administrator24.info

Co planują deweloperzy w 2022?

Sonda serwisu dompress.pl

Redakcja | 2022-01-24
Plany i strategie największych graczy pierwotnego rynku nieruchomości, fot. Develia

Plany i strategie największych graczy pierwotnego rynku nieruchomości, fot. Develia

Jaką strategie obrali deweloperzy na bieżący rok? Czy nadal będą budować mieszkania na sprzedaż? Czy będę wchodzić na nowe rynki?

Zobacz także

Redakcja news Sejm przyjął ustawę #Niskie podatki

Sejm przyjął ustawę #Niskie podatki Sejm przyjął ustawę #Niskie podatki

12 maja br. Sejm przyjął ustawę #NiskiePodatki, teraz prace trwają w Senacie. Przepisy mają wejść w życie 1 lipca br.

12 maja br. Sejm przyjął ustawę #NiskiePodatki, teraz prace trwają w Senacie. Przepisy mają wejść w życie 1 lipca br.

Przemysław Gogojewicz news #GorącaLinia – ochrona własności działek sąsiadujących

#GorącaLinia – ochrona własności działek sąsiadujących #GorącaLinia – ochrona własności działek sąsiadujących

Pytanie: czy ochrona działek sąsiadujących z nieruchomością, na której usadowiony jest teren wspólnoty podlega ochronie?

Pytanie: czy ochrona działek sąsiadujących z nieruchomością, na której usadowiony jest teren wspólnoty podlega ochronie?

Redakcja news "Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego" – rusza program

"Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego" – rusza program "Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego" – rusza program

aaa

aaa

Angelika Kliś (Atal S.A.)

Plany są ambitne, chcemy utrzymać podobny poziom sprzedaży do tego z 2021 roku. W tym roku powinniśmy przekazać około 3200 nowych mieszkań, m.in. we Wrocławiu, w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Trójmieście czy na Śląsku. W 2022 roku będziemy też kontynuować budowę naszej flagowej inwestycji w ścisłym centrum Katowic. 

Nie planujemy zmieniać profilu działalności firmy czy angażować się w działalność o innym charakterze niż budowa mieszkań na sprzedaż. Planujemy skupiać swoje działania na siedmiu największych miastach i aglomeracjach w Polsce: Aglomeracja Śląska – Katowice i Gliwice, Kraków, Łódź (w tym Piotrków Trybunalski), Poznań, Trójmiasto – Gdańsk i Gdynia, Warszawa i Wrocław. 

Andrzej Oślizło (Develia S.A.)

W tym roku zamierzamy znaleźć nabywców na ponad 2200 mieszkań. Będzie to kolejny  krok w kierunku realizacji głównego celu, jaki nakreśliliśmy w strategii – sprzedaż ponad 3000 lokali w 2025 roku. Aby zrealizować ten plan, bardzo intensywnie pracowaliśmy nad powiększeniem banku ziemi. W ciągu ostatniego roku kupiliśmy i zabezpieczyliśmy kilkanaście działek, na których planujemy budowę prawie 5000 mieszkań. Cały czas uruchamiamy nowe projekty.

Jeśli chodzi o nowe rodzaje działalności, w 2022 roku nasza sprzedaż będzie dywersyfikowana w kierunku najmu instytucjonalnego (PRS). Liczymy, że pierwszą transakcję w tym segmencie będziemy mogli zakomunikować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. Kontynuujemy prace koncepcyjne nad projektami naszych premierowych inwestycji tego typu. Nie wykluczamy również opcji bliższej współpracy z funduszami inwestującymi w tym segmencie i budowy własnej platformy.

Małgorzata Ostrowska (J.W. Construction Holding S.A.)

Na początku roku planujemy uruchomić budowę blisko 1500 lokali. Będziemy także kontynuować budowę energooszczędnych domów jednorodzinnych w technologii prefabrykacji. Nowe projekty w Warszawie zaplanowaliśmy na drugą połowę tego roku.

Edyta Kołodziej (Nickel Development)

Wiele zależy od sytuacji rynkowej. Podchodzimy ostrożnie do naszych zamierzeń. Mogę powiedzieć natomiast, że w fazie przygotowawczej mamy obecnie cztery projekty deweloperskie. Przynajmniej jeden z nich zostanie rozpoczęty, a jeśli okoliczności będą sprzyjające, jesteśmy gotowi do uruchomienia kolejnych. 

