administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Obowiązkowe jawne ceny mieszkań

Redakcja | 2025-04-15
Deweloperzy będą musieli zamieszczać szczegółowe informacje dotyczące ceny za metr kwadratowy i całkowitego kosztu nieruchomości oraz wszelkich dodatkowych opłat związanych z zakupem mieszkania, takich, jak miejsce parkingowe, garaż czy ogródek, fot. Freepik

Deweloperzy będą musieli zamieszczać szczegółowe informacje dotyczące ceny za metr kwadratowy i całkowitego kosztu nieruchomości oraz wszelkich dodatkowych opłat związanych z zakupem mieszkania, takich, jak miejsce parkingowe, garaż czy ogródek, fot. Freepik

Nowe regulacje dla deweloperów oznaczają obowiązkowe publikowanie cen mieszkań, a dane trafią do rządowego serwisu dane.gov.pl. To może być rewolucja na polskim rynku mieszkaniowym.

Zobacz także

Gratka.pl Krótki poradnik jak wygodnie znaleźć wymarzoną nieruchomość w Warszawie

Krótki poradnik jak wygodnie znaleźć wymarzoną nieruchomość w Warszawie Krótki poradnik jak wygodnie znaleźć wymarzoną nieruchomość w Warszawie

Inwestycja w nieruchomości w stolicy Polski to dobry pomysł na bezpieczne lokowanie wolnego kapitału. Kiedy wybierzesz mieszkanie lub dom w dogodnej lokalizacji i zadbasz o wysoki standard wykończenia...

Inwestycja w nieruchomości w stolicy Polski to dobry pomysł na bezpieczne lokowanie wolnego kapitału. Kiedy wybierzesz mieszkanie lub dom w dogodnej lokalizacji i zadbasz o wysoki standard wykończenia i wyposażenia, zyskasz realną szansę na pokaźny zwrot środków z takiej inwestycji. Alternatywnie możesz kupić dom lub mieszkanie w prywatnych celach mieszkaniowych. Niezależnie od przeznaczenia, musisz wiedzieć, jak wybrać i gdzie szukać wymarzonych nieruchomości w Warszawie. Przejrzyj poniższy poradnik,...

NNV sp. z o.o. Rynek pierwotny a wtórny

Rynek pierwotny a wtórny Rynek pierwotny a wtórny

Inwestorzy, planujący zakup mieszkania, mają do wyboru nieruchomości używane, czyli z rynku wtórnego, i nowe – z pierwotnego. Jeśli właśnie szukasz własnych czterech kątów, dowiedz się o nich więcej. Sprawdź,...

Inwestorzy, planujący zakup mieszkania, mają do wyboru nieruchomości używane, czyli z rynku wtórnego, i nowe – z pierwotnego. Jeśli właśnie szukasz własnych czterech kątów, dowiedz się o nich więcej. Sprawdź, jakie argumenty przemawiają za wyborem nieruchomości z tych rynków. Dowiedz się, jakie występują różnice między mieszkaniami od dewelopera a lokalami w kamienicy lub blokach z wielkiej płyty.

Redakcja news 35 proc. luki czynszowej w Polsce

35 proc. luki czynszowej w Polsce 35 proc. luki czynszowej w Polsce

Zapotrzebowanie na mieszkania społeczne w Polsce jest dużo większe niż dzisiejsza podaż. Luka czynszowa wynosi 35 proc.

Zapotrzebowanie na mieszkania społeczne w Polsce jest dużo większe niż dzisiejsza podaż. Luka czynszowa wynosi 35 proc.

Według założeń ustawy, którą planuje rząd, deweloperzy będą zobowiązani do jawnego publikowania cen mieszkań. Poza publikacją na stronach internetowych firm deweloperskich, informacje o cenach pojawią się także w rządowym serwisie dane.gov.pl. Pozwoli to na bardziej precyzyjne analizowanie trendów cenowych i porównywanie ofert w skali całej Polski.

