administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Rośnie liczba cyberataków i koszty utraty lub naruszenia danych

Anna Ruszczak | 2022-12-01
Utrata wrażliwych firmowych danych to globalnie 4,35 mln dolarów. Fot. Pixabay

Utrata wrażliwych firmowych danych to globalnie 4,35 mln dolarów. Fot. Pixabay

Praca zdalna na dużą skalę w czasie pandemii spowodowała większą podatność firm na cyberataki. Kolejne miesiące, mimo częściowego powrotu pracowników do biur, przyniosły dalsze wzrosty cyberincydentów. Ich efektem może być kosztowny wyciek bądź utrata wrażliwych, firmowych danych – to globalnie 4,35 mln dolarów. Przedsiębiorstwa mają coraz większą świadomość konieczności posiadania odpowiednio zaprojektowanego systemu ochrony danych i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

Zobacz także

Anna Ruszczak news Miliardowe inwestycje w mieszkania na wynajem

Miliardowe inwestycje w mieszkania na wynajem Miliardowe inwestycje w mieszkania na wynajem

Wartość transakcji na polskim rynku PRS przekroczyła 1,8 mld euro na koniec 2022 r., z czego większość stanowiły kontrakty dotyczące projektów w realizacji - wynika z raportu DLA Piper i Savills. Segment...

Wartość transakcji na polskim rynku PRS przekroczyła 1,8 mld euro na koniec 2022 r., z czego większość stanowiły kontrakty dotyczące projektów w realizacji - wynika z raportu DLA Piper i Savills. Segment ma potencjał rozwoju.

Anna Ruszczak news Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

Dlaczego polskie miasta się wyludniają? Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

Migracja ludności do największych ośrodków miejskich jest trendem ogólnoświatowym. Dużo ludzi decyduje się na zamieszkanie w strefie podmiejskiej, która administracyjnie wchodzi jeszcze w skład miasta,...

Migracja ludności do największych ośrodków miejskich jest trendem ogólnoświatowym. Dużo ludzi decyduje się na zamieszkanie w strefie podmiejskiej, która administracyjnie wchodzi jeszcze w skład miasta, ale posiada inny rodzaj zabudowy. W Polsce coraz bardziej widoczny jest spadek liczby ludności w większych miastach.

Anna Ruszczak news Stabilizacja rynku mieszkaniowego

Stabilizacja rynku mieszkaniowego Stabilizacja rynku mieszkaniowego

Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany notowane w poprzednich miesiącach, czwarty kwartał 2022 roku przyniósł pewne symptomy stabilizacji, zarówno w odniesieniu do rynku kredytów hipotecznych, jak i do rynku...

Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany notowane w poprzednich miesiącach, czwarty kwartał 2022 roku przyniósł pewne symptomy stabilizacji, zarówno w odniesieniu do rynku kredytów hipotecznych, jak i do rynku mieszkaniowego.

Według tegorocznego „Barometru cyberbezpieczeństwa”, opracowywanego przez firmę doradczą KPMG jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie, w 2021 roku 69 proc. firm w Polsce odnotowało przynajmniej jeden cyberincydent. Co piąta zaobserwowała wzrost liczby prób cyberataków w porównaniu do 2020 roku. Ubiegłoroczny raport z tego cyklu pokazał, że to okres pandemii i wdrożenie pracy zdalnej zwiększyło podatność biznesu na zagrożenia. Liczba podmiotów odnotowujących cyberataki wzrosła wówczas o 10 pkt proc.

Badanie przeprowadzone przez KPMG pokazało również, że w ocenie firm największe ryzyko stanowią incydenty związane z utratą lub naruszeniem danych. Firmy najbardziej obawiają się ataków socjotechnicznych nakierowanych na wyłudzenie danych uwierzytelniających (phishing) oraz złośliwego oprogramowania (malware).  Efektem cyberataków przeprowadzonych za ich pomocą może być wyciek wrażliwych danych lub zablokowanie do nich dostępu poprzez ich zaszyfrowanie, a następnie żądanie okupu.

