administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak właściwie obliczyć powierzchnię mieszkania lub domu?

Anna Ruszczak | 2022-06-24
Definicję powierzchni użytkowej określa Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych, fot. Pixabay

Definicję powierzchni użytkowej określa Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych, fot. Pixabay

Dokładne obliczenie powierzchni mieszkania lub domu jest niezwykle istotne, gdyż metraż lokalu wpływa na decyzję o kupnie, jak również na cenę. Od powierzchni użytkowej zależą opłaty czynszowe, podatek od nieruchomości i opłaty za użytkowanie wieczyste. Jak prawidłowo zmierzyć powierzchnię użytkową mieszkania i domu zgodnie z prawem?

Zobacz także

Redakcja news Ogólnopolski konkurs otwarty „Inwestycja Roku”

Ogólnopolski konkurs otwarty „Inwestycja Roku” Ogólnopolski konkurs otwarty „Inwestycja Roku”

Trwa kolejna odsłona konkursu „Inwestycja Roku” organizowanego przez Krajową Izbą Gospodarki Nieruchomościami. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych w kraju inwestycji.

Trwa kolejna odsłona konkursu „Inwestycja Roku” organizowanego przez Krajową Izbą Gospodarki Nieruchomościami. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych w kraju inwestycji.

Redakcja news Fundacja Polska bez Barier zaprasza na bezpłatne szkolenia

Fundacja Polska bez Barier zaprasza na bezpłatne szkolenia Fundacja Polska bez Barier zaprasza na bezpłatne szkolenia

Fundacja Polska bez Barier oraz m.st. Warszawa zapraszają na bezpłatne szkolenia, dotyczące dostępności architektonicznej lokali usługowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób ze szczególnymi potrzebami....

Fundacja Polska bez Barier oraz m.st. Warszawa zapraszają na bezpłatne szkolenia, dotyczące dostępności architektonicznej lokali usługowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób ze szczególnymi potrzebami. Szkolenia, które odbędą się w maju, są skierowane do przedsiębiorców oraz zarządców nieruchomości usługowych.

news Wybór odpowiedniej zaprawy klejowej podczas wykonywania prac w systemie ETICS

Wybór odpowiedniej zaprawy klejowej podczas wykonywania prac w systemie ETICS Wybór odpowiedniej zaprawy klejowej podczas wykonywania prac w systemie ETICS

Wraz z przyjściem wiosny wiele wspólnot i spółdzielni rozpoczyna remonty elewacji oraz termomodernizację budynku. Dla trwałości i jakości takich prac szczególne znaczenie ma wybór właściwej zaprawy klejowej.

Wraz z przyjściem wiosny wiele wspólnot i spółdzielni rozpoczyna remonty elewacji oraz termomodernizację budynku. Dla trwałości i jakości takich prac szczególne znaczenie ma wybór właściwej zaprawy klejowej.

Definicję powierzchni użytkowej określa Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych. Według tych przepisów powierzchnią użytkową budynku lub jego części jest powierzchnia mierzona po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach, z wyjątkiem powierzchni klatek schodowych i szybów dźwigowych. Kondygnacja zawiera także garaże podziemne, piwnice, sutereny i poddasza użytkowe. Klatki schodowe i szyby dźwigowe nie zaliczają się do pomiarów.

Normy określające powierzchnię użytkową

Normy, które stosuje się do obliczenia powierzchni mieszkania lub domu jednorodzinnego:

  • PN-70/B-02365 
  • PN-ISO 9836:1997 
  • PN-ISO 9836:2015-12 

Rozporządzenie Ministra Rozwoju z 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego każe określać powierzchnie budynku zgodnie z zasadami polskiej normy dotyczącej obliczania wskaźników powierzchniowych i kubaturowych. W załączniku do rozporządzenia znajduje się informacja o stosowaniu najnowszej normy opublikowanej w języku polskim. Taką normą jest aktualnie PN-ISO 9836:2015-12, która wycofała i zastąpiła w 2015 r. normę PN-ISO 9836:1997 „Właściwości użytkowe w budownictwie – Określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych”. Stosowanie Polskich Norm jest dobrowolne, jednak Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) zaleca takie postępowanie.

