administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowe rozporządzenie: czujnik dymu w każdym domu i mieszkaniu

Redakcja | 2024-12-04
Czujnik dymu. Fot. Pixabay

Czujnik dymu. Fot. Pixabay

Tomasz Siemoniak, szef MSWiA, podpisał 21 listopada rozporządzenie, które wprowadza nowe zasady dotyczące stosowania czujek pożarowych. Ma to być mocny sygnał ze strony państwa, że każdy dom powinien być wyposażony w czujki dymu.

Zobacz także

Redakcja Kontrole piwnic i garaży

Kontrole piwnic i garaży Kontrole piwnic i garaży

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek zapowiedział wyrywkowe kontrole piwnic i garaży, po tym, jak w jednej z poznańskich piwnic doszło do wybuchu pożaru, w którym zginęli strażacy.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek zapowiedział wyrywkowe kontrole piwnic i garaży, po tym, jak w jednej z poznańskich piwnic doszło do wybuchu pożaru, w którym zginęli strażacy.

Eugenia Śleszyńska Schowki w garażach a ochrona przeciwpożarowa

Schowki w garażach a ochrona przeciwpożarowa Schowki w garażach a ochrona przeciwpożarowa

Czy można w garażach stawiać/montować boksy (szafy) do przechowywania przedmiotów posiadacza tego miejsca? Firmy, które produkują takie boksy podają, że spełniają one warunki przeciwpożarowe, ale jak to...

Czy można w garażach stawiać/montować boksy (szafy) do przechowywania przedmiotów posiadacza tego miejsca? Firmy, które produkują takie boksy podają, że spełniają one warunki przeciwpożarowe, ale jak to się ma do zasad ochrony przeciwpożarowej garażu? – pyta Czytelniczka.

Eugenia Śleszyńska Zmiana strefy pożarowej budynku i konsekwencje tej zmiany

Zmiana strefy pożarowej budynku i konsekwencje tej zmiany Zmiana strefy pożarowej budynku i konsekwencje tej zmiany

Jedną z ważniejszych kwestii na etapie projektowania i budowy, a następnie użytkowania obiektów budowlanych, jest bezpieczeństwo pożarowe, a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowania. Chodzi o normy dla...

Jedną z ważniejszych kwestii na etapie projektowania i budowy, a następnie użytkowania obiektów budowlanych, jest bezpieczeństwo pożarowe, a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowania. Chodzi o normy dla budowy, w tym o technologię budowy oraz o wyroby budowlane, a także o wymagane rozwiązania zabezpieczające, przeciwpożarowe, dla obiektów o określonym przeznaczeniu. Przepisy normalizacyjne ustalono szczegółowo w różnych ustawach, w Prawie budowlanym i przepisach techniczno-budowlanych, ustawie o...

Tomasz Siemoniak poinformował 22 listopada, podczas konferencji w Akademii Pożarniczej w Warszawie, że 21 listopada podpisał rozporządzenie, które wprowadza nowe zasady dotyczące stosowania czujek pożarowych. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznaczył, że nowelizacja nakłada różne obowiązki, ale jest czas, by się do nich przygotować. Jak wyjaśniał minister, ma to być sygnał ze strony państwa, „że czujki dymu, czujki tlenku węgla, to powinno być coś takiego, co każdy ma na wyposażeniu swojego domu, jak lodówkę, telewizor, pralkę”. 

W pożarach obiektów budowlanych ginie co roku 450 osób

Nadbrygadier dr inż. Mariusz Feltynowski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, zwrócił uwagę, że co roku w pożarach obiektów budowalnych ginie prawie 450 osób, z czego 300 to ofiary pożarów w budynkach mieszkalnych. Dodał też, że 50 procent osób, które giną w sezonie grzewczym, to osoby powyżej 50 roku życia, a 20 procent to dzieci. Komendant ocenił, że dzięki rozporządzeniu w ciągu pięciu lat straż pożarna będzie w stanie uratować znacznie większą liczbę osób.

Czujnik dymu – nowy obowiązek dla właścicieli mieszkań

Nowelizacja rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów nakłada obowiązek wyposażenia m.in. pomieszczeń mieszkalnych i lokali, w których są świadczone usługi hotelarskie, w co najmniej jedną autonomiczną czujkę dymu. Z obowiązku wyłączono części budynku objęte ochroną przez system sygnalizacji pożarowej, który zapewnia co najmniej równorzędny poziom bezpieczeństwa pożarowego. Obowiązek montażu urządzenia będzie obowiązywał od 30 czerwca 2026 roku.

