administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Co planują deweloperzy w 2022?

Sonda serwisu dompress.pl

Redakcja | 2022-01-24
Plany i strategie największych graczy pierwotnego rynku nieruchomości, fot. Develia

Plany i strategie największych graczy pierwotnego rynku nieruchomości, fot. Develia

Jaką strategie obrali deweloperzy na bieżący rok? Czy nadal będą budować mieszkania na sprzedaż? Czy będę wchodzić na nowe rynki?

Zobacz także

DomBest news Jak dwie krople wody

Jak dwie krople wody Jak dwie krople wody

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków…...

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków… Wszystkim tym niedogodnościom mówimy STOP!

news Ile osób kupuje nowe mieszkanie bez kredytu?

Ile osób kupuje nowe mieszkanie bez kredytu? Ile osób kupuje nowe mieszkanie bez kredytu?

Z badania przeprowadzonego przez NBP wynika, że w 2023 r. co trzecia transakcja była inwestycyjna. To właśnie z tego typu transakcjami kojarzą się zakupy gotówkowe, czyli bez udziału banku. Jednak w gronie...

Z badania przeprowadzonego przez NBP wynika, że w 2023 r. co trzecia transakcja była inwestycyjna. To właśnie z tego typu transakcjami kojarzą się zakupy gotówkowe, czyli bez udziału banku. Jednak w gronie klientów gotówkowych są i tacy, którzy kupują mieszkanie na własne potrzeby.

Redakcja news Małe mieszkania u deweloperów

Małe mieszkania u deweloperów Małe mieszkania u deweloperów

Jedno- i dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 45 mkw. – to lokale cieszące się największym zainteresowaniem na rynku pierwotnym. Czy taki produkt nadal występuje w ofercie deweloperów czy może program...

Jedno- i dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 45 mkw. – to lokale cieszące się największym zainteresowaniem na rynku pierwotnym. Czy taki produkt nadal występuje w ofercie deweloperów czy może program „Bezpieczny Kredyt 2 proc.” znacząco zawęził ofertę?

Angelika Kliś (Atal S.A.)

Plany są ambitne, chcemy utrzymać podobny poziom sprzedaży do tego z 2021 roku. W tym roku powinniśmy przekazać około 3200 nowych mieszkań, m.in. we Wrocławiu, w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Trójmieście czy na Śląsku. W 2022 roku będziemy też kontynuować budowę naszej flagowej inwestycji w ścisłym centrum Katowic. 

Nie planujemy zmieniać profilu działalności firmy czy angażować się w działalność o innym charakterze niż budowa mieszkań na sprzedaż. Planujemy skupiać swoje działania na siedmiu największych miastach i aglomeracjach w Polsce: Aglomeracja Śląska – Katowice i Gliwice, Kraków, Łódź (w tym Piotrków Trybunalski), Poznań, Trójmiasto – Gdańsk i Gdynia, Warszawa i Wrocław. 

Andrzej Oślizło (Develia S.A.)

W tym roku zamierzamy znaleźć nabywców na ponad 2200 mieszkań. Będzie to kolejny  krok w kierunku realizacji głównego celu, jaki nakreśliliśmy w strategii – sprzedaż ponad 3000 lokali w 2025 roku. Aby zrealizować ten plan, bardzo intensywnie pracowaliśmy nad powiększeniem banku ziemi. W ciągu ostatniego roku kupiliśmy i zabezpieczyliśmy kilkanaście działek, na których planujemy budowę prawie 5000 mieszkań. Cały czas uruchamiamy nowe projekty.

Jeśli chodzi o nowe rodzaje działalności, w 2022 roku nasza sprzedaż będzie dywersyfikowana w kierunku najmu instytucjonalnego (PRS). Liczymy, że pierwszą transakcję w tym segmencie będziemy mogli zakomunikować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. Kontynuujemy prace koncepcyjne nad projektami naszych premierowych inwestycji tego typu. Nie wykluczamy również opcji bliższej współpracy z funduszami inwestującymi w tym segmencie i budowy własnej platformy.

Małgorzata Ostrowska (J.W. Construction Holding S.A.)

Na początku roku planujemy uruchomić budowę blisko 1500 lokali. Będziemy także kontynuować budowę energooszczędnych domów jednorodzinnych w technologii prefabrykacji. Nowe projekty w Warszawie zaplanowaliśmy na drugą połowę tego roku.

