej sprawie? Kto odpowiada za opłaty w warunkach współwłasności ułamkowej lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego? Czy obowiązuje solidarna odpowiedzialność...

Czy można obciążyć właściciela lokalu bez uchwały w tej sprawie? Kto odpowiada za opłaty w warunkach współwłasności ułamkowej lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego? Czy obowiązuje solidarna odpowiedzialność współwłaścicieli lokali za opłaty? Czy można podejmować decyzję o rozliczeniu wyniku finansowego bez zatwierdzenia sprawozdania finansowego? Jak dokumentować obciążenia z tytułu odsprzedaży mediów? Jak księgować wpłaty, kiedy i na jakiej podstawie doliczać odsetki za zwłokę? Czy właściciel lokalu...

Redakcja Szkolenie: Rozrachunki spółdzielni mieszkaniowej z właścicielem lokalu wyodrębnionego

Szkolenie: Rozrachunki spółdzielni mieszkaniowej z właścicielem lokalu wyodrębnionego Szkolenie: Rozrachunki spółdzielni mieszkaniowej z właścicielem lokalu wyodrębnionego

Czy zarząd powierzony ma charakter obligatoryjny? Czy w warunkach zarządu powierzonego właściciele mogą powierzyć zarząd innemu podmiotowi? Jak interpretować przepisy art. 24 1 ust. 6 u.s.m.? Czy spółdzielnia...

Czy zarząd powierzony ma charakter obligatoryjny? Czy w warunkach zarządu powierzonego właściciele mogą powierzyć zarząd innemu podmiotowi? Jak interpretować przepisy art. 24 1 ust. 6 u.s.m.? Czy spółdzielnia mieszkaniowa może prowadzić z mocy prawa zarząd nieruchomością wspólną po przejęciu zarządu przez wspólnotę mieszkaniową? Kto staje się właścicielem środków funduszy i jak to stosować? Co oznacza, że spółdzielnia mieszkaniowa rozlicza „zaewidencjonowane wpływy i wydatki funduszu remontowego...

Redakcja Zawód przyszłości – Facility Manager

Zawód przyszłości – Facility Manager Zawód przyszłości – Facility Manager

Czas pandemii to dla jednych okres zastoju w pracy, dla innych zaś – szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Gospodarcze konsekwencje lockdownu rozkładają się nierównomiernie, dotykając boleśnie...

Czas pandemii to dla jednych okres zastoju w pracy, dla innych zaś – szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Gospodarcze konsekwencje lockdownu rozkładają się nierównomiernie, dotykając boleśnie wielu dziedzin. Warto jednak poszukać takiej branży i takiego zajęcia, które będą perspektywiczne i znacząco zwiększą naszą atrakcyjność na rynku pracy. Jednym z najbardziej „gorących” zawodów przyszłości jest Facility Manager.

Redakcja Szkolenie: Metodyka planowania i sprawozdawczości finansowej wspólnoty w czasie pandemii

Szkolenie: Metodyka planowania i sprawozdawczości finansowej wspólnoty w czasie pandemii Szkolenie: Metodyka planowania i sprawozdawczości finansowej wspólnoty w czasie pandemii

Jakie wydatki zalicza się do kosztów zarządu nieruchomością wspólną? Jak potraktować koszt wymiany wodomierzy, ciepłomierzy, podzielników? Czy wiesz, że wspólnotę obowiązują przepisy dot. planowania remontów?...

Jakie wydatki zalicza się do kosztów zarządu nieruchomością wspólną? Jak potraktować koszt wymiany wodomierzy, ciepłomierzy, podzielników? Czy wiesz, że wspólnotę obowiązują przepisy dot. planowania remontów? Co zrobić z niezatwierdzonym sprawozdaniem za rok 2019 i brakiem uchwał zatwierdzających plan gospodarczy i opłaty na rok 2020? Czy można rozliczyć wynik finansowy bez uchwały w tej sprawie? Czy środki na rachunku bankowym wspólnoty należą do właścicieli lokali i czy mogą mieć oni roszczenia...

Redakcja Szkolenie: Podatki i obsługa podatkowa wspólnoty mieszkaniowej – zmiany od 2021

Szkolenie: Podatki i obsługa podatkowa wspólnoty mieszkaniowej – zmiany od 2021 Szkolenie: Podatki i obsługa podatkowa wspólnoty mieszkaniowej – zmiany od 2021

Obsługa księgowa i podatkowa wspólnoty po zmianie PKWiU, wspólnota wypłaca wynagrodzenie jako pracodawca i zleceniodawca, obowiązki wspólnoty jako nabywcy towarów i usług po zmianie od 1.01.2021 r., obowiązki...

