administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

| 2023-02-16
Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami? Fot. Pixabay

Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami? Fot. Pixabay

Ogrom dokumentów, rachunków, listów, telefony od mieszkańców, awarie, kontrole, remonty, konserwacje – tak w skrócie można scharakteryzować pracę zarządcy nieruchomości. Co więcej, praca ta może być chaotyczna, stresogenna, nieefektywna, ale może być również uporządkowana, skoordynowana i skuteczna. Realną pomoc i wsparcie stanowią programy do zarządzania nieruchomościami. Nie odpowiemy wprost na tytułowe pytanie, ale skierujemy Twoją uwagę, Czytelniku, na ważne aspekty programów do zarządzania nieruchomościami.

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt narzędzi wspierających zarządzanie nieruchomościami. Producenci proponują różne funkcjonalności w obrębie swojego oprogramowania, więc przed zakupem warto się z nimi szczegółowo zapoznać, aby wybór odpowiadał konkretnym potrzebom użytkowników. Na co należy zwrócić uwagę?

Po pierwsze: ewidencja infrastruktury

To kluczowa funkcjonalność i wspólny mianownik dla chyba wszystkich dostępnych na rynku narzędzi. Zgromadzone dane pozwalają na zarządzanie okresowymi przeglądami budynków czy instalacji. W przypadku nagłych zdarzeń – usterek czy awarii – które zgłaszają lokatorzy, cały proces ich usunięcia jest szybszy i efektywniejszy. Ta funkcjonalność programu pozwala zarządzać użytkownikami, automatycznie generować raporty czy harmonogramy.

Po drugie: rozliczenia

Cały proces naliczania zaliczek miesięcznych oraz późniejszego ich rozliczania na podstawie rzeczywistego zużycia staje się automatyczny. Uwzględniane są przy tym wszystkie zmiany w danym okresie rozliczeniowym, np. zmiana lokatora czy wymiana urządzeń pomiarowych. Użytkownicy oprogramowania definiują własne algorytmy, dzięki którym naliczają opłaty miesięczne i rozliczają koszty. Mogą również wyliczać średnie normy zużycia dla mieszkańców bazujących na licznikach indywidualnych.

Użytkownicy mają możliwość generowania raportów, zawiadomień, a nawet faktur sprzedaży czy not obciążeniowych. Ponadto programy zwykle są wyposażone w funkcje automatycznego przypominania o zbliżających się terminach.

Po trzecie: ewidencja danych

Dane w tym rozumieniu odnoszą się m.in. do danych osobowych wszystkich lokatorów i podmiotów powiązanych z daną wspólnotą – właścicieli, najemców, kontrahentów, dostawców itd. Wiele programów do zarządzania nieruchomościami pozwala także ewidencjonować operacje księgowe z kontrahentami czy zawierane umowy.

W pracy zarządcy nieruchomości równie ważny jest dostęp do dokładnych zasobów wspólnoty – powierzchni, udziałów, liczby osób, współczynników. Oprogramowanie również pozwala na ewidencjonowanie tego typu danych, ale także gromadzi informacje na temat uchwał wspólnot mieszkaniowych wraz z pełnym archiwum głosowań.

Po czwarte: obsługa SMS

Zarządca nieruchomości wykorzystujący w swojej pracy oprogramowanie może wysyłać wiadomość SMS do lokatorów. Zwykle zdefiniowanych jest kilka formatów wiadomości, np. powiadomienie o zebraniu, awarii, ale także przypomnienie o płatności czy oddaniu głosu na daną uchwałę. Możliwe jest również wysłanie informacji o rozliczeniach. Oczywiście programy zwykle dopuszczają również wysyłanie innych wiadomości i kontrolują poprawność wprowadzonych numerów telefonów.

Po piąte: sprawna komunikacja

Lokatorzy mają własne loginy zabezpieczone hasłem i mogą korzystać z pewnych zasobów systemu. Ważne jest udostępnienie mieszkańcom dokumentów – regulaminów, uchwał czy sprawozdań finansowych. Ponadto mogą być udostępnienie informacje o rozrachunkach z poprzednich lat oraz dane dotyczące składników bieżącej zaliczki.

