Do 7 czerwca 2026 r. kraje członkowskie UE mają czas na wdrożenie dyrektywy w sprawie równości wynagrodzeń dla mężczyzn i kobiet. Fot. Pixabay
Rząd już pięć lat zwleka z wdrożeniem unijnej dyrektywy o sygnalistach, a niebawem Polska będzie musiała implementować kolejne przepisy, które mogą zatrząść rynkiem pracy. Równa płaca kobiet i mężczyzn, wspólne w UE zasady kształtowania płacy minimalnej, prawo pracownika do bycia offline czy zmiany w telepracy, to tylko część z nich. Pierwsze powinny być wdrożone do 15 listopada 2024 roku.
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na międzynarodową konferencję „Mieszkanie własne czy wynajmowane – polityka mieszkaniowa w dobie zmian klimatycznych i społecznych”,...
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na międzynarodową konferencję „Mieszkanie własne czy wynajmowane – polityka mieszkaniowa w dobie zmian klimatycznych i społecznych”, która odbędzie się w środę, 14 maja 2025 r. w auli VII, w budynku głównym SGH.
Wprowadzenie i podstawy prawne najmu lokali, umowa o zarządzanie najmem lokali, umowa najmu lokalu, weryfikacja najemców, rozliczenie najmu lokalu, utrzymanie techniczne i ocena stanu technicznego, najem...
Wprowadzenie i podstawy prawne najmu lokali, umowa o zarządzanie najmem lokali, umowa najmu lokalu, weryfikacja najemców, rozliczenie najmu lokalu, utrzymanie techniczne i ocena stanu technicznego, najem dla obywateli Ukrainy. Zapraszamy na szkolenie online "Zarządzanie najmem lokali – aspekty praktyczne dla zarządców nieruchomości", które już 14 maja 2025 roku poprowadzi Maciej Kamiński.
Przepisów, które w najbliższych miesiącach Polska będzie musiała implementować do krajowego porządku prawnego, jest sporo. Jawność wynagrodzeń i wspólne w Unii zasady ustalania płacy minimalnej to nie wszystko.
Porozumienia zbiorowe
Najwcześniej, do 15 listopada 2024 r., państwa członkowskie mają wdrożyć dyrektywę 2022/2041 w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE. Dyrektywa wprowadza wspólne zasady kształtowania płacy minimalnej i wymóg promocji rokowań zbiorowych. Rozpoczynający dyskusję w tym ostatnim wątku wstępny projekt ustawy o układach zbiorowych pracy i innych porozumieniach zbiorowych przewiduje m.in. możliwość zawarcia układu zbiorowego na czas określony oraz obowiązek podjęcia rokowania w celu zawarcia układu zakładowego. Pracodawca, u którego działa co najmniej jedna organizacja związkowa, zatrudniający co najmniej 50 pracowników i nie objęty układem, miałby podejmować raz na dwa lata rokowania w celu zawarcia układu zakładowego. Krajowi partnerzy społeczni stoją przed wyzwaniem uzgodnienia wspólnego planu działania na rzecz promowania porozumień zbiorowych.
Zgodnie z porozumieniem zawartym w czerwcu 2022 r. przez negocjatorów Rady UE i Parlamentu Europejskiego w sprawie wspólnych standardów dotyczących płacy minimalnej, państwa będą musiały ocenić, czy ich obecne ustawowe płace minimalne, czyli najniższe wynagrodzenie dozwolone prawem, są odpowiednie, by zapewnić godny poziom życia, biorąc pod uwagę warunki społeczno-gospodarcze, siłę nabywczą lub długoterminowe krajowe poziomy i zmiany wydajności.
Do 7 czerwca 2026 r. kraje członkowskie UE mają czas na wdrożenie dyrektywy 2023/970 w sprawie wzmocnienia stosowania zasady równości wynagrodzeń dla mężczyzn i kobiet oraz przejrzystości wynagrodzeń. Celem wprowadzenia „przejrzystości wynagrodzeń” jest zagwarantowanie na terytorium całej UE równego wynagrodzenia dla kobiet i mężczyzn za taką samą pracę. Oznacza to m.in. konieczność przeglądu regulaminów wynagradzania i ustalenia przejrzystych kryteriów, które są stosowane do określania wynagrodzenia pracowników, jego poziomów i progresji.