Koszty utraty danych

Utrata danych jest dla firm bardzo poważnym problemem. Z badań wynika, że ok. 60 proc. przedsiębiorstw miało w ostatnim czasie kontakt z różnymi formami ataku na dane i na firmową infrastrukturę. Może to wiązać się z blokadą pojedynczego stanowiska pracy, ale bardzo często jest to blokada całej infrastruktury i jej konsekwencje mogą być różne: od przestoju po poważne problemy finansowe czy prawne dla takiej firmy, podkreślają eksperci.

Może Cię zainteresuje: Ustawa o wydłużeniu kadencji samorządowców u prezydenta

Według raportu IBM Security, w 2021 roku średnie koszty incydentów naruszenia danych wzrosły z 3,86 do 4,24 mln dolarów i był to najwyższy wynik w 17-letniej historii tego badania. W bieżącym roku te koszty wzrosły po raz kolejny – do 4,35 mln dolarów (najwyższe są w branży opieki zdrowotnej, gdzie sięgają 10,1 mln dolarów). Raport „Cost of a Data Breach 2022” pokazuje też, że 83 proc. firm nie zastanawia się nad tym, czy dojdzie do naruszenia ochrony danych, ale kiedy. Z kolei raport Cybersecurity Ventures szacuje, że w przyszłym roku roczne koszty szkód spowodowanych cyberprzestępczością wyniosą 8 bln dolarów i będą dalej rosły – o około 15 proc. rocznie – by w 2025 roku przekroczyć 10 bln dolarów.

Potrzebne szkolenia

Eksperci zauważają, że wzrost obaw i kosztów utraty bądź naruszenia firmowych danych jest w dużej mierze skutkiem wprowadzenia inicjatyw związanych z cyfryzacją oraz pracy dalnej, którą wymusiła pandemia COVID-19. Badania mówią, że ok. 80 proc. firm, które wprowadziły pracę zdalną, wdrożyło rozwiązania VPN. To dobry znak, zaś najsłabszym ogniwem w całej tej infrastrukturze bezpieczeństwa jest człowiek, a tu świadomość ciągle nie jest tak dobra i wymaga szkoleń.

Dane KPMG pokazują, że w trakcie pandemii pracę zdalną wprowadziło 83 proc. polskich firm. W zdecydowanej większości z nich (77 proc.) została ona oparta na wykorzystaniu służbowych komputerów i dostępu do zasobów firmowych za pośrednictwem szyfrowanych połączeń VPN. Ogromna część użytkowników jest jednak niewystarczająco przeszkolona w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W raporcie dotyczącym naruszenia bezpieczeństwa danych Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) zauważa, że wprawdzie naruszenia bezpieczeństwa danych spowodowane cyberatakami kosztują więcej, ale błędy ludzkie również generują znaczne koszty sięgające 2,74 mln euro. Dodatkowo, finansowe skutki są odczuwalne nie tylko w momencie odkrycia naruszenia danych, ale mogą trwać jeszcze ponad dwa lata po tym, kiedy doszło do takiego incydentu. Z danych ENISA wynika także, że większe koszty naruszeń bezpieczeństwa danych ponoszą mniejsze firmy (zatrudniające 0,5–1 tys. osób) – w ich przypadku średni koszt takiego incydentu to ok. 3 tys. euro na pracownika. Natomiast w przypadku dużych organizacji, zatrudniających ponad 25 tys. osób, wynoszą one średnio 173 euro na pracownika.

Może Cię zainteresuje: Na usunięcie azbestu za dachów trzeba poczekać 50 lat

System ochrony danych

Każda firma, niezależnie od wielkości i branży, powinna mieć odpowiednio zaprojektowany system ochrony danych, obejmujący kontrolę dostępu opartą np. na biometrii albo kluczach sprzętowych, fizyczne zabezpieczenia, systemy kopii zapasowych (wspierające szyfrowanie) oraz mechanizmy wysokiej dostępności.