Edyta Kołodziej (Nickel Development)

Wiele zależy od sytuacji rynkowej. Podchodzimy ostrożnie do naszych zamierzeń. Mogę powiedzieć natomiast, że w fazie przygotowawczej mamy obecnie cztery projekty deweloperskie. Przynajmniej jeden z nich zostanie rozpoczęty, a jeśli okoliczności będą sprzyjające, jesteśmy gotowi do uruchomienia kolejnych. 

Nasze strategiczne założenia dotyczą także procesu obsługi klienta, który pod koniec roku 2021 wzbogaciliśmy o możliwość elektronicznej rezerwacji terminów spotkań odbiorowych. Z całą pewnością będziemy poszukiwać kolejnych udogodnień, które sprawią, że zakup mieszkania stanowiący dla wielu osób ogromne przeżycie, będzie po prostu przyjemny. 

Cezary Grabowski (Bouygues Immobilier Polska)

W 2022 roku rozpoczniemy nowe inwestycje w trzech miastach, w których jesteśmy już zadomowieni, w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Chcielibyśmy realizować w Polsce większą liczbę nowych projektów, jednak pewną obiektywną barierą jest obecnie zbyt mała dostępność gruntów.

Mamy ambitny cel, chcemy być jednym z kluczowych deweloperów w Polsce. Dlatego konsekwentnie rozwijamy potencjał naszej firmy. Co bardzo ważne w tym kontekście, stoi za nami potencjał całej Grupy Bouygues Immobilier, która działa już od ponad 65 lat. Jest obecnie jednym z największych deweloperów w Europie. Plan, o którym wspomniałem w odniesieniu do polskiego rynku, jest więc zbieżny z pozycją Grupy. Celem Grupy, w tym także naszym jest tworzenie przyjaznych dla ludzi, ekologicznych oraz nowoczesnych pod względem funkcjonalnym i technologicznym przestrzeni do życia.

Marcin Michalec (Okam)

W 2022 roku będziemy koncentrować się na rozwoju kluczowych dla nas inwestycji w obszarze nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, dostarczając nabywcom najwyższą jakość projektów i wysoki standard, a także liczne nowoczesne rozwiązania. Duży nacisk kładziemy na kontynuację prac związanych z finalizacją koncepcji architektonicznej „masterplan” oraz dalszym rozwojem inwestycji na warszawskich Żeraniu. Wierzymy, że za kilkanaście lat na tym terenie stworzymy najbardziej wyjątkowe miejsce do życia w tej części Europy z licznymi innowacjami i udogodnieniami. Aby to nastąpiło, potrzebne są oczywiście intensywne działania planistyczne, a następnie wdrożenie ich w życie we współpracy z partnerami. Rok 2022 będzie pod tym kątem znaczący.  

W planach na kolejne miesiące mamy również rozpoczęcie budowy projektu mieszkaniowego. Rozglądamy się również za kolejnymi możliwościami inwestycyjnymi i terenami pod projekty w największych polskich miastach, szczególnie w tych, w których jesteśmy już obecni. Nie zamykamy się przy tym na dalszy rozwój w innych obszarach sektora nieruchomości, obserwując stale trendy rynkowe i potrzeby różnych grup konsumenckich.

Może Cię zainteresuje: O polskim rynku mieszkaniowym i o tym, jak i dlaczego rosną ceny

Andrzej Gutowski (Ronson Development)

W pierwszej połowie 2022 roku rozpoczniemy kilka nowych projektów. Zupełnym novum w naszej ofercie będzie osiedle domów jednorodzinnych.

W 2022 roku rozpoczniemy działalność w zyskującym na znaczeniu segmencie najmu instytucjonalnego. Będzie to drugi filar naszej aktywności, prowadzony równolegle do dotychczasowego, kluczowego obszaru, jakim jest sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym. Do końca 2025 roku w naszej ofercie mieszkań na wynajem znajdzie się około 3000 lokali.

Joanna Janowicz (Constructa Plus)

Zamierzamy rozpocząć przynajmniej dwie z trzech inwestycji będących aktualnie na etapie przygotowania. Pozostajemy w granicach Poznania, gdzie zgromadziliśmy bank ziemi i znamy preferencje klientów. Mamy ugruntowaną markę i potrafimy przekuć to w dobre produkty, które szybko znajdują uznanie nabywców. A zatem w obszarze produktów nie planujemy zmian, natomiast w obszarze relacji z dostawcami z całą pewnością będziemy rozszerzać naszą współpracę z podmiotami ekonomii społecznej. W minionym roku część prac w końcowym etapie naszej inwestycji zleciliśmy Spółdzielni Socjalnej Razem z Szamotuł i mogę powiedzieć, że jesteśmy bardziej niż zadowoleni z przebiegu tej współpracy. Widzimy jednocześnie ogromny sens w działalności takich podmiotów i z całą pewnością sprawdzimy jako dostawców również inne podmioty tego sektora, który poznajemy bliżej, starając się o rozpoczęcie inwestycji związanej z rewitalizacją dawnego pruskiego fortu w Poznaniu.