Co o powierzchni użytkowej mówi Ustawa o ochronie praw lokatorów?

Definicja powierzchni użytkowej znajduje się także w Ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z 2001 r. Według tych przepisów powierzchnia użytkowa lokalu to powierzchnia wszystkich pomieszczeń w lokalu oraz innych, które służą mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora. Nie gra roli ich przeznaczenie i sposób używania. Są to: przedpokój, pokoje, korytarz, hol, łazienka i spiżarnia. Do powierzchni użytkowej lokalu nie zalicza się tarasów, balkonów i loggii, szaf i schowków ściennych, piwnic, strychów, pralni, suszarni i miejsc na opał.

Może Cię zainteresuje: Lokalne wspólnoty energetyczne szansą na tańszą energię i bezpieczeństwo 

Obliczanie powierzchni użytkowej mieszkania

Wytyczne do obliczenia  powierzchni użytkowej mieszkania określa rozporządzenie z 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego:

  • powierzchnia pomieszczeń lub ich części o wysokości w świetle od 2,20 m zaliczana jest do obliczeń w 100 proc.
  • o wysokości od 1,40 m do 2,20 m – w 50 proc.
  • o wysokości poniżej 1,40 m nie zalicza się w ogóle.

Zależnie od normy, powierzchnia będzie inna, jeśli np. stosując normę PN-ISO 9836:1997 deweloper wliczy balkon - różnica może tu wynieść 1,8 mkw.

Powierzchnia mieszkania ze skosami

Obliczając powierzchnie przy skosach lepiej wybrać normę PN-ISO 9836:1997. Powierzchnia wewnętrzna jako podstawa obliczenia ceny za mieszkanie czy dom jest uczciwa, tylko nabywca musi wiedzieć, że lokal traktowany jest tak, jakby nie było w nim ścian działowych. Inaczej ostateczna cena może zmaleć o kilka procent.

Pomiar zgodny z normą PN-ISO 9836:1997 dokonywany jest po otynkowaniu i na poziomie podłogi. Nie wliczane są tu wnęki w ścianach o powierzchni powyżej 0,1 mkw. Powierzchnia ze skośnym sufitem liczona jest w całości, jeśli ma poniżej 1,9, wliczana jest do powierzchni pomocniczej. Z kolei w normie PN-70/B-02365 powierzchnię równą lub większą od 2,20 m wlicza się w 100 proc. W umowach znajdują się zazwyczaj zapisy o dopuszczalnych rozbieżnościach, akceptuje się +/- 2 proc. Większe różnice mogą skutkować odstąpieniem od umowy.

Jak traktować powierzchnię wewnętrzną mieszkania? 

Powierzchnia wewnętrzna mieszkania to powierzchnia po wewnętrznym obrysie ścian lokalu z tynkami bez ścian wewnętrznych i przegród. Dolicza się do niej antresole. Norma PN-ISO 9836:2015-12 dzieli powierzchnię użytkową na podstawową i pomocniczą. Norma PN-ISO 9836:1997 dolicza powierzchnie otwarte - należy wskazać nakryte i nienakryte. Według normy PN-70/B-02365 nie zalicza się balkonów, tarasów czy loggii. Na bazie PN-ISO 9836:2015-12 do powierzchni netto nie zalicza się powierzchni zajętych przez stałe przegrody budowlane oraz powierzchni przejść drzwiowych, otworów okiennych, wnęk i niszy w tych przegrodach.

Jak obliczyć powierzchnię użytkową domu?

Przy obliczaniu powierzchni użytkowej domu stosuje się te same normy, jak przy mieszkaniach. W rozporządzeniu z 11 września 2020 r. dotyczącym zakresu i formy projektu budowlanego znajdują się także dodatkowe zapisy. Powierzchnię użytkową budynku pomniejsza się o powierzchnię przekroju poziomego wszystkich wewnętrznych przegród budowlanych oraz ich przejść i otworów, przejść w przegrodach zewnętrznych, balkonów, logii, tarasów, schodów wewnętrznych i podestów w lokalach mieszkalnych wielopoziomowych, nieużytkowych poddaszy. Z kolei powiększa się  ją o antresole, ogrody zimowe, a także ścienne wbudowane szafy, garderoby i schowki.