Nasze strategiczne założenia dotyczą także procesu obsługi klienta, który pod koniec roku 2021 wzbogaciliśmy o możliwość elektronicznej rezerwacji terminów spotkań odbiorowych. Z całą pewnością będziemy poszukiwać kolejnych udogodnień, które sprawią, że zakup mieszkania stanowiący dla wielu osób ogromne przeżycie, będzie po prostu przyjemny. 

Cezary Grabowski (Bouygues Immobilier Polska)

W 2022 roku rozpoczniemy nowe inwestycje w trzech miastach, w których jesteśmy już zadomowieni, w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Chcielibyśmy realizować w Polsce większą liczbę nowych projektów, jednak pewną obiektywną barierą jest obecnie zbyt mała dostępność gruntów.

Mamy ambitny cel, chcemy być jednym z kluczowych deweloperów w Polsce. Dlatego konsekwentnie rozwijamy potencjał naszej firmy. Co bardzo ważne w tym kontekście, stoi za nami potencjał całej Grupy Bouygues Immobilier, która działa już od ponad 65 lat. Jest obecnie jednym z największych deweloperów w Europie. Plan, o którym wspomniałem w odniesieniu do polskiego rynku, jest więc zbieżny z pozycją Grupy. Celem Grupy, w tym także naszym jest tworzenie przyjaznych dla ludzi, ekologicznych oraz nowoczesnych pod względem funkcjonalnym i technologicznym przestrzeni do życia.

Marcin Michalec (Okam)

W 2022 roku będziemy koncentrować się na rozwoju kluczowych dla nas inwestycji w obszarze nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, dostarczając nabywcom najwyższą jakość projektów i wysoki standard, a także liczne nowoczesne rozwiązania. Duży nacisk kładziemy na kontynuację prac związanych z finalizacją koncepcji architektonicznej „masterplan” oraz dalszym rozwojem inwestycji na warszawskich Żeraniu. Wierzymy, że za kilkanaście lat na tym terenie stworzymy najbardziej wyjątkowe miejsce do życia w tej części Europy z licznymi innowacjami i udogodnieniami. Aby to nastąpiło, potrzebne są oczywiście intensywne działania planistyczne, a następnie wdrożenie ich w życie we współpracy z partnerami. Rok 2022 będzie pod tym kątem znaczący.  

W planach na kolejne miesiące mamy również rozpoczęcie budowy projektu mieszkaniowego. Rozglądamy się również za kolejnymi możliwościami inwestycyjnymi i terenami pod projekty w największych polskich miastach, szczególnie w tych, w których jesteśmy już obecni. Nie zamykamy się przy tym na dalszy rozwój w innych obszarach sektora nieruchomości, obserwując stale trendy rynkowe i potrzeby różnych grup konsumenckich.

Może Cię zainteresuje: O polskim rynku mieszkaniowym i o tym, jak i dlaczego rosną ceny

Andrzej Gutowski (Ronson Development)

W pierwszej połowie 2022 roku rozpoczniemy kilka nowych projektów. Zupełnym novum w naszej ofercie będzie osiedle domów jednorodzinnych.

W 2022 roku rozpoczniemy działalność w zyskującym na znaczeniu segmencie najmu instytucjonalnego. Będzie to drugi filar naszej aktywności, prowadzony równolegle do dotychczasowego, kluczowego obszaru, jakim jest sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym. Do końca 2025 roku w naszej ofercie mieszkań na wynajem znajdzie się około 3000 lokali.

Joanna Janowicz (Constructa Plus)

Zamierzamy rozpocząć przynajmniej dwie z trzech inwestycji będących aktualnie na etapie przygotowania. Pozostajemy w granicach Poznania, gdzie zgromadziliśmy bank ziemi i znamy preferencje klientów. Mamy ugruntowaną markę i potrafimy przekuć to w dobre produkty, które szybko znajdują uznanie nabywców. A zatem w obszarze produktów nie planujemy zmian, natomiast w obszarze relacji z dostawcami z całą pewnością będziemy rozszerzać naszą współpracę z podmiotami ekonomii społecznej. W minionym roku część prac w końcowym etapie naszej inwestycji zleciliśmy Spółdzielni Socjalnej Razem z Szamotuł i mogę powiedzieć, że jesteśmy bardziej niż zadowoleni z przebiegu tej współpracy. Widzimy jednocześnie ogromny sens w działalności takich podmiotów i z całą pewnością sprawdzimy jako dostawców również inne podmioty tego sektora, który poznajemy bliżej, starając się o rozpoczęcie inwestycji związanej z rewitalizacją dawnego pruskiego fortu w Poznaniu.