Polska2050 składa projekt ustawy

Pod koniec lutego 2025 roku ugrupowanie Polska2050 złożyło w Sejmie projekt ustawy, która wprowadza obowiązek publikowania na stronach internetowych cen mieszkań. Deweloperzy będą musieli zamieszczać szczegółowe informacje dotyczące ceny za metr kwadratowy i całkowitego kosztu nieruchomości oraz wszelkich dodatkowych opłat związanych z zakupem mieszkania, takich, jak miejsce parkingowe, garaż czy ogródek. Konsumenci będą mieli dostęp do historii zmian cennika, co pozwoli na lepsze śledzenie dynamiki rynku.

Najważniejsze założenia projektu ustawy

  • obowiązek prowadzenia przez deweloperów strony internetowej,
  • publikacja na stronie internetowej adresu i kontaktu do dewelopera, lokalizacji inwestycji, ceny mieszkania (za mkw i za cały lokal), dodatkowych kosztów (np. miejsce parkingowe, ogródek, garaż, komórka lokatorska).
  • aktualizacja informacji o cenach od momentu rozpoczęcia sprzedaży do sprzedaży ostatniego mieszkania,
  • obowiązek ujawniania historii zmian cennika na stronie internetowej w przypadku jego aktualizacji.

Dzisiaj deweloperzy często unikają podawania cen ofertowych, stosując strategię "zapytaj o cenę". Klienci dowiadują się o koszcie mieszkania dopiero po bezpośrednim kontakcie z biurem sprzedaży. Nowe przepisy mają na celu eliminację takich praktyk i wprowadzenie jednolitych standardów jawności cenowej.

Może Cię zainteresuje: Bezterminowe warunki zabudowy tylko do końca 2025 roku

Informacje dostępne w rządowym serwisie

23 marca 2025 roku zakończyły się sejmowe konsultacje społeczne dotyczące projektu, wzięło w nich udział ponad sześć tysięcy osób. Ważną poprawkę do ustawy ma zgłosić wiceminister cyfryzacji - zobowiąże ona deweloperów nie tylko do publikowania cen na swoich stronach internetowych, ale także do przekazywania tych danych do serwisu dane.gov.pl - otwartego serwisu danych prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Po zapowiedzi poprawki dotyczącej przekazywania cen ofertowych do rządowego serwisu, pojawiły się głosy, aby udostępnić dane z geodezyjnego Rejestru Cen Nieruchomości (RCN). Wiceminister cyfryzacji przyznał, że temat ten jest już analizowany i może stać się kolejnym etapem reformy. Eksperci podkreślają, że RCN jest kluczowy dla analityki rynku, monitorowania spekulacji i oceny efektywności programów wsparcia. Aktualnie dostęp do tych danych jest utrudniony przez skomplikowane procedury i opłaty administracyjne.

Bez względu na rezultaty rządowych działań, ważne jest, aby potencjalni nabywcy nieruchomości byli dobrze poinformowani i świadomi swoich praw. Dlatego już teraz warto analizować dostępne dane o cenach transakcyjnych mieszkań w interesującej nabywcę lokalizacji. Dobrze też sprawdzać średnie ceny mieszkań i domów w różnych regionach Polski, za pomocą sportów dostępnych na rynku, a także korzystać z pomocy specjalistów.

Źródło: blog.ongeo.pl

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Za mało mieszkań na wynajem w gminach

Za mało mieszkań na wynajem w gminach Za mało mieszkań na wynajem w gminach

Gminy na budowę mieszkań przeznaczają tylko niewielką część dostępnych gruntów. W latach 2017-2021 ponad połowa polskich miast nie wybudowała ani jednego mieszkania.

Gminy na budowę mieszkań przeznaczają tylko niewielką część dostępnych gruntów. W latach 2017-2021 ponad połowa polskich miast nie wybudowała ani jednego mieszkania.

Redakcja news Najczęstsze problemy przy kupnie mieszkania

Najczęstsze problemy przy kupnie mieszkania Najczęstsze problemy przy kupnie mieszkania

Program Bezpieczny Kredyt 2% miał ułatwić młodym ludziom zrealizowanie marzeń o własnych czterech kątach. Przy okazji jednak „wyczyścił” rynek z dostępnych mieszkań i sprawił, że zainteresowani muszą mierzyć...

Program Bezpieczny Kredyt 2% miał ułatwić młodym ludziom zrealizowanie marzeń o własnych czterech kątach. Przy okazji jednak „wyczyścił” rynek z dostępnych mieszkań i sprawił, że zainteresowani muszą mierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Jakimi? Między innymi o tym mówi najnowszy raport Domondo przygotowany we współpracy z Elephate.

news Czy ogródki działkowe będą zagrożone?