Eksperci zalecają zaplanowanie i budowę całego systemu dotyczącego zarówno kontroli dostępu, jak i zabezpieczenia tych danych, aby skutecznie ochronić infrastrukturę i dane firmy. Chodzi tu o kontrolę dostępu do systemów np. za pomocą biometrii oraz monitoringu infrastruktury firmy, kontroli wyjść i wejść do firmy oraz kontroli dostępu do sprzętu IT. Systemy wraz z wyszkolonym personelem powinny zapewnić bezpieczeństwo.

Według ekspertów jednym ze słabszych elementów systemu IT są hasła w procesie uwierzytelniania,  dlatego powszechnym trendem na rynku jest dążenie do ich eliminacji. W tym celu wprowadzane są technologie wykorzystujące biometrię. Ważnym elementem infrastruktury bezpieczeństwa są też systemy kopii zapasowych, które, w przypadku cyberataku bądź incydentu naruszenia bezpieczeństwa wywołanego błędem ludzkim, pozwalają szybko przywrócić dane oraz możliwość dalszego funkcjonowania firmy.

Badania KPMG wskazują, że w zakresie monitorowania bezpieczeństwa co trzecia firma określa swoje zabezpieczenia jako w pełni dojrzałe. Podobny odsetek wskazuje na pełną dojrzałość w zakresie zarządzania tożsamością i dostępem. Duże inwestycje w tych kategoriach planuje odpowiednio 10 i 8 proc. badanych firm.

Źródło: Newseria Biznes

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! 

Komentarze

Powiązane

Redakcja COVID-19 – osłabienie walut wpływa na rynek mieszkaniowy

COVID-19 – osłabienie walut wpływa na rynek mieszkaniowy COVID-19 – osłabienie walut wpływa na rynek mieszkaniowy

Kraje, które nie przyjęły euro lub ich waluty nie są związane ze wspólną europejską walutą, odnotowały w lutym i marcu 2020 r. osłabienie kursów walut o około 10%. Wyjątkiem jest rumuński lej, który stracił...

Kraje, które nie przyjęły euro lub ich waluty nie są związane ze wspólną europejską walutą, odnotowały w lutym i marcu 2020 r. osłabienie kursów walut o około 10%. Wyjątkiem jest rumuński lej, który stracił zaledwie 1% – głównie dzięki interwencji banku centralnego. W związku z tym, że większość umów najmu w Europie Środkowo-Wschodniej jest denominowana w euro, może to stanowić dodatkowe obciążenie dla najemców, zwłaszcza tych, którzy uzyskują większość dochodów w walutach lokalnych (CZK, PLN, HUF...

Sabina Augustynowicz Rynek gruntów inwestycyjnych – stawki, tendencje, uwarunkowania rynkowe i prognozy

Rynek gruntów inwestycyjnych – stawki, tendencje, uwarunkowania rynkowe i prognozy Rynek gruntów inwestycyjnych – stawki, tendencje, uwarunkowania rynkowe i prognozy

Rynek gruntów inwestycyjnych w 2019 r. skupiony był przede wszystkim na sektorze budownictwa mieszkaniowego. To właśnie on stanowił ponad 70 proc. wszystkich transakcji. Wolumen transakcji gruntów komercyjnych...

Rynek gruntów inwestycyjnych w 2019 r. skupiony był przede wszystkim na sektorze budownictwa mieszkaniowego. To właśnie on stanowił ponad 70 proc. wszystkich transakcji. Wolumen transakcji gruntów komercyjnych i mieszkaniowych, zawartych w roku 2019 eksperci szacują na rekordowe 5,5 mld zł. W tym roku – w ich opinii – tempo wzrostu cen gruntów powinno stopniowo hamować. Nieznacznie maleje bowiem dynamika wzrostu cen oraz odczuwalnie przedłużają się procesy inwestycyjne, aczkolwiek nie brakuje sceptyków...