Lokatorzy uzyskują też dostęp do historii stanów liczników w danym lokalu. Co więcej, mogą samodzielnie wprowadzać aktualne stany swoich urządzeń pomiarowych oraz zgłaszać usterki i przeglądać raporty wykonania prac dotyczących likwidacji zgłaszanych usterek.

Programy wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechują się m.in. mobilnością, kompleksowością i skalowalnością. Poprzez mobilność rozumie się możliwość zarządzania nieruchomością niemal z każdego miejsca na świecie czy zgłaszanie usterki poprzez aplikację mobilną. Z kolei kompleksowość oznacza możliwość całkowitego zarządzania stanem technicznym nieruchomości. Ważna jest również skalowalność wynikająca z tego, że poszczególne moduły systemu mogą być modyfikowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.   

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie firmy TRistan?

Oprogramowanie, które wypuszczamy na rynek, rekomendujemy wszystkim firmom trudniącym się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami.

 

Program posiada budowę modułową, co oznacza, że jest możliwość wdrożenia zarówno poszczególnych obszarów, jak i całych funkcjonalności składających się na systemy typu ERP czy CRM.

 

Zaproponowany układ poszczególnych modułów oraz pozycji w menu może być w zmieniony zgodnie z życzeniem użytkownika. Już podstawowa wersja TRistana pozwoli w prosty sposób uporządkować zasoby informacyjne, a także umożliwia dostęp do najdrobniejszych szczegółów prowadzonej sprawy, postępowania czy operacji finansowej.

 

Co więcej, wprowadzone dane w obrębie jednego z modułów, natychmiast są dostępne dla pozostałych użytkowników, co z pewnością wpływa na efektywność zarządzania.

 

To nie koniec zalet tego oprogramowania. Podkreślić należy, że nasze rozwiązanie umożliwia integrację z innymi programami czy systemami działającymi w firmie. Możliwy jest zarówno import, jak i eksport z i do innej bazy danych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem oprogramowania, a w razie pytań zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu.Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  +48 606 674 128

tron@tron.net.pl

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie IAN24?

Wybór systemu do zarządzania nieruchomościami to bardzo odpowiedzialna decyzja, ponieważ ukierunkuje prace zarządcy na wiele lat. Dlatego warto zdecydować się na system oparty o nowoczesne i stabilne technologie, które gwarantują długoletni rozwój i wsparcie w prowadzeniu biznesu.

 

Takim systemem jest IAN24 (Interaktywna Administracja Nieruchomości) – program pozwalający na uporządkowanie i automatyzację wszelkich procesów związanych z zarządzaniem nieruchomościami mieszkaniowymi i finalnie zwiększenie efektywności w tym trudnym biznesie.

 

Dzięki umieszczeniu programu w chmurze internetowej, zarządca otrzymuje dostęp do wszystkich informacji z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie.

 

Wdrożenie systemu dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, zajmuje bardzo krótki czas, a dzięki wielowarstwowej budowie można wdrażać kolejne cyfrowe rozwiązania do codziennej pracy.

 

Z korzyści na pewno warto podkreślić, że system pozwala na zarządzanie dowolną liczbą obiektów, wspomaga proces inwentaryzacji nieruchomości oraz porządkuje zadania do wykonania w określonym czasie. Całości dopełnia kompleksowa obsługa biura oraz narzędzie dedykowane mieszkańcom, konserwatorom i oferentom.Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  22 299 59 75

bok@ian24.pl

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od Optima Solutions?

Odpowiedź jest prosta – nasze oprogramowanie wspiera zarządców w codziennej pracy, przyśpiesza wiele procesów, a przede wszystkim wspiera w rozwiązywaniu pojawiających się problemów.

 

Żeby nie być gołosłownym, spójrzmy chociażby na moduł zgłaszania usterek. Nasi klienci mają możliwość zgłaszania usterek za pośrednictwem systemu i aplikacji mobilnej (BPC Mobile), wówczas kierownik działu technicznego otrzymuje powiadomienie i niezwłocznie może podjąć działanie. Przydziela zadanie konkretnemu technikowi. Klient ma informację, kiedy jego problem zostanie usunięty, a kierownik może kontrolować cały proces.

