administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

| 2024-02-02
Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami? Fot. Pixabay

Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami? Fot. Pixabay

Ogrom dokumentów, rachunków, listów, telefony od mieszkańców, awarie, kontrole, remonty, konserwacje – tak w skrócie można scharakteryzować pracę zarządcy nieruchomości. Co więcej, praca ta może być chaotyczna, stresogenna, nieefektywna, ale może być również uporządkowana, skoordynowana i skuteczna. Realną pomoc i wsparcie stanowią programy do zarządzania nieruchomościami. Nie odpowiemy wprost na tytułowe pytanie, ale skierujemy Twoją uwagę, Czytelniku, na ważne aspekty programów do zarządzania nieruchomościami.

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt narzędzi wspierających zarządzanie nieruchomościami. Producenci proponują różne funkcjonalności w obrębie swojego oprogramowania, więc przed zakupem warto się z nimi szczegółowo zapoznać, aby wybór odpowiadał konkretnym potrzebom użytkowników. Na co należy zwrócić uwagę?

Po pierwsze: ewidencja infrastruktury

To kluczowa funkcjonalność i wspólny mianownik dla chyba wszystkich dostępnych na rynku narzędzi. Zgromadzone dane pozwalają na zarządzanie okresowymi przeglądami budynków czy instalacji. W przypadku nagłych zdarzeń – usterek czy awarii – które zgłaszają lokatorzy, cały proces ich usunięcia jest szybszy i efektywniejszy. Ta funkcjonalność programu pozwala zarządzać użytkownikami, automatycznie generować raporty czy harmonogramy.

Po drugie: rozliczenia

Cały proces naliczania zaliczek miesięcznych oraz późniejszego ich rozliczania na podstawie rzeczywistego zużycia staje się automatyczny. Uwzględniane są przy tym wszystkie zmiany w danym okresie rozliczeniowym, np. zmiana lokatora czy wymiana urządzeń pomiarowych. Użytkownicy oprogramowania definiują własne algorytmy, dzięki którym naliczają opłaty miesięczne i rozliczają koszty. Mogą również wyliczać średnie normy zużycia dla mieszkańców bazujących na licznikach indywidualnych.

Użytkownicy mają możliwość generowania raportów, zawiadomień, a nawet faktur sprzedaży czy not obciążeniowych. Ponadto programy zwykle są wyposażone w funkcje automatycznego przypominania o zbliżających się terminach.

Po trzecie: ewidencja danych

Dane w tym rozumieniu odnoszą się m.in. do danych osobowych wszystkich lokatorów i podmiotów powiązanych z daną wspólnotą – właścicieli, najemców, kontrahentów, dostawców itd. Wiele programów do zarządzania nieruchomościami pozwala także ewidencjonować operacje księgowe z kontrahentami czy zawierane umowy.

W pracy zarządcy nieruchomości równie ważny jest dostęp do dokładnych zasobów wspólnoty – powierzchni, udziałów, liczby osób, współczynników. Oprogramowanie również pozwala na ewidencjonowanie tego typu danych, ale także gromadzi informacje na temat uchwał wspólnot mieszkaniowych wraz z pełnym archiwum głosowań.

Po czwarte: obsługa SMS

Zarządca nieruchomości wykorzystujący w swojej pracy oprogramowanie może wysyłać wiadomość SMS do lokatorów. Zwykle zdefiniowanych jest kilka formatów wiadomości, np. powiadomienie o zebraniu, awarii, ale także przypomnienie o płatności czy oddaniu głosu na daną uchwałę. Możliwe jest również wysłanie informacji o rozliczeniach. Oczywiście programy zwykle dopuszczają również wysyłanie innych wiadomości i kontrolują poprawność wprowadzonych numerów telefonów.

Po piąte: sprawna komunikacja

Lokatorzy mają własne loginy zabezpieczone hasłem i mogą korzystać z pewnych zasobów systemu. Ważne jest udostępnienie mieszkańcom dokumentów – regulaminów, uchwał czy sprawozdań finansowych. Ponadto mogą być udostępnienie informacje o rozrachunkach z poprzednich lat oraz dane dotyczące składników bieżącej zaliczki.