Redakcja Wkład własny kredytów mieszkaniowych w dobie koronawirusa

Wkład własny kredytów mieszkaniowych w dobie koronawirusa Wkład własny kredytów mieszkaniowych w dobie koronawirusa

Mimo trwającej pandemii rynek nieruchomości szybko odzyskuje równowagę, a popyt powraca do wysokiego poziomu. Analogiczna sytuacja dotyczy akcji kredytowej – Polacy znów się zadłużają, angażując w to coraz...

Mimo trwającej pandemii rynek nieruchomości szybko odzyskuje równowagę, a popyt powraca do wysokiego poziomu. Analogiczna sytuacja dotyczy akcji kredytowej – Polacy znów się zadłużają, angażując w to coraz większe środki, jako tak zwany wkład własny.

Marek Mejssner Czym posypywać śliskie nawierzchnie zimą?

Czym posypywać śliskie nawierzchnie zimą? Czym posypywać śliskie nawierzchnie zimą?

Mimo że do tej pory zima była dość łagodna, warto pomyśleć o metodach zapewnienia przejezdności dróg i zniwelowania śliskości chodników - zwłaszcza, że niebawem mrozy mają sięgać do nawet – 15 st. C nocą.

Mimo że do tej pory zima była dość łagodna, warto pomyśleć o metodach zapewnienia przejezdności dróg i zniwelowania śliskości chodników - zwłaszcza, że niebawem mrozy mają sięgać do nawet – 15 st. C nocą.

Redakcja news Czy jest szansa, że mieszkania stanieją?

Czy jest szansa, że mieszkania stanieją? Czy jest szansa, że mieszkania stanieją?

Rynek nieruchomości jest jednym z tych sektorów, którym pandemia koronawirusa nie zaszkodziła. Zainteresowanie nieruchomościami jest tak duże, że eksperci mocno dyskutują nad tym, kiedy bańka w końcu pęknie....

Rynek nieruchomości jest jednym z tych sektorów, którym pandemia koronawirusa nie zaszkodziła. Zainteresowanie nieruchomościami jest tak duże, że eksperci mocno dyskutują nad tym, kiedy bańka w końcu pęknie. W związku z tym rodzi się pytanie, czy jest szansa, że mieszkania w najbliższym czasie stanieją.

Redakcja news Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VII 2021 r.

Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VII 2021 r. Budownictwo mieszkaniowe w okresie I–VII 2021 r.

W okresie I–VII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz...

W okresie I–VII 2021 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, oraz liczba rozpoczętych inwestycji.

Redakcja news Do 2028 roku powstanie w Polsce 90 tys. mieszkań na wynajem

Do 2028 roku powstanie w Polsce 90 tys. mieszkań na wynajem Do 2028 roku powstanie w Polsce 90 tys. mieszkań na wynajem

Prawie 7,5 tys. mieszkań oferuje w Polsce najem instytucjonalny, w tym 4 tys. jest w zarządzaniu PFR Nieruchomości. Rynek ten gwałtownie rośnie. Szacuje się, że do 2028 roku ma powstać 90 tys. takich lokali...

Prawie 7,5 tys. mieszkań oferuje w Polsce najem instytucjonalny, w tym 4 tys. jest w zarządzaniu PFR Nieruchomości. Rynek ten gwałtownie rośnie. Szacuje się, że do 2028 roku ma powstać 90 tys. takich lokali na wynajem.

Redakcja news Podsumowanie trzech ostatnich kwartałów na rynku mieszkaniowym

Podsumowanie trzech ostatnich kwartałów na rynku mieszkaniowym Podsumowanie trzech ostatnich kwartałów na rynku mieszkaniowym

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące działania na rynku mieszkaniowym w 3 ostatnich kwartałach. Jednoznacznie wynika z nich, że rynek ma się o wiele lepiej niż w zeszłym roku, a deweloperom...