 

Oczywiście program nie sprowadza się tylko do zarządzania usterkami. Nasz produkt został wyposażony w moduł do zadań cyklicznych w podziałach dziennych, tygodniowych i miesięcznych. Technicy są zobowiązani wykonywać je w ustalonym harmonogramie i oznaczać jako wykonane. Po upływie dnia, tygodnia lub miesiąca przydzielane są na nowo. W ten sposób wiemy, że zadania są wykonywane systematycznie.

 

Ponadto system pozwala prowadzić ewidencję urządzeń znajdujących się w zarządzanych nieruchomościach i tworzyć harmonogramy przeglądów technicznych – a to z pewnością przyczynia się do ograniczenia występowania poważnych awarii.

 

O jednej funkcjonalności jeszcze warto wspomnieć, mianowicie o awizacjach. Funkcjonalność ta pozwala na wystawianie elektronicznych awizacji podmiotom zewnętrznym, które w danym czasie mają do zrealizowania w obiekcie konkretne usługi czy zadania. To bardzo usprawnia przepływ informacji i pozwala szybko reagować na nieprzewidziane zdarzenia.Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  +48 607 150 679

biuro@optima-solutions.pl

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od DomConsult?

Oferowane przez DomConsult sp. z o.o. zintegrowane systemy informatyczne wspomagające zarządzanie nieruchomościami: Granit, Granos oraz działający w chmurze obliczeniowej e-granit, są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w zakresie wymogów prawnych, oczekiwań funkcjonalnych, ergonomicznych i wydajnościowych.

 

Internetowe i mobilne wsparcie obsługi mieszkańców oraz zgłaszanych przez nich spraw, a także automatyzacja elektronicznej wysyłki dokumentów, ogranicza do minimum konieczność bezpośredniego kontaktu z biurem zarządcy i obniża koszty jego działalności, powodując również że postrzegany jest jako nowoczesny i profesjonalny usługodawca.

 

Wielomodułowa budowa aplikacji pozwala na dostosowanie konfiguracji do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a możliwość personalizacji interfejsu systemowego w zakresie obsługiwanych z jego poziomu funkcji powoduje, że praca z systemem jest bardziej intuicyjna i odpowiadająca oczekiwaniom użytkowników.Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  61 849-71-28, 61 849-73-05

sprzedaz@domconsult.com

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie SYSTEmSM?

Nasi klienci: Spółdzielnie, Zarządcy Nieruchomościami oraz Wspólnoty Mieszkaniowe, poszukiwali prostych w obsłudze programów, dających różnorodne możliwości. Oprócz dużej ilości funkcjonalności udostępniamy dodatkowe usługi:

 

 • jako jedyni jesteśmy zintegrowani z programem ERP Optima
 • oferujemy dostęp dla lokatorów do ich bieżących rozliczeń poprzez zintegrowanie z usługą e-czynsze.

 

       Korzystanie z naszego nowoczesnego programu wyróżnia Zarządców na rynku. Aplikacja mobilna jest bardzo dobrze oceniana – wyjątkowym uznaniem cieszy się:

 

 • możliwość potwierdzenia sald
 • głosowania nad uchwałam
 • komunikacja z mieszkańcem.

 

Jesteśmy na rynku nieprzerwanie od 2004 roku, proponujemy sprawdzone i solidne rozwiązania, których jesteśmy producentem, a nie dystrybutorem.

 

Jednocześnie dzięki naszym klientom i partnerskiemu podejściu ciągle rozwijamy system zgodnie z ich oczekiwaniami. Rynek i wymagania się zmieniają – my za tym nadążamy. Nasi klienci nie zostają sami – wykwalifikowana, empatyczna kadra wdrożeniowców w razie pytań lub problemów służy wsparciem. To klient jest dla nas najważniejszy.

 

Program bardzo przyspiesza procesy zarządzania nieruchomościami, dając możliwość powiększania bazy klientów oraz znaczenie obniżając koszty.