W polskim kodeksie pracy jest już przepis, który mówi, że pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości (art. 18(3c)k.p.), ale dyrektywa określa środki na rzecz przejrzystości wynagrodzeń, takie jak informowanie osób ubiegających się o pracę o wynagrodzeniu, prawo do informacji o poziomie wynagrodzenia pracowników wykonujących taką samą pracę, a także zobowiązanie dużych przedsiębiorstw do składania sprawozdań dotyczących zróżnicowania wynagrodzenia ze względu na płeć. Pracodawcy nie będą mogli zwracać się do osób ubiegających się o pracę o informacje na temat ich wynagrodzenia w przeszłości, będą musieli także udostępniać na wniosek pracownika zanonimizowane dane dotyczące wynagrodzeń. Pracownicy mają mieć też prawo do odszkodowania z tytułu dyskryminacji płacowej.
Inne regulacje unijne
W przygotowaniu są też unijne regulacje o pracy platformowej, która ma poprawić warunki pracy pracowników platform internetowych. Przewiduje m.in. domniemanie istnienia stosunku pracy dla osób współpracujących z platformami.
Na poziomie UE trwają negocjacje w sprawie nowej regulacji telepracy oraz prawa do odłączenia. Prawo do odłączenia może oznaczać brak obowiązku po stronie pracownika do utrzymywania kontaktu z pracodawcą w sprawach służbowych. W UE finalizowane są też prace nad Aktem w sprawie sztucznej inteligencji. Kluczowe pytanie brzmi, czy pracodawcy będą zobowiązani do uzyskiwania zgody pracowników przed oddaniem do użytku systemów AI wysokiego ryzyka w miejscu pracy. Za systemy wysokiego ryzyka projekt uznaje m.in. systemy sztucznej inteligencji przeznaczone do wykorzystania w celu rekrutacji lub wyboru osób fizycznych, w szczególności w przypadku umieszczania ukierunkowanych ogłoszeń o pracę, selekcji lub filtrowania podań o pracę, oceny kandydatów w trakcie rozmów kwalifikacyjnych lub testów.
Eksperci podkreślają, że pracodawcy oraz pracownicy w sposób elastyczny reagują na zmieniającą się rzeczywistość prawną, nie oznacza jednak, że wkrótce strony nie dostaną organizacyjnej czy finansowej „zadyszki”. W skali mikro zmiany w prawie pracy oznaczają często dodatkowe koszty wyszkolenia załogi, zmian organizacyjnych czy zewnętrznego wsparcia prawnego. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracowników i pracodawców, powinna zostać przedstawiona przejrzysta i jasna „mapa drogowa” zmian w prawie pracy, wynikająca z konieczności transponowania prawa unijnego, czy też krajowych inicjatyw ustawodawczych. Już od kilku lat czeka na wdrożenie ustawa o sygnalistach, a w związku z zasadą dyskontynuacji prac parlamentu, prace zapewne zostaną przesunięte na koleje miesiące czy lata. Do 2026 r. najwięksi polscy pracodawcy będą mierzyć się z wyzwaniami wdrożenia dyrektywy o równości i przejrzystości wynagrodzeń. W przyszłości należy się również spodziewać przyjęcia dyrektywy w sprawie bycia offline.
Po szczycie sezonu rynek najmu wkroczył w fazę spowolnienia. Oferta zmniejszyła się w ciągu ostatniego miesiąca o 4% a w sześciu miastach na szesnaście monitorowanych przez Otodom doszło do spadku cen...
Po szczycie sezonu rynek najmu wkroczył w fazę spowolnienia. Oferta zmniejszyła się w ciągu ostatniego miesiąca o 4% a w sześciu miastach na szesnaście monitorowanych przez Otodom doszło do spadku cen - m.in. w Trójmieście i Krakowie. Mniejsze jest też zainteresowanie ze strony poszukujących. Wniosek? Jeśli zmieniać mieszkanie to właśnie teraz, kiedy sytuacja jest stabilna a wynajmujący są w końcu skłonni negocjować warunki.
Białystok wdraża program „Mieszkanie dla absolwenta”. Miasto chce zatrzymać u siebie najlepszych absolwentów i studentów poprzez zapewnienie im preferencyjnych warunków najmu. Większość środków na inwestycję...
Białystok wdraża program „Mieszkanie dla absolwenta”. Miasto chce zatrzymać u siebie najlepszych absolwentów i studentów poprzez zapewnienie im preferencyjnych warunków najmu. Większość środków na inwestycję stanowiło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Wzrost cen przyspieszył. To efekt wyższych cen energii oraz usług. I choć listopad i grudzień mogą przynieść wyhamowanie wzrostów, to około 5-proc. poziom prawdopodobnie będzie się utrzymywać przez całą...