Lokatorzy uzyskują też dostęp do historii stanów liczników w danym lokalu. Co więcej, mogą samodzielnie wprowadzać aktualne stany swoich urządzeń pomiarowych oraz zgłaszać usterki i przeglądać raporty wykonania prac dotyczących likwidacji zgłaszanych usterek.

Programy wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechują się m.in. mobilnością, kompleksowością i skalowalnością. Poprzez mobilność rozumie się możliwość zarządzania nieruchomością niemal z każdego miejsca na świecie czy zgłaszanie usterki poprzez aplikację mobilną. Z kolei kompleksowość oznacza możliwość całkowitego zarządzania stanem technicznym nieruchomości. Ważna jest również skalowalność wynikająca z tego, że poszczególne moduły systemu mogą być modyfikowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.   

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od Optima Solutions?

Oprogramowanie od Optima Solutions zaprojektowano z myślą o usprawnieniu całego obszaru obsługi technicznej obiektów niezależnie od ich rodzaju, skali i przeznaczenia.

 

BPC Obsługa Techniczna Obiektów pomaga zarządzać zadaniami przewidzianymi dla techników, z uwzględnieniem cyklów wykonywania tych zadań (cykle dzienne, tygodniowe, miesięczne). Pozwala także na tworzenie harmonogramów zadań – z przypisanymi datami przeglądu urządzeń – wraz z generowaniem protokołu i automatyzacją powiadomień dla przeglądów zaległych i zaplanowanych. System posiada funkcję rejestrowania usterek wraz ze śledzeniem procesu ich usuwania, awizacji podmiotów, którym powierzono prace naprawcze lub modernizacyjne, generowania spisu odczytów z liczników i rozliczanie mediów oraz ewidencji wszystkich urządzeń.

 

Jedną z kluczowych zalet systemu jest możliwość raportowania oraz archiwizacji dokumentacji z procesów utrzymania stanu technicznego obiektu.

 

Aplikacja mobilna do obsługi oprogramowania wspiera zgłaszanie usterek i śledzenie procesu ich obsługi przez techników, aż do momentu całkowitego usunięcia.

 

Optima Solutions jest jedynym w Polsce producentem oprogramowania, które w sposób całościowy wspiera procesy nadzoru i obsługi technicznej obiektów – dla zapewnienia należytego stanu technicznego obiektu, wymaganego poziomu bezpieczeństwa i odpowiedniej dokumentacji.

 

Firma oferuje licencję czasową, co umożliwia najprostsze z możliwych rozliczanie w modelu subskrypcji (jedną fakturą). Zarządca sam decyduje, kiedy dokupić licencję dla kolejnego obiektu lub ograniczyć użytkowanie systemu. W ramach kontraktu konsultanci Optima Solutions wdrożą BPC Obsługa Techniczna Obiektów zgodnie z potrzebami danego klienta.

 

Wdrożenie obejmuje instalację systemu, konfigurację, szkolenie użytkowników oraz wsparcie przy wprowadzaniu danych. System może być hostowany przez Optima Solutions lub na serwerach wskazanych przez użytkownika. Przewidywany czas wdrożenia zależnie od liczby obsługiwanych obiektów wynosi od 2 do 4 tygodni.Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  +48 607 150 679

[email protected]

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od DomConsult?

Oferowane przez DomConsult sp. z o.o. zintegrowane systemy informatyczne wspomagające zarządzanie nieruchomościami: Granit, Granos oraz działający w chmurze obliczeniowej e-granit, są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w zakresie wymogów prawnych, oczekiwań funkcjonalnych, ergonomicznych i wydajnościowych.

 

Internetowe i mobilne wsparcie obsługi mieszkańców oraz zgłaszanych przez nich spraw, a także automatyzacja elektronicznej wysyłki dokumentów, ogranicza do minimum konieczność bezpośredniego kontaktu z biurem zarządcy i obniża koszty jego działalności, powodując również że postrzegany jest jako nowoczesny i profesjonalny usługodawca.