Od 1 stycznia 2026 roku, w czujki będą musiały zostać wyposażone budynki handlowe, produkcyjne i magazynowe, dla których przed wejściem w życie rozporządzenia:

  • wydano decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie,
  • został złożony wniosek o pozwolenie na budowę lub odrębny wniosek o zatwierdzenie projektu budowlanego,
  • i wnioski te zostały opracowane na podstawie dotychczasowych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej albo zostało dokonane zgłoszenie budowy, lub wykonania robót budowlanych. 

W przypadku lokali mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 roku.

Nowe oznakowanie ścian

Nowelizacja ustawy zakłada również wprowadzenie obowiązku oznakowania miejsc połączenia ściany oddzielenia przeciwpożarowego ze ścianą zewnętrzną oraz z dachem w budynkach handlowych, produkcyjnych i magazynowych. Obowiązek ten będzie ich dotyczył, gdy:

  • ściana oddzielenia przeciwpożarowego oddziela strefy pożarowe o powierzchni co najmniej 2000 m2 każda,
  • a ściany zewnętrzne co najmniej jednej strefy pożarowej wykonane są z materiałów palnych
  • lub w co najmniej jednej strefie pożarowej gęstość obciążenia ogniowego przekracza 1000 MJ/mkw.

Obowiązek oznakowania ma umożliwić ratownikom szybkie ustalenie lokalizacji takich ścian, co zwiększy szanse na podjęcie skutecznych działań gaśniczych.

 

Źródło: Radio ZET/PAP

Komentarze

Powiązane

Redakcja news „Fotowoltaika na dachach płaskich” – relacja ze szkolenia

„Fotowoltaika na dachach płaskich” – relacja ze szkolenia „Fotowoltaika na dachach płaskich” – relacja ze szkolenia

12 września 2024 roku w Strykowie odbyło się szkolenie „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Zostało poświęcone szczegółowym...

12 września 2024 roku w Strykowie odbyło się szkolenie „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Zostało poświęcone szczegółowym aspektom projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich, w oparciu o nowe wytyczne opracowane przez stowarzyszenie.

Redakcja news Portal DOM a wątpliwości właścicieli mieszkań

Portal DOM a wątpliwości właścicieli mieszkań Portal DOM a wątpliwości właścicieli mieszkań

Rządowy portal DOM ma na celu gromadzenie informacji o bieżących cenach transakcyjnych zakupu mieszkań oraz domów na rynku pierwotnym i wtórnym. Dostęp do portalu ma być powszechny i stanowić ochronę praw...

Rządowy portal DOM ma na celu gromadzenie informacji o bieżących cenach transakcyjnych zakupu mieszkań oraz domów na rynku pierwotnym i wtórnym. Dostęp do portalu ma być powszechny i stanowić ochronę praw nabywców na rynku mieszkaniowym. Jednak niektórzy właściciele mieszkań zastanawiają się, czy to rzeczywiście krok w kierunku transparentności, czy już zagrożenie dla prywatności.

Redakcja news Środki z „Kredytu 0%” trafią do powodzian

Środki z „Kredytu 0%” trafią do powodzian Środki z „Kredytu 0%” trafią do powodzian

Burzliwe są losy programu mieszkaniowego „Kredyt na start”. Polacy miesiącami czekali na ostateczny kształt programu, teraz dowiadują się, że pieniądze z tego programu zostaną przekierowane na odbudowę...

Burzliwe są losy programu mieszkaniowego „Kredyt na start”. Polacy miesiącami czekali na ostateczny kształt programu, teraz dowiadują się, że pieniądze z tego programu zostaną przekierowane na odbudowę zniszczonych powodzią terenów oraz wsparcie budownictwa mieszkaniowego dla poszkodowanych.

Redakcja news Znamy Liderów Spółdzielczości 2024

Znamy Liderów Spółdzielczości 2024 Znamy Liderów Spółdzielczości 2024

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbyło się w czwartek 26 września 2024 roku. To już dziesiąta, jubileuszowa, edycja konkursu Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbyło się w czwartek 26 września 2024 roku. To już dziesiąta, jubileuszowa, edycja konkursu Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej.

Redakcja news System kaucyjny nadzieją w walce ze śmieceniem

System kaucyjny nadzieją w walce ze śmieceniem System kaucyjny nadzieją w walce ze śmieceniem

24 września 2024 odbyła się debata "Wakacje ze śmieciami". Uczestnicy debaty próbowali odpowiedzieć m.in. na następujące pytania: dlaczego nasz kraj nadal ma problem ze śmieceniem; jak można temu zaradzić;...