Zuzanna Należyta (Eco Classic)

Nie planujemy zmiany profilu działalności. Rynek mieszkaniowy ma się dobrze, a mieszkań nadal brakuje. W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy 3 inwestycji.

Janusz Miller (Home Invest)

W 2022 roku planujemy rozpoczęcie budowy kliku nowych inwestycji na terenie Warszawy oraz kontynuację już realizowanych. W pierwszych miesiącach tego roku wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap naszej inwestycji.

W roku bieżącym planujemy również rozpoczęcie realizacji nowych inwestycji. Po rekordowej sprzedaży w 2021 roku, na poziomie 523 mieszkań, planujemy dalszy rozwój w obszarze budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego. Rozważamy także wejście w sektor domów oraz mieszkań na wynajem. Nieustannie poszukujemy nowych gruntów inwestycyjnych. W 2022 roku planujemy wydać kilkadziesiąt milionów zł na rozbudowę banku ziemi.

Może Ci się spodoba: Ceny mieszkań szaleją

Mariola Żak (Aurec Home)

Już dziś wiemy, że rok 2022 będzie dla nas bardzo intensywny. Nie planujemy zmieniać strategii. Jesteśmy jednak firmą, która bardzo uważnie obserwuje rynek i stara się kreować trendy w budownictwie, a nie tylko za nimi podążać. Dowodem jest to, jak projektujemy nasze osiedla. 

Wojciech Chotkowski (Aria Development)

Finalizujemy zakup dużej działki w Poznaniu, gdzie planujemy zrealizować w kilku etapach inwestycję wielorodzinną. Obecnie intensywnie pracujemy nad rozpoczęciem budowy dużego osiedla mieszkaniowego. Mamy nadzieję, że roboty budowalne rozpoczniemy w połowie roku. Projekt zakłada budowę blisko 200 mieszkań o powierzchni od 30 mkw. do ponad 70 mkw. 

Sebastian Barandziak (Dekpol Deweloper)

Posiadamy unikalny, bardzo atrakcyjny bank ziemi, pozwalający nam prowadzić zrównoważony rozwój. Dynamicznie rozwijamy działalność przede wszystkim w lokalizacjach nadmorskich.  Systematycznie uruchamiamy również kolejne etapy popularnych wśród klientów projektów. W perspektywie kilku kolejnych lat mamy korzystnie rozłożony w czasie plan inwestycyjny, który zapewni nam systematyczny wzrost skali działania.  

Piotr Baran (PCG S.A.)

Plany PCG na 2022 rok to dalszy intensywny rozwój na sześciu rynkach zachodniej Polski, na których jesteśmy aktualnie obecni. Mamy ambitne cele – łączny plan sprzedaży to 25 tys. PUM. W poprzednim roku pojawiliśmy się z pierwszymi inwestycjami w Wałbrzychu i Zielonej Górze, prowadzimy realizację kolejnych etapów w Szczecinie, Legnicy i Jaworze. W tych miastach budujemy także nasz bank ziemi, by zabezpieczyć działania Spółki na najbliższe kilka lat. W 2022 roku zamierzamy także ponownie pojawić się z ciekawą ofertą we Wrocławiu, będą to zarówno projekty wielorodzinne, ale też unikalne na rynku wrocławskim osiedle domów. Statystyki z rynku pokazują, że tym typem nieruchomości jest zainteresowanych o 6-8 proc. więcej osób niż w roku ubiegłym. Mocno zweryfikowały to czasy pandemiczne, podczas których silnie uwydatniła się potrzeba większej przestrzeni i przynależnego ogródka czy większego balkonu. Jednocześnie stale widzimy tendencję do wyboru życia w mieście, z dostępem do pełnej infrastruktury. Nasz nowy produkt odpowiada na te potrzeby. 