 

Wielomodułowa budowa aplikacji pozwala na dostosowanie konfiguracji do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a możliwość personalizacji interfejsu systemowego w zakresie obsługiwanych z jego poziomu funkcji powoduje, że praca z systemem jest bardziej intuicyjna i odpowiadająca oczekiwaniom użytkowników.Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  61 849-71-28, 61 849-73-05

[email protected]

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie MMSOFT?

Wybór naszego oprogramowania to oszczędność czasu. Automatyczne naliczanie opłat, wczytywanie wyciągów bankowych, szybka wysyłka spersonalizowanych maili, wbudowane funkcje OCR czy też współpraca z systemami automatycznego odczytu liczników, to tylko niektóre funkcje z całego wachlarza narzędzi przyspieszających realizację codziennych obowiązków w zarządzaniu nieruchomościami.

 

Dodatkowo, oprogramowanie MMSOFT, daje mieszkańcom dostęp do aplikacji LokaleNet w której szybko sprawdzą bieżące saldo, naliczenia, komunikaty, zagłosują nad uchwałami, a udostępniona funkcja płatności on-line pozwoli im sprawnie regulować należności. Serwis LokaleNet dostępny jest w postaci aplikacji webowej oraz aplikacji mobilnej dostępnej do pobrania w sklepie Google Play (Android) i App Store (iOS). Aplikację mobilną LokaleNet charakteryzuje przejrzysty interfejs graficzny pozwalający na jej sprawną obsługę Użytkownikom w każdej grupie wiekowej. Niewątpliwą zaletą aplikacji mobilnej jest możliwość otrzymywania przez mieszkańców powiadomień Push od Zarządcy nieruchomości.

 

LokaleNet

 

Udostępniamy narzędzie udoskonalane przez lata, które wciąż rozwijamy i dopasowujemy do oczekiwań klientów, narzędzie, dzięki któremu sprawnie rozliczą Państwo wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, TBS i nieruchomości komercyjne.

 

LokaleNet

 

Zapewniamy profesjonalną obsługę – wdrażamy, szkolimy, obejmujemy opieką serwisową w okresie korzystania z naszego produktu. Z systemu Lokale korzysta kilkaset firm z różnych regionów Polski, a z kartoteki LokaleNet – ponad 160 tys. mieszkańców, którzy zalogowali się do niej prawie 10 milionów razy. Te liczby stanowią o jakości i funkcjonalności produktu, który wypuszczamy na rynek.

Dowiedz się więcej >>

Kontakt: (12) 431 10 69

[email protected]

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie Admify Perseus?

Admify Perseus, to kompletnie nowa alternatywa dla znanych programów do zarządzania nieruchomościami.

 

Program w chmurze, dostępny 24/7, gwarantujący bezpieczeństwo danych, zgodny z RODO. Bez konieczności drogiego wdrożenia czy zakupu serwerów oraz dodatkowych licencji.

 

Nasi klienci mają czas na to, aby zarządzać kolejnymi wspólnotami mieszkaniowymi, bez konieczności wydłużania doby.

 

Jest to możliwe dzięki prostym funkcjom:

 1. Zarządzanie uchwałami i głosowanie uchwał online - nie musimy zbierać głosów ręcznie, głosowanie uchwał jest 5x szybsze!
 2. Zarządzanie zgłoszeniami - mieszkańcy widzą status realizacji zgłoszenia i nie zawracają głowy administratorowi.
 3. Zarządzanie pracą z dostawcami - dostawcy otrzymują zgłoszenia, mają możliwość przekazania informacji oraz oznaczenia statusu.
 4. Historia kontaktów z mieszkańcami - nie musimy szukać informacji na skrzynce email czy w smsach. 
 5. Pełna księgowość i automatyzacja procesów księgowych – mieszkańcy widzą za co płacą, unikamy nieporozumień.
 6. Automatyczne przypomnienia dla niepłacących mieszkańców - nie musimy już o tym pamiętać.
 7. Strona internetowa z ogłoszeniami dla wspólnoty - jako alternatywa do grup facebook lub wywieszania karteczek.
 8. Bezpośrednia, kierowana komunikacja z mieszkańcami – sms, email oraz możliwość wysyłki listu bezpośrednio z aplikacji!
 9. Zarządzanie zadaniami, intuicyjne pulpity administratora i raporty - przy mnogości zadań nic nie wypadnie z głowy.
 10. Strefa zarządu - komunikacja z zarządem wspólnoty, szybsze decyzje oraz historia ustaleń podczas zebrań.

