administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Warszawska dzielnica wśród najmodniejszych w Europie

Redakcja | 2020-07-07
Warszawska dzielnica wśród najmodniejszych w Europie
Core PR

Warszawska dzielnica wśród najmodniejszych w Europie


Core PR

Brytyjski dziennik "The Independent" uznał warszawską Pragę za najlepszą dzielnicę w Europie. Natomiast magazyn "Travel Supermarket" ocenił Pragę jako czwartą najmodniejszą dzielnicę Europy, doskonale skomunikowaną z centrum miasta za sprawą metra, miejskiej kolejki SKM, tramwajów i autobusów.

Zobacz także

Redakcja Wiedeń zrywa beton – to element walki o lepszy klimat

Wiedeń zrywa beton – to element walki o lepszy klimat Wiedeń zrywa beton – to element walki o lepszy klimat

Wiedeń przyjął zupełnie odwrotną strategię niż wiele miast w Polsce. Podczas gdy u nas wycina się drzewa i układa kostkę, w Wiedniu zrywają beton, sadzą drzewa i stawiają na transport rowerowy. Miasto...

Wiedeń przyjął zupełnie odwrotną strategię niż wiele miast w Polsce. Podczas gdy u nas wycina się drzewa i układa kostkę, w Wiedniu zrywają beton, sadzą drzewa i stawiają na transport rowerowy. Miasto chce być blisko natury – to odpowiedź stolicy Austrii na zmiany klimatyczne.

Helena Śpiewak Jak bronić się przed smogiem?

Jak bronić się przed smogiem? Jak bronić się przed smogiem?

Dziś, w czasach pandemii, gdy najważniejsze pytanie brzmi: jak bronić się przed koronawirusem, wszystkie inne zagrożenia, w tym katastrofa ekologiczna schodzą na plan dalszy. Jednak one nie zniknęły, one...

Dziś, w czasach pandemii, gdy najważniejsze pytanie brzmi: jak bronić się przed koronawirusem, wszystkie inne zagrożenia, w tym katastrofa ekologiczna schodzą na plan dalszy. Jednak one nie zniknęły, one nadal są.

Arbet Sukces marki ARBET

Sukces marki ARBET Sukces marki ARBET

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym...

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem Marka XV-lecia.

– Z uwagi na bardzo duży potencjał deweloperzy budują na Pradze-Północ również ekskluzywne inwestycje, dzielnica jest też doskonale skomunikowana za sprawą metra, co zachęca młodych ludzi do zamieszkania właśnie tutaj. Wieloletnie inwestycje w Pragę-Północ sprawiają, że obserwujemy dynamiczne zmiany społeczno-kulturowe. Praga-Północ przestaje być negatywnie kojarzona, dziś myślimy o niej jak o dzielnicy z ogromnym potencjałem, przyjaznej mieszkańcom i artystom, dzięki licznym galeriom sztuki, klimatycznym restauracjom, festiwalom czy koncertom na praskich podwórkach. Nie boję się powiedzieć, że obecne połączenie współczesności z historią sprawi, że Praga-Północ nie tylko będzie chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata, ale  dla wielu osób – w tym dla mieszkańców – stanie się najlepszym na świecie miejscem do życia – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ. 

– Podczas wojny dzielnica nie ucierpiała zbyt wiele. Powstanie trwało tu zaledwie kilka dni, po czym Niemcy uciekli, a wkroczyli Rosjanie i Polacy. To z jednej strony oznacza, że rzeczywiście mało jest w stolicy takich miejsc z zachowaną tkanką miejską, ale z drugiej strony, gdy "cała Polska budowała swoją stolicę", o Pradze zapomniano na ponad 50 lat – wyjaśnia Tomasz Kucharski, burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.

Jarosław Jędrzyński, ekspert RynekPierwotny.pl twierdzi: – Polski rynek nieruchomości dzieli się na dwie części: Warszawę i resztę kraju. Inwestycje w stołeczne nieruchomości są więc bezkonkurencyjne pod wieloma względami: najlepszy rynek pracy, największy popyt na wynajem mieszkań w każdym segmencie, ogromny wybór wszelkiego rodzaju nieruchomości, optymalny zwrot z inwestycji oraz najwyższy wzrost wartości w czasie itd. Co ciekawe, w stolicy powstaje więcej luksusowych mieszkań, niż we wszystkich pozostałych polskich metropoliach razem wziętych, co daje najlepsze świadectwo potencjału głównego rynku kraju.