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące działania na rynku mieszkaniowym w 3 ostatnich kwartałach. Jednoznacznie wynika z nich, że rynek ma się o wiele lepiej niż w zeszłym roku, a deweloperom nie są straszne zachwiania na rynku czy drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych.

Redakcja news Budownictwo mieszkaniowe z pierwszymi sygnałami hamowania koniunktury

Budownictwo mieszkaniowe z pierwszymi sygnałami hamowania koniunktury Budownictwo mieszkaniowe z pierwszymi sygnałami hamowania koniunktury

Dane GUS prezentujące wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada wskazują na wstępne sygnały, które mogą zapowiadać osłabienie aktywności budowlanej inwestorów i schyłek inwestycyjnej...

Dane GUS prezentujące wyniki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada wskazują na wstępne sygnały, które mogą zapowiadać osłabienie aktywności budowlanej inwestorów i schyłek inwestycyjnej prosperity rynku pierwotnego.

Redakcja news Ostre hamowanie czy ciąg dalszy hossy – w jakim kierunku pójdzie rynek nieruchomości w 2022 r.?

Ostre hamowanie czy ciąg dalszy hossy – w jakim kierunku pójdzie rynek nieruchomości w 2022 r.? Ostre hamowanie czy ciąg dalszy hossy – w jakim kierunku pójdzie rynek nieruchomości w 2022 r.?

Odpowiedź na powyższe pytanie stanowi kluczową do wyjaśnienia kwestię w ciągu najbliższych 12 miesięcy dla ekspertów, sprzedawców, kupujących i tych, którzy już posiadają mieszkanie – zwłaszcza spłacane...

Odpowiedź na powyższe pytanie stanowi kluczową do wyjaśnienia kwestię w ciągu najbliższych 12 miesięcy dla ekspertów, sprzedawców, kupujących i tych, którzy już posiadają mieszkanie – zwłaszcza spłacane na kredyt. Na dziś wszelkie pewne scenariusze co do rozwoju sytuacji rynkowej są tylko „gdybaniem”, warto jednak zarysować możliwe alternatywy.

Anna Ruszczak news Inflacja a rynek nieruchomości

Inflacja a rynek nieruchomości Inflacja a rynek nieruchomości

Inflacja galopuje, a stopy procentowe ją gonią. I to nie koniec. Warto więc szybko podejmować decyzje w kwestii lokaty kapitału. Bezpieczną inwestycją pozostają działki inwestycyjne i domy, zwłaszcza...

Inflacja galopuje, a stopy procentowe ją gonią. I to nie koniec. Warto więc szybko podejmować decyzje w kwestii lokaty kapitału. Bezpieczną inwestycją pozostają działki inwestycyjne i domy, zwłaszcza nowoczesne i tanie w użytkowaniu.

Anna Ruszczak news Trendy na rynku nieruchomości według Cenatorium

Trendy na rynku nieruchomości według Cenatorium Trendy na rynku nieruchomości według Cenatorium

Najnowszy raport Cenatorium zawiera przegląd najważniejszych trendów i zjawisk na rynku nieruchomości.

Najnowszy raport Cenatorium zawiera przegląd najważniejszych trendów i zjawisk na rynku nieruchomości.

Anna Ruszczak news Kompetencje miękkie kluczowe na rynku pracy

Kompetencje miękkie kluczowe na rynku pracy Kompetencje miękkie kluczowe na rynku pracy

Kompetencje miękkie będą potrzebne najbardziej pod koniec obecnej dekady. Według Deloitte Acces Economics zawody wymagające tych umiejętności obejmą 66 proc. wszystkich miejsc pracy.

Kompetencje miękkie będą potrzebne najbardziej pod koniec obecnej dekady. Według Deloitte Acces Economics zawody wymagające tych umiejętności obejmą 66 proc. wszystkich miejsc pracy.