 

Wdrożenie jest proste dzięki sprawdzonej metodyce - nawet przy dużej ilości wspólnot.

 

Sprawdza się u małych i dużych zarządców nieruchomości oraz we wspólnotach, gdzie mieszkają zarówno młodsze jak i starsze osoby.

 

Dla zarządców szukających kompleksowych rozwiązań (wszystko w 1 miejscu) - możliwość wykupienia obsługi księgowej.

 

Dowiedz się więcej >>

Kontakt: 732 799 610

[email protected]

 

Komentarze

 • Wkitor Wkitor, 08.02.2024r., 16:54:40 Ciekawe czy któregoś z nich w altiplano używają bo zarządają moim osiedlem fachowo

Powiązane

Redakcja news Konkurs: Zarządca Roku 2021 – Lider Rynku Nieruchomości

Konkurs: Zarządca Roku 2021 – Lider Rynku Nieruchomości Konkurs: Zarządca Roku 2021 – Lider Rynku Nieruchomości

Startujemy z kolejną edycją konkursu "Zarządca Roku – Lider Rynku Nieruchomości". Celem konkursu jest propagowanie dobrych wzorców gospodarowania nieruchomościami wdrażanych w firmach zarządzających nieruchomościami....

Startujemy z kolejną edycją konkursu "Zarządca Roku – Lider Rynku Nieruchomości". Celem konkursu jest propagowanie dobrych wzorców gospodarowania nieruchomościami wdrażanych w firmach zarządzających nieruchomościami. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie firmy, które cechuje staranność w działalności zawodowej i konsekwentnie realizują przygotowane przez siebie plany gospodarcze ku zadowoleniu klientów i własnej satysfakcji!

TuMieszkamy Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste

Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste Zarządzanie nieruchomościami właśnie stało się proste

Ubiegły rok przyniósł wiele zmian, także na rynku mieszkaniowym i zarządzania nieruchomościami. Pandemia przyspieszyła – i tak nieukniknione – zmiany, opierające się na digitalizacji usług. Zarówno Wspólnoty...

Ubiegły rok przyniósł wiele zmian, także na rynku mieszkaniowym i zarządzania nieruchomościami. Pandemia przyspieszyła – i tak nieukniknione – zmiany, opierające się na digitalizacji usług. Zarówno Wspólnoty Mieszkaniowe, jak i deweloperzy oczekują, że wszystko będzie działało szybko, prosto i na klik – także usługi zarządzania nieruchomościami.

mgr inż. Ewa Szadkowska Place zabaw na terenach osiedlowych

Place zabaw na terenach osiedlowych Place zabaw na terenach osiedlowych

Place zabaw to w większości osiedli jedyne miejsce rekreacji najmłodszych ich mieszkańców. Aby dobrze służyły dzieciom w różnym wieku, muszą uwzględniać ich potrzeby fizyczne i psychiczne oraz zapewniać...

Place zabaw to w większości osiedli jedyne miejsce rekreacji najmłodszych ich mieszkańców. Aby dobrze służyły dzieciom w różnym wieku, muszą uwzględniać ich potrzeby fizyczne i psychiczne oraz zapewniać im bezpieczeństwo.

news Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości?

Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Przede wszystkim powinien on mieć...

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Przede wszystkim powinien on mieć odpowiednie wykształcenie i umiejętność wykorzystywania swej interdyscyplinarnej wiedzy w praktyce. Ale to nie wszystko, bowiem dobrym zarządcą może być tylko osoba o odpowiednich cechach charakteru.

Redakcja COVID-19 trochę namieszał

COVID-19 trochę namieszał COVID-19 trochę namieszał

Z punktu widzenia zarządcy nieruchomości można zaobserwować kilka wyraźnych trendów w ostatnich miesiącach. Jednym z nich jest modyfikacja funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych, wynikająca z sytuacji...