Obecnie najmodniejszym miejscem w Warszawie jest składająca się z północnej i południowej części dzielnica Praga. Wcześniej słynąca z ekskluzywnej Saskiej Kępy, Parku Skaryszewskiego z uroczym jeziorkiem, kultowego bazaru Różyckiego, Stadionu Narodowego oraz ZOO, dziś zyskuje dzięki najstarszej i kiedyś najbardziej zaniedbanej części – tzw. starej Pragi. Współpraca urzędników, mieszkańców i inwestorów przynosi dużo korzyści.

Wielu inwestorów zastanawia się gdzie długoterminowo ulokować swoje oszczędności i zabezpieczyć je przed inflacją oraz niskim oprocentowaniem lokat bankowych. Powoduje to dodatkowy rozwój tej dzielnicy, gdyż szukający okazji inwestorzy dostrzegają tam dobry biznes, podobnie jak przed laty w znajdującej się po drugiej stronie Wisły dzielnicy Powiśle, gdzie dziś cena metra kwadratowego apartamentu rozpoczyna się od ponad 26.000 zł, a popyt na nie jest olbrzymi.

Nieruchomości na Pradze inwestycją z potencjałem

– Warszawa zdecydowanie należy do najatrakcyjniejszych rynków nieruchomości w Polsce. Koncentrujemy się na rozwijaniu naszej oferty mieszkaniowej w „zielonych” obrzeżach z dobrą infrastrukturą, natomiast w centralnych miejscach, idąc za dużym popytem, lokalizujemy atrakcyjną ofertę dla lokowania funduszy, głównie związaną z najmem. Obecnie najmodniejszym rejonem miasta, prócz Powiśla, staje się dzielnica Praga – potwierdza Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest, jednego z liderów budowlanych w Warszawie.

Dzięki dobremu zarządzaniu przez władze w ostatnich latach ta niegdyś zaniedbana dzielnica odzyskała swój blask i urok. Duże inwestycje, jak 8-hektarowe Soho Factory (od najmodniejszej dzielnicy Nowego Jorku), przez 38-hektarowy Port Praski, łączący loftowe apartamenty z kanałami rodem z Amsterdamu oraz plaże nad Wisłą z widokiem na Starówkę, po odrestaurowaną zabytkową wytwórnię wódek „Koneser” w sercu Starej Pragi, oferują eventy, jedzenie, modę, design, sztukę i wyjątkową przestrzeń miejską. Nie dziwi, że w tym innowacyjnym otoczeniu Google for Startups zlokalizował swój kampus zwany inkubatorem przedsiębiorczości. Parki i zieleń, zagospodarowane obszary wodne, modne restauracje, teatry, galerie i kluby, graffiti i murale powodują że coraz więcej inwestorów lokuje swoje fundusze w nieruchomościach właśnie w tej części Warszawy.

 – Praga zmienia się nie do poznania. Pamiętam ją z lat 70. czy 80, jej przedwojenne i powojenne  oblicze z rodzinnych opowieści. Cieszy nas jej renesans i wszystkie, te duże i małe inwestycje. Wreszcie możemy być dumni w naszej dzielnicy” – mówi Adam Białas, dziennikarz, ekspert rynku, mieszkaniec warszawskiej Pragi od urodzenia, działacz Stowarzyszenia „Nowoczesna Praga”.

Inwestycje z przyszłością

Sporo osób interesuje się niwielkimi lokalami w modnych lokalizacjach z dobrą infrastrukturą. Nie chcąc się nadmiernie zadłużać, wolą miniapartamenty i wykorzystanie atrakcji znajdujących się w okolicy. Ten modny trend powstał ponad 30 lat temu w Azji i dobrze adaptuje się w miastach USA i Europy. Inwestując w takie lokale, można w przyszłości zyskać na ich cenie, a w razie potrzeby łatwo odsprzedać lub wynająć. Nie trzeba też spłacać dużego kredytu za niepotrzebne duże metraże, tylko skupić się na innych życiowych aktywnościach.

Praga to także dobrze skomunikowana baza mieszkaniowa dla wielu młodych ludzi, w tym studentów znajdujących się tam uczelni wyższych. Nowoczesne apartamentowce, wpisujące się w klimat ceglanych murów i starych kamienic, podobają się wielu warszawiakom. W okresie letnim na Ząbkowskiej zamknięty jest ruch samochodowy, co sprzyja spacerom, kiermaszom i licznym straganom, a nawet grze w ping-ponga. Praga zaskakuje otwartością, a restauracje z ogródkami na Ząbkowskiej zachęcają warszawiaków do spędzenia w nich leniwego popołudnia.