 

Niewątpliwie jesteśmy konkurencyjni na rynku również, dzięki niskim cenom naszych rozwiązań.Zachęcamy do pobrania wersji demo >>

Kontakt:  +48 797 584 002

systemsm@systemsm.pl

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie Weles 3?

Weles3  liderem rozwiązań ONLINE na rynku Zarządców nieruchomości

 

 

Obsługujemy ponad 10 000 wspólnot mieszkaniowych i setki zarządców i spółdzielni.

 

Dlaczego warto wybrać Weles 3 ?

 • 94% Klientów poleciłoby Weles 3 innym Zarządcom
 • 97% Klientów wysoko ocenia zakres funkcjonalny i szybkość działania systemu
 • 91% Klientów pozytywnie ocenia nasz portal dla mieszkańców tomojdom.pl
 • 95% Klientów wysoko ocenia szybkość reakcji  i wiedzę merytoryczną konsultantów  naszego serwisu

 

Ankieta przeprowadzona w okresie 20.12.21 – 22.01.22 wśród klientów Weles3.

 

Wyznajemy zasadę, że system ma pozwolić naszym Klientom na jak najbardziej efektywne prowadzenie biznesu, usprawniać codzienne prace i pomagać w komunikacji z mieszkańcami.

 

Z Weles3 zarządcy mogą również zaoszczędzić:

 • Niska opłata za wdrożenie
 • Elastyczny abonament miesięczny uzależniony o wielkości zasobów
 • Brak dodatkowych kosztów (np. brak kosztów serwerów jesteśmy ONLINE)
 • Pełna funkcjonalność dla każdego (brak podziału na moduły)


Dowiedz się więcej >>

 

Zapytaj o ofertę >>

Kontakt:  weles@e-adm.pl

 

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie MMSOFT?

Wybór naszego oprogramowania to oszczędność czasu. Automatyczne  wczytywanie wyciągów bankowych, szybka wysyłka spersonalizowanych maili do mieszkańców, wbudowane funkcje OCR czy też współpraca z systemami automatycznego odczytu liczników, to tylko niektóre funkcje z całego wachlarza narzędzi przyspieszających codzienne obowiązki w zarządzaniu nieruchomościami. Dodatkowo, oprogramowanie MMSOFT, daje mieszkańcom dostęp do kartoteki internetowej, w której szybko sprawdzą bieżące saldo, naliczenia, komunikaty i zagłosują nad uchwałami.

 

Udostępniamy narzędzie udoskonalane przez lata, które wciąż rozwijamy i dopasowujemy do oczekiwań klientów. Narzędzie, dzięki któremu sprawnie rozliczą Państwo wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, TBS i nieruchomości komercyjne.

 

Zapewniamy profesjonalną obsługę – wdrażamy, szkolimy, obejmujemy opieką serwisową w okresie korzystania z naszego produktu. Z systemu Lokale korzysta kilkaset firm z różnych regionów Polski, a z kartoteki LokaleNet – ponad 160 tys. mieszkańców, którzy zalogowali się do niej prawie 10 milionów razy. Te liczby stanowią o jakości i funkcjonalności produktu, który wypuszczamy na rynek.Dowiedz się więcej >>

Kontakt: (12) 431 10 69

mmsoft@mmsoft.com.pl

 

Komentarze

Powiązane

mgr Jarosław Kowszuk Właściwość sądu w sprawach związanych z nieruchomościami

Właściwość sądu w sprawach związanych z nieruchomościami

Wiedza z zakresu właściwości sądów pozwala stosownie zabezpieczyć interesy gminy poprzez doprowadzenie do rozstrzygnięcia spraw przez odpowiedni sąd.

Wiedza z zakresu właściwości sądów pozwala stosownie zabezpieczyć interesy gminy poprzez doprowadzenie do rozstrzygnięcia spraw przez odpowiedni sąd.

Bartłomiej Żukowski Korzystanie z butli gazowych w budynkach wielolokalowych

Korzystanie z butli gazowych w budynkach wielolokalowych Korzystanie z butli gazowych w budynkach wielolokalowych

Korzystanie z butli gazowych w lokalach mieszkalnych usytuowanych w budynkach wielolokalowych powoduje wiele wątpliwości, których przyczyną są w zdecydowanej większości obawy o bezpieczeństwo, zarówno...