24 września 2024 odbyła się debata "Wakacje ze śmieciami". Uczestnicy debaty próbowali odpowiedzieć m.in. na następujące pytania: dlaczego nasz kraj nadal ma problem ze śmieceniem; jak można temu zaradzić; czy system kaucyjny uchroni środowisko. W dyskusji uczestniczyli eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz wiceminister klimatu i środowiska Anita Sowińska.

Redakcja news Dzień Zarządcy Nieruchomości – 30 września

Dzień Zarządcy Nieruchomości – 30 września Dzień Zarządcy Nieruchomości – 30 września

21 stycznia swoje święto mają babcie, dzień później – dziadkowie. 26 maja przypada Dzień Mamy, a 23 czerwca Dzień Taty. A i dzieci mają swoje święto, które przypada 1 czerwca. 14 lutego to szczególny dzień...

21 stycznia swoje święto mają babcie, dzień później – dziadkowie. 26 maja przypada Dzień Mamy, a 23 czerwca Dzień Taty. A i dzieci mają swoje święto, które przypada 1 czerwca. 14 lutego to szczególny dzień dla wszystkich zakochanych, a 8 marca to Dzień Kobiet. I można by tak długo wymieniać, aż do 30 września, kiedy to przypada Dzień Zarządcy Nieruchomości.

Redakcja news Targi LiftExpo Poland oficjalnie otwarte!

Targi LiftExpo Poland oficjalnie otwarte! Targi LiftExpo Poland oficjalnie otwarte!

1 października w Hali 4 Expo XXI w Warszawie oficjalnie rozpoczęły się Targi LiftExpo Poland 2024. Wydarzenie, które zgromadziło liderów branży dźwigowej z Polski i zagranicy, już pierwszego dnia pokazało,...

1 października w Hali 4 Expo XXI w Warszawie oficjalnie rozpoczęły się Targi LiftExpo Poland 2024. Wydarzenie, które zgromadziło liderów branży dźwigowej z Polski i zagranicy, już pierwszego dnia pokazało, jak dynamicznie rozwija się sektor technologii transportu pionowego i budownictwa.

Redakcja news Domofon dopasowany do każdego osiedla

Domofon dopasowany do każdego osiedla Domofon dopasowany do każdego osiedla

Kim jest firma PROEL? Jak rozwiązuje problemy mieszkańców osiedli? Czym wyróżniają się produkty PROEL, a czego nie ma konkurencja? Z jakimi trudnościami mierzy się „branża domofonowa”? Jakie są rozwiązania?...

Kim jest firma PROEL? Jak rozwiązuje problemy mieszkańców osiedli? Czym wyróżniają się produkty PROEL, a czego nie ma konkurencja? Z jakimi trudnościami mierzy się „branża domofonowa”? Jakie są rozwiązania? Na te i wiele innych pytań odpowiada Paweł Goławski, współzałożyciel firmy PROEL, w rozmowie z Natalią Klepacką redaktorką portalu administrator24.info.

Redakcja news Zmiany w naliczaniu stażu pracy od 2026

Zmiany w naliczaniu stażu pracy od 2026 Zmiany w naliczaniu stażu pracy od 2026

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Zmianie ulec mają zasady naliczania stażu pracy. Projekt regulacji jest obecnie na etapie uzgodnień...

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Zmianie ulec mają zasady naliczania stażu pracy. Projekt regulacji jest obecnie na etapie uzgodnień międzyresortowych i opiniowania.

Redakcja Liczba bezrobotnych w sierpniu

Liczba bezrobotnych w sierpniu Liczba bezrobotnych w sierpniu

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) wynika, że w sierpniu 2024 r. w urzędach pracy było zarejestrowanych ponad 770 tys. bezrobotnych. To najlepszy wynik od 34 lat.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) wynika, że w sierpniu 2024 r. w urzędach pracy było zarejestrowanych ponad 770 tys. bezrobotnych. To najlepszy wynik od 34 lat.

Redakcja news Budowa schronów od 2025

Budowa schronów od 2025 Budowa schronów od 2025

Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak zapowiada, że od przyszłego roku ruszy masowa budowa schronów. Stolica już zrobiła przegląd pomieszczeń, które mogłyby służyć jako schrony.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak zapowiada, że od przyszłego roku ruszy masowa budowa schronów. Stolica już zrobiła przegląd pomieszczeń, które mogłyby służyć jako schrony.