Z punktu widzenia zarządcy nieruchomości można zaobserwować kilka wyraźnych trendów w ostatnich miesiącach. Jednym z nich jest modyfikacja funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych, wynikająca z sytuacji epidemiologicznej. Zdalne zebrania mieszkańców i głosowanie będą najsilniejszym trendem nadchodzących miesięcy. Wspólnoty, które nie przeszły cyfrowej modernizacji, mają wiele do nadrobienia.

Paweł Puch Właściwa komunikacja zarządzających z właścicielami

Właściwa komunikacja zarządzających z właścicielami Właściwa komunikacja zarządzających z właścicielami

W dzisiejszych czasach właściwa komunikacja zarządzających z właścicielami jest równie ważna, jak nie ważniejsza, od wiedzy dotyczącej zarządzania nieruchomościami. Zarządzający muszą więc nie tylko wykazać...

W dzisiejszych czasach właściwa komunikacja zarządzających z właścicielami jest równie ważna, jak nie ważniejsza, od wiedzy dotyczącej zarządzania nieruchomościami. Zarządzający muszą więc nie tylko wykazać się wiedzą, ale także umiejętnościami interpersonalnymi, umożliwiającymi organizację zebrań i prowadzenie właściwej komunikacji z właścicielami, a także poradzenie sobie z pieniaczami.

Redakcja Jak pandemia zmienia zarządzanie nieruchomościami?

Jak pandemia zmienia zarządzanie nieruchomościami? Jak pandemia zmienia zarządzanie nieruchomościami?

Zakazy i ograniczone wolności, nowe przepisy bezpieczeństwa, poczucie niepewności – w dobie pandemii dotyczą nas wszystkich i odbijają się praktycznie na każdej gałęzi gospodarki. A w jaki sposób wpłynęły...

Zakazy i ograniczone wolności, nowe przepisy bezpieczeństwa, poczucie niepewności – w dobie pandemii dotyczą nas wszystkich i odbijają się praktycznie na każdej gałęzi gospodarki. A w jaki sposób wpłynęły na zarządzanie nieruchomościami?

TuMieszkamy TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku

TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku

TuMieszkamy planuje dalszy rozwój na polskim rynku, przenosząc zarządzanie nieruchomościami na wyższy poziom efektywności i dostosowania usług na potrzeby klienta, a także wdraża nowe technologie do zdalnej...

TuMieszkamy planuje dalszy rozwój na polskim rynku, przenosząc zarządzanie nieruchomościami na wyższy poziom efektywności i dostosowania usług na potrzeby klienta, a także wdraża nowe technologie do zdalnej obsługi klienta. Rok 2020 będzie przełomowy dla organizacji i zarządzania nieruchomościami według nowych standardów usług wprowadzonych przez firmę.

Grupa Biurowiec Grupa Biurowiec w walce z koronawirusem

Grupa Biurowiec w walce z koronawirusem Grupa Biurowiec w walce z koronawirusem

Koronawirus zaskoczył nas wszystkich. I nawet, jak słyszeliśmy doniesienia z Chin na przełomie roku, to mało kto obawiał się, że problem przyjmie taką skalę i dotrze do naszego kraju, miasta czy na nasze...

Koronawirus zaskoczył nas wszystkich. I nawet, jak słyszeliśmy doniesienia z Chin na przełomie roku, to mało kto obawiał się, że problem przyjmie taką skalę i dotrze do naszego kraju, miasta czy na nasze osiedle. Sprawa jest poważna, bo toczy się walka o bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie nas wszystkich. Stąd wiele działań zabezpieczających wpisało się w codzienne funkcjonowania firm czy organizacji.

Redakcja Czym charakteryzuje się dobry zarządca nieruchomości?

Czym charakteryzuje się dobry zarządca nieruchomości? Czym charakteryzuje się dobry zarządca nieruchomości?

Budynek zarówno mieszkalny, jak i biurowy, aby spełniał swoje funkcje, wymaga właściwego zarządzania. Takim zarządcą może być specjalna firma, która będzie odpowiadała za bieżącą obsługę danej nieruchomości,...