Korzystanie z butli gazowych w lokalach mieszkalnych usytuowanych w budynkach wielolokalowych powoduje wiele wątpliwości, których przyczyną są w zdecydowanej większości obawy o bezpieczeństwo, zarówno mieszkańców lokalu, w którym korzysta się takiego źródła energii, jak i ich sąsiadów.

Grzegorz Okoński Miejskie podwórka – wspólny problem

Miejskie podwórka – wspólny problem

Z problemem utrzymania miejskich podwórek borykają się wszystkie miasta. Tym trudniej, jeśli mowa o podwórkach wspólnych, których zagospodarowanie i przeznaczenie generuje konflikty między wspólnotami,...

Z problemem utrzymania miejskich podwórek borykają się wszystkie miasta. Tym trudniej, jeśli mowa o podwórkach wspólnych, których zagospodarowanie i przeznaczenie generuje konflikty między wspólnotami, pojedynczymi mieszkańcami oraz zarządcą publicznym. Autor artykułu namawia do szukania kompromisu opartego o poszanowanie wszystkich użytkowników.

mgr Jarosław Kowszuk Spółki komunalne

Spółki komunalne Spółki komunalne

Czy gmina może tworzyć spółkę? Pozornie odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Pobieżna analiza podstawowych przepisów dotyczących spółek pozwala bowiem sądzić, iż gmina może utworzyć niemalże...

Czy gmina może tworzyć spółkę? Pozornie odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Pobieżna analiza podstawowych przepisów dotyczących spółek pozwala bowiem sądzić, iż gmina może utworzyć niemalże każdą spółkę, za wyjątkiem oczywiście spółki partnerskiej. Niemniej jednak nie jest to trafne stwierdzenie, bowiem tworzenie spółek przez gminę podlega rozlicznym ograniczeniom.

mgr Jarosław Kowszuk Nabywanie dla wspólnoty terenów przyległych

Nabywanie dla wspólnoty terenów przyległych Nabywanie dla wspólnoty terenów przyległych

Skarbowi Państwa lub jednostce samorządu terytorialnego przysługuje w stosunku do właścicieli lokali roszczenie o zawarcie umowy przeniesienia na ich rzecz własności lub oddania im w użytkowanie wieczyste...

Skarbowi Państwa lub jednostce samorządu terytorialnego przysługuje w stosunku do właścicieli lokali roszczenie o zawarcie umowy przeniesienia na ich rzecz własności lub oddania im w użytkowanie wieczyste przyległej nieruchomości gruntowej lub jej części.

mgr Anna Dessoulavy-Śliwińska Taktyki stosowane w negocjacjach

Taktyki stosowane w negocjacjach Taktyki stosowane w negocjacjach

Negocjacje prowadzone są przez uczestników, którzy – poprzez swoje zachowanie i przestrzeganie ustalonych reguł – zmierzają do określonego przez siebie celu negocjacyjnego.

Negocjacje prowadzone są przez uczestników, którzy – poprzez swoje zachowanie i przestrzeganie ustalonych reguł – zmierzają do określonego przez siebie celu negocjacyjnego.

mgr Jarosław Kowszuk Nieruchomość zabezpieczeniem

Nieruchomość zabezpieczeniem Nieruchomość zabezpieczeniem

Należności podatkowe Skarbu Państwa lub gmin zabezpieczone hipoteką podatkową nie ulegają przedawnieniu. Jednakże po upływie terminu przedawnienia zobowiązania te mogą być egzekwowane tylko z przedmiotu...

Należności podatkowe Skarbu Państwa lub gmin zabezpieczone hipoteką podatkową nie ulegają przedawnieniu. Jednakże po upływie terminu przedawnienia zobowiązania te mogą być egzekwowane tylko z przedmiotu hipoteki.

mgr Jarosław Kowszuk Organizacja ruchu na drogach do nieruchomości

Organizacja ruchu na drogach do nieruchomości Organizacja ruchu na drogach do nieruchomości

Gminie nie wolno utrzymywać dróg o charakterze wewnętrznym, położonych na cudzym gruncie, ani partycypować w kosztach ich remontu. To samo tyczy się kosztów utrzymania oznakowania takich dróg.