Redakcja news Najem krótkoterminowy – rząd planuje zmiany

Najem krótkoterminowy – rząd planuje zmiany Najem krótkoterminowy – rząd planuje zmiany

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras zapowiada, że resort pracuje nad strategią rozwojową polskiej turystyki. Planowane są zmiany m.in. w najmie krótkoterminowym. Rozważane jest też wprowadzenie...

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras zapowiada, że resort pracuje nad strategią rozwojową polskiej turystyki. Planowane są zmiany m.in. w najmie krótkoterminowym. Rozważane jest też wprowadzenie nowej opłaty od hoteli.

Redakcja news Tlenek węgla – cichy zabójca

Tlenek węgla – cichy zabójca Tlenek węgla – cichy zabójca

Sezon grzewczy nadchodzi wielkimi krokami. Wprawdzie w ciągu dnia termometry odnotowują jeszcze dwucyfrowe wyniki, jednak noce bywają różne. Stąd wiele osób uruchamia już systemy grzewcze. Apelujemy, aby...

Sezon grzewczy nadchodzi wielkimi krokami. Wprawdzie w ciągu dnia termometry odnotowują jeszcze dwucyfrowe wyniki, jednak noce bywają różne. Stąd wiele osób uruchamia już systemy grzewcze. Apelujemy, aby robić to z rozwagą, wykonując odpowiednie przeglądy instalacji oraz sprzętów.

Redakcja news Porządek wokół śmietników – kto za co odpowiada?

Porządek wokół śmietników – kto za co odpowiada? Porządek wokół śmietników – kto za co odpowiada?

Przestrzeń wokół śmietników nie zawsze kojarzy się dobrze – nieprzyjemny zapach, odrażający widok. Na rynku dostępne są wiaty, altany czy inne konstrukcje, które porządkują tę przestrzeń, ale wiele zależy...

Przestrzeń wokół śmietników nie zawsze kojarzy się dobrze – nieprzyjemny zapach, odrażający widok. Na rynku dostępne są wiaty, altany czy inne konstrukcje, które porządkują tę przestrzeń, ale wiele zależy od podejścia mieszkańców i świadomości, co jest czyją odpowiedzialnością. Może być pięknie wyglądająca wiata, a obok niej na trawniku zalegające stare meble.

Redakcja news Światowy Dzień Mieszkalnictwa

Światowy Dzień Mieszkalnictwa Światowy Dzień Mieszkalnictwa

– Mamy plany na pustostany – mówi koalicja na rzecz pustostanów, powołana z inicjatywy Fundacji Habitat for Humanity Poland. Odpowiednia polityka gospodarowania wolnymi lokalami i adaptacja istniejących...

– Mamy plany na pustostany – mówi koalicja na rzecz pustostanów, powołana z inicjatywy Fundacji Habitat for Humanity Poland. Odpowiednia polityka gospodarowania wolnymi lokalami i adaptacja istniejących pustostanów może znacząco poprawić sytuację mieszkaniową w Polsce.

Redakcja news Od 2025 r. punkty ładowania na parkingach obowiązkowe

Od 2025 r. punkty ładowania na parkingach obowiązkowe Od 2025 r. punkty ładowania na parkingach obowiązkowe

Od 2025 roku wchodzi w życie zmiana przepisów, która obejmie zarządców nieruchomości niemieszkalnych. Nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych zobowiązuje właścicieli i zarządców...

Od 2025 roku wchodzi w życie zmiana przepisów, która obejmie zarządców nieruchomości niemieszkalnych. Nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych zobowiązuje właścicieli i zarządców budynków do instalacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach przynależnych do tych obiektów.

Redakcja news Prace nad społecznym planem klimatycznym

Prace nad społecznym planem klimatycznym Prace nad społecznym planem klimatycznym

W dniach 2-3 października 2024 r. w Katowicach odbyła się trzecia edycja konferencji klimatycznej. Uczestnicy dyskutowali i poszukiwali odpowiedzi na wiele pytań z zakresu transformacji energetycznej,...

W dniach 2-3 października 2024 r. w Katowicach odbyła się trzecia edycja konferencji klimatycznej. Uczestnicy dyskutowali i poszukiwali odpowiedzi na wiele pytań z zakresu transformacji energetycznej, jej finansowania oraz zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianą klimatu.