Czy ogródki działkowe będą zagrożone? Czy ogródki działkowe będą zagrożone?

Polski Związek Działkowców ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem dla istnienia ogrodów działkowych. Obawia się on, że projekt planu ogólnego gminy może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych...

Polski Związek Działkowców ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem dla istnienia ogrodów działkowych. Obawia się on, że projekt planu ogólnego gminy może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych dla większości terenów gmin.

Anna Ruszczak news Kontynuacja korekty cen materiałów budowlanych

Kontynuacja korekty cen materiałów budowlanych Kontynuacja korekty cen materiałów budowlanych

Kolejne zmiany cen materiałów budowlanych, które nastąpiły w październiku 2023 roku, wpływają na sytuację inwestorów i klientów indywidualnych.

Kolejne zmiany cen materiałów budowlanych, które nastąpiły w październiku 2023 roku, wpływają na sytuację inwestorów i klientów indywidualnych.

Anna Ruszczak news Wielka Fala Renowacji dotrze do Polski

Wielka Fala Renowacji dotrze do Polski Wielka Fala Renowacji dotrze do Polski

Unia Europejska planuje wdrożyć nową dyrektywę budynkową EPBD. Wprowadzenie obowiązku tzw. “Wielkiej Fali Renowacji” w krajach UE oznacza, że do 2030 roku aż 35 mln budynków w całej Unii musi zostać zmodernizowane,...

Unia Europejska planuje wdrożyć nową dyrektywę budynkową EPBD. Wprowadzenie obowiązku tzw. “Wielkiej Fali Renowacji” w krajach UE oznacza, że do 2030 roku aż 35 mln budynków w całej Unii musi zostać zmodernizowane, aby spełnić wymagania narzucone przez Parlament Europejski.

Redakcja AiMN Eksperci rynku mieszkaniowego przewidzieli przyszłość?

Eksperci rynku mieszkaniowego przewidzieli przyszłość? Eksperci rynku mieszkaniowego przewidzieli przyszłość?

Po pięciu latach od publikacji raportu foresightowego „Mieszkanie 2028/2048” pojawia się naturalne pytanie: czy założenia tego raportu zaczynają się sprawdzać? Czy wizja przyszłości chociaż częściowo realizuje się...

Po pięciu latach od publikacji raportu foresightowego „Mieszkanie 2028/2048” pojawia się naturalne pytanie: czy założenia tego raportu zaczynają się sprawdzać? Czy wizja przyszłości chociaż częściowo realizuje się w rzeczywistości?

Anna Ruszczak news Przyspiesza cyfryzacja procesów budowlanych

Przyspiesza cyfryzacja procesów budowlanych Przyspiesza cyfryzacja procesów budowlanych

Modelowanie informacji o budynku, czyli BIM, oraz współpraca oparta na platformach wymiany danych to dziś kluczowe elementy cyfrowej transformacji w branży architektonicznej i budowlanej. W Polsce tę metodykę...

Modelowanie informacji o budynku, czyli BIM, oraz współpraca oparta na platformach wymiany danych to dziś kluczowe elementy cyfrowej transformacji w branży architektonicznej i budowlanej. W Polsce tę metodykę stosuje ponad jedna trzecia osób i podmiotów zaangażowanych w procesy inwestycyjne i budowlane.

Anna Ruszczak news Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

14 grudnia 2023 roku TSUE orzekł, że bieg przedawnienia nie może rozpoczynać się dopiero od dnia, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna.

14 grudnia 2023 roku TSUE orzekł, że bieg przedawnienia nie może rozpoczynać się dopiero od dnia, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna.

Anna Ruszczak news Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku

Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku Trudny rynek nieruchomości w 2024 roku

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2023 r. jest kompletnie inna niż w ubiegłym roku. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie był jednym z czynników wpływu. Czego można spodziewać się w roku 2024?

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2023 r. jest kompletnie inna niż w ubiegłym roku. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie był jednym z czynników wpływu. Czego można spodziewać się w roku 2024?