Gminie nie wolno utrzymywać dróg o charakterze wewnętrznym, położonych na cudzym gruncie, ani partycypować w kosztach ich remontu. To samo tyczy się kosztów utrzymania oznakowania takich dróg.

mgr Jarosław Kowszuk Gmina zarządcą we wspólnocie

Gmina zarządcą we wspólnocie Gmina zarządcą we wspólnocie

Gmina nie powinna zarządzać wspólnotami mieszkaniowymi. Zakazu tego nie należy jednak upatrywać w przepisach dotyczących zarządzania wspólnotami, tylko w przepisach dotyczących samych gmin.

Gmina nie powinna zarządzać wspólnotami mieszkaniowymi. Zakazu tego nie należy jednak upatrywać w przepisach dotyczących zarządzania wspólnotami, tylko w przepisach dotyczących samych gmin.

mgr Jarosław Kowszuk Odpowiedzialność karna, odpowiedzialność społeczna

Odpowiedzialność karna, odpowiedzialność społeczna Odpowiedzialność karna, odpowiedzialność społeczna

Nałożony na instytucje państwowe i samorządowe obowiązek złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, ujawnionym w związku z ich działalnością, nie zastąpi społecznej odpowiedzialności w zwalczaniu...

Nałożony na instytucje państwowe i samorządowe obowiązek złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, ujawnionym w związku z ich działalnością, nie zastąpi społecznej odpowiedzialności w zwalczaniu przestępstw i umacnianiu praworządności.

mgr Jarosław Kowszuk Nabywanie nieruchomości przez gminę

Nabywanie nieruchomości przez gminę Nabywanie nieruchomości przez gminę

Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stosuje się do zamówień, których przedmiotem jest nabycie własności nieruchomości oraz innych praw do nieruchomości, w szczególności dzierżawy i najmu.

Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stosuje się do zamówień, których przedmiotem jest nabycie własności nieruchomości oraz innych praw do nieruchomości, w szczególności dzierżawy i najmu.

Maciej Kamiński OC zarządcy w prawie i praktyce

OC zarządcy w prawie i praktyce OC zarządcy w prawie i praktyce

Niedopełnienie obowiązków ustawowych związanych z ubezpieczeniem OC zarządcy nieruchomości związane jest z dotkliwymi sankcjami finansowymi, w związku z czym kwestii tej warto poświęcić szczególną uwagę.

Niedopełnienie obowiązków ustawowych związanych z ubezpieczeniem OC zarządcy nieruchomości związane jest z dotkliwymi sankcjami finansowymi, w związku z czym kwestii tej warto poświęcić szczególną uwagę.

Paweł Puch Najem komunalny

Najem komunalny Najem komunalny

W ramach umów najmu, oprócz najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego wyróżnić można jeszcze najem komunalny, czyli najem lokali, wchodzących w skład zasobów mieszkaniowych gminy lub innych jednostek...

W ramach umów najmu, oprócz najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego wyróżnić można jeszcze najem komunalny, czyli najem lokali, wchodzących w skład zasobów mieszkaniowych gminy lub innych jednostek samorządu terytorialnego. Podczas gdy w przypadku najmu okazjonalnego przepisy dają większą swobodę stronom w porównaniu do ogólnych zasad najmu, to w przypadku najmu komunalnego mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, czyli obostrzeniem zasad najmu.

Damian Żabicki Osiedla pod pandemicznym nadzorem

Osiedla pod pandemicznym nadzorem Osiedla pod pandemicznym nadzorem

Zagrożenia związane z pandemią COVID-19 postawiły nowe wyzwania w zakresie ochrony zdrowia przed niemal każdą branżą. W znacznym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie budynków, w murach których znajdują się...

Zagrożenia związane z pandemią COVID-19 postawiły nowe wyzwania w zakresie ochrony zdrowia przed niemal każdą branżą. W znacznym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie budynków, w murach których znajdują się skupiska ludzi.