Źródło: RynekPierwotny.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja Administratora news Społeczne Agencje Najmu – NOWY termin składania wniosków

Społeczne Agencje Najmu – NOWY termin składania wniosków Społeczne Agencje Najmu – NOWY termin składania wniosków

Konkurs skierowany jest do samorządów, a jego celem jest promocja Społecznych Agencji Najmu jako narzędzia polityki lokalnej w zakresie pomocy mieszkaniowej, zawodowej i społecznej.

Konkurs skierowany jest do samorządów, a jego celem jest promocja Społecznych Agencji Najmu jako narzędzia polityki lokalnej w zakresie pomocy mieszkaniowej, zawodowej i społecznej.

Redakcja Administratora news Konsultacje dot. rozwiązań dla mieszkalnictwa dobiegają końca

Konsultacje dot. rozwiązań dla mieszkalnictwa dobiegają końca Konsultacje dot. rozwiązań dla mieszkalnictwa dobiegają końca

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) zbliża się do zakończenia konsultacji, mających na celu przygotowanie pakietu rozwiązań dla mieszkalnictwa.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) zbliża się do zakończenia konsultacji, mających na celu przygotowanie pakietu rozwiązań dla mieszkalnictwa.

Redakcja Rynek powierzchni biurowych w 2023 roku

Rynek powierzchni biurowych w 2023 roku Rynek powierzchni biurowych w 2023 roku

Grupa REDD opublikowała Raport podsumowujący stan rynku powierzchni biurowych na koniec 2023 roku. Analizie poddane zostały nieruchomości zlokalizowane w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach,...

Grupa REDD opublikowała Raport podsumowujący stan rynku powierzchni biurowych na koniec 2023 roku. Analizie poddane zostały nieruchomości zlokalizowane w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach, Łodzi i Poznaniu.

Redakcja AiMN news Inflacja w styczniu 2024 niższa niż przewidywana

Inflacja w styczniu 2024 niższa niż przewidywana Inflacja w styczniu 2024 niższa niż przewidywana

Z danych GUS-u wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2024 r. wzrosły o 3,9 proc. rdr.

Z danych GUS-u wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2024 r. wzrosły o 3,9 proc. rdr.

Redakcja Rynek nieruchomości komercyjnych w 2024 roku

Rynek nieruchomości komercyjnych w 2024 roku Rynek nieruchomości komercyjnych w 2024 roku

W 2023 roku zarówno polski, jak i zagraniczne rynki inwestycyjne charakteryzowała osłabiona aktywność inwestorów. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Colliers, w porównaniu do roku 2022 łączna wartość...

W 2023 roku zarówno polski, jak i zagraniczne rynki inwestycyjne charakteryzowała osłabiona aktywność inwestorów. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Colliers, w porównaniu do roku 2022 łączna wartość i liczba transakcji we wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce spadła o 3,8 mld EUR.

Redakcja AiMN news Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa

Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa

„Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa” – to tematyka jednego z paneli dyskusyjnych Europejskiego Kongresu Samorządów.

„Bezpieczna okolica – co zależy od samorządu, a co od państwa” – to tematyka jednego z paneli dyskusyjnych Europejskiego Kongresu Samorządów.

Redakcja AiMN news Zeznania w systemie Twój e-PIT wymagają uzupełnień

Zeznania w systemie Twój e-PIT wymagają uzupełnień Zeznania w systemie Twój e-PIT wymagają uzupełnień

W tym roku po raz pierwszy publikowane są zeznania dla przedsiębiorców za 2023 w systemie Twój e-PIT.

W tym roku po raz pierwszy publikowane są zeznania dla przedsiębiorców za 2023 w systemie Twój e-PIT.

Redakcja AiMN news Program „Mieszkanie na start” – czy ceny mieszkań pójdą w górę?

Program „Mieszkanie na start” – czy ceny mieszkań pójdą w górę? Program „Mieszkanie na start” – czy ceny mieszkań pójdą w górę?

Czy klienci wstrzymują się z zakupem mieszkań do czasu wejścia w życie programu „Mieszkanie na start”?

Czy klienci wstrzymują się z zakupem mieszkań do czasu wejścia w życie programu „Mieszkanie na start”?