Stale obserwujemy światowe trendy. W wielu miastach świata niegdyś zaniedbane dzielnice za sprawą rewitalizacji stały się dziś najmodniejszymi rejonami, np. w Barcelonie, Miami czy Berlinie. Stąd też notujemy bardzo duże zainteresowanie inwestycją ze strony kupujących. Dziś nasi klienci wymagają atrakcyjnych rozwiązań w lokalizacjach z przyszłością, a taką niewątpliwie jest Praga – dodaje Prezes Kreator Dom Invest.

Bez wątpienia nasza dzielnica przeżywa w ostatnich latach renesans i to nie tylko za sprawą ogromnych środków, które miasto stołeczne Warszawa przeznacza na Program Rewitalizacji – to blisko 1,5 miliarda złotych, z których lwia część w latach 2015-2022 pozwala przywrócić dawny blask wielu północnopraskim zabytkom. Wystarczy przypomnieć, jak jeszcze niedawno wyglądały w Warszawie rzadkie zachowane zespoły zwartej przedwojennej zabudowy. Odnowione kamienice i oficyny stały się niewątpliwą wizytówką  tej części stolicy i to dla nas, jako Zarządu Dzielnicy, największy powód do dumy. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia – powiedziała Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ.

Źródło: Core PR

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Ratunek dla programu Czyste Powietrze

Ratunek dla programu Czyste Powietrze Ratunek dla programu Czyste Powietrze

Polski Alarm Smogowy i Fundacja Instrat chcą ratować program Czyste Powietrze, któremu w obecnej sytuacji grozi bankructwo.

Polski Alarm Smogowy i Fundacja Instrat chcą ratować program Czyste Powietrze, któremu w obecnej sytuacji grozi bankructwo.

Anna Ruszczak news Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur odroczone

Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur odroczone Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur odroczone

Minister finansów ogłosił przesunięcie uruchomienia nowego systemu elektronicznego fakturowania (KSeF). Może to spowodować nowe większe wydatki w dużych firmach.

Minister finansów ogłosił przesunięcie uruchomienia nowego systemu elektronicznego fakturowania (KSeF). Może to spowodować nowe większe wydatki w dużych firmach.

Anna Ruszczak news Jak finansować remont części wspólnych budynku z Programu Odbudowy Zabytków?

Jak finansować remont części wspólnych budynku z Programu Odbudowy Zabytków? Jak finansować remont części wspólnych budynku z Programu Odbudowy Zabytków?

Środki pozyskane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków gmina może wydać bezpośrednio na remont budynku, którego jest właścicielem albo przekazać w formie dotacji wspólnocie.

Środki pozyskane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków gmina może wydać bezpośrednio na remont budynku, którego jest właścicielem albo przekazać w formie dotacji wspólnocie.

Anna Ruszczak news Inflacja a likwidacja tarcz inflacyjnych

Inflacja a likwidacja tarcz inflacyjnych Inflacja a likwidacja tarcz inflacyjnych

Wzrost cen wciąż jest zbyt szybki w relacji do celu inflacyjnego. Problemem pozostaje planowana likwidacja tarcz antyinflacyjnych, która ma nastąpić pod koniec I i II kwartału 2024 roku.

Wzrost cen wciąż jest zbyt szybki w relacji do celu inflacyjnego. Problemem pozostaje planowana likwidacja tarcz antyinflacyjnych, która ma nastąpić pod koniec I i II kwartału 2024 roku.

Anna Ruszczak news Rosnące koszty życia a wzrost wynagrodzeń

Rosnące koszty życia a wzrost wynagrodzeń Rosnące koszty życia a wzrost wynagrodzeń

W zestawieniu globalnych ryzyk na najbliższe dwa lata znalazły się dwa czynniki ekonomiczne – inflacja i spodziewane spowolnienie gospodarcze (według „Global Risks Report 2024”).

W zestawieniu globalnych ryzyk na najbliższe dwa lata znalazły się dwa czynniki ekonomiczne – inflacja i spodziewane spowolnienie gospodarcze (według „Global Risks Report 2024”).

Anna Ruszczak news Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację budynków

Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację budynków Rozpoczął się nabór wniosków na modernizację budynków

Wspólnoty i spółdzielnie mogą uzyskać dofinansowanie modernizacji budynków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wspólnoty i spółdzielnie mogą uzyskać dofinansowanie modernizacji budynków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Anna Ruszczak news Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD?

Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD? Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD?

Zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec dotowania kotłów na węgiel lub gaz to coraz bliższa przyszłość.

Zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec dotowania kotłów na węgiel lub gaz to coraz bliższa przyszłość.

Anna Ruszczak news Umowa-zlecenie z własnym pracownikiem

Umowa-zlecenie z własnym pracownikiem Umowa-zlecenie z własnym pracownikiem

Na jakie zasady dotyczące zawierania umowy-zlecenia zwrócić uwagę w 2024 r., by uniknąć kary finansowej?

Na jakie zasady dotyczące zawierania umowy-zlecenia zwrócić uwagę w 2024 r., by uniknąć kary finansowej?

Kolejny wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów

Kolejny wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów Kolejny wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów

TSUE orzekł, że sąd nadzorujący postępowanie egzekucyjne może z urzędu badać potencjalnie nieuczciwy zapis w umowie kredytowej.

TSUE orzekł, że sąd nadzorujący postępowanie egzekucyjne może z urzędu badać potencjalnie nieuczciwy zapis w umowie kredytowej.

Arbet Sukces marki ARBET

Sukces marki ARBET Sukces marki ARBET

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym...

Redakcja Forum Biznesu właśnie poinformowała o sukcesie marki ARBET. Marka ponownie zdobyła prestiżowy tytuł Super Marki, otrzymała wyróżnienie Polska Dobra Marka, a także została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem Marka XV-lecia.

5 mln inteligentnych liczników w Polsce

5 mln inteligentnych liczników w Polsce 5 mln inteligentnych liczników w Polsce

Cele dotyczące montażu inteligentnych liczników określono w tzw. ustawie licznikowej. Założono w niej, że poszczególni operatorzy systemów dystrybucyjnych (OSD) osiągną do końca 2023 r. poziom zdalnego...

Cele dotyczące montażu inteligentnych liczników określono w tzw. ustawie licznikowej. Założono w niej, że poszczególni operatorzy systemów dystrybucyjnych (OSD) osiągną do końca 2023 r. poziom zdalnego opomiarowania w co najmniej 15 proc. punktów poboru energii u odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych.

Redakcja news Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze

Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze Od kwietnia zmiany w programie Czyste Powietrze

Dofinansowanie dostaną tylko certyfikowane pompy ciepła i kotły na pellet. NFOŚiGW planuje też uszczelnienie kryteriów dochodowych.

Dofinansowanie dostaną tylko certyfikowane pompy ciepła i kotły na pellet. NFOŚiGW planuje też uszczelnienie kryteriów dochodowych.

Anna Ruszczak news Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski

Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski

W styczniu 2024 r. średnie ceny metra kwadratowego wzrosły w czterech z siedmiu największych miast Polski o 1-4 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. W jednej aglomeracji pozostały bez zmian, zaś w dwóch...

W styczniu 2024 r. średnie ceny metra kwadratowego wzrosły w czterech z siedmiu największych miast Polski o 1-4 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. W jednej aglomeracji pozostały bez zmian, zaś w dwóch spadły.

Anna Ruszczak news Dodatkowe 64 mld euro w ramach finansowych UE na lata 2021-2027

Dodatkowe 64 mld euro w ramach finansowych UE na lata 2021-2027 Dodatkowe 64 mld euro w ramach finansowych UE na lata 2021-2027

Na posiedzeniu Rady UE 1 lutego 2024 r. państwa członkowskie ustaliły przekazanie 64,6 mld euro dodatkowego finansowania.

Na posiedzeniu Rady UE 1 lutego 2024 r. państwa członkowskie ustaliły przekazanie 64,6 mld euro dodatkowego finansowania.

Anna Ruszczak news Decyzja RPP: stopy procentowe w lutym 2024 bez zmian

Decyzja RPP: stopy procentowe w lutym 2024 bez zmian Decyzja RPP: stopy procentowe w lutym 2024 bez zmian

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami uczestników rynku, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe w lutym 2024 r. na niezmienionym poziomie.

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami uczestników rynku, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe w lutym 2024 r. na niezmienionym poziomie.

Anna Ruszczak news 398 mln z KPO na program Czyste Powietrze

398 mln z KPO na program Czyste Powietrze 398 mln z KPO na program Czyste Powietrze

Na początku lutego do Polski wpłynęła kolejna wypłata z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Na co zostaną przeznaczone środki?