Eugenia Śleszyńska Obowiązki firmy usługowej, zarządcy nieruchomości, po ustaniu zlecenia

Obowiązki firmy usługowej, zarządcy nieruchomości, po ustaniu zlecenia Obowiązki firmy usługowej, zarządcy nieruchomości, po ustaniu zlecenia

Firma usługowa, zarządca nieruchomości, działa jak każda inna jednostka gospodarcza w obszarze rynku, a więc procesów i zdarzeń występujących w związku z prowadzoną działalnością.

Firma usługowa, zarządca nieruchomości, działa jak każda inna jednostka gospodarcza w obszarze rynku, a więc procesów i zdarzeń występujących w związku z prowadzoną działalnością.

Marek Mejssner Systemy zarządzania ruchem - niesprawne

Systemy zarządzania ruchem - niesprawne Systemy zarządzania ruchem - niesprawne

Systemy sterowania i zarządzania ruchem w dużych miastach europejskich są w większości źle skonfigurowane lub niesprawne. Przyczyną jest brak analizy przedwdrożeniowej i brak nadzoru – stwierdza magazyn...

Systemy sterowania i zarządzania ruchem w dużych miastach europejskich są w większości źle skonfigurowane lub niesprawne. Przyczyną jest brak analizy przedwdrożeniowej i brak nadzoru – stwierdza magazyn Detail powołując się na raport firmy analitycznej Masters&Holland.

Piotr Żołądkowski Zarządzanie zadaniami w czasie

Zarządzanie zadaniami w czasie Zarządzanie zadaniami w czasie

W 2019 r. ukazał się raport z wyników badań pt. „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”, który wskazuje, iż ilość obowiązków, przepracowanie i obłożenie pracą w 47 proc. wpływa na naszą efektywność zawodową. Czynnik...

W 2019 r. ukazał się raport z wyników badań pt. „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”, który wskazuje, iż ilość obowiązków, przepracowanie i obłożenie pracą w 47 proc. wpływa na naszą efektywność zawodową. Czynnik ten wprost przekłada się na wysoki poziom stresu, a ten z kolei jest zasadniczym powodem, który wpływa na wypalenie zawodowe.

dr Piotr Klatta Kwalifikacje dla nieruchomości

Kwalifikacje dla nieruchomości Kwalifikacje dla nieruchomości

Dla odbiorców usług najważniejszym elementem przy wyborze oferty administrowania nieruchomościami była cena. Jest szansa na zmianę stawki – na jakość i kompetencje.

Dla odbiorców usług najważniejszym elementem przy wyborze oferty administrowania nieruchomościami była cena. Jest szansa na zmianę stawki – na jakość i kompetencje.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. MPGM S.A. o zarządzaniu nieruchomościami

MPGM S.A. o zarządzaniu nieruchomościami MPGM S.A. o zarządzaniu nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami to dość trudna branża. Na rynku działa wiele firm, które oferują tego typu usługi. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby działające w zarządach Wspólnot Mieszkaniowych...

Zarządzanie nieruchomościami to dość trudna branża. Na rynku działa wiele firm, które oferują tego typu usługi. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby działające w zarządach Wspólnot Mieszkaniowych i proszą nas o przygotowanie oferty na zarządzanie, ponieważ nie są zadowolone ze współpracy z dotychczasowym zarządcą.

Redakcja news Kursy i szkolenia dla zarządców nieruchomości

Kursy i szkolenia dla zarządców nieruchomości Kursy i szkolenia dla zarządców nieruchomości

Kursy i szkolenia dla zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych dostępne są dziś szeroko. Oferta jest bogata i swoim zakresem obejmuje szereg zagadnień.

Kursy i szkolenia dla zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych dostępne są dziś szeroko. Oferta jest bogata i swoim zakresem obejmuje szereg zagadnień.

Piotr Żołądkowski Czy może dotknąć cię wypalenie zawodowe?

Czy może dotknąć cię wypalenie zawodowe? Czy może dotknąć cię wypalenie zawodowe?