Zuzanna Należyta (Eco Classic)

Nie planujemy zmiany profilu działalności. Rynek mieszkaniowy ma się dobrze, a mieszkań nadal brakuje. W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy 3 inwestycji.

Janusz Miller (Home Invest)

W 2022 roku planujemy rozpoczęcie budowy kliku nowych inwestycji na terenie Warszawy oraz kontynuację już realizowanych. W pierwszych miesiącach tego roku wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap naszej inwestycji.

W roku bieżącym planujemy również rozpoczęcie realizacji nowych inwestycji. Po rekordowej sprzedaży w 2021 roku, na poziomie 523 mieszkań, planujemy dalszy rozwój w obszarze budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego. Rozważamy także wejście w sektor domów oraz mieszkań na wynajem. Nieustannie poszukujemy nowych gruntów inwestycyjnych. W 2022 roku planujemy wydać kilkadziesiąt milionów zł na rozbudowę banku ziemi.

Może Ci się spodoba: Ceny mieszkań szaleją

Mariola Żak (Aurec Home)

Już dziś wiemy, że rok 2022 będzie dla nas bardzo intensywny. Nie planujemy zmieniać strategii. Jesteśmy jednak firmą, która bardzo uważnie obserwuje rynek i stara się kreować trendy w budownictwie, a nie tylko za nimi podążać. Dowodem jest to, jak projektujemy nasze osiedla. 

Wojciech Chotkowski (Aria Development)

Finalizujemy zakup dużej działki w Poznaniu, gdzie planujemy zrealizować w kilku etapach inwestycję wielorodzinną. Obecnie intensywnie pracujemy nad rozpoczęciem budowy dużego osiedla mieszkaniowego. Mamy nadzieję, że roboty budowalne rozpoczniemy w połowie roku. Projekt zakłada budowę blisko 200 mieszkań o powierzchni od 30 mkw. do ponad 70 mkw. 

Sebastian Barandziak (Dekpol Deweloper)

Posiadamy unikalny, bardzo atrakcyjny bank ziemi, pozwalający nam prowadzić zrównoważony rozwój. Dynamicznie rozwijamy działalność przede wszystkim w lokalizacjach nadmorskich.  Systematycznie uruchamiamy również kolejne etapy popularnych wśród klientów projektów. W perspektywie kilku kolejnych lat mamy korzystnie rozłożony w czasie plan inwestycyjny, który zapewni nam systematyczny wzrost skali działania.  

Piotr Baran (PCG S.A.)

Plany PCG na 2022 rok to dalszy intensywny rozwój na sześciu rynkach zachodniej Polski, na których jesteśmy aktualnie obecni. Mamy ambitne cele – łączny plan sprzedaży to 25 tys. PUM. W poprzednim roku pojawiliśmy się z pierwszymi inwestycjami w Wałbrzychu i Zielonej Górze, prowadzimy realizację kolejnych etapów w Szczecinie, Legnicy i Jaworze. W tych miastach budujemy także nasz bank ziemi, by zabezpieczyć działania Spółki na najbliższe kilka lat. W 2022 roku zamierzamy także ponownie pojawić się z ciekawą ofertą we Wrocławiu, będą to zarówno projekty wielorodzinne, ale też unikalne na rynku wrocławskim osiedle domów. Statystyki z rynku pokazują, że tym typem nieruchomości jest zainteresowanych o 6-8 proc. więcej osób niż w roku ubiegłym. Mocno zweryfikowały to czasy pandemiczne, podczas których silnie uwydatniła się potrzeba większej przestrzeni i przynależnego ogródka czy większego balkonu. Jednocześnie stale widzimy tendencję do wyboru życia w mieście, z dostępem do pełnej infrastruktury. Nasz nowy produkt odpowiada na te potrzeby. 