Redakcja news Sprzedaż nieruchomości tylko ze świadectwem energetycznym

Sprzedaż nieruchomości tylko ze świadectwem energetycznym Sprzedaż nieruchomości tylko ze świadectwem energetycznym

W kwietniu wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z nią zarówno deweloperzy, jak i ​ właściciele indywidualni, nie będą mogli sprzedać nieruchomości bez świadectwa energetycznego budynku....

W kwietniu wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z nią zarówno deweloperzy, jak i ​ właściciele indywidualni, nie będą mogli sprzedać nieruchomości bez świadectwa energetycznego budynku. Energooszczędność i typ ogrzewania będą więc kluczowymi czynnikami kształtującymi rynek mieszkaniowy.

Redakcja AiMN news Projekt ustawy wiatrakowej bez norm hałasu

Projekt ustawy wiatrakowej bez norm hałasu Projekt ustawy wiatrakowej bez norm hałasu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada, że trwają prace nad ustawą wiatrakową. Gotowy projekt ustawy powinien pojawić się do czerwca br.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada, że trwają prace nad ustawą wiatrakową. Gotowy projekt ustawy powinien pojawić się do czerwca br.

Redakcja AiMN news Co z cenami prądu w drugiej połowie roku?

Co z cenami prądu w drugiej połowie roku? Co z cenami prądu w drugiej połowie roku?

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka zapowiada, że w marcu poznamy decyzję dot. zamrażania cen energii na drugie półrocze 2024.

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka zapowiada, że w marcu poznamy decyzję dot. zamrażania cen energii na drugie półrocze 2024.

Redakcja news Antysmogowe zadania dla nowego rządu

Antysmogowe zadania dla nowego rządu Antysmogowe zadania dla nowego rządu

Polski Alarm Smogowy zaprezentował siedem antysmogowych zadań dla rządu Donalda Tuska. Ich realizacja przełoży się na znaczącą poprawę jakości powietrza w Polsce i zwiększy populację mieszkańców kraju...

Polski Alarm Smogowy zaprezentował siedem antysmogowych zadań dla rządu Donalda Tuska. Ich realizacja przełoży się na znaczącą poprawę jakości powietrza w Polsce i zwiększy populację mieszkańców kraju oddychających czystym powietrzem.

Redakcja AiMN news Jak mieszkają cudzoziemcy pracujący w Polsce?

Jak mieszkają cudzoziemcy pracujący w Polsce? Jak mieszkają cudzoziemcy pracujący w Polsce?

Ponad połowa obcokrajowców zatrudnionych w Polsce (54%) zamieszkuje pokój 2- lub 3-osobowy, a jedynie 4% zamieszkuje pokoje 6-osobowe.

Ponad połowa obcokrajowców zatrudnionych w Polsce (54%) zamieszkuje pokój 2- lub 3-osobowy, a jedynie 4% zamieszkuje pokoje 6-osobowe.

Redakcja news Nowych, gotowych mieszkań mniej, pozwoleń na budowę więcej

Nowych, gotowych mieszkań mniej, pozwoleń na budowę więcej Nowych, gotowych mieszkań mniej, pozwoleń na budowę więcej

W styczniu 2024 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem.

W styczniu 2024 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem.

Redakcja news W domowych awariach może pomóc ubezpieczyciel

W domowych awariach może pomóc ubezpieczyciel W domowych awariach może pomóc ubezpieczyciel

Znalezienie dobrego fachowca wcale nie jest łatwe; sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy mamy do czynienia z awarią i trzeba działać szybko.

Znalezienie dobrego fachowca wcale nie jest łatwe; sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy mamy do czynienia z awarią i trzeba działać szybko.

Magdalena Markiewicz Rynek najmu w 2024 roku – czego można się spodziewać?

Rynek najmu w 2024 roku – czego można się spodziewać? Rynek najmu w 2024 roku  – czego można się spodziewać?

Od niecałych dwóch lat na rynku najmu odnotowujemy szybkie podwyżki czynszów, które były widoczne już po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę. W 2023 r. sytuacja na rynku najmu już się ustabilizowała, a jesienią...