Wyniki Raportu „Bezpieczeństwo w miejscu pracy” z 2019 r. wskazują, że 24% respondentów skarży się na wypalenie zawodowe a znacząca większość badanych na takie dolegliwości, jak ogólne zmęczenie (58%)...

Wyniki Raportu „Bezpieczeństwo w miejscu pracy” z 2019 r. wskazują, że 24% respondentów skarży się na wypalenie zawodowe a znacząca większość badanych na takie dolegliwości, jak ogólne zmęczenie (58%) czy zaburzenia nastrojów (3%).

Jacek Frydryszak Psychologiczne aspekty pracy zarządcy nieruchomości

Psychologiczne aspekty pracy zarządcy nieruchomości Psychologiczne aspekty pracy zarządcy nieruchomości

Praca zarządcy nieruchomości – to ciągły kontakt z ludźmi o różnych charakterach i profilach psychologicznych, często trudnych, pieniackich. Jak ma się zachować w takich relacjach zarządca i czy jest do...

Praca zarządcy nieruchomości – to ciągły kontakt z ludźmi o różnych charakterach i profilach psychologicznych, często trudnych, pieniackich. Jak ma się zachować w takich relacjach zarządca i czy jest do tego przygotowany?

Piotr Żołądkowski Motywacja – czyli co nas pcha do działania?

Motywacja – czyli co nas pcha do działania? Motywacja – czyli co nas pcha do działania?

Nasze działania zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym charakteryzują się większą bądź mniejszą motywacją.

Nasze działania zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym charakteryzują się większą bądź mniejszą motywacją.

Małgorzata Pundyk-Glet Zarządzanie, administrowanie a zarząd nieruchomością

Zarządzanie, administrowanie a zarząd nieruchomością Zarządzanie, administrowanie a zarząd nieruchomością

Pojęcie administrowania nieruchomością nie zostało uregulowane w przepisach prawa. W praktyce pojęcie administrowania i zarządzania nieruchomością bywa używane synonimicznie, co jest błędem.

Pojęcie administrowania nieruchomością nie zostało uregulowane w przepisach prawa. W praktyce pojęcie administrowania i zarządzania nieruchomością bywa używane synonimicznie, co jest błędem.

Wybrane dla Ciebie

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych » Aplikacja do zarządzania zleceniami dla Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni mieszkaniowych »

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach? Jak obniżyć koszty poprzez optymalizację energetyczną w budynkach?

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach » Sposób na nadmierne stężenie trującego gazu w garażach »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? » Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub lokalną kotłownią na osiedlu mieszkaniowym i chcesz zmienić dotychczasowe źródło energii? »

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu? Jak zapewnić prawidłową segregację odpadów na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu? Jak uatrakcyjnić przestrzeń na osiedlu?

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej » Efektywne rozwiązania dla branży mieszkaniowej »

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie? Oszczędnik ciepła? Czy to rozwiązanie na tańsze ogrzewanie?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach » Budujesz dom lub planujesz termomodernizację? Dowiedz się więcej o materiałach »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to » Zajmujesz się komercyjnym zarządzaniem nieruchomościami? Sprawdź to »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne » Innowacyjna metoda montażu balkonów dostawnych bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne »

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych? Energia odnawialna dla wspólnot mieszkaniowych?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać? Domofon analogowy, cyfrowy czy z kamerą - jaki wybrać?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem? Szukasz programu, który pomoże Ci zarządzać budynkiem?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa? Obudowanie koszy na śmieci, wiata czy altana śmietnikowa?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać? System księgowy dla zarządców nieruchomości - co wybrać?

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie » Oblicz współczynnik przenikalności cieplnej i dobierz ocieplenie »

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku? Jak efektywnie ocieplić ściany zewnętrzne budynku?

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę » Prawidłowe opomiarowanie ciepła w lokalu - na co zwrócić uwagę »

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku? Jak zapewnić prawidłowe ciśnienie wody w budynku?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji» Renowacja betonu - poznaj prosty sposób na naprawę betonowych konstrukcji»

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Kilka sposobów na estetyczne śmietniki » Kilka sposobów na estetyczne śmietniki »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami » Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.