Jarosław Kozak (Waryński S.A. Grupa Holdingowa)

Z końcem roku 2021 spółka zainwestowała w grunty pod zabudowę mieszkaniową na terenie Katowic. Już w drugim kwartale 2022 roku planujemy wystartować ze sprzedażą I etapu inwestycji. Katowice są dla nas nowym rynkiem, ale na podstawie badania zapotrzebowania na mieszkania w tym mieście, wiemy że jest to celna inwestycja. 

Założenia strategiczne firmy nie uległy zmianie. Podstawą naszej działalności jest pozyskiwanie w całej Polsce gruntów pod zabudowę mieszkaniową, zarządzanie posiadanymi nieruchomościami oraz powiększanie portfela nieruchomości komercyjnych. W związku z tym nie planujemy zaangażowania się w inną formę działalności. Natomiast mocno stawiamy na rozwój działalności, która jest naszym głównym profilem aktywności biznesowej.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Seniorzy chcą pracować, rynek ich odrzuca

Seniorzy chcą pracować, rynek ich odrzuca Seniorzy chcą pracować, rynek ich odrzuca

Co trzeci emeryt w Polsce chciałby zwiększyć swoje dochody, a 81 proc. z nich chciałoby podjąć dodatkową pracę.

Co trzeci emeryt w Polsce chciałby zwiększyć swoje dochody, a 81 proc. z nich chciałoby podjąć dodatkową pracę.

Anna Ruszczak news Wynajem mieszkania obcokrajowcom – bezpiecznie i bez stresu

Wynajem mieszkania obcokrajowcom – bezpiecznie i bez stresu Wynajem mieszkania obcokrajowcom – bezpiecznie i bez stresu

O czym musi pamiętać właściciel mieszkania przy wynajmie mieszkania osobom z zagranicy?

O czym musi pamiętać właściciel mieszkania przy wynajmie mieszkania osobom z zagranicy?

Redakcja news Dłuższe terminy sprawozdawcze w CIT

Dłuższe terminy sprawozdawcze w CIT Dłuższe terminy sprawozdawcze w CIT

Na wniosek księgowych i przedsiębiorców Ministerstwo Finansów przesunęło termin składania rozliczeń rocznych podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2021.

Na wniosek księgowych i przedsiębiorców Ministerstwo Finansów przesunęło termin składania rozliczeń rocznych podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2021.

Przemysław Gogojewicz news #Gorąca Linia – zsyp na węgiel

#Gorąca Linia – zsyp na węgiel #Gorąca Linia – zsyp na węgiel

Pytanie: czy zsyp na węgiel jest częścią składową budynku?

Pytanie: czy zsyp na węgiel jest częścią składową budynku?

Anna Ruszczak news Jak zmiany warunków technicznych wpłyną na ceny mieszkań?

Jak zmiany warunków technicznych wpłyną na ceny mieszkań? Jak zmiany warunków technicznych wpłyną na ceny mieszkań?

Trwają konsultacje publiczne projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, autorstwa Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Trwają konsultacje publiczne projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, autorstwa Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Redakcja news Przedłużenie taryfowania gazu dla odbiorców wrażliwych

Przedłużenie taryfowania gazu dla odbiorców wrażliwych Przedłużenie taryfowania gazu dla odbiorców wrażliwych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) poinformowało, że taryfy gazowe dla gospodarstw domowych i odbiorców wrażliwych, takich jak np. szkoły czy szpitale, do roku 2027 będą regulowane przez Urząd Regulacji...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) poinformowało, że taryfy gazowe dla gospodarstw domowych i odbiorców wrażliwych, takich jak np. szkoły czy szpitale, do roku 2027 będą regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Redakcja news 150 mln zł na ochronę zabytków

150 mln zł na ochronę zabytków 150 mln zł na ochronę zabytków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) poinformowało, że w ramach tegorocznego programu "Ochrona Zabytków" wykonanych zostanie ponad 480 zadań.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) poinformowało, że w ramach tegorocznego programu "Ochrona Zabytków" wykonanych zostanie ponad 480 zadań.

Anna Ruszczak news Kto będzie płacić raty kredytu hipotecznego przy rozwodzie?

Kto będzie płacić raty kredytu hipotecznego przy rozwodzie? Kto będzie płacić raty kredytu hipotecznego przy rozwodzie?

Gdy dochodzi do rozwodu, kto w takiej sytuacji spłaca zobowiązania kredytowe? Jak wygląda kwestia mieszkania sfinansowanego kredytem?