Wzrost cen przyspieszył. To efekt wyższych cen energii oraz usług. I choć listopad i grudzień mogą przynieść wyhamowanie wzrostów, to około 5-proc. poziom prawdopodobnie będzie się utrzymywać przez całą pierwszą połowę 2025 roku.
Tomasz Siemoniak, szef MSWiA, podpisał 21 listopada rozporządzenie, które wprowadza nowe zasady dotyczące stosowania czujek pożarowych. Ma to być mocny sygnał ze strony państwa, że każdy dom powinien być...
Tomasz Siemoniak, szef MSWiA, podpisał 21 listopada rozporządzenie, które wprowadza nowe zasady dotyczące stosowania czujek pożarowych. Ma to być mocny sygnał ze strony państwa, że każdy dom powinien być wyposażony w czujki dymu.
Dostępność jest fundamentem nowoczesnego społeczeństwa. Przyszłość, którą razem kształtujemy, powinna być dostępna dla każdego bez wyjątku – powiedział podczas otwarcia Forum Dostępności Piotr Kamiński,...
Dostępność jest fundamentem nowoczesnego społeczeństwa. Przyszłość, którą razem kształtujemy, powinna być dostępna dla każdego bez wyjątku – powiedział podczas otwarcia Forum Dostępności Piotr Kamiński, prezes firmy Nowy Adres, która wspólnie z Fundacją Integracja, jest organizatorem wydarzenia.
Szacuje się, że nawet 20% populacji charakteryzuje się sposobem myślenia, przetwarzania informacji, działania i reagowania na bodźce zewnętrzne, który różni się od większości. Ta odmienna perspektywa może...
Szacuje się, że nawet 20% populacji charakteryzuje się sposobem myślenia, przetwarzania informacji, działania i reagowania na bodźce zewnętrzne, który różni się od większości. Ta odmienna perspektywa może wynikać z takich uwarunkowań jak spektrum autyzmu, ADHD czy dysleksja. Osoby neuroróżnorodne mogą wnosić do firmy znaczącą wartość. Jak za pomocą aranżacji biura wspierać pracowników o niestandardowych potrzebach?
Spółdzielnia Mieszkaniowa Budownictwa Wielorodzinnego „Usługa Dom” została postawiona w stan upadłości. Postanowienie wydał sąd w Elblągu na wniosek Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,...
Spółdzielnia Mieszkaniowa Budownictwa Wielorodzinnego „Usługa Dom” została postawiona w stan upadłości. Postanowienie wydał sąd w Elblągu na wniosek Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którego dłużnikiem jest spółdzielnia – podał portEl.pl.
Sąd w Warszawie wydał pierwszy prawomocny wyrok przeciwko deweloperowi, który wliczał powierzchnię pod ścianami działowymi do metrażu mieszkań. Orzeczenie otwiera drogę do podobnych roszczeń, a to z kolei...
Sąd w Warszawie wydał pierwszy prawomocny wyrok przeciwko deweloperowi, który wliczał powierzchnię pod ścianami działowymi do metrażu mieszkań. Orzeczenie otwiera drogę do podobnych roszczeń, a to z kolei może skutkować milionowymi stratami dla deweloperów.
W ostatnim tygodniu listopada Parlament Europejski zaakceptował budżet Unii Europejskiej na 2025 rok. Budżet jest o 6 proc. wyższy niż tegoroczny. Znalazły się w nim dodatkowe środki na skuteczniejsze...
W ostatnim tygodniu listopada Parlament Europejski zaakceptował budżet Unii Europejskiej na 2025 rok. Budżet jest o 6 proc. wyższy niż tegoroczny. Znalazły się w nim dodatkowe środki na skuteczniejsze wsparcie w zakresie ochrony zdrowia, pomocy humanitarnej, zarządzania granicami i zmian klimatu.
20 listopada Sąd Najwyższy wydał istotne rozstrzygnięcie dotyczące tzw. uchwał negatywnych we wspólnotach mieszkaniowych. Uznał, że brak wystarczającej liczby głosów do zapadnięcia uchwały nie może być...
20 listopada Sąd Najwyższy wydał istotne rozstrzygnięcie dotyczące tzw. uchwał negatywnych we wspólnotach mieszkaniowych. Uznał, że brak wystarczającej liczby głosów do zapadnięcia uchwały nie może być traktowany jako jej podjęcie w sposób negatywny.