Redakcja news Forum Dostępności już za miesiąc

Forum Dostępności już za miesiąc Forum Dostępności już za miesiąc

Niecały miesiąc dzieli nas od wyjątkowego wydarzenia – Forum Dostępności, które odbędzie się w 5 i 6 listopada w Poznaniu. W tym roku podczas wydarzenia specjaliści omówią istotne wyzwania związane z dostępnością...

Niecały miesiąc dzieli nas od wyjątkowego wydarzenia – Forum Dostępności, które odbędzie się w 5 i 6 listopada w Poznaniu. W tym roku podczas wydarzenia specjaliści omówią istotne wyzwania związane z dostępnością różnych usług i przestrzeni, zaprezentują także innowacyjne rozwiązania oraz najlepsze praktyki w tworzeniu środowiska przyjaznego dla wszystkich.

Redakcja news Nowe obowiązkowe urządzenia w mieszkaniach – apel PSP

Nowe obowiązkowe urządzenia w mieszkaniach – apel PSP Nowe obowiązkowe urządzenia w mieszkaniach – apel PSP

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłynęła propozycja ze strony Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) dotycząca wprowadzenia nowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa prywatnych...

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłynęła propozycja ze strony Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) dotycząca wprowadzenia nowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa prywatnych mieszkań. Chodzi o konieczność instalacji w mieszkaniu czujnika tlenku węgla lub dymu.

Redakcja news Strefy Czystego Transportu w Warszawie

Strefy Czystego Transportu w Warszawie Strefy Czystego Transportu w Warszawie

W ciągu pierwszego kwartału funkcjonowania Strefy Czystego Transportu (SCT) w Warszawie strażnicy miejscy wydali pouczenie 293 osobom, mandatów nie wystawiono.

W ciągu pierwszego kwartału funkcjonowania Strefy Czystego Transportu (SCT) w Warszawie strażnicy miejscy wydali pouczenie 293 osobom, mandatów nie wystawiono.

Redakcja news Konsultacje KSeF przesunięte

Konsultacje KSeF przesunięte Konsultacje KSeF przesunięte

W związku z ogłoszonym stanem klęski żywiołowej związanej z powodzią na części obszarów Polski Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o przesunięciu terminu konsultacji projektu KSeF na koniec października...

W związku z ogłoszonym stanem klęski żywiołowej związanej z powodzią na części obszarów Polski Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o przesunięciu terminu konsultacji projektu KSeF na koniec października lub początek listopada.

Redakcja news Ochrona sygnalistów. Jakie kary za naruszenie nowych przepisów?

Ochrona sygnalistów. Jakie kary za naruszenie nowych przepisów? Ochrona sygnalistów. Jakie kary za naruszenie nowych przepisów?

25 września 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy o ochronie sygnalistów. Firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników mają obowiązek wdrożenia procedury zgłoszeń wewnętrznych, które zagwarantują...

25 września 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy o ochronie sygnalistów. Firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników mają obowiązek wdrożenia procedury zgłoszeń wewnętrznych, które zagwarantują sygnaliście anonimowość i ochronę przed działaniami odwetowymi. Ustawa przewiduje również kary za naruszenie przepisów o ochronie sygnalistów.

Redakcja news Podatek od garaży

Podatek od garaży Podatek od garaży

Ministerstwo Finansów informuje, że rząd przyjął nowelizację projektu dotyczącą podatku od garaży. Wszystkie pomieszczenia przeznaczone do przechowywania pojazdów w budynkach mieszkalnych będą opodatkowane...

Ministerstwo Finansów informuje, że rząd przyjął nowelizację projektu dotyczącą podatku od garaży. Wszystkie pomieszczenia przeznaczone do przechowywania pojazdów w budynkach mieszkalnych będą opodatkowane jak mieszkania.

Redakcja news Cisza to nie luksus

Cisza to nie luksus Cisza to nie luksus

Europejska Agencja Środowiska szacuje, że około 20 proc. mieszkańców Unii Europejskiej narażonych jest na oddziaływanie hałasu przekraczającego dopuszczalne normy. Jak podaje GUS, w Polsce problem ten...

Europejska Agencja Środowiska szacuje, że około 20 proc. mieszkańców Unii Europejskiej narażonych jest na oddziaływanie hałasu przekraczającego dopuszczalne normy. Jak podaje GUS, w Polsce problem ten dotyczy niemal 283 tys. osób zamieszkujących miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie

Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne?

Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne? Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć? Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych? Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.