Obsługa księgowa i podatkowa wspólnoty po zmianie PKWiU, wspólnota wypłaca wynagrodzenie jako pracodawca i zleceniodawca, obowiązki wspólnoty jako nabywcy towarów i usług po zmianie od 1.01.2021 r., obowiązki podatnika w związku ze sprzedażą towarów i usług według ustawy VAT, rozrachunki wspólnoty w podatku dochodowym od osób prawnych – to tylko wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas marcowego szkolenia.

Redakcja Szkolenie: Metodyka obsługi technicznej obiektów budowlanych

Szkolenie: Metodyka obsługi technicznej obiektów budowlanych Szkolenie: Metodyka obsługi technicznej obiektów budowlanych

Metodyka przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów budowlanych po zmianie Prawa budowlanego, przeglądy techniczne klimatyzatorów i systemów ogrzewania, uprawnienia budowlane, bezpieczeństwo użytkowania...

Metodyka przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów budowlanych po zmianie Prawa budowlanego, przeglądy techniczne klimatyzatorów i systemów ogrzewania, uprawnienia budowlane, bezpieczeństwo użytkowania obiektów budowlanych, bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych, dokumentacja techniczno-budowlana, zasady planistyki remontów, odpowiedzialność właściciela lub zarządcy obiektu budowlanego – to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone podczas szkolenia, które poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Redakcja Szkolenie: Standardy sprawozdawczości finansowej wspólnoty mieszkaniowej

Szkolenie: Standardy sprawozdawczości finansowej wspólnoty mieszkaniowej Szkolenie: Standardy sprawozdawczości finansowej wspólnoty mieszkaniowej

Przygotowanie ewidencji rachunkowej do zamknięcia roku 2020, kto odpowiada z mocy prawa za rachunkowość wspólnoty, metodyka ustalania i rozliczania kosztów, co zrobić, gdy brak uchwały za rok 2019, co...

Przygotowanie ewidencji rachunkowej do zamknięcia roku 2020, kto odpowiada z mocy prawa za rachunkowość wspólnoty, metodyka ustalania i rozliczania kosztów, co zrobić, gdy brak uchwały za rok 2019, co z bilansem otwarcia, gdy rok 2019 nie został zatwierdzony, nowe obowiązki zwykłego podatnika oraz podatnika VAT czynnego, zasady rozrachunków wspólnoty z właścicielami lokali – to tylko wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas lutowego szkolenia online, na które serdecznie zapraszamy.

Redakcja Szkolenie: Bilans wspólnoty mieszkaniowej za rok 2020 – przygotowanie do zamknięcia roku w warunkach pandemii

Szkolenie: Bilans wspólnoty mieszkaniowej za rok 2020 – przygotowanie do zamknięcia roku w warunkach pandemii Szkolenie: Bilans wspólnoty mieszkaniowej za rok 2020 – przygotowanie do zamknięcia roku w warunkach pandemii

Standardy obsługi księgowej przez firmę usługową, rachunkowość wspólnoty, ewidencja rachunkowa i sprawozdawczość finansowa, oprogramowanie do prowadzenia ewidencji rachunkowej i podatkowej wspólnoty, zdarzenia...

Standardy obsługi księgowej przez firmę usługową, rachunkowość wspólnoty, ewidencja rachunkowa i sprawozdawczość finansowa, oprogramowanie do prowadzenia ewidencji rachunkowej i podatkowej wspólnoty, zdarzenia i operacje gospodarcze w różnej działalności wspólnoty, sprawozdanie finansowe za rok 2020, wynik finansowy za rok obrachunkowy i warunki rozliczania wyniku finansowego, nadwyżki bilansowej netto lub straty bilansowej (prawo i orzecznictwo) z właścicielami lokali – to tylko część zagadnień,...

Redakcja Szkolenie: Rozrachunki z właścicielami lokali we wspólnocie mieszkaniowej. Prawo, orzecznictwo, praktyka

Szkolenie: Rozrachunki z właścicielami lokali we wspólnocie mieszkaniowej. Prawo, orzecznictwo, praktyka Szkolenie: Rozrachunki z właścicielami lokali we wspólnocie mieszkaniowej. Prawo, orzecznictwo, praktyka

Rodzaje opłat w warunkach działania wspólnoty mieszkaniowej oraz ich podstawa prawna; rozliczenie wyniku finansowego za rok 2019; regulamin rozliczeń mediów a rozrachunki z tytułu odsprzedaży mediów do...

Rodzaje opłat w warunkach działania wspólnoty mieszkaniowej oraz ich podstawa prawna; rozliczenie wyniku finansowego za rok 2019; regulamin rozliczeń mediów a rozrachunki z tytułu odsprzedaży mediów do lokali właścicieli; rozrachunki finansowe wspólnoty z właścicielami lokali z tytułu obciążenia zwrotem wydatków na opłatę zagospodarowanie odpadami komunalnymi; aspekty księgowe rozrachunków, w tym należności głównej i odsetek za zwłokę, jak księgować wpłaty, kiedy i na jakie podstawie doliczać odsetki...