– 65-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawiercie” to z pewnością ważny jubileusz, który warto świętować – zauważył jej prezes – Stanisław Sokół, który pełni tę funkcję od 1992 roku. Obchody jubileuszowe...
– 65-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawiercie” to z pewnością ważny jubileusz, który warto świętować – zauważył jej prezes – Stanisław Sokół, który pełni tę funkcję od 1992 roku. Obchody jubileuszowe spółdzielni mieszkaniowej odbyły się 20 września 2024 roku w Zawierciu.
Fundacja ClientEarth, w imieniu dwóch osób chorych na astmę, pozwała Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem...
Fundacja ClientEarth, w imieniu dwóch osób chorych na astmę, pozwała Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a schorzeniami.
Podczas konferencji 5 grudnia Adam Glapiński, prezes NBP, odniósł się do decyzji Rady Polityki Pieniężnej z 4 grudnia. RPP utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie.
Podczas konferencji 5 grudnia Adam Glapiński, prezes NBP, odniósł się do decyzji Rady Polityki Pieniężnej z 4 grudnia. RPP utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie.
Rynek najmu instytucjonalnego dynamicznie rośnie, stając się jednym z najbardziej obiecujących segmentów nieruchomości zarówno nad Wisłą, jak i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak wynika z...
Rynek najmu instytucjonalnego dynamicznie rośnie, stając się jednym z najbardziej obiecujących segmentów nieruchomości zarówno nad Wisłą, jak i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak wynika z raportu Colliers: „CEE Living Sector. Emerging Trends and Opportunities in the CEE Living Market”, liderem jest tutaj Warszawa.
Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu RenOwacja2025, którego organizatorami są Stowarzyszenie Fala Renowacji oraz PTWP. Rozstrzygnięcie konkursu już w styczniu 2025 roku podczas 4 Design Days!
Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu RenOwacja2025, którego organizatorami są Stowarzyszenie Fala Renowacji oraz PTWP. Rozstrzygnięcie konkursu już w styczniu 2025 roku podczas 4 Design Days!
18 i 19 lutego 2025 roku, podczas targów Enex, liderzy branży energetycznej oraz sektora OZE z całego świata zaprezentują innowacyjne rozwiązania. Przez ponad ćwierć wieku spotkanie branży energetycznej...
18 i 19 lutego 2025 roku, podczas targów Enex, liderzy branży energetycznej oraz sektora OZE z całego świata zaprezentują innowacyjne rozwiązania. Przez ponad ćwierć wieku spotkanie branży energetycznej w Kielcach umocniło swoją pozycję jako jedno z najważniejszych spotkań dla specjalistów z tego sektora.
Światełka choinkowe, pozytywki, świecące renifery czy gwiazdy, elektroniczne gadżety – to tylko kilka przykładów długiej listy odpadów świątecznych. Ich żywotność nie jest zbyt długa, a więc wszystkie...
Światełka choinkowe, pozytywki, świecące renifery czy gwiazdy, elektroniczne gadżety – to tylko kilka przykładów długiej listy odpadów świątecznych. Ich żywotność nie jest zbyt długa, a więc wszystkie niedziałające tego typu elektroodpady powinny trafić do właściwego punktu zbiórki.
Wynagrodzenie i jego poziom mają być jawne w czasie trwania stosunku pracy oraz przed jego nawiązaniem – to propozycja zmiany w kodeksie pracy, którą złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej.
Wynagrodzenie i jego poziom mają być jawne w czasie trwania stosunku pracy oraz przed jego nawiązaniem – to propozycja zmiany w kodeksie pracy, którą złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej.
– Nie będzie kredytu 0 proc. – poinformował minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk. Jednocześnie minister zapowiedział, że nowy program mieszkaniowy pojawi się w pierwszym kwartale 2025 roku.
– Nie będzie kredytu 0 proc. – poinformował minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk. Jednocześnie minister zapowiedział, że nowy program mieszkaniowy pojawi się w pierwszym kwartale 2025 roku.
Zima to czas, w którym intensywne opady śniegu mogą doprowadzić do uszkodzenia obiektów budowlanych, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia czy życia ludzi, bezpieczeństwa mienia i środowiska. Stąd Główny Inspektor...