Budynek zarówno mieszkalny, jak i biurowy, aby spełniał swoje funkcje, wymaga właściwego zarządzania. Takim zarządcą może być specjalna firma, która będzie odpowiadała za bieżącą obsługę danej nieruchomości, kwestie administracyjne oraz sprawy techniczne i konserwatorskie. Każdy zarządzający nieruchomościami powinien wyróżniać się umiejętnością wsłuchiwania się w potrzeby mieszkańców. Ponadto musi to być także osoba elastyczna – chętna do wprowadzania zmian, które miałyby pomóc mieszkańcom. Dobry...

Redakcja Jak postępować z nieruchomością zagrożoną?

Jak postępować z nieruchomością zagrożoną? Jak postępować z nieruchomością zagrożoną?

Zaciągając długoterminowy kredyt, należy pamiętać, że jego spłata nie będzie dla nas jednakowym obciążeniem na przestrzeni lat. W sytuacji gdy pojawiają się problemy z płynnością finansową, a nieruchomość...

Zaciągając długoterminowy kredyt, należy pamiętać, że jego spłata nie będzie dla nas jednakowym obciążeniem na przestrzeni lat. W sytuacji gdy pojawiają się problemy z płynnością finansową, a nieruchomość staje się zagrożonym aktywem, zarządzanie nią wymaga wiedzy i doświadczenia. Na polskim rynku właśnie rozwija się usługa, dzięki której trudną nieruchomość można wyprowadzić na prostą, z korzyścią zarówno dla właściciela, jak i dla banku.

Tomasz Begier Co zarządca powinien wiedzieć o windach i resursie?

Co zarządca powinien wiedzieć o windach i resursie? Co zarządca powinien wiedzieć o windach i resursie?

Znaczna część budynków wyposażona jest dziś w dźwigi osobowe. Zarządy starszych budynków, które wind nie mają, szukają możliwości ich zewnętrznej dobudowy bądź technicznych możliwości wstawienia windy...

Znaczna część budynków wyposażona jest dziś w dźwigi osobowe. Zarządy starszych budynków, które wind nie mają, szukają możliwości ich zewnętrznej dobudowy bądź technicznych możliwości wstawienia windy w tzw. duszy klatki. I nie chodzi tu o podniesienie wartości nieruchomości, choć na tą taka inwestycja też wpływa, ale o ułatwienie życia mieszkańcom wyższych pięter. Z windami wiąże się niemało rygorystycznych zasad i przepisów, które zarządca znać powinien.

Redakcja Wirtualna rzeczywistość wkracza do zarządzania nieruchomościami

Wirtualna rzeczywistość wkracza do zarządzania nieruchomościami Wirtualna rzeczywistość wkracza do zarządzania nieruchomościami

Drony coraz częściej znajdują zastosowanie w zarządzaniu nieruchomościami. Służą m.in. monitorowaniu i wspieraniu obsługi technicznej budynków. Rynek szuka zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a firmy...

Drony coraz częściej znajdują zastosowanie w zarządzaniu nieruchomościami. Służą m.in. monitorowaniu i wspieraniu obsługi technicznej budynków. Rynek szuka zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a firmy coraz chętniej wykorzystują wirtualną rzeczywistość do usprawnienia swoich procesów i szkolenia pracowników technicznych.

Wojciech Jan Konieczny (De)regulacja zawodu zarządcy nieruchomości

(De)regulacja zawodu zarządcy nieruchomości (De)regulacja zawodu zarządcy nieruchomości

Już ponad pięć lat minęło od deregulacji zawodu zarządcy i pośrednika w obrocie nieruchomościami. Obecnie zaczyna się już odczuwać wpływ braku solidnej edukacji i kryteriów weryfikacji na poziom wiedzy...

Już ponad pięć lat minęło od deregulacji zawodu zarządcy i pośrednika w obrocie nieruchomościami. Obecnie zaczyna się już odczuwać wpływ braku solidnej edukacji i kryteriów weryfikacji na poziom wiedzy osób trafiających do zawodu. Jest jednak na to sposób.

Paweł Puch Pożytki we wspólnocie mieszkaniowej

Pożytki we wspólnocie mieszkaniowej Pożytki we wspólnocie mieszkaniowej

Niejednokrotnie wspólnoty mieszkaniowe uzyskują pożytki z nieruchomości wspólnej, czy to z wynajmu elewacji budynku pod reklamę, czy wynajmu innych części nieruchomości wspólnej. Jednak pożytkami tymi...