Anna Ruszczak news Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości

Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości Wymogi ESG i ryzyka dla branży nieruchomości

Dla większości inwestorów z branży nieruchomości ryzyko niedopełnienia wymogów ESG to ryzyko finansowe, które może wpłynąć negatywnie na ich finanse lub wartość obiektów.

Dla większości inwestorów z branży nieruchomości ryzyko niedopełnienia wymogów ESG to ryzyko finansowe, które może wpłynąć negatywnie na ich finanse lub wartość obiektów.

Anna Ruszczak news Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę?

Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę? Kredyt 0 proc. na fotowoltaikę?

Politycy nowej koalicji rządzącej jeszcze przed wyborami deklarowali, że planują wprowadzić ważne zmiany w obszarze energii słonecznej już w 2024 roku.

Politycy nowej koalicji rządzącej jeszcze przed wyborami deklarowali, że planują wprowadzić ważne zmiany w obszarze energii słonecznej już w 2024 roku.

Anna Ruszczak news Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu

Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu Szybsza amortyzacja budynków w gminach o niższym bezrobociu

Preferencja weszła w życie 1 stycznia 2024 roku i pozwoli zastosować stawkę amortyzacji, wynoszącą nawet 20 proc. rocznie, przez 5 lat.

Preferencja weszła w życie 1 stycznia 2024 roku i pozwoli zastosować stawkę amortyzacji, wynoszącą nawet 20 proc. rocznie, przez 5 lat.

Redakcja AiMN 1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL

1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL 1/4 domów na sprzedaż powstała w czasach PRL

Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu. Zdaniem analityków rynku nieruchomości najsłabsze szanse na korzystną sprzedaż mają wysłużone domy,...

Jedna czwarta domów wolnostojących, które trafiają do sprzedaży, to budynki powstałe ponad 30 lat temu. Zdaniem analityków rynku nieruchomości najsłabsze szanse na korzystną sprzedaż mają wysłużone domy, zlokalizowane w małych gminach.

news Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. we wspólnocie

Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. we wspólnocie Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. we wspólnocie

Dostarczanie ciepłej wody użytkowej w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych to temat, który dotyczy nie tylko komfortu mieszkańców, ale ma również istotny wpływ na koszty eksploatacji budynków. Dlatego...

Dostarczanie ciepłej wody użytkowej w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych to temat, który dotyczy nie tylko komfortu mieszkańców, ale ma również istotny wpływ na koszty eksploatacji budynków. Dlatego wiele wspólnot decyduje się na rewitalizację systemów grzewczych. Jedną z nich jest ta w Wejherowie.

Redakcja Co 2024 rok przyniesie w budownictwie mieszkaniowym?

Co 2024 rok przyniesie w budownictwie mieszkaniowym? Co 2024 rok przyniesie w budownictwie mieszkaniowym?

Przełom roku to okres, który zachęca do podsumowań i prognoz. Prognozowanie sytuacji w „mieszkaniówce" jest trudniejsze niż rok wcześniej, ponieważ dopiero niedawno uformował się nowy rząd.

Przełom roku to okres, który zachęca do podsumowań i prognoz. Prognozowanie sytuacji w „mieszkaniówce" jest trudniejsze niż rok wcześniej, ponieważ dopiero niedawno uformował się nowy rząd.

Anna Ruszczak news Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek

Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało kolejne odpowiedzi związane z reformą systemu planowania przestrzennego.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało kolejne odpowiedzi związane z reformą systemu planowania przestrzennego.

Anna Ruszczak news Czy można wstrzymać szkodliwą inwestycję?

Czy można wstrzymać szkodliwą inwestycję? Czy można wstrzymać szkodliwą inwestycję?

Inwestycje, zarówno prywatne, jak i samorządowe oraz państwowe, mogą wymagać specjalnego pozwolenia, tzw. decyzji środowiskowej. Jej celem jest oszacowanie ryzyka i wpływu na środowisko przyrodnicze.

Inwestycje, zarówno prywatne, jak i samorządowe oraz państwowe, mogą wymagać specjalnego pozwolenia, tzw. decyzji środowiskowej. Jej celem jest oszacowanie ryzyka i wpływu na środowisko przyrodnicze.