Od niecałych dwóch lat na rynku najmu odnotowujemy szybkie podwyżki czynszów, które były widoczne już po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę. W 2023 r. sytuacja na rynku najmu już się ustabilizowała, a jesienią i zimą obserwowaliśmy tendencje spadkowe. A czego można spodziewać się na tym rynku w najbliższych miesiącach?

Redakcja news Minimum 25 mkw. także dla lokali użytkowych

Minimum 25 mkw. także dla lokali użytkowych Minimum 25 mkw. także dla lokali użytkowych

Prawo wprawdzie określa limit powierzchniowy dla lokali mieszkalnych, to jednak na rynku nie brakuje mieszkań o powierzchni poniżej 25 mkw.

Prawo wprawdzie określa limit powierzchniowy dla lokali mieszkalnych, to jednak na rynku nie brakuje mieszkań o powierzchni poniżej 25 mkw.

Redakcja AiMN news VIII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP – władze Związku wybrane

VIII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP – władze Związku wybrane VIII Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni  Mieszkaniowych RP – władze Związku wybrane

Podczas VIII Krajowego Zjazdu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, który odbył się w dniach 8-9 lutego zostały wybrane nowe władze.

Podczas VIII Krajowego Zjazdu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, który odbył się w dniach 8-9 lutego zostały wybrane nowe władze.

Redakcja AiMN Delegaci zdecydowali, w jaką stronę pójdzie spółdzielczość

Delegaci zdecydowali, w jaką stronę pójdzie spółdzielczość Delegaci zdecydowali, w jaką stronę pójdzie spółdzielczość

Pod koniec stycznia 2024 roku obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce. Biorą w nim udział delegaci wszystkich sektorów spółdzielczości, w...

Pod koniec stycznia 2024 roku obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce. Biorą w nim udział delegaci wszystkich sektorów spółdzielczości, w tym m.in. mieszkaniowego, bankowego, rolnego.

Redakcja news Bezpieczny kredyt 2 proc. przyznano nie tylko Polakom

Bezpieczny kredyt 2 proc. przyznano nie tylko Polakom Bezpieczny kredyt 2 proc. przyznano nie tylko Polakom

Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, beneficjentami programu zostali również obcokrajowcy.

Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, beneficjentami programu zostali również obcokrajowcy.

Redakcja news Początek 2024 w budownictwie mieszkaniowym – optymizm, ale umiarkowany

Początek 2024 w budownictwie mieszkaniowym – optymizm, ale umiarkowany Początek 2024 w budownictwie mieszkaniowym – optymizm, ale umiarkowany

Dane GUS-u nt. sytuacji mieszkaniowej w styczniu 2024 napawają umiarkowanym optymizmem – komentują eksperci z Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Dane GUS-u nt. sytuacji mieszkaniowej w styczniu 2024 napawają umiarkowanym optymizmem – komentują eksperci z Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Redakcja news Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań?

Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań? Ile trwa wydawanie pozwoleń na budowę mieszkań?

Jak długo deweloperzy czekają na pozwolenia na budowę mieszkań? Czy czas oczekiwania różni się w poszczególnych miastach czy dzielnicach?

Jak długo deweloperzy czekają na pozwolenia na budowę mieszkań? Czy czas oczekiwania różni się w poszczególnych miastach czy dzielnicach?

Redakcja news Podatek od najmu w 2024 roku

Podatek od najmu w 2024 roku Podatek od najmu w 2024 roku

Czy w 2024 podatek od najmu będzie naliczany podobnie jak w minionym roku czy może mamy do czynienia z kolejnymi zmianami?

Czy w 2024 podatek od najmu będzie naliczany podobnie jak w minionym roku czy może mamy do czynienia z kolejnymi zmianami?

Redakcja news W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022

W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022 W 2023 banki udzieliły o blisko 30 proc. kredytów mieszkaniowych więcej niż w 2022

Ponad 162 tys. kredytów mieszkaniowych zostało udzielonych w 2023 roku. Wynik ten jest wyższy o ponad 28,5 proc. w stosunku do roku 2022.

Ponad 162 tys. kredytów mieszkaniowych zostało udzielonych w 2023 roku. Wynik ten jest wyższy o ponad 28,5 proc. w stosunku do roku 2022.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.