Niejednokrotnie wspólnoty mieszkaniowe uzyskują pożytki z nieruchomości wspólnej, czy to z wynajmu elewacji budynku pod reklamę, czy wynajmu innych części nieruchomości wspólnej. Jednak pożytkami tymi wspólnoty mieszkaniowe nie mogą swobodnie rozporządzać.

Maciej Kamiński Sytuacje kryzysowe w zarządzaniu nieruchomościami

Sytuacje kryzysowe w zarządzaniu nieruchomościami Sytuacje kryzysowe w zarządzaniu nieruchomościami

Umiejętność zarządzania w sytuacjach kryzysowych to jedna z najbardziej pożądanych cech profesjonalnego zarządcy nieruchomości. Ze względu na obsługę mienia o dużej wartości materialnej w przypadku wystąpienia...

Umiejętność zarządzania w sytuacjach kryzysowych to jedna z najbardziej pożądanych cech profesjonalnego zarządcy nieruchomości. Ze względu na obsługę mienia o dużej wartości materialnej w przypadku wystąpienia ewentualnych awarii kwestią priorytetową jest jak najszybsze jej usunięcie w celu uniknięcia eskalacji zniszczeń.

Redakcja Administratora Jakie cechy powinien mieć dobry zarządca?

Jakie cechy powinien mieć dobry zarządca? Jakie cechy powinien mieć dobry zarządca?

Każda wspólnota mieszkaniowa prędzej czy później stanie przed problemem znalezienia dobrego administratora. W tej sytuacji ma dwa wyjścia – albo powierzy zarząd osobie fizycznej (np. mającej licencję zarządcy)...

Każda wspólnota mieszkaniowa prędzej czy później stanie przed problemem znalezienia dobrego administratora. W tej sytuacji ma dwa wyjścia – albo powierzy zarząd osobie fizycznej (np. mającej licencję zarządcy) lub prawnej (np. spółdzielni mieszkaniowej). Tymczasem zarządzanie wspólnotą mieszkaniową to trudne i niejednokrotnie niewdzięczne zajęcie. Problemy, z którymi trzeba się na co dzień mierzyć w tej pracy, potrafią nieźle zszargać nerwy.

mgr Jarosław Kowszuk Odpowiedzialność karna, odpowiedzialność społeczna

Odpowiedzialność karna, odpowiedzialność społeczna Odpowiedzialność karna, odpowiedzialność społeczna

Nałożony na instytucje państwowe i samorządowe obowiązek złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, ujawnionym w związku z ich działalnością, nie zastąpi społecznej odpowiedzialności w zwalczaniu...

Nałożony na instytucje państwowe i samorządowe obowiązek złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, ujawnionym w związku z ich działalnością, nie zastąpi społecznej odpowiedzialności w zwalczaniu przestępstw i umacnianiu praworządności.

Maciej Kamiński Rozliczenia z najemcami i windykacja należności w praktyce FM

Rozliczenia z najemcami i windykacja należności w praktyce FM

Struktura czynszu oraz rozliczenie opłat pozaczynszowych zależy przede wszystkim od postanowień umowy najmu, rodzaju zarządzanej nieruchomości, jej stanu technicznego i wyposażenia, a także charakteru...

Struktura czynszu oraz rozliczenie opłat pozaczynszowych zależy przede wszystkim od postanowień umowy najmu, rodzaju zarządzanej nieruchomości, jej stanu technicznego i wyposażenia, a także charakteru działalności świadczonej przez najemców.

Katarzyna Czajkowska Czy garaże to niekończący się problem zarządcy?

Czy garaże to niekończący się problem zarządcy? Czy garaże to niekończący się problem zarządcy?

Wraz z chwilą, kiedy w Polsce pojawiły się nowoczesne budynki, a w nich zamiast piwnic podziemne garaże i miejsca postojowe, pojawił się również problem prawa do miejsca postojowego. Ta niezwykle przydatna...