Redakcja E-szkolenie: Wykorzystanie narzędzi wspomagających przygotowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych

E-szkolenie: Wykorzystanie narzędzi wspomagających przygotowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych E-szkolenie: Wykorzystanie narzędzi wspomagających przygotowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych

Redakcja miesięcznika „Administrator i Menedżer Nieruchomości” inicjuje cykl e-kursów szkoleniem na temat „Wykorzystania narzędzi wspomagających przygotowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych”,...

Redakcja miesięcznika „Administrator i Menedżer Nieruchomości” inicjuje cykl e-kursów szkoleniem na temat „Wykorzystania narzędzi wspomagających przygotowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych”, przygotowanym przez Andrzeja Rajkiewicza – wiceprezesa Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Redakcja Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Szkolenie: Rozliczanie ciepła i ciepłej wody w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Obowiązki właściciela mieszkania i zarządcy budynku wynikające z Ustawy Prawo Energetyczne, gospodarka energią cieplną w budynku, metodologia rozliczania kosztów CO i CW, analiza zużycia ciepła przez budynek...

Obowiązki właściciela mieszkania i zarządcy budynku wynikające z Ustawy Prawo Energetyczne, gospodarka energią cieplną w budynku, metodologia rozliczania kosztów CO i CW, analiza zużycia ciepła przez budynek – to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone podczas marcowego szkolenia.

Redakcja Szkolenie: Standardy rozrachunków finansowych spółdzielni mieszkaniowej pod rządem nowego prawa

Szkolenie: Standardy rozrachunków finansowych spółdzielni mieszkaniowej pod rządem nowego prawa Szkolenie: Standardy rozrachunków finansowych spółdzielni mieszkaniowej pod rządem nowego prawa

Ograniczenia zarządu „jak powierzonego” wykonywanego przez spółdzielnię mieszkaniową po wyodrębnieniu pierwszego lokalu, standardy rachunkowości a rozrachunki finansowe z właścicielami lokali po zmianie...

Ograniczenia zarządu „jak powierzonego” wykonywanego przez spółdzielnię mieszkaniową po wyodrębnieniu pierwszego lokalu, standardy rachunkowości a rozrachunki finansowe z właścicielami lokali po zmianie ustawy, sytuacja spółdzielni mieszkaniowej po wyodrębnieniu ostatniego lokalu, zasady świadczenia usług cywilnych z mienia spółdzielni mieszkaniowych dla właścicieli lokali wyodrębnionych po ustaniu zarządu „jak powierzonego”, przejście do świadczenia usługi zarządzania nieruchomością na zlecenie...

FIRMA BMETERS Na kolejne z cyklu szkoleń zapraszamy do Głogowa

Na kolejne z cyklu szkoleń zapraszamy do Głogowa Na kolejne z cyklu szkoleń zapraszamy do Głogowa

8 grudnia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Jednym z prelegentów będzie Andrzej Zych...

8 grudnia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Jednym z prelegentów będzie Andrzej Zych z BMETERS Polska.

Helena Śpiewak Co dalej z Czystym Powietrzem?!

Co dalej z Czystym Powietrzem?! Co dalej z Czystym Powietrzem?!

Chodzi o program „Czyste Powietrze”, ale będzie mowa także o czystym powietrzu jako takim.

Chodzi o program „Czyste Powietrze”, ale będzie mowa także o czystym powietrzu jako takim.

Anna Ruszczak news Odbudowa zasobów przyrodniczych UE

Odbudowa zasobów przyrodniczych UE Odbudowa zasobów przyrodniczych UE

Parlament Europejski planuje wprowadzenie Nature Restoration Law, rozporządzenia w sprawie odbudowy przyrody, którego celem jest renaturyzacja zdegradowanych ekosystemów Europy i zachowanie różnorodności...

Parlament Europejski planuje wprowadzenie Nature Restoration Law, rozporządzenia w sprawie odbudowy przyrody, którego celem jest renaturyzacja zdegradowanych ekosystemów Europy i zachowanie różnorodności biologicznej.

Anna Ruszczak news Nowy raport PLGBC: szacowanie śladu węglowego budynków

Nowy raport PLGBC: szacowanie śladu węglowego budynków Nowy raport PLGBC: szacowanie śladu węglowego budynków

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało raport Szacowanie śladu węglowego budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Przedstawia on założenia i metodykę szacowania...

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało raport Szacowanie śladu węglowego budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Przedstawia on założenia i metodykę szacowania śladu węglowego budynków w całym cyklu życia.