Gdy dochodzi do rozwodu, kto w takiej sytuacji spłaca zobowiązania kredytowe? Jak wygląda kwestia mieszkania sfinansowanego kredytem?

Anna Ruszczak news Zielona energia bardziej opłacalna niż paliwa kopalne

Zielona energia bardziej opłacalna niż paliwa kopalne Zielona energia bardziej opłacalna niż paliwa kopalne

Rok 2022 jest kluczowy dla procesu ograniczenia emisji o połowę do końca dekady i powstrzymania globalnego wzrostu temperatury poniżej bezpiecznej granicy 1,5°C.

Rok 2022 jest kluczowy dla procesu ograniczenia emisji o połowę do końca dekady i powstrzymania globalnego wzrostu temperatury poniżej bezpiecznej granicy 1,5°C.

Redakcja news Koszty utrzymania mieszkań i domów nadal rosną

Koszty utrzymania mieszkań i domów nadal rosną Koszty utrzymania mieszkań i domów nadal rosną

Gaz, prąd, odpady, opał – można długo jeszcze wymieniać obszary, w których odnotowano podwyżki. Czy właśnie te rosnące ceny mediów i nośników energii napędzają mieszkaniową inflację?

Gaz, prąd, odpady, opał – można długo jeszcze wymieniać obszary, w których odnotowano podwyżki. Czy właśnie te rosnące ceny mediów i nośników energii napędzają mieszkaniową inflację?

Redakcja news Długi deweloperów niewielkie, podwykonawców zaś ogromne

Długi deweloperów niewielkie, podwykonawców zaś ogromne Długi deweloperów niewielkie, podwykonawców zaś ogromne

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że w ostatnich miesiącach deweloperzy zmniejszyli swoje zadłużenie do poziomu sprzed pandemii. Jednak teraz stają w obliczu kolejnych wyzwań: długi podwykonawców,...

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że w ostatnich miesiącach deweloperzy zmniejszyli swoje zadłużenie do poziomu sprzed pandemii. Jednak teraz stają w obliczu kolejnych wyzwań: długi podwykonawców, rosnące koszty materiałów budowlanych i robocizny, a także spadek popytu na nowe mieszkania.

Redakcja news Większa dostępność mieszkań czynszowych i komunalnych – projekt ustawy

Większa dostępność mieszkań czynszowych i komunalnych – projekt ustawy Większa dostępność mieszkań czynszowych i komunalnych – projekt ustawy

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie sposobu finansowania programów mieszkaniowych.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie sposobu finansowania programów mieszkaniowych.

Redakcja news FPP ocenia propozycje rządu dot. zmian Polskiego Ładu

FPP ocenia propozycje rządu dot. zmian Polskiego Ładu FPP ocenia propozycje rządu dot. zmian Polskiego Ładu

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) pozytywnie ocenia przedstawione przez rząd propozycje korekty przepisów podatkowych Polskiego Ładu.

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) pozytywnie ocenia przedstawione przez rząd propozycje korekty przepisów podatkowych Polskiego Ładu.

Anna Ruszczak news Światowe targi nieruchomości w Cannes: wnioski z czasów zarazy i wojny

Światowe targi nieruchomości w Cannes: wnioski z czasów zarazy i wojny Światowe targi nieruchomości w Cannes: wnioski z czasów zarazy i wojny

Pierwsza po pandemii, największa impreza w branży nieruchomości, czyli targi MIPIM 2022 w Cannes, zakończona. Eksperci rozmawiali o trendach, kierunkach rozwoju, kryzysie wywołanym wojną w Ukrainie i sposobach...

Pierwsza po pandemii, największa impreza w branży nieruchomości, czyli targi MIPIM 2022 w Cannes, zakończona. Eksperci rozmawiali o trendach, kierunkach rozwoju, kryzysie wywołanym wojną w Ukrainie i sposobach na jego przetrwanie. Do jakich wniosków doszli i co czeka branżę w przyszłości?

Anna Ruszczak news Czy ustawa deweloperska wpłynie na ceny mieszkań?

Czy ustawa deweloperska wpłynie na ceny mieszkań? Czy ustawa deweloperska wpłynie na ceny mieszkań?