Wraz z chwilą, kiedy w Polsce pojawiły się nowoczesne budynki, a w nich zamiast piwnic podziemne garaże i miejsca postojowe, pojawił się również problem prawa do miejsca postojowego. Ta niezwykle przydatna mieszkańcom część budynku sprawia jednak wspólnotom mieszkaniowym niemałe problemy związane z właściwym zarządzaniem.

Redakcja KIGN stworzyła centralny rejestr zarządców nieruchomości i pośredników

KIGN stworzyła centralny rejestr zarządców nieruchomości i pośredników KIGN stworzyła centralny rejestr zarządców nieruchomości i pośredników

Instytut Gospodarki Nieruchomościami powołał do życia największą i niezależną ogólnopolską organizację samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami...

Instytut Gospodarki Nieruchomościami powołał do życia największą i niezależną ogólnopolską organizację samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

Katarzyna Czajkowska Efektywne zarządzanie budżetem nieruchomości

Efektywne zarządzanie budżetem nieruchomości

Jednym z obszarów działalności zarządcy nieruchomości jest zarządzanie finansami. To obszar, który obejmuje wymiar finansowy zarządzania operacyjnego, jak również strategicznego, ukierunkowanego na rozwój...

Jednym z obszarów działalności zarządcy nieruchomości jest zarządzanie finansami. To obszar, który obejmuje wymiar finansowy zarządzania operacyjnego, jak również strategicznego, ukierunkowanego na rozwój nieruchomości. W jego zakresie znajduje się szeroki krąg działań związanych z przygotowywaniem budżetów dla nieruchomości, stałą kontrolą finansową, prowadzeniem rachunkowości oraz sprawozdawczością.

Bartłomiej Żukowski Zaliczanie wpłat dłużnika na konkretne zobowiązania

Zaliczanie wpłat dłużnika na konkretne zobowiązania Zaliczanie wpłat dłużnika na konkretne zobowiązania

Artykuł porusza problem windykacji nieregularnych wpłat właścicieli lokali, z jakim coraz powszechniej borykają się zarządcy nieruchomości. Ponadto autor artykułu stara się m.in. wskazać, jak w takim przypadku...

Artykuł porusza problem windykacji nieregularnych wpłat właścicieli lokali, z jakim coraz powszechniej borykają się zarządcy nieruchomości. Ponadto autor artykułu stara się m.in. wskazać, jak w takim przypadku prawidłowo przypisać i rozliczyć nieterminowe i niepełne wpłaty na poszczególne okresy oraz należności.

Grzegorz Okoński Miejskie podwórka – wspólny problem

Miejskie podwórka – wspólny problem

Z problemem utrzymania miejskich podwórek borykają się wszystkie miasta. Tym trudniej, jeśli mowa o podwórkach wspólnych, których zagospodarowanie i przeznaczenie generuje konflikty między wspólnotami,...

Z problemem utrzymania miejskich podwórek borykają się wszystkie miasta. Tym trudniej, jeśli mowa o podwórkach wspólnych, których zagospodarowanie i przeznaczenie generuje konflikty między wspólnotami, pojedynczymi mieszkańcami oraz zarządcą publicznym. Autor artykułu namawia do szukania kompromisu opartego o poszanowanie wszystkich użytkowników.

Wybrane dla Ciebie

Jak uzyskać dofinansowanie na OZE w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie na OZE w 2024? Jak uzyskać dofinansowanie na OZE w 2024?

Klej do płytek, który sprawdzi się na klatkach schodowych »

Klej do płytek, który sprawdzi się na klatkach schodowych » Klej do płytek, który sprawdzi się na klatkach schodowych »

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu » Poznaj praktyczne rozwiązanie przy izolacji stropodachu »

Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Komu zlecić serwis i konserwacje wind? Komu zlecić serwis i konserwacje wind?

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Co to jest pompa bezdławnicowa?

Co to jest pompa bezdławnicowa? Co to jest pompa bezdławnicowa?

Anna Ruszczak news RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji RPO apeluje o zmianę przepisów dotyczących przyłączenia do kanalizacji

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mieszkańcy tego nie zrobią, gmina może wydać nakaz wykonania przyłącza.

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.