Anna Ruszczak news Brak regulacji utrudnia rozwój zielonego budownictwa

Brak regulacji utrudnia rozwój zielonego budownictwa Brak regulacji utrudnia rozwój zielonego budownictwa

Zgodnie z rządową strategią renowacji do 2030 roku 236 tys. budynków rocznie powinno przechodzić gruntowną termomodernizację. Ten proces może okazać się niewykonalny przez brak przepisów oraz odpowiedniej...

Zgodnie z rządową strategią renowacji do 2030 roku 236 tys. budynków rocznie powinno przechodzić gruntowną termomodernizację. Ten proces może okazać się niewykonalny przez brak przepisów oraz odpowiedniej koordynacji.

Anna Ruszczak news Prawie połowa Polaków gotowa zapłacić więcej za zielony dom

Prawie połowa Polaków gotowa zapłacić więcej za zielony dom Prawie połowa Polaków gotowa zapłacić więcej za zielony dom

Z badania organizacji FSC Polska, przeprowadzonego przez SW Research, wynika, że 47 proc. Polaków jest gotowych zapłacić więcej za dom lub mieszkanie, wykonane z certyfikowanych materiałów naturalnych.

Z badania organizacji FSC Polska, przeprowadzonego przez SW Research, wynika, że 47 proc. Polaków jest gotowych zapłacić więcej za dom lub mieszkanie, wykonane z certyfikowanych materiałów naturalnych.

NNV sp. z o.o. Rynek pierwotny a wtórny

Rynek pierwotny a wtórny Rynek pierwotny a wtórny

Inwestorzy, planujący zakup mieszkania, mają do wyboru nieruchomości używane, czyli z rynku wtórnego, i nowe – z pierwotnego. Jeśli właśnie szukasz własnych czterech kątów, dowiedz się o nich więcej. Sprawdź,...

Inwestorzy, planujący zakup mieszkania, mają do wyboru nieruchomości używane, czyli z rynku wtórnego, i nowe – z pierwotnego. Jeśli właśnie szukasz własnych czterech kątów, dowiedz się o nich więcej. Sprawdź, jakie argumenty przemawiają za wyborem nieruchomości z tych rynków. Dowiedz się, jakie występują różnice między mieszkaniami od dewelopera a lokalami w kamienicy lub blokach z wielkiej płyty.

Anna Ruszczak news Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD?

Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD? Co przyniesie nowelizacja dyrektywy EPBD?

Zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec dotowania kotłów na węgiel lub gaz to coraz bliższa przyszłość.

Zeroemisyjne budynki, zakaz ogrzewania samymi paliwami kopalnymi i koniec dotowania kotłów na węgiel lub gaz to coraz bliższa przyszłość.

Anna Ruszczak news Wyższy podatek od nieruchomości

Wyższy podatek od nieruchomości Wyższy podatek od nieruchomości

W 2024 roku maksymalna stawka podatku od nieruchomości wzrosła znacznie w stosunku do poprzednich lat. W porównaniu z 2023 rokiem, stawka dla budynku mieszkalnego jest wyższa o 15 gr za metr kwadratowy,...

W 2024 roku maksymalna stawka podatku od nieruchomości wzrosła znacznie w stosunku do poprzednich lat. W porównaniu z 2023 rokiem, stawka dla budynku mieszkalnego jest wyższa o 15 gr za metr kwadratowy, zaś dla gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – o 18 gr za metr kwadratowy.

Anna Ruszczak news Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski

Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski Rosną ceny nowych mieszkań w największych miastach Polski

W styczniu 2024 r. średnie ceny metra kwadratowego wzrosły w czterech z siedmiu największych miast Polski o 1-4 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. W jednej aglomeracji pozostały bez zmian, zaś w dwóch...

W styczniu 2024 r. średnie ceny metra kwadratowego wzrosły w czterech z siedmiu największych miast Polski o 1-4 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. W jednej aglomeracji pozostały bez zmian, zaś w dwóch spadły.

Anna Ruszczak news Ekobudowa a ślad węglowy

Ekobudowa a ślad węglowy Ekobudowa a ślad węglowy

Branża budownictwa i nieruchomości musi dziś szukać nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Ekozabudowa to gwarancja między innymi mniejszego zużycia energii cieplnej i śladu węglowego.