Sabina Augustynowicz Dla ochrony klimatu i bezpieczeństwa energetycznego

Dla ochrony klimatu i bezpieczeństwa energetycznego Dla ochrony klimatu i bezpieczeństwa energetycznego

Wszystkie kraje UE mierzą się z koniecznością przyspieszenia tempa i zakresu modernizacji energetycznej budynków, a wspólne programy, strategie mają na celu nie tylko ochronę klimatu, ale także zagrożone...

Wszystkie kraje UE mierzą się z koniecznością przyspieszenia tempa i zakresu modernizacji energetycznej budynków, a wspólne programy, strategie mają na celu nie tylko ochronę klimatu, ale także zagrożone obecnie bezpieczeństwo energetyczne.

Redakcja OZE – nowe wyzwanie dla zarządców nieruchomości

OZE – nowe wyzwanie dla zarządców nieruchomości OZE – nowe wyzwanie dla zarządców nieruchomości

Odnawialne źródła energii to nieuchronna przyszłość również dla naszego zawodu. Coraz wyższe koszty energii elektrycznej, ale również – a może przede wszystkim – cieplnej, zmuszą nas do zastępowania tradycyjnych...

Odnawialne źródła energii to nieuchronna przyszłość również dla naszego zawodu. Coraz wyższe koszty energii elektrycznej, ale również – a może przede wszystkim – cieplnej, zmuszą nas do zastępowania tradycyjnych źródeł urządzeniami określanymi jako odnawialne źródła energii.

Przemysław Gogojewicz Reprezentacja wspólnoty mieszkaniowej przed sądami

Reprezentacja wspólnoty mieszkaniowej przed sądami Reprezentacja wspólnoty mieszkaniowej przed sądami

W razie braku odmiennego zastrzeżenia osoba, której właściciele lokali w umowie lub w uchwale (art. 18 ust. 1 i ust. 2a UWL) powierzyli zarząd nieruchomością wspólną, jest w granicach tego zarządu umocowana...

W razie braku odmiennego zastrzeżenia osoba, której właściciele lokali w umowie lub w uchwale (art. 18 ust. 1 i ust. 2a UWL) powierzyli zarząd nieruchomością wspólną, jest w granicach tego zarządu umocowana do reprezentowania wspólnoty mieszkaniowej w postępowaniach sądowych.

Małgorzata Pundyk-Glet Zarządzanie, administrowanie a zarząd nieruchomością

Zarządzanie, administrowanie a zarząd nieruchomością Zarządzanie, administrowanie a zarząd nieruchomością

Pojęcie administrowania nieruchomością nie zostało uregulowane w przepisach prawa. W praktyce pojęcie administrowania i zarządzania nieruchomością bywa używane synonimicznie, co jest błędem.

Pojęcie administrowania nieruchomością nie zostało uregulowane w przepisach prawa. W praktyce pojęcie administrowania i zarządzania nieruchomością bywa używane synonimicznie, co jest błędem.

Jacek Frydryszak Opłaty za odpady

Opłaty za odpady Opłaty za odpady

– Jestem mieszkańcem spółdzielni, z uporem maniaka starającym się obalić ponoć powszechne w Warszawie poglądy (i praktykę niestety), że co Rada Miasta uchwaliła, to spółdzielnia ma obowiązek stosować w...

– Jestem mieszkańcem spółdzielni, z uporem maniaka starającym się obalić ponoć powszechne w Warszawie poglądy (i praktykę niestety), że co Rada Miasta uchwaliła, to spółdzielnia ma obowiązek stosować w rozliczeniach z użytkownikami lokali – pisze Czytelnik do autora tekstów, analizujących przepisy dotyczące opłat za odpady komunalne.

Piotr Żołądkowski Asertywność w pracy zarządcy nieruchomości

Asertywność w pracy zarządcy nieruchomości Asertywność w pracy zarządcy nieruchomości

Zwykło się mówić, że asertywność to umiejętność mówienia „nie”. Coś w tym jest, lecz czy tak proste stwierdzenie oddaje całość cech osoby asertywnej, czyli osoby osiągającej sukces? Przyjrzyjmy się temu...

Zwykło się mówić, że asertywność to umiejętność mówienia „nie”. Coś w tym jest, lecz czy tak proste stwierdzenie oddaje całość cech osoby asertywnej, czyli osoby osiągającej sukces? Przyjrzyjmy się temu zjawisku i wyciągnijmy wnioski dla siebie.

Jacek Janas news I my, zarządcy, będziemy mieli swoje święto!

I my, zarządcy, będziemy mieli swoje święto! I my, zarządcy, będziemy mieli swoje święto!

Większość profesji, z  którymi jesteśmy związani jako zarządcy nieruchomości ma  w  kalendarzu swoje święta. A  my, zarządcy, kiedy mamy swoje?

Większość profesji, z  którymi jesteśmy związani jako zarządcy nieruchomości ma  w  kalendarzu swoje święta. A  my, zarządcy, kiedy mamy swoje?

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.