Na początku lutego do Polski wpłynęła kolejna wypłata z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Na co zostaną przeznaczone środki?

Anna Ruszczak news Spółdzielnie i wspólnoty mogą zarobić na OZE

Spółdzielnie i wspólnoty mogą zarobić na OZE Spółdzielnie i wspólnoty mogą zarobić na OZE

Koncepcja prosumenta lokatorskiego to zachęta dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych do inwestycji we własne źródło OZE. Ta forma rozliczeń dla części wspólnych bloku lub budynku wielolokalowego zakłada...

Koncepcja prosumenta lokatorskiego to zachęta dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych do inwestycji we własne źródło OZE. Ta forma rozliczeń dla części wspólnych bloku lub budynku wielolokalowego zakłada przede wszystkim możliwość bezpośredniego zarabiania na wprowadzanych do sieci nadwyżkach energii.

Anna Ruszczak news Ekobudowa a ślad węglowy

Ekobudowa a ślad węglowy Ekobudowa a ślad węglowy

Branża budownictwa i nieruchomości musi dziś szukać nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Ekozabudowa to gwarancja między innymi mniejszego zużycia energii cieplnej i śladu węglowego.

Branża budownictwa i nieruchomości musi dziś szukać nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Ekozabudowa to gwarancja między innymi mniejszego zużycia energii cieplnej i śladu węglowego.

Anna Ruszczak news Magazyny energii w rozwoju energetyki obywatelskiej

Magazyny energii w rozwoju energetyki obywatelskiej Magazyny energii w rozwoju energetyki obywatelskiej

Magazyny energii mogą odegrać ważną rolę w rozwoju energetyki obywatelskiej. O możliwych kierunkach przyszłości i przykładach stosowanych już praktyk dyskutowano 7 lutego 2024 r. podczas Targów ENEX w...

Magazyny energii mogą odegrać ważną rolę w rozwoju energetyki obywatelskiej. O możliwych kierunkach przyszłości i przykładach stosowanych już praktyk dyskutowano 7 lutego 2024 r. podczas Targów ENEX w Kielcach.

Anna Ruszczak news Uwaga na klauzule inflacyjne w umowie z deweloperem

Uwaga na klauzule inflacyjne w umowie z deweloperem Uwaga na klauzule inflacyjne w umowie z deweloperem

Klauzule waloryzacyjne w umowach kupna mieszkania czy domu znów stają się popularne. To efekt inflacji i szybujących cen.

Klauzule waloryzacyjne w umowach kupna mieszkania czy domu znów stają się popularne. To efekt inflacji i szybujących cen.

Redakcja Podsumowanie stycznia na rynku deweloperskim

Podsumowanie stycznia na rynku deweloperskim Podsumowanie stycznia na rynku deweloperskim

Styczeń na rynku deweloperskim przyniósł kolejny wzrost podaży. Na siedmiu największych rynkach w Polsce deweloperzy wprowadzili do oferty 5,3 tys. lokali – o 42% więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 95%...

Styczeń na rynku deweloperskim przyniósł kolejny wzrost podaży. Na siedmiu największych rynkach w Polsce deweloperzy wprowadzili do oferty 5,3 tys. lokali – o 42% więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 95% więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

Anna Ruszczak news Pierwszy na świecie panel wiatrowy jako ogrodzenie

Pierwszy na świecie panel wiatrowy jako ogrodzenie Pierwszy na świecie panel wiatrowy jako ogrodzenie

Startup „Panel Wiatrowy” chce stworzyć następną generację lądowych turbin wiatrowych, wykraczającą poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru.

Startup „Panel Wiatrowy” chce stworzyć następną generację lądowych turbin wiatrowych, wykraczającą poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru.

Anna Ruszczak news Biznes potrzebuje wsparcia w przejściu na OZE

Biznes potrzebuje wsparcia w przejściu na OZE Biznes potrzebuje wsparcia w przejściu na OZE

Biznes rozumie, że przejście na odnawialne źródła energii to oszczędność, niezależność oraz spełnienie wymogów ESG, ale nie wie, jak się do tego zabrać – wynika z badania przeprowadzonego przez Ośrodek...

Biznes rozumie, że przejście na odnawialne źródła energii to oszczędność, niezależność oraz spełnienie wymogów ESG, ale nie wie, jak się do tego zabrać – wynika z badania przeprowadzonego przez Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK.

Anna Ruszczak news RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Jak zadbać o śmietniki?

Jak zadbać o śmietniki? Jak zadbać o śmietniki?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu? Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.