Anna Ruszczak news Seniorzy chcą pracować, rynek ich odrzuca

Seniorzy chcą pracować, rynek ich odrzuca Seniorzy chcą pracować, rynek ich odrzuca

Co trzeci emeryt w Polsce chciałby zwiększyć swoje dochody, a 81 proc. z nich chciałoby podjąć dodatkową pracę.

Co trzeci emeryt w Polsce chciałby zwiększyć swoje dochody, a 81 proc. z nich chciałoby podjąć dodatkową pracę.

Anna Ruszczak news Światowe targi nieruchomości w Cannes: wnioski z czasów zarazy i wojny

Światowe targi nieruchomości w Cannes: wnioski z czasów zarazy i wojny Światowe targi nieruchomości w Cannes: wnioski z czasów zarazy i wojny

Pierwsza po pandemii, największa impreza w branży nieruchomości, czyli targi MIPIM 2022 w Cannes, zakończona. Eksperci rozmawiali o trendach, kierunkach rozwoju, kryzysie wywołanym wojną w Ukrainie i sposobach...

Pierwsza po pandemii, największa impreza w branży nieruchomości, czyli targi MIPIM 2022 w Cannes, zakończona. Eksperci rozmawiali o trendach, kierunkach rozwoju, kryzysie wywołanym wojną w Ukrainie i sposobach na jego przetrwanie. Do jakich wniosków doszli i co czeka branżę w przyszłości?

Anna Ruszczak news Czy ustawa deweloperska wpłynie na ceny mieszkań?

Czy ustawa deweloperska wpłynie na ceny mieszkań? Czy ustawa deweloperska wpłynie na ceny mieszkań?

Czy składka na deweloperski fundusz gwarancyjny pozostanie bez wpływu na ceny mieszkań. Nowa ustawa wchodzi w życie 1 lipca br. Jakie będzie mieć skutki dla rynku?

Czy składka na deweloperski fundusz gwarancyjny pozostanie bez wpływu na ceny mieszkań. Nowa ustawa wchodzi w życie 1 lipca br. Jakie będzie mieć skutki dla rynku?

Anna Ruszczak news Jak wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne polskich firm?

Jak wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne polskich firm? Jak wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne polskich firm?

Firmy w Polsce coraz bardziej dotyka wojna w Ukrainie, przez co przesuwają w czasie inwestycje. Rosnące koszty, wywołane m.in. przez wysoką inflację oraz ceny energii i paliw, powodują, że przedsiębiorcy...

Firmy w Polsce coraz bardziej dotyka wojna w Ukrainie, przez co przesuwają w czasie inwestycje. Rosnące koszty, wywołane m.in. przez wysoką inflację oraz ceny energii i paliw, powodują, że przedsiębiorcy wykazują coraz większe zainteresowanie finansowaniem obrotowym.

Anna Ruszczak news Zmiana polityki energetycznej i uniezależnienie od Rosji

Zmiana polityki energetycznej i uniezależnienie od Rosji Zmiana polityki energetycznej i uniezależnienie od Rosji

Zmiana polityki energetycznej jest konieczna – wskazują eksperci. Polska i Unia Europejska przygotowują się do ograniczenia importu surowców z Rosji.

Zmiana polityki energetycznej jest konieczna – wskazują eksperci. Polska i Unia Europejska przygotowują się do ograniczenia importu surowców z Rosji.

Redakcja news Czy deweloperzy nadal szukają gruntów?

Czy deweloperzy nadal szukają gruntów? Czy deweloperzy nadal szukają gruntów?

Czy grunty pod osiedla nadal są przedmiotem zainteresowań deweloperów?

Czy grunty pod osiedla nadal są przedmiotem zainteresowań deweloperów?

news Jakie metraże kupują Polacy?

Jakie metraże kupują Polacy? Jakie metraże kupują Polacy?

Drożejące kredyty – z jednej strony, z drugiej – drożejące mieszkania, wymuszają na Polakach rozważanie zakupu mniejszych metraży nieruchomości.

Drożejące kredyty – z jednej strony, z drugiej – drożejące mieszkania, wymuszają na Polakach rozważanie zakupu mniejszych metraży nieruchomości.

Anna Ruszczak news Rynek nieruchomości w I kwartale 2022: popyt spada, ceny rosną

Rynek nieruchomości w I kwartale 2022: popyt spada, ceny rosną Rynek nieruchomości w I kwartale 2022: popyt spada, ceny rosną

Dwuletni kryzys wywołany pandemią koronawirusa i napaść Rosji na Ukrainę wpłynęły na całą gospodarkę, nie tylko w Polsce. Jak w trudnych czasach radzi sobie branża nieruchomości? O dynamice cen mieszkań,...

Dwuletni kryzys wywołany pandemią koronawirusa i napaść Rosji na Ukrainę wpłynęły na całą gospodarkę, nie tylko w Polsce. Jak w trudnych czasach radzi sobie branża nieruchomości? O dynamice cen mieszkań, domów i działek z rynku wtórnego piszą analitycy Nieruchomosci-online.pl w specjalnym raporcie.

Anna Ruszczak news Zawrotne tempo na rynku najmu mieszkań

Zawrotne tempo na rynku najmu mieszkań Zawrotne tempo na rynku najmu mieszkań

Lawinowy napływ uchodźców z Ukrainy sprawił, że mieszkania na wynajem znikają z rynku błyskawicznie. Czynsze rosną nawet o 30 proc. Zdaniem ekspertów podwyżki będą znaczne i na tym się nie skończy.

Lawinowy napływ uchodźców z Ukrainy sprawił, że mieszkania na wynajem znikają z rynku błyskawicznie. Czynsze rosną nawet o 30 proc. Zdaniem ekspertów podwyżki będą znaczne i na tym się nie skończy.

Anna Ruszczak news Czesi kupują nieruchomości w Polsce

Czesi kupują nieruchomości w Polsce Czesi kupują nieruchomości w Polsce

Inwestorzy i kapitał płynący z Czech coraz częściej widoczni są na polskim rynku nieruchomości. Kraj czterokrotnie mniejszy od Polski ma potencjał biznesowy sięgający dziesiątek miliardów koron. Dlaczego...

Inwestorzy i kapitał płynący z Czech coraz częściej widoczni są na polskim rynku nieruchomości. Kraj czterokrotnie mniejszy od Polski ma potencjał biznesowy sięgający dziesiątek miliardów koron. Dlaczego tak chętnie robią zakupy w Polsce?

Anna Ruszczak news Dekarbonizacja polskiego sektora budowlanego

Dekarbonizacja polskiego sektora budowlanego Dekarbonizacja polskiego sektora budowlanego

Według szacunków ONZ, 38 proc. światowych emisji dwutlenku węgla jest wywołanych przez budynki i cały przemysł budowlany. Podwojenie tych zasobów do 2050 roku spowoduje również ogromny wzrost tych emisji...

Według szacunków ONZ, 38 proc. światowych emisji dwutlenku węgla jest wywołanych przez budynki i cały przemysł budowlany. Podwojenie tych zasobów do 2050 roku spowoduje również ogromny wzrost tych emisji – wynika z raportu opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC i EBOiR. Co należy zrobić, żeby je ograniczyć?

Wybrane dla Ciebie

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych » Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach? Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Uważaj na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach i na parkingach »

Uważaj na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach i na parkingach » Uważaj na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach i na parkingach »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? » Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu? Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu? Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej » Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie? Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to » Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać? Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem? Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie » Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku? Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Rozwiązania pozwalające zaoszczędzić na rosnących cenach energii ogrzewania »

Rozwiązania pozwalające zaoszczędzić na rosnących cenach energii ogrzewania »  Rozwiązania pozwalające zaoszczędzić na rosnących cenach energii ogrzewania »

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki » Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.