Czy składka na deweloperski fundusz gwarancyjny pozostanie bez wpływu na ceny mieszkań. Nowa ustawa wchodzi w życie 1 lipca br. Jakie będzie mieć skutki dla rynku?

Czy składka na deweloperski fundusz gwarancyjny pozostanie bez wpływu na ceny mieszkań. Nowa ustawa wchodzi w życie 1 lipca br. Jakie będzie mieć skutki dla rynku?

Redakcja news Szersze wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne dla gmin

Szersze wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne dla gmin Szersze wsparcie na inwestycje wodno-kanalizacyjne dla gmin

Wsparcie finansowe inwestycji wodno-kanalizacyjnych dla gmin obejmie też inwestycje w zakresie usuwania i oczyszczania ścieków oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków – informuje Ministerstwo Finansów.

Wsparcie finansowe inwestycji wodno-kanalizacyjnych dla gmin obejmie też inwestycje w zakresie usuwania i oczyszczania ścieków oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków – informuje Ministerstwo Finansów.

Redakcja news Gasimy światła dla planety – 26 marca

Gasimy światła dla planety – 26 marca Gasimy światła dla planety – 26 marca

W sobotę 26 marca odbędzie się coroczna Godzina dla Ziemi – akcja stworzona przez fundację WWF w 2007 roku.

W sobotę 26 marca odbędzie się coroczna Godzina dla Ziemi – akcja stworzona przez fundację WWF w 2007 roku.

Redakcja news Mieszkania komunalne – czy uchodźcy z Ukrainy mogą się o nie starać?

Mieszkania komunalne – czy uchodźcy z Ukrainy mogą się o nie starać? Mieszkania komunalne – czy uchodźcy z Ukrainy mogą się o nie starać?

Od wybuchu wojny na Ukrainie do Polski przybyło już ponad 2 mln uchodźców. Dla Polski to spore wyzwanie pod względem mieszkaniowym, zdrowotnym i logistycznym.

Od wybuchu wojny na Ukrainie do Polski przybyło już ponad 2 mln uchodźców. Dla Polski to spore wyzwanie pod względem mieszkaniowym, zdrowotnym i logistycznym.

Sabina Augustynowicz news Jeszcze w zielone gramy…

Jeszcze w zielone gramy… Jeszcze w zielone gramy…

Polskie granice przekroczyło już ponad milion sześćset tysięcy ukraińskich uchodźców, uciekających przed wojną.

Polskie granice przekroczyło już ponad milion sześćset tysięcy ukraińskich uchodźców, uciekających przed wojną.

Redakcja news Gdzie deweloperzy budowali najwięcej w 2021?

Gdzie deweloperzy budowali najwięcej w 2021? Gdzie deweloperzy budowali najwięcej w 2021?

W jakich miastach znajdują się nowo powstałe nieruchomości?

W jakich miastach znajdują się nowo powstałe nieruchomości?

Redakcja news Specustawa o  pomocy obywatelom Ukrainy

Specustawa o  pomocy obywatelom Ukrainy Specustawa o  pomocy obywatelom Ukrainy

Prezydent RP podpisał ustawę o  pomocy obywatelom Ukrainy w  związku z  konfliktem zbrojnym na  terytorium tego państwa.

Prezydent RP podpisał ustawę o  pomocy obywatelom Ukrainy w  związku z  konfliktem zbrojnym na  terytorium tego państwa.

Redakcja news Zarządcy nieruchomości wychodzą na prostą

Zarządcy nieruchomości wychodzą na prostą Zarządcy nieruchomości wychodzą na prostą

Choć zarządcy nieruchomości boleśnie odczuli negatywne skutki pandemii, to  wydaje  się, że  większość z  nich najgorsze ma  już za  sobą.

Choć zarządcy nieruchomości boleśnie odczuli negatywne skutki pandemii, to  wydaje  się, że  większość z  nich najgorsze ma  już za  sobą.

Redakcja news Termin rozliczenia CIT przedłużony do 30 czerwca

Termin rozliczenia CIT przedłużony do 30 czerwca Termin rozliczenia CIT przedłużony do 30 czerwca

18 marca br. opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów przedłużające termin na złożenie deklaracji CIT za 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.

18 marca br. opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów przedłużające termin na złożenie deklaracji CIT za 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.

Anna Ruszczak news Jak wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne polskich firm?

Jak wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne polskich firm? Jak wojna w Ukrainie wpływa na decyzje inwestycyjne polskich firm?