Jarosław Kozak (Waryński S.A. Grupa Holdingowa)

Z końcem roku 2021 spółka zainwestowała w grunty pod zabudowę mieszkaniową na terenie Katowic. Już w drugim kwartale 2022 roku planujemy wystartować ze sprzedażą I etapu inwestycji. Katowice są dla nas nowym rynkiem, ale na podstawie badania zapotrzebowania na mieszkania w tym mieście, wiemy że jest to celna inwestycja. 

Założenia strategiczne firmy nie uległy zmianie. Podstawą naszej działalności jest pozyskiwanie w całej Polsce gruntów pod zabudowę mieszkaniową, zarządzanie posiadanymi nieruchomościami oraz powiększanie portfela nieruchomości komercyjnych. W związku z tym nie planujemy zaangażowania się w inną formę działalności. Natomiast mocno stawiamy na rozwój działalności, która jest naszym głównym profilem aktywności biznesowej.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024? Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Redakcja news Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców

Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców

Umowy najmu zawierane na dłużej niż 12 miesięcy nierzadko zawierają tzw. klauzulę waloryzacyjną.

Umowy najmu zawierane na dłużej niż 12 miesięcy nierzadko zawierają tzw. klauzulę waloryzacyjną.

Redakcja news Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024

Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024 Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024.

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024.

Redakcja news Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu

Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu

Akty wandalizmu na właśnie odnowionych czy nowo postawionych obiektach inżynierskich i budynkach, a niekiedy nawet na urządzeniach, które jeszcze nie zostały oddane do użytku, budzą niepokój i frustrację.

Akty wandalizmu na właśnie odnowionych czy nowo postawionych obiektach inżynierskich i budynkach, a niekiedy nawet na urządzeniach, które jeszcze nie zostały oddane do użytku, budzą niepokój i frustrację.

Redakcja news Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym

Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym

„Niedrogie, przyzwoite i zrównoważone mieszkania dla wszystkich” – to hasło wspólnej deklaracji ministrów odpowiedzialnych za mieszkalnictwo państw Unii Europejskiej.

„Niedrogie, przyzwoite i zrównoważone mieszkania dla wszystkich” – to hasło wspólnej deklaracji ministrów odpowiedzialnych za mieszkalnictwo państw Unii Europejskiej.

Redakcja news Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca

Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca

1 czerwca 2024 mija termin składania przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe wniosków wstępnych w ramach programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

1 czerwca 2024 mija termin składania przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe wniosków wstępnych w ramach programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

Redakcja news Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024]

Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024] Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024]

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. RPP podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski.

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. RPP podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Redakcja news Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę

Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę

Szacuje się, że w 2023 roku udział uchodźców z Ukrainy w polskim Produkcie Krajowym Brutto wyniósł od 0,7 do 1,1 proc.

Szacuje się, że w 2023 roku udział uchodźców z Ukrainy w polskim Produkcie Krajowym Brutto wyniósł od 0,7 do 1,1 proc.

Sabina Augustynowicz news O celebrowaniu kobiecości w Krakowie

O celebrowaniu kobiecości w Krakowie O celebrowaniu kobiecości w Krakowie

Krakowska delegatura Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami zorganizowała w Krakowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja nie tylko do celebrowania kobiecości, bo komponowałyśmy własne zapachy,...

Krakowska delegatura Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami zorganizowała w Krakowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja nie tylko do celebrowania kobiecości, bo komponowałyśmy własne zapachy, uczyłyśmy się radzenia sobie ze stresem, ale także do podzielenia się doświadczeniami zawodowymi.

Redakcja news Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast

Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast

Prawie 1,5 mld zł z Funduszy Szwajcarskich trafi do średniej wielkości polskich miast.

Prawie 1,5 mld zł z Funduszy Szwajcarskich trafi do średniej wielkości polskich miast.

Redakcja news 1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji?

1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji? 1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji?

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5 proc. swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5 proc. swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Redakcja news Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami

Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami

Gołębie to ptaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów mieszkańcom, zarządcom osiedli, a nawet władzom lokalnym.

Gołębie to ptaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów mieszkańcom, zarządcom osiedli, a nawet władzom lokalnym.

Redakcja news Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami

Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami

GUS opublikował dane, z których wynika, że w 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do roku 2022.

GUS opublikował dane, z których wynika, że w 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do roku 2022.

Redakcja news Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym

Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym

Około 1,5 mln gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym – podaje Instytut Badań Strukturalnych w Polsce.

Około 1,5 mln gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym – podaje Instytut Badań Strukturalnych w Polsce.

Redakcja news Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa

Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa

Jak się zmienią normy techniczno-budowlane po 1 kwietnia 2024 roku? Jak będzie wyglądało kierowanie budową oraz rozbiórkami po nowemu? Co warto wiedzieć o przygotowaniu zamierzeń budowlanych po zmianach...

Jak się zmienią normy techniczno-budowlane po 1 kwietnia 2024 roku? Jak będzie wyglądało kierowanie budową oraz rozbiórkami po nowemu? Co warto wiedzieć o przygotowaniu zamierzeń budowlanych po zmianach Prawa budowlanego? Zapraszamy na szkolenie!

Redakcja news Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego?

Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego? Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego?

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące rok 2023 w budownictwie mieszkaniowym.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące rok 2023 w budownictwie mieszkaniowym.

Redakcja news XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości już w czerwcu!

XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości już w czerwcu! XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości już w czerwcu!

XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości odbędzie się 12 czerwca w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie zarządzanie nieruchomościami w przepisach prawa i w praktyce.

XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości odbędzie się 12 czerwca w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie zarządzanie nieruchomościami w przepisach prawa i w praktyce.

Redakcja Parlament Europejski przyjął Dyrektywę EPBD

Parlament Europejski przyjął Dyrektywę EPBD Parlament Europejski przyjął Dyrektywę EPBD

12 marca europosłowie przyjęli plany zawarte w Dyrektywie EPBD, uzgodnione już z Radą. Dzięki wytycznym zmniejszy się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie.

12 marca europosłowie przyjęli plany zawarte w Dyrektywie EPBD, uzgodnione już z Radą. Dzięki wytycznym zmniejszy się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie.

Redakcja news Przepisy o patodeloperce później?

Przepisy o patodeloperce później? Przepisy o patodeloperce później?

Do Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) spływają wiadomości od samorządów, inwestorów, a także ekspertów z apelami o przesunięcie terminu wejścia w życie nowych przepisów.

Do Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) spływają wiadomości od samorządów, inwestorów, a także ekspertów z apelami o przesunięcie terminu wejścia w życie nowych przepisów.

Redakcja news Konieczność budowy większej liczby miejsc parkingowych oznacza droższe mieszkania?

Konieczność budowy większej liczby miejsc parkingowych oznacza droższe mieszkania? Konieczność budowy większej liczby miejsc parkingowych oznacza droższe mieszkania?

Czy nowelizacja specustawy mieszkaniowej nakazująca budowę 1,5 miejsca parkingowego na jedno mieszkanie wpłynie na cenę mieszkania?

Czy nowelizacja specustawy mieszkaniowej nakazująca budowę 1,5 miejsca parkingowego na jedno mieszkanie wpłynie na cenę mieszkania?

Redakcja news Jest decyzja resortu finansów ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze

Jest decyzja resortu finansów ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze Jest decyzja resortu finansów ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu zerowej stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu zerowej stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Redakcja news Rynek nieruchomości biurowych kurczy się

Rynek nieruchomości biurowych kurczy się Rynek nieruchomości biurowych kurczy się

Jeszcze przed czterema laty polski rynek biurowy w szybkim tempie zwiększał zasoby, pozostawiając w tyle rynki innych europejskich krajów.

Jeszcze przed czterema laty polski rynek biurowy w szybkim tempie zwiększał zasoby, pozostawiając w tyle rynki innych europejskich krajów.

Redakcja news Deweloperzy prognozują wzrost popytu na prywatne akademiki

Deweloperzy prognozują wzrost popytu na prywatne akademiki Deweloperzy prognozują wzrost popytu na prywatne akademiki

Prawdopodobnie w kolejnych latach będziemy obserwować rosnące zainteresowanie prywatnymi akademikami. Obecnie konkurencja w Polsce pozostaje znikoma.

Prawdopodobnie w kolejnych latach będziemy obserwować rosnące zainteresowanie prywatnymi akademikami. Obecnie konkurencja w Polsce pozostaje znikoma.

Redakcja news Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych

Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych

Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP) podkreśla, że nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków nie zakazuje montażu czy eksploatacji kotłów gazowych, a rok 2040 nie jest wiążącą...

Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP) podkreśla, że nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków nie zakazuje montażu czy eksploatacji kotłów gazowych, a rok 2040 nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania.

Wybrane dla Ciebie

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi » Sposób na zadaszenie balkonów, tarasów i drzwi »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.