Zima to czas, w którym intensywne opady śniegu mogą doprowadzić do uszkodzenia obiektów budowlanych, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia czy życia ludzi, bezpieczeństwa mienia i środowiska. Stąd Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego (GINB) zwraca się do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych o zapewnienie szczególnej ostrożności podczas użytkowania tych obiektów.
Wysokie stopy procentowe oferowane przez banki pozbawiają wielu Polaków możliwości wzięcia kredytu hipotecznego na zakup własnego M. Część osób w ogóle nie stać na zakup własnego mieszkania. A inwestycje...
Wysokie stopy procentowe oferowane przez banki pozbawiają wielu Polaków możliwości wzięcia kredytu hipotecznego na zakup własnego M. Część osób w ogóle nie stać na zakup własnego mieszkania. A inwestycje mieszkaniowe samorządów i towarzystw budownictwa społecznego w Polsce stanowią ułamek rzeczywistych potrzeb. GUS podaje, że w 2023 r. ruszyła budowa prawie 3,5 tys. mieszkań społecznych czynszowych, dla porównania: deweloperzy rozpoczęli 114,5 tys. budów.
Od 23 grudnia 2024 zacznie obowiązywać rozporządzenie dotyczące stosowania czujników pożarowych w budynkach i lokalach mieszkalnych. Właściciele będą mieli czas na przygotowanie się do nowych przepisów...
Od 23 grudnia 2024 zacznie obowiązywać rozporządzenie dotyczące stosowania czujników pożarowych w budynkach i lokalach mieszkalnych. Właściciele będą mieli czas na przygotowanie się do nowych przepisów i montaż urządzeń.
PlanRadar wprowadza na place budów SiteView, czyli nowatorską funkcję, która zmienia sposób dokumentowania prac budowlanych, umożliwiając precyzyjne mapowanie obrazu na planach 2D i analizę zmian w czasie....
PlanRadar wprowadza na place budów SiteView, czyli nowatorską funkcję, która zmienia sposób dokumentowania prac budowlanych, umożliwiając precyzyjne mapowanie obrazu na planach 2D i analizę zmian w czasie. Wystarczy regularny obchód po placu budowy z kamerą 360°, by stworzyć dokładny wizualny zapis każdego etapu projektu – od fundamentów po wykończenia.
Od 1 stycznia 2022 roku na podstawie znowelizowanej ustawy o budownictwie mieszkaniowym istnieje możliwość wykupu lokalu mieszkalnego w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego. Wykup taki może jednak...
Od 1 stycznia 2022 roku na podstawie znowelizowanej ustawy o budownictwie mieszkaniowym istnieje możliwość wykupu lokalu mieszkalnego w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego. Wykup taki może jednak nastąpić wyłącznie po uzyskaniu specjalnej zgody, a także spełnieniu pewnych warunków. O jaką zgodzę i warunki chodzi?
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.
Building Industry Days 2025 to wyjątkowe wydarzenie branżowe, które odbędzie się w dniach 11–12 czerwca 2025 roku w nowoczesnej siedzibie firmy WAGO, zlokalizowanej w podwrocławskich Wróblowicach.
Building Industry Days 2025 to wyjątkowe wydarzenie branżowe, które odbędzie się w dniach 11–12 czerwca 2025 roku w nowoczesnej siedzibie firmy WAGO, zlokalizowanej w podwrocławskich Wróblowicach.
Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców...
Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców – spotkań na świeżym powietrzu, zabaw dzieci czy innych wspomnień, nierzadko uwiecznionych na fotografiach. Wygląd ścian zewnętrznych naszego budynku nie jest przypadkowy – wpływa na nasze samopoczucie, sposób postrzegania przestrzeni i cały wizerunek społeczności. Dlatego warto zadbać, aby...
Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy...
Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków oczekują innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, przynoszących wymierne korzyści. Twórcy aplikacji Blue Bolt wychodzą im naprzeciw.
14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie...
14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie oraz Kiona.
Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć...
Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć przez lata sprawdzały się jako skuteczna izolacja, z czasem tracą swoje właściwości ochronne. Inwestycja w tradycyjną naprawę może wiązać się z wysokimi kosztami oraz uciążliwościami dla mieszkańców. Alternatywą, która pozwala zoptymalizować proces remontu, są płynne membrany hydroizolacyjne. W poniższym...
Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie...
Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie komfort i bezpieczeństwo? To możliwe dzięki funkcjonalności współdzielenia i rezerwacji w aplikacji Blue Bolt.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.