Firmy w Polsce coraz bardziej dotyka wojna w Ukrainie, przez co przesuwają w czasie inwestycje. Rosnące koszty, wywołane m.in. przez wysoką inflację oraz ceny energii i paliw, powodują, że przedsiębiorcy...

Firmy w Polsce coraz bardziej dotyka wojna w Ukrainie, przez co przesuwają w czasie inwestycje. Rosnące koszty, wywołane m.in. przez wysoką inflację oraz ceny energii i paliw, powodują, że przedsiębiorcy wykazują coraz większe zainteresowanie finansowaniem obrotowym.

Wybrane dla Ciebie

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym? Czy warto postawić na gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym?

Atrakcyjny kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na inwestycję w część wspólną budynku »

Atrakcyjny kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na inwestycję w część wspólną budynku » Atrakcyjny kredyt dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na inwestycję w część wspólną budynku »

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Atrakcyjne warunki finansowania wszelkich inwestycji w część wspólną budynku

Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje?

Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje? Dlaczego wełna mineralna jest najlepsza na elewacje?

Sposób na zachowanie porządku z pojemnikami na odpady »

Sposób na zachowanie porządku z pojemnikami na odpady » Sposób na zachowanie porządku z pojemnikami na odpady »

Jaki wodomierz wskaże prawidłowe zużycie?

Jaki wodomierz wskaże prawidłowe zużycie? Jaki wodomierz wskaże prawidłowe zużycie?

Jak prawidłowo odebrać mieszkanie lub lokal usługowy?

Jak prawidłowo odebrać mieszkanie lub lokal usługowy? Jak prawidłowo odebrać mieszkanie lub lokal usługowy?

Czy istnieją wodomierze odporne na osady i zanieczyszczenia?

Czy istnieją wodomierze odporne na osady i zanieczyszczenia? Czy istnieją wodomierze odporne na osady i zanieczyszczenia?

Bezpieczny sposób na podgrzanie wody w domu »

Bezpieczny sposób na podgrzanie wody w domu » Bezpieczny sposób na podgrzanie wody w domu »

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu? Jaki materiał izolacyjny wybrać na docieplenie stropodachu?

Jaki styropian wybrać na ocieplenie?

Jaki styropian wybrać na ocieplenie? Jaki styropian wybrać na ocieplenie?

Ocieplenie budynku - niedrogi sposób na niższe rachunki »

Ocieplenie budynku - niedrogi sposób na niższe rachunki » Ocieplenie budynku - niedrogi sposób na niższe rachunki »

Poznaj rozwiązania dla Użytkowników obiektów »

Poznaj rozwiązania dla Użytkowników obiektów » Poznaj rozwiązania dla Użytkowników obiektów »

Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci »

Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci » Zobacz, jak zasłonić pojemniki na śmieci »

W jaki sposób zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w instalacji?

W jaki sposób zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w instalacji? W jaki sposób zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w instalacji?

Kosze i zabudowy dla pojemników na odpady - podpowiadamy co wybrać »

Kosze i zabudowy dla pojemników na odpady - podpowiadamy co wybrać » Kosze i zabudowy dla pojemników na odpady - podpowiadamy co wybrać »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu » Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną? Jak ocieplenie ścian zewnętrznych zmniejsza jego całkowite zapotrzebowanie na energię cieplną?

Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym »

Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym » Likwidacja barier architektonicznych w bloku wielomieszkaniowym »

Jaki wodomierz wybrać?

Jaki wodomierz wybrać? Jaki wodomierz wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać? Daszki i zadaszenia w budynku - co wybrać?

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze» Zarządzanie nieruchomościami - zobacz kto robi to dobrze»

Jak zdalnie odczytać stan liczników?

Jak zdalnie odczytać stan liczników? Jak zdalnie odczytać stan liczników?

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków » Izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków »

Sposób na ciepłą wodę CWU »

Sposób na ciepłą wodę CWU » Sposób na ciepłą wodę CWU »

Jak zautomatyzować pracę zarządcy?

Jak zautomatyzować pracę zarządcy? Jak zautomatyzować pracę zarządcy?

Jak zapewnić zdrowe powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniu?

Jak zapewnić zdrowe powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniu? Jak zapewnić zdrowe powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniu?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.