Branża budownictwa i nieruchomości musi dziś szukać nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Ekozabudowa to gwarancja między innymi mniejszego zużycia energii cieplnej i śladu węglowego.

Wybrane dla Ciebie

Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku »

Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku » Taka winda to idealne rozwiązanie dla Twojego budynku »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego » Premia termomodernizacyjna z opcją grantu termomodernizacyjnego »

Posadzki żywiczne - jakie wybrać?

Posadzki żywiczne - jakie wybrać? Posadzki żywiczne - jakie wybrać?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi »

Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi » Domofony - zabezpieczenie budynku przed obcymi »

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacjom »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości »

Dedykowana platforma dla zarządców nieruchomości » Dedykowana platforma dla  zarządców nieruchomości »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Najnowsze produkty i technologie

WAGO Building Industry Days 2025 już wkrótce!

Building Industry Days 2025 już wkrótce! Building Industry Days 2025 już wkrótce!

Building Industry Days 2025 to wyjątkowe wydarzenie branżowe, które odbędzie się w dniach 11–12 czerwca 2025 roku w nowoczesnej siedzibie firmy WAGO, zlokalizowanej w podwrocławskich Wróblowicach.

Building Industry Days 2025 to wyjątkowe wydarzenie branżowe, które odbędzie się w dniach 11–12 czerwca 2025 roku w nowoczesnej siedzibie firmy WAGO, zlokalizowanej w podwrocławskich Wróblowicach.

Caparol Polska Sp. z o.o. Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu? Jak, czym i kiedy malować fasadę swojego domu?

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców...

Fasada budynku wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy bliźniaka, to coś więcej niż tylko ściany - to pewnego rodzaju portret naszej społeczności. Jej kolor i tekstura są świadkami wspólnych chwil mieszkańców – spotkań na świeżym powietrzu, zabaw dzieci czy innych wspomnień, nierzadko uwiecznionych na fotografiach. Wygląd ścian zewnętrznych naszego budynku nie jest przypadkowy – wpływa na nasze samopoczucie, sposób postrzegania przestrzeni i cały wizerunek społeczności. Dlatego warto zadbać, aby...

Kiona Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów Jak SM w Głogowie Zyskuje Miliony z Białych Certyfikatów

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie...

14.6% oszczędności i 2097 białych certyfikatów, o wartości na dzisiaj 4 900 000 PLN oraz zmniejszenie zużycia energii cieplnej na poziomie 28,2 kWh/m2, to bilans projektu realizowanego przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie oraz Kiona.

Blue Bolt Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości?

Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości? Blue Bolt – jak technologia ułatwia życie zarządcy nieruchomości?

Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy...

Wśród wielu dostępnych na rynku aplikacji można również znaleźć użyteczne narzędzia do zarządzania budynkami, zarówno mieszkalnymi, jak i komercyjnymi. Trzeba jednak wybierać rozważnie. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków oczekują innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, przynoszących wymierne korzyści. Twórcy aplikacji Blue Bolt wychodzą im naprzeciw.

TrokenTech Sp. z o.o. Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych?

Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych? Jak zoptymalizować remont dachu z papy w bloku przy użyciu płynnych membran hydroizolacyjnych?

Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć...

Remont dachu w blokach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych to wyzwanie, z którym regularnie mierzy się wielu zarządców nieruchomości, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe. Dachy pokryte papą, choć przez lata sprawdzały się jako skuteczna izolacja, z czasem tracą swoje właściwości ochronne. Inwestycja w tradycyjną naprawę może wiązać się z wysokimi kosztami oraz uciążliwościami dla mieszkańców. Alternatywą, która pozwala zoptymalizować proces remontu, są płynne membrany hydroizolacyjne. W poniższym...

Blue Bolt Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski Blue Bolt - rezerwacje zasobów budynkowych - oszczędności i zyski

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie...

Idealne rozwiązanie do zarządzania wspólnymi zasobami budynku lub całego osiedla, które wnosi realną wartość dla właściciela i użytkowników? Daje możliwości oszczędzania i czerpania zysków, a jednocześnie komfort i bezpieczeństwo? To możliwe dzięki funkcjonalności współdzielenia i rezerwacji w aplikacji